Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

subic

Zkrátka on a jeho firma všechno projeli na burze a aby nezůstal chudý, má přeci v záloze věno své manželky. Proto je potřeba vymyslet sofistikovanou vraždu. Jenže i ti najmutí jsou "jenom" lidi a vše se začíná jaksi komplikovat, takže je potřeba improvizovat a pokračovat ve lžích. A řešení je jediné, jí to nakonec všechno dojde a nezbude jí, než ho pěkně prostřílet. Tyhle filmy mám rád, protože diváka udržují v napětí v podstatě od začátku až do konce. Je to slušný remake Hitchcockova filmu Vražda na objednávku (1954). ()

Tominni

Solidní thriller v režii Davise. Hodnotit Michaela Douglase nemá smysl, je dobrý jako vždy. Ale už slabší to je s Gwyneth Palltrow nebo Viggo Mortensenem. Několik zvratů, trocha napětí - nic víc, ale ani nic míň. ()

MyrnaAlec

Konečně film, kde je Aragorn fakt sexy ! A Michael Douglas hraje svou oblíbenou roli posedlého maniaka a ta blondýna je zase jenom pro okrasu (pro ty, co mají rádi bezkrevnou unylost). ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 56%, Audience Score - 51% | FDb.cz - 75.6% | Perfektní remake Hitchcockova mistrnného díla z 50's, který i přes znalost původního filmu rozhodně nenudil a dokonce se od již výše zmíněného počinu dějem i osamostatnil. Hvězdnému obsazení vévodí démonický Mike Douglas, přinejmenším velmi hezká Gwyneth Paltrow, spíše úlisný Mortensen a naštětsí nevýrazná škatulka Suchet. Jinak celý film velmi rychle ubíhá, žádné kecy = žádná nuda a sice poměrně klišé, přesto skvělé finále. Ale musíme přiznat, že jsem fandili Mikeovi, to i přesto co udělal (či chtěl udělat). Zkrátka se jedná o výborný a napínavý Thriller, který by neměl ujít nejen fanouškům žánru... 85% ()

Hemlock

Na každou sviňi se vaří voda... Tady to ovšem nedopadlo dle mých představ a to jsem Douglasovi držel palce i na nohách - lepší průměr a solidních 60%. ()

cinema_cz

Naleštěně apartní krimiverze obligátního manželského trojúhelníku by s normálnějšími hrdiny a v normálnějších kulisách (jaké byly v předloze) mohla vyznít mnohem opravdověji. Ale proč by o to měl vlastně někdo stát? Život je opravdový až dost. 80 % (Alena Prokopová, Ci 11/1998, str. 64) ()

vilik

Když jsem film viděl poprvé, nemohl jsem napětím v kině usedět. Podruhé už mi přišel víceméně průměrem mezi klasickými thrillery s relativně dobrou zápletkou. Fajn vidět, ale ne víc než jednou. (S výjimkou fanoušků krásné Gwyneth :)) ()

Johannka

Miluju tenhle film. Hlavní zápletka sice není kdoví jak chytrá, ale dobře zvolení herci (Viggo! VIGGOOO!!! :D) a prostředí...Doufám, že ten podkrovní ,,byt" (dalo by se to spíše označit jako ,,hala" :)) se mi jednou podaří získat...:) ()

LuckyK

Dobré, ale Hitch je Hitch a tahle plochá nevýrazná šmudla se opravdu neblíží Grace Kelly ani na sto honů. ()

7suede7

Thriller,ktory kludne mohol byt nudny a nezaujimavy,ale opak je pravdou. Skvele a hlavne napinavo spracovany scenar,ktory robi tento thriller thrillerom. Zakerny Douglas,krasna Gwyneth a talentovavany Viggo len doplnaju atmosferu celeho filmu. ()

elanista1

Nemozem okomentovat tento film bez spomenutia Hitchcocka, tolko ucty ku klasike este mam. Nie je na mieste obvinovat Dokonalu vrazdu, ze na Hitchovej Vrazde na objednavku len parazituje a vykrada ju. Prave naopak, stavia sice na jeho zakladnej platforme, ale odklana sa od nej viacerymi zaujimavymi odbockami, preto sa obcas najde aj nejake to prekvapenie a neocakavany zvrat. Na moj vkus tu je az prilis vela vedlajsich postav a prilis vela interierov. Celkovo solidny zazitok, ale cele mi to pride take chladne, vratane zaveru. ()

calculus

V závěru možná trochu přechytračená, ale každopádně velmi solidní podívaná. Toto jsou přesně ty role, ve kterých MD exceluje. Moc místa na place ten jeho arogantní Steven ostatním nenechal:-) I když, pokud mu rupnou nervy hned na začátku filmu, tak to je také frkot, řekl bych takový Volný pád... ()

DonBraso

Dávno jsem si sice hodnotil,přesto si ten komentář nenechám ujít,ještě když jsem zhlídnul film znova v bedně.Jednoduše řečeno,šmakuje furt stále velmi dobře.Douglas si myslím,že je to jeden z jeho top hereckých činů,kdy každou chvíli se kouknete do jeho tváře a vidíte tam hrozného grázla je k nezaplacení.Film má napětí,jednoduchou zápletku a stále čekáte co se bude dít.Žádné zbytečné scenáristické zvraty,kdy se všechno mění z minuty na minutu,což jenom můžu.Odhadovat filmy ke konci si většinou netroufám,protože nevím nikdy,kdo se ze všech zůčastněných dočká závěrečných titulků a hlavně jak scéna bude vypadat... a ano,čekal jsem,že Steve vypadne z okna,ale..... ()

PrincessB

Strhující podívaná, která nečekaně rychle odsýpá. I přesto, že nejsem fanouškem ani jednoho z hlavních představitelů mě velmi zaujala. ()

Karlos8

Tomuhle se říká geniální manželská krize. Řešení je přitom velmi prosté. Objednáte si u milence vaší manželky její vraždu pod hrozbou cenných důkazů, které jistě ráda uvidí policie. Jenže milenec tak trochu selže a na tuto špinavou prácičku své milé si najme svého parťáka, kterého sotva pustili z vězení. A najednou tu máme zcela odlišný příběh, který ještě více umocní nahrávka a ještě více začne zamotávat už tak zajímavý příběh. Do toho všeho se na scéně objeví naprosto fantastický David Suchet, který svým pronikavým pohledem vypátrá každou nesrovnalost, každičké pochybení či nepatrný klamavý pohyb. Napětí stoupá a výhoda es v rukávu se přelívá z jedné strany na druhou. Chvíli je ve vedení ten, o chvíli zase onen. Naštěstí vše končí dobře jen pro ženskou polovičku, bez které by tento snímek nebyl ani zdaleka tak atraktivní. Vcelku slušná a místy velmi napínavá podívaná. ()

solisoli

Skvelý thriller, ako sa patrí. Dobre premyslený námet. Sled udalostí dobre zapadá do seba. Ku všetkému veľmi dobre postavený Casting, čo rozhodne prospelo k skvelému zážitku. ()