xenopus

Vyjma závěrečné scény dopadení padoucha se jedná, stejně jako první část, o pouze lehce nadprůměrnou podívanou. To se to filmuje podle na události tak bohaté předlohy... Ale abych tvůrce jen nehaněl, odvedli poctivou práci. Jen se u mě jaksi minula účinkem a Jacques Mesrine pro mě zůstává pouze rozporuplnou lokální (myšleno francouzskou) postavou, která toho zbytku světa nemá moc co říci. Alespoň v tomto pojetí, jež je spíš akčním kriminálním dramatem než důslednému pohledu do zázemí, charakteru a duše mnohonásobného vraha a bankovního lupiče. A mě tady tato rovina chyběla (byť tu byla). I proto jsem si nedokázal vybudovat k hlavní postavě (mimochodem přesně zahrané) žádný vztah. A ten já - pokud mám sledovat 4 hodiny trvající film - mít musím. ()

deric

Druhá část pracuje s charakterem hrdiny, který postupně vznikal v jedničce, představuje jeho vrchol a zároveň jeho postupný rozklad a pád. Mnohem víc zde vyniká snaha Mesrina na sebe za každou cenu upozornit a šílenství s jakým se vrhá do dalších akcí. Brilantní filmařská práce, ale trochu více se mi líbila jednička, i když to krásně funguje jako celek, dvojka je spíše takovým akčním vyvrcholením filmu. ()

Gromit

První část byla výborná, ale druhá je ještě lepší! Už víme, jak se Jacques Mesrine stal obávaným gangsterem a můžeme konečně nahlédnout do jeho mysli. A zároveň je to tak vzrušující podívaná! Klobouk dolů před režisérem Richetem, klobouk dolů před Vincentem Casselem (skutečně impozantní herecký výkon), klobouk dolů před celým tímto filmem! ()

karlee

Oproti jedničce trochu ztrácí tempo a některé scény jsou dělané trochu "na efekt", tj. zavánějí žánrovými klišé (průjezd silniční kontrolou, hlášky u soudu, kterými si zločinec získává sympatie veřejnosti apod.). Taky závěrečná scéna je trochu zbytečně protahovaná, zvlálšť když človek ví od prvních minut jedničky, jak skončí. ()

altaica

PRO MUŽE:V době miliardových zlodějin finančních ústavů a státu, v době bílých límečků a černých duší, tak v této době se pomalu zapomíná na éru poctivého řemesla bankovních lupičů, kdy se zpoceným ksichtem v kuklách a bouchačkou v ruce si chrabří hoši chodili vydělávat na chléb jejich vezdejší do poboček slovutných i neznámých bankovních institucí. Cash je cash , kreditky v plenkách a o derivátech ví něco jen studenti mat-fyz. Krásná doba, kdy chlap byl chlap a kohout vejce nesnášel. Jakkoliv by nikdo z nás nechtěl podobného zm*da potkat ani na pobočce při výběru minimilodaru eufemisticky nazývaného mzda, ani v lukách, tak na plátně, to je jiná mocca. Tam jim to sluší a svými lumpárnami a případným zdechnutím nás i královsky baví - když se to dobře natočí.. a tady šnekožrouti nešetřili a vyplázli 80 éčkových míčů, jen to fiklo a vytvořili rovnou 2 díly eposu o francouzském Jánošíkovi sedmdesátých let. Když už bohatým bere stačí jen domyslet, že chudým dává. Sice jenom do držky, protože to jsou blbě placení policajti, ale kdo by se staral o detaily, když jde o legendu, že? Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Nejdražší francouzský film všech dob, madame, kupodivu není o nejznámějším vladaři, co mu hráblo tak, až se považoval za slunce (Ludva XIV.) ani o ideálech Velké francouzské revoluce s rozkošným strojkem jménem gilotina, který tak proslavil Teror a zmechanizoval odchod na věčnost. Dokonce ani o malém sporém Korsičanovi, co pomohl omezit na dlouhá léta riziko populační exploze v Evropě. Ne,ne, ne,ne, ne. Je o největším z francouzských gangsterů Jacques Mesrineovi. Vykrádačky, loupeže, přepadení, sem tam nějaký únos a naprosto famózní útěky z vězení na dvou kontinentech. Není umění natočit film o někom, kdo má minulost jak fángli pestrou a trestní rejstřík připomíná svým rozsahem trestní zákoník. Vincent Cassel už několikrát prokázal, že bezcharakterní a násilnické týpky vysloveně umí a v tomto případě slavného, ale jinak ničím odlišného sr*če podal s bravurou opravdového mistra. A myslím si, že nejeden právník by při filmu, namísto zkoumání neprůstřelnosti alibi, s pětačtyřicítkou v ruce raději zkoumal neprůstřelnost Mesrineovy lebky a bříška.          HLÁŠKA:Víš, proč jsem vás nepostřílel? Je tady dáma. Příště, nebude dáma, nebude šampáňo, ale jen my dva, Broussarde! // Unesený únosci: Křesílko a vynikající koňak. V podstatě se nelišíme, pane Mesrine. Máme rádi dobré věci. A jestli k jejich získání použijeme peníze poctivých dělníků.. Proč ne? ()

Mijagi

Dvojka má oproti první části našlápnutý děj od začátku až do konce. Režisér Richet předvádí až neuvěřitelnou práci s gradací děje a postupně přivádí diváka k perfektně načasovanému závěru. Ubylo také necitlivých dějových zkratek, přesto však musím i epilogu jednu věc vyčíst: Přeměna Jacquese Mesrina z lupiče v teroristu mi přišla málo uvěřitelná. Problémem není skvěle hrající Vincent Cassel, ale především málo prostoru. Celá tato epizoda z života slavného zloducha tak působí příliš schématicky. Ale vzhledem k ostatním kvalitám lze nad tímto nedostatkem přivřít oko: 95%. ()

TommyDiamond

Jacques Mesrine byl opravdovou celebritou mezi francouzkými padouchy a tak zfilmování jeho divokého života za hranicí zákona považuji za velmi dobrý nápad. Myslím, že žádný film o nějakém gangsterovi na mě neudělal takový dojem jako právě Veřejný nepřítel č.1 a jeho pokračování. Lví podíl na úspěchu celého filmu má samozřejmě i Vincent Cassel, který v hlavní roli doslova exceluje. Druhý díl nestrácí na drsném humoru a neuvěřitelným kriminálních činech. Sice od prvního dílu ztrací na tempu, ale byl o to víc napínavý. Bylo pěkné sledovat jak se nad Mesrinem, kterému sláva tak trochu zatemnila mozek, pomalu utahovala smyčka. Jeho vliv a zločiny byli obrovské a nestačilo pouze dostat Mesrina za mříže, ale nadobro ho odstranil. Pro mě má druhý díl cenu čtyř hvězd ()

Shitonit

... ovedený pokračování prvního dílu. Příběh pojednává o extremistickém pomatenci, který je válkou v Alžíru a následným návratem do vlasti, zbaven zábran, a v podstatě bezmyšlenkovitě, bezcíln a, impulzivně, promrdává svůj život po kriminálech, s občasným užíváním krátkých chvil na svobodě. Mesrine je ignorantský pako, s netopířím egem. Pako v průběhu filmu lítá ode zdi ke zdi a snaží se nám ukázat, jakej je borec. Není. Pořád je to pako. V tomto pokračování je naštěstí Mesrine ukončenej, nevím, jaký zhovadilosti by měl ještě ve filmu předvádět. Jako návod k pohodovýmu životu to asi neposlouží, ale jako film to je fakt dobrý. ()

papadoce

Toto bolo tak zbytočne dlhé. Mal som dojem, že sa dívam opakovane na tie isté scény ibaže v bledo modro ružovom prevedení. Keď pozerám film z gangsterského prostredia, nechcem sa dívať neustále na hodinky a to sa mi tu už po hodine stávalo. Čo do samotnej osoby Žaka Mesrina, bol to úplný chuj. Celkom nechápem, že k takémuto ľudskému omylu niekto prechováva obdiv, zase na druhej strane, keď to dokáže Kotleba, prečo by nie Mesrin. ()

Duke90

Tady už jde Mesrine za pomyslnou hranici všech svých dosavadních činů a jeho drzost nemá obdoby. To, co předváděl při soudním líčení, další útěk z vězení a všechny ty masky a přestrojení při hraní si na Robina Hooda, nad tím zůstává rozum stát. Závěr by mě v podstatě nepřekvapil, ani kdyby nebyl nastíněn hned v prvních minutách první části, protože bylo jen otázkou času, kdy se zajíc do pasti chytí. Vysoká inteligence a ambiciózní přístup nakonec potopilo nezměrné ego, což už mi přijde jako taková klasika mezi vyhlášenými gangstery. Casselova nejen psychická, ale i fyzická proměna je opět famózní. Potěšila přítomnost Gerarda Lanvina, který se o tři roky později předvedl v Gang Story. ()

unrocker

Druhý díl to je je to že teda nářez a fakt je mnohem dynamičtější a lepší než jednička... I když jediné co musím vytknout je to že už od začátku filmu člověk vý jak to dopadne... :( Jako někomu se to možná líbí, ale já radši držím nervy a napětí čím dál tím mohu... :)) ()

MarkHoppus

První díl byl fantastický a opravdu mě hodně překvapil, ale co teprve tenhle druhej díl - ještě lepší akce, ještě lepší Cassel a fantastický závěr. Další věc, kterou nechci opomenout je hudba - jestli něco ční nad ostatním je to podle mně práve ona, ta tajamná znělka, kterou můžete slyšet na konci obou dílů je opravdu úžasná, skoro bych ji přirovnal k siréně v Dark Knight. Teď co jsem už viděl všechny oskarové nominace, můžu s přehled říct, že Mesrine byl ošizen, protože se nenominoval mezi pět nejlepších cizojazyčných filmů. ()

Bigfuckman

Epilog je majsterštyk. Nemám k němu snad jedinou výhradu. Pastva pro oči, akce, příběh, láska, čest a mnohem více. V tomhle francouzském koktejlu je parádní porce snad všeho co má v dobrém filmu být. Skvělá záležitost. ()

honeybunn2

Vyústenie príbehu Mesrina. Ešte o kus lepšie než prvý diel, aj keď epilóg, vlastne nie je druhým dielom, od začiatku bolo jasné že taký život zločinca sa asi nedal natočiť v jednom filme. V epilógu sa konečne dokreslila chýbajúca časť povahy Mesrina. 4.5 hviezdy ()

Solverino

Druhá část mi přijde mnohem horší, Mesrine začíná blbnout na kvadrát, veřejnost mu to bohužel žere :( Nakonec vyřešeno jediným možným způsobem = happyend! :) Po druhé už bych to nevydržel se na to dívat... ()

pekas

V druhé části už hlavní postavě definitivně hráblo a končí, jak žila. Zatím co v první části se stal zločincem, zde už vlastně ani neví, co chce být. Výprava, kostýmy atd. atd. jsou pěkné, ale děj mě neuchvátil, spíš udivil. Co to bylo za individuum, nad tím zůstává rozum stát. ()

Blackburn8

Ještě lepší než první díl, Jacques Mesrine byl opravdu frajer, to jak si zahrával s policii a s Francii vůbec nemá chybu.90% ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu