RobLord

Hodně, ale opravdu HODNĚ velké překvapení. Jsem zapřísáhlým fanouškem klasických béček a Alexandre Aja mi naservíroval velkou porci zábavy na mimořádně krvavém tácu. Budiž mu pěta sláva! Piranha mi dala nostalgicky vzpomenout na zlaté časy hororu 80. a počátku 90. let. Zmiňovaný celuloid je doslova krvavě mokvající, ale na druhou stránku prosluněný, štrejchnutý atraktivním prostředím a protkaný nití sympaticky pošahaného humoru - slova "Oh shit!", pronesená pod vodní hladinou, mne prostě nahlas(!) rozesmála. K téhle krvavé komedii se ještě rád vrátím. Na to vemte jed. ()

Johny M.

Snad celá první polovina filmu mi Aju moc nepřipomínala, spíš nějakýho puberťáka, co dostal k narozeninám kameru: extrémní trapnost! Pak se ale vše změnilo v ultimátní nářez a vše bylo vynahrazeno. Jako prequel ke snímku Megapiraňa dobrý :-D ()

TOi

To už je konec?! Já chci víc. Aja musí mít obrovský koule, když si troufl na Piraňu. Dost jsem tomu nevěřil, ale ono to v podstatě celkem fungovalo. Uteklo to jako voda. Ženskej bylo proklatě dost, krve jak by smet. Prostě prima zábava. A k moři příští rok určitě nepojdu. ()

foundation

Ach boze boze preboze. Vsetky tie kozy, prdelky a jebacky boli velice ze dobre ale to ma byt akoze vsetko? Nehadam sa ze to bolo natocene s nejakym inym zamerom ale obcas sa stava ze ked je nieco sracka srackou to bude aj ked sa to na nic ine nehra. No a ked si odmyslime vsetky tie veci vdaka ktorym nas chalanov svrbi v rozkroku ostava na totalnu kost ohlodana dementna kasa blbosti a kycovej prehliadky CGI trikov. 2 hviezdy som ochotny dat za slusny masaker niekde ku koncu, za zbytocne nepremrstenu stopaz/ aj ked som sa zo 2 krat pozrel kedy to uz skonci aj tak/ no a za vsetky tie kozate vecicky dookola. Ale co sa tyka Gianny Michaels asi zostanem verny elephanttube.com :D :D Aja to ale zrejme ani natocit lepsie nemohol. Nejaky vazny horror na temu Pirana ma v dnesnej dobe asi take sance na prezitie ako flasa vodky niekde na ruskej svatbe. Takto z toho aspon vyzdimal nejaku tu pozornost a bubaky. Pre mna ale prvotriedna kravina. ()

dandislav1991

Plné blábolů, ale skalpování lodním šroubem nebo vytažení toho vola ( no ten sjetem magor co šňupal tu mouku :) - ježiš jak se jmenoval, když jsem mu fandil , no nic) tak vytažení toho vola na palubu vyvolalo salvu smíchu. Konec typicky otevřený pro možné pokračování - chtělo by to trochu inovace schémat podle kterých se ty horory točej. ()

Ondr@932

Nejluxusnější hororová komedie co jsem kdy viděl.Naprosto BOMBA!!! Opravdu hodně nabytá hororová komedie která se opravdu povedla. 95% ()

phoenixer

Americká práce, to se dalo čekat. Děj o ničem, hodně krve a sexy párty. Ještě do půlky filmu jsem si říkal, jestli se opravdu nedívám na nějaký béčkový porno s divným úvodem... ()

Kadas97

Hororová jednohubka. Od tohoto filmu sa nedá čakať nejaká prevratná myšlienka, lebo zvierací horor je o tom, že zviera niekoho zabije, potom sa to zviera loví (alebo sleduje a skúma), popritom niekoho zase zabije a často to končí obrovským výbuchom, ktorý má na faunu dosť smrteľný vplyv. Film splnil všetko vymenované, ale hororového fanúšika pobaví tá výplň medzi týmito základnými piliermi. Alexandre Aja sa dokáže riadne odviazať ak má natočiť nejaké gore orgie a fantázii nekladie nijaké medze. Možno by som viac ocenil, keby sa film menej sústredil na kozy a viac na ryby, ale tak v popise je Horor/Komedie a v dnešnej dobe sú "baby a kozy, dudy a zadky, cecky a vemena" asi vtipné tak ich tam bolo neúrekom. Osobne som mohol pri tomto filme úplne vypnúť a baviť sa krvavým kúpeľom, ktorý mi pán Aja naservíroval. Hodnotenie 8 z 10. ()

bararich8

Nádherná ukázka nefalšované sračky. Asi miliarda nelogických bot, absurdního chování všech a všude. Hvězdička za některé fakt originální WTF scény. Závěr opravdu patří do kategorie komedie. Své diváky si to ale jistě najde. 1* ()

donkocicak

Pouze jedna velká brutalita a jezero plné krve... Nic víc. A že je to ve 3D? To nezachrání tento film, který na mě působí stejně jako laciné televizní filmy o žralocích apod. ()

Alexandre

Jsem v šoku! Čekal jsem od toho hodně, ale tohle opravdu ne. Právě jsem došel z kina a ještě tenhle film rozdýchávám. Myslel jsem si, že jsem už na horory plně zvyklý, že mi krev ve filmu nevadí a nic mě nedokáže rozhodit, ale Aja to právě všechno popřel. Srdce jakoby mi chtělo vyskočit z těla už od začátku filmu, krvavé scény nabyly takového stupně, že se mi dělalo špatně, k tomu atmosféra, která nepustí z děje ani na vteřinku a dechberoucí, šokující a otřesné záběry jen pro opravdu otrlé diváky... Nejkrvavější delikatesa, jakou jsem kdy viděl. Tohle se z mé mysli hned jen tak nevytratí. Nezapomenutelný zážitek! Nezapomenutelný film! PS: Tímhle mě Aja přesvědčil, že umístění jeho jména v mé TOPce režisérů je opravdu zasloužené. ()

vlado90

Asi najkrvavejší horor čo som videl a samozrejme to malo perfektné herecké obsadenie hlavne ženské postavy :) a napínavý príbeh.Už sa teším na pokračovanie. ()

MeaCulpa

Alexandre Aja je blázen a v Pirani jede na maximum. Tušil jsem, že hlavním Ajovým trumfem bude útok piraní na pláž, ale to co jsem viděl mě vyrazilo dech. Dvacetiminutový masakr, který nešetří hodně brutálními nápady (skalpování člunem je asi nejvíc fuj) by mohlo být paralelou k vylodění z Vojína Ryana. Chtěl bych být Ajou a vymodlit si po producentech miliony vyjet s partou prsatých holek na pláž a natočit tam takový nekompromisní nářez. ()

Veseldaa.!

Při stopáži 88 minut se o nějakém vykreslením postav opravdu mluvit nedá, tudíž jich většina tolik nevynikne a vy nemáte nutkání se o postavu bát. Ale o tomhle Piraňa není. Je to především pořádný béčko, kde jde jen o kuriozní a mnohdy i nápadité "sežrání". Potěšil mě hlavně Ving Rhames s brokovnicí, kdy jsem si nemohl odpustit vzpomínku na Úsvit mrtvých, kde to stejným způsobem kosil. Ale určitě nejvíce mě u srdce zahřál Christopher Lloyd z Návratu do budoucnosti a Elisabeth Shue z téhož snímku. I když Piraňa nemá atmosféru Čelistí, tak pro milovníky i nemilovníky žánru to může být přijemně ztrávená hodinka a čtvrt. A pozor - vypnutí mozku důležité. ()

cinemaboy7

Děj (pokud se to tak dá nazvat) obsahuje tolik inteligence jako jikra americké, prehistorické parybky. Naštěstí zde nejde o psychologické drama z období 2. světové války, ale o klasické, hororové béčko plné krve, lekaček a utrhaných údů. Únavný a ničím nezajímavý začátek se znění v totální řežbu, do které zručně nacpal Aja vše, naco jsem celou dobu čekal (asi nejlepší scéna je zoufalý mladík, snažící se ujet na motorovém člunu). Závěrečná jatka jsou jedinou devizou filmu. Osobně musím zmínit to, že se jednalo o první 3D film, kdy mě 3D nevadilo a navíc jsem si ho užíval a i obyčejný skok do 3D vody byl příjemným pokoukáním. ()