Alexandre

Epilog přerůstá předchozí díl nejmíň o půl hlavy, i když mně se velmi líbila již jednička. Velmi kvalitní a především špičkově zpracované dílo, které se drží příběhu od začátku až do konce, nezahrnuje nás žádnými detaily ani přehnanými akcemi, jak to bývá v amerických trhácích zvykem. Jak se film uchyloval k závěru, tak tím víc byly moje nervy napjatější a to doslova, což se mi u podobného žánru moc nestává. Na tohle bych se mohl s radostí dívat zas a znova, takže pro mne dokonalé dílo bez jediné chybičky, bez jediného hluchého místečka. Tenhle příběh mě vtáhnul do děje a nutil ho prožívat spolu s Mesrinem! Nezapomenutelná podívaná! ()

Dan

Šílenství. Posedlost člověka, který se stal veřejným nepřítelem. Neví ani pořádně proč. Ale rád by v té roli zůstal. Není to však jednoduché, neboť zlatá léta gangsterství postupně odplouvají. A hrdinu čeká rozklad kariéry, osobnosti a nakonec i tělesné schránky... ()

dEst28

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem si dva díly týkající se Jacquese Mesrina pustil. Nevím proč, byla to jízda. Vincent Cassel si hraní nejslavnějšího gangstera užíval a bylo to vidět. Epilog se mi líbil méně než první díl, který měl větší spád. ()

RajAthen

Skvělé vygradování první části, aneb klasická chvíle kdy padoušského hlavního hrdinu začíná zmáhat jeho velikášství. Celou tu dobu víte, s kým máte to dočinění, nemáte ho rádi, jakkoli nosí masku sympaťáka, ale každá chvíle s ním je zkrátka zajímavá. Skutečně pozoruhodná mi přišla póza revolucionáře. Na finále, o kterém stejně již víme, jak dopadne, je přesto zajímavé, že je napínavé, což jen dokazuje, že film má skvělou dynamiku a nelze se od něj odtrhnout. Nelze nedoporučit. ()

sanikope

Tu platí to isté čo som napísal i o prvej časti. Jedinou scénou ktorú si s trochou odstupu pamätám je raňajky s vidieckou rodinou, ktorá je naozaj dobrá len škoda že sa utopí v tom nekonečnom skladaní pocty Mesrinovi... ()

Acrobat

Korunovanie tŕňovou korunou dokonané. Kto nevidel, neverí, kto videl, spovedá sa. Masívne naratívna psychologická invázia po akčne dokonalej jednotke. Geniálne. ()

bono22vox

Tak tohle pokračování je akčnější. Herci i režie téměř bezchybná. Skvělé navázání na předchozí díl, to co jedničce místy chybělo, to epilog napravil... ()

mira.l odpad!

Tak tohle pro mě naprosto skončilo ve 42. minutě. Advokátka Mesrinovi jako přinese do basy dvě bouchačky, aby mu umožnila zdrhnout?? To snad ne... Je mi vcelku jedno, jak to bylo ve skutečnosti. Policajti a vůbec celá justice vlastně ve Francii finančně zatěžuje státní kasu proč? Protože ve světle těchto dvou skvostů se jeví zcela zbytečná. A Cécile de France tady nebyla, tak už opravdu nebylo, za co udělovat hvězdičky. Za nechutného zmrda Jacquese Mesrina určitě ne, pražádných sympatií jsem k němu nepocítil. Fakt nechápu, za co je ta většina čtyř a pětihvězdičkových hodnocení. Komu může tak imponovat takový hovado. ()

junxi91

Druhý díl příběhu o drzém, ostříleném a všehoschopném lupiči jménem Jacques Mesrine. V tomto díle se však tolik nevraždí a nepáchá takové násilí, s výjimkou únose novináře, který psal o Mesrinovi články, kde jej označil za nespolehlivého zrádce jeho parťáků. Mesrine si po návratu do Francie najde novou ženskou, kterou prostě sbalí v baru a pak ji vypíchá na pokoji. Jednoho dne je zatčen a předveden před soud, ale díky komplicovi Michelovi a schované zbrani na hajzlu se mu podaří utéct, přitom si vezme soudce jako rukojmího. Následně pokračují v loupení bank, a Mesrine se nebojí klasicky vykrást jednu banku a pak hned druhou na druhé straně ulice. Jeho parťák to moc nezvládá a raději se na něj vysere. Jednou jej v jeho bytě navštíví kriminálka v čele s komisařem Broussardem, který s ním vyjednává, následně se před něj postaví bez vesty a bez zbraně a nakonec si spolu dají pěkně šampaňské, zatímco ostatní kriminalisté prohledávají byt. Mesrine skončí ve vězení na 20 let, ale ani tady se moc neohřeje a s pomocí své advokátky, která mu propašuje zbraň, a nového kamaráda Francoisse Resse a jeho pepřového spreje se jim podaří utéct s dalším vězněm. Oběma se tak podaří již počtvrté utéct z basy. Stanou se z nich klasicky parťáci při loupežích. Jenže Resse chce pouze systém zneužívat a ždímat z něj prachy a považuje se pouze za lupiče, zatímco Mesrine se začne prohlašovat za revolucionáře a chce systém svrhnout, a dokonce začne vyhrožovat, že do Francie přivede OOP. Vyhrožuje skrze média, kterým poskytuje tajné rozhovory. Mesrine a Resse společně unesou starého milionáře, který se však nechá raději zabít, než aby jim dal 10 milionů franků. Vyjedná s nimi pouhých 6 milionů, což Mesrine komentuje slovy, že "je dobrej". Při předávání v lese dojde k malému incidentu, ale napodruhé to vyjde, a oba peníze dostanou. Utečou do sousedního kraje v kufru auta jedné rodiny, která neměla moc na výběr a musela s nimi spolupracovat. Ale při snaze o překonání řeky Mesrine o svůj podíl přijde. Na závěr se jeho partnerem stává někdo, s kým si lépe rozumí - revolucionář Charlie Bauer, který nesnáší pravičáky a fašisty. Jako jednoho z nich označí novináře Jacquese Tilliera, který napsal onen nelichotivý článěk o Mesrinovi. Jednoho dne jej tak unesou do sklepa, kde rituálně hoří svíčky, a Mesrine jej zmlátí, skope a třikrát do něj střelí. Tillier to však jako zázrakem přežije a pro Mesrina začíná jít skutečně do tuhého. Nakonec vidíme scénu, kdy celá kriminálka čeká na Mesrina u jeho bytu a sleduje každý jeho pohyb. Ten pak nasedne do auta se Sylvií a během jízdy je auto zastaveno, následně se zvedne plachta na korbě náklaďáku před nimi a Mesrine je rozstřílen na sračku. Pro jistotu dostane ještě kulku do hlavy. Sylvie dostane hysterický záchvat, jelikož jí postřelili psa. Tím končí příběh oblíbence médií, miláčka žen, lupiče a rádoby revolucionáře, který byl v tomto dílu označen jako onen Veřejný nepřítel č. 1. Jediná světlá chvíle v jeho zločineckém životě v tomto díle byla, když seděl v base a snažil se dělat otce své dceři, která jej tam navštívila. A u toho soudu byl také celkem dost vtipný. () (méně) (více)

rivah

Vincent Cassel svou postavu přehrává, jde o proslulého, ale nicotného gangstera, který chtěl mít všechno hned a zdarma. Ukřičené, nicotné. ()

crjules

Pokracovani me od sameho zacatku vratilo do stavu nadseni,pozornosti, napeti a obdivu! Nebudu zde dnes pet chvalu na francouzskou kinematografii, Cassela atd. Jako by se stalo. Co mne v Epilogu dostalo, byl konec. Dopodrobna stvarnena akce sledovani a zabiti Jacqese je natocena tak drsne, napinave a syrove ,ze // i kdyz je nam od zacatku znamy konec// bere dech! Jeste chci poukazat na vybornou hudbu, skladba v zaveru ,ktera jde do titulku nema chybu. Potesilo me obsazeni meho oblibeneho Gerarda Lanvina// ktery se podilel bud na produkci, ci scenari-nejsem si jisty :) //, ktery, navzdory veku je stale sekac. ****** ()

keane

6/10 Díval jsem se hned po prvním dílu a pokračování mi připadalo slabší (nebo už jsem byl unavený?). Bohužel se jen v různých obměnách opakuje koncept loupež-útěk. Že je těch 130 minut snesitelných, můžeme poděkovat hlavně Casselovi. Ten hraje naprosto skvěle - svoji postavou balancuje na hraně odporu a současně dokáže vyvolat zájem, co provede v další chvíli. Z plátna se skoro nehne, což se dá považovat za plus i mínus současně. ()

Albyx

Nevim cim to, ale videl jsem to v kuse (s malou prestavkou :-) ) a musim rict , ze se mi jednicka libila vice nez druha pulka. Jestli za to muze ta roztresena kamera, nevim... ()

BaronX

Dle mého názoru o něco slabší než jednička, a to především tím, že už Vás tenhle film nemůže překvapit. Vrchol pro mě byl když v jedničce Mesrine zaútočil na věznici, ve dvojce je to potom "špinavá prácička" s dotěrným novinářem - přesto tempo, které nastavila jednička ve druhé půlce, se zde v epilogu poněkud přibrzdilo - hodně se agitovalo a hrálo na revolucionáře, ale akce bylo míň než jsem očekával. Trochu chaotické bylo jak se u Mesrina střídali parťáci a koneckonců i ženský, jenže jak se zjevovaly tak i mizely, nikde žádné vysvětelní - chápu tady se hrálo hravně na Mesrina a tak ostatní byli jen jako dekorace. Závěr byl famózní, tak dlouho jste čekali na ty osudné výstřely - připravovaly jste se na to dva díly, a stejně když na to došlo, vyrazilo mi to dech. Síla. Každopádně nedokážu se zbavit takového pocitu, že to mohlo být ještě o chlup lepší, kdyby Mesrine míň kecal a víc jednal. 3 a 1/2 * ()

Tamdydam

Je přijemné vidět, že francozi ještě ( nebo opět? ) umí točit opravdu dobré krimi, kterým tento film bezpochyby je. Bohužel mám ale problém s hlavním hrdinou. K tomu já potřebuju cítit alespoň nějaké sympatie. A ty se během průběhu první části pomalu vytrácely, až se na jejím konci vytratily v podstatě docela a část druhá už na tom nic nezměnila. Moc příjemných dojmů tak ve mě film nezanechal ()

TSZ

Považuji za velmi originální (a osvěžující), že prakticky celý děj vidíme POUZE očima hlavní postavy (skutečně si nevybavuji scénu, ve které by nebyl Vinc Cassel).Díky tomu se tedy rozhodně nejedná o kriminálku,protože policejní práci vidíme jen při zatýkání nebo přestřelkách, zůstanou nám tudíž utajeny všechny vedlejší souvislosti, nevíme jak probíhalo pátrání, jak policie získávala informace apod.Každopádně platí,že jako životopisný film o takovém francouzském poloJánošíkovi je tahle gangsterka i na světové poměry velkolepým dílem.P.S.:Toto hodnocení se ani tak extra nevztahuje k druhému dílu, spíše se jedná o shrnutí mého dojmu z celého projektu. ()

godspeed

závěr po shlédnutí obou dílů: čím dřív se takoví pacienti jako jacques mesrine dostanou na krchov, tím lépe. celkově si nemůžu pomoct, ale režisér natočil formálně velmi precizní dílo, které mě neuvěřitelně iritovalo, díky neschopnosti podat nějak zajímavěji příběh a události okolo hlavní postavy. loupež / střih / další loupež / střih / pořídil si děti / střih / vězení / střih / otec v nemocnici / střih / příprava na loupež / střih / na útěku / střih / revolucionářský keci / střih / bla, bla ,bla ......do toho všeho střídání postav, mimo mesrine, jak na běžícím pásu bez šance vybudovat si k některým vztah, sympatie nebo zášť. doufal jsem, že epilog smyje z mého jazyku pachuť po shlédnutí prvního dílu, ale nestalo se tak ani trochu. ()

MRPitivier

Pokračování nasazenou laťku prvního dílu dosáhlo, ale nepřekročilo! Tentokrát je příběh bezchybný, režisér se ponaučil od kritiky a detailněji a hlavně přesněji zachytil filmové příběhy vedlejších postav. Režisér dokonale vylíčil vývoj osobnosti největšího padoucha mé oblíbené Francie a filozofický podtext filmu nikdo nesebere, protože smíření se smrtí je zde zajímavě pojato, radikálně. Proč tedy jsem nezvolil vyšší hodnocení?! Vše je dobré, ale jen jsem měl větší vztah k mafiánovi v prvním díle, který nemyslel na politiku nebo anarchismu. Tímto se pro mě stal bezcharakterní bandita, který ví, že zemře! Ale většina diváků to nejspíš přivítá, ale prostě mi nesedlo motat tohle do gangsterského snímku! ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu