Frank Falenczyk má svou práci rád. Potíž je v tom, že je členem rodiny polských mafiánů z Buffala ve státě New York a živí se jako nájemný vrah. Navíc ho zmáhají problémy s alkoholem. Když kvůli tomu pokazí důležitý úkol a ohrozí rodinný podnik, jeho strýc ho pošle do San Francisca, aby se tam dal znovu do pořádku. Frank není žádný přecitlivělý chlapík, přesto začne navštěvovat setkání anonymních alkoholiků, najde si svého patrona a nechá se zaměstnat v márnici. Tam se zamiluje do Laurel, ženy s jedovatým jazykem, která nebezpečně ráda nedodržuje konvence. V Buffalu se zatím věci nevyvíjejí vůbec dobře, protože gang arogantních Irů ohrožuje obchodní zájmy jeho rodiny. Když pak konflikt přeroste v násilí, Frank se vrací domů, aby tu v nové situaci s pomocí Laurel čelil starým nepřátelům. (HBO Europe)

pend

Kingsley opět hraje muže, co chce mít absolutně všechno pod kontrolou, ale občas se mu to vymkne (alkohol, Téa...) ()

KosiR_ksr

Příjemný snímek tématicky velmi připomínající komedii Můj soused zabiják, nijak se jej ovšem nesnaží kopírovat a vyznačuje se otrlejším, poměrně nekonvenčním přístupem a především dosti černějším a sušším humorem, který mi v tomto případě imponoval. 70% ()

ink flo

Lehce netypicky romantická černá komedie postavená na tom, že Ben Kingsley je roztomilej, snaží se přestat chlastat a každýmu na potkání vykládá o tom, že je nájemnej zabiják. ()

Dement

Černá komedie o zabijákovi, který má problémy s alkoholem a jistěže i s osobními vztahy. Moc jsem se nenasmál, ale mělo to něco do sebe. Příjemná změna, ale film dost rychle vyšumí do zracena. ()

BathoryMan

Kladne hodnotím v tomto filme len výkon Bena Kingsleyho!Ten bol Boží!!!Nooo...Dobre aj Luke Wilson ako homosexuálny dobrosrdečný kamarát bol fajn ,ale to je už asi tak všetko!Pochybujem žeby sa Tea Leoni po takom pochybnom a krátkom flirte len tak zalúbila....do tak starého chlapa...alebo tie primitívne a trápne dialogy čo tu tie postavy viedli...na smiech....haaaaa....Začiatok bol slušný ,ale ked sa Frank dostal do San Francisca,nestačil som sa čudovat ako primitívne a debilne sa príbeh začína odvýjat!Slušný námet,ktorý ale preskakuje niekde medzi nevtipnou komediou a nemastnou-neslanou drámou!A nakonies je len trápnym ničím!!! ()

mala_kea

Hodnotit z pohledu komedie-> naprostá zbytečnost. Jako thrillerový snímek ovšem velmi slušný a koukatelný snímek. Nikdo se z filmu nesnaží udělat trhák a všechnu slávu strhnout na sebe a tím se pokusit film vylepšit. Tím film zůstává na stejné urovni, na kterou ji DAhl posadil. Není nijak vysoká, ale aspon ty pády nebudou tolik bolet. ()

Akana

Příjemně potrhlá komedie, která nepostrádá vtipné momenty a černý humor, ale trpí neujasněným scénářem. Jednotlivosti vítězí nad celkem. Rozhodně je to ale příležitost pro Bena Kingsleyho ukázat, že ještě nepatří do starého železa. Po dlouhé době se mi v něčem opravdu líbil. 70% ()

*Colorado

Ben Kingsley jako zabiják, opilec a nakonec nápadník Téi se mi tam prostě nelíbil. Jsou tam hluchá místa, ale vše zachraňoval fakt, že to nesklouzlo k nějaké šaškárně či trapasu, takže podívat se na to určitě dá (když nemáte jinou volbu). ()

Hapretor

Sarkasmus, procházející celým filmem, mi byl blízký a párkrát mě dost pobavil, ale jinak to moc záživné není. Pokud ste fanda Bena Kingsleyho tak ok, ale nečekejte oskarový výkon, hraje dobře, to ano, ne skvěle. Kdyby tam hráli mí oblíbení herci/čky nejspíš by se mi to líbilo víc. ()

matkoulko

Tento film som začal pozerať už druhý krát, prvýkrát ma nejak nezaujal a po pár minutách som to prepol... Vtedy som asi nemal na tento druh filmu náladu. Včera to bolo inak, alebo nebolo kam prepnúť? Nakoniec som neľutoval, zaujalo ma to najmä celkom originálnym scenárom. Príjemná krimi komédia, thriller ani moc nie, skôr romantiky za mak. Ben Kingsley nepatrí medzi mojich TOP10, ale tu bol veľmi sympatický. Ostatné postavy príjemne prekvapivo iné... 3.5* 70%, dnes to dávam hore na 4, mám dobrý den :-) ()

Ronyk7 odpad!

Raději se dívejte na turnaj v šachu. Bude to určitě zábavnější aji když šachům nerozumíte. 06.04.2008 ()

dakarin

Pomalu a realisticky plynoucí děj, ne černobílé charaktery, ale ani nesmyslný účelový mišmaš. Také silnosilný lidský prvek zakomponovaný do celého filmu ... a málem bych zapoměl na vynikajícího Bena Kingsleyho. ()

Torpid

Příběh je silně přitažený za vlasy, ale to mi v kategorii "zabijácké tragikomedie" vůbec nevadilo. Herecká exhibice Bena Kingsleyho v dobrém slova smyslu, parádní sekundování jeho ženského protějšku, velmi dobře napsané dialogy, rozumná stopáž, jemný černočerný humor a trocha skryté alegorie. Úsměvné vyprávění o jedné trochu neuvěřitelné krizi středního věku, namíchané přesně tak akorát. Vlastně je to o lásce a sedlo mi to velice. ()

ecis

Som zmatany. Videl som pokus o vytvorenie akehosi alternativneho snimku o gangstrovi na protialkoholickej liecbe a nakoniec este s romantickou linkou. Ale nudil som sa. Nic zaujimave, co by podvihlo tento film do priemeru. Skoda, pretoze na Benovi Kingsleymu bola vidiet snaha ukazat co dokaze. ()

vikino1

Příběh byl podle mě docela dost přitaženej za vlasy, hodnotil bych 3mi, jenže na Kingslyho se hrozně pohodově dívá tak o jednu zvedám.... ()

Oonika

Nějak si nejsem úplně jistá, co chtěl autor tímto filmem říci.... Ben dobrej, hudba dobrá.... Ale jinak nic :-) ()

Shitonit

Čekal jsem. Čekal a těšil jsem se na film, u kterýho vypnu mozek a mrtváci mi budou poletovat kolem bedny. Tak jsem čekal, čekal, a dostal jsem něco mnohem lepšího, než jsem čekal, fajnově zpracovaný dramaticko psycho vtipný umělecký dílo, s dokonalým obsazením a dějem, kterej mě udržoval v totální spokojenosti akurátních 88 minut. ()