Druhá část má paradoxně opačný problém než ta předchozí a některým momentům Mesrineova života se věnuje až příliš. Což rozhodně není problém začátku a prostředku filmu, která je stejnou měrou zdatně zrežírovaná (Richet si tak po nelogickém remakeu Carpenterovy klasiky napravil reputaci) jako odehraná (Cassel s Amalricem tvoří geniální kriminální dvojici). V konečném výčtu tak stavím obě části na stejný piedestal a s verdiktem "Jedna z nejlepších gangsterek za dlouhou dobu".(15.2.2009)

... ovedený pokračování prvního dílu. Příběh pojednává o extremistickém pomatenci, který je válkou v Alžíru a následným návratem do vlasti, zbaven zábran, a v podstatě bezmyšlenkovitě, bezcíln a, impulzivně, promrdává svůj život po kriminálech, s občasným užíváním krátkých chvil na svobodě. Mesrine je ignorantský pako, s netopířím egem. Pako v průběhu filmu lítá ode zdi ke zdi a snaží se nám ukázat, jakej je borec. Není. Pořád je to pako. V tomto pokračování je naštěstí Mesrine ukončenej, nevím, jaký zhovadilosti by měl ještě ve filmu předvádět. Jako návod k pohodovýmu životu to asi neposlouží, ale jako film to je fakt dobrý.(22.9.2016)

Po dlouhé době francouzský film, kde si hlavní mužští protagonisté lascivně neolizují vzájemně konečníky.(7.10.2017)

v tomto díle ,který na něm stál,byl Cassel asi na vrcholu .Nikdy potom jsem ho už neviděla tak spontánně hrát(23.8.2019)

1 7 12 18 20 21 22 23 následující >>