Na Měsíc dopadl masivní asteroid a způsobil počátek bouří na planetě Zemi, skrze náhlé změny v přílivech a odlivech. Další zkoušky a zkoumání potvrdily to, že povrch Měsíce je značně narušen a je nestabilní - hrozí zničení veškerého života na Zemi. Jak letí čas, tým odborníků se obrátí na jediného muže, demoličního experta - Johna Reddinga, s žádostí o pomoc, aby nalezl řešení a hlavně zachránil Měsíc. (oficiální text distributora)

Pecival

Hned jak jsem v půjčovně uviděl nové béčkové sci-fi začal jsem nad tím uvažovat. Když jsem navíc zjistil, že v něm hraje člen kolosální rodiny nadsamců (kterým se obal ale vůbec nechlubí což je velká ostuda!) neváhal jsem. Triky byly naprosto super, zvlášť třeba vyhýbání asteroidů mě připomínalo demíčko z pár let staré hry (podobně na tom byly všechny efekty). No nejsu (astro) fyzik, takže nevím koliv vědců by dostalo při sledování kolaps, ale líbilo se mi jak vždycky když vznikl problém tak chytrá hlava načmárala pár vzorců na tabuli (papír), něco zamumlala a potom vypadl výsledek (k čemu ty počítače vlastně máme :). Holt taková jakási nálož na měsící je dost triviální výpočet. Tak co ušlo byla ta pilotka i ta jeho pomocnice aspoň bylo na co koukat. Baldwin už má sice nejlepší za sebou ale nutno mu podotknout (i přes jistý váhový nedostatek), že jistý šmrnc má. Takže suma sumárum dokoukal jsem to až dokonce což je samo o sobě nejlepší doporučení. ()

deckardx odpad!

Jako kdyz vidim nektery triky, tak se mi zveda kybl.. Raketoplan (nebo jeho maketa) leti do vesmiru a vyhyba se asteroidu (nebo spis nakymu sutru) a trosku o nej strejchne.. co se nestane.. Raketoplan se od nej odrazi jak od trampoliny a s mirnejma poruchama, ktery se mu hlasej na displeji vesele leti dal.. ()

jefff

Stephen Baldwin je neuvěřitelně odpornej :-), to na úvod. Na měsíc v ohrožení jsem se mrknul i přes nízké honocení a účast Stephena. Měl jsem absolutně minimální očekávání, a proto mě asi film nijak zvlášť nezklamal a nevadil. I přes naprosto dementní zápletku, které jsem nevěřil ani minutku, a špatné triky jde o slušné scifi béčko. Film distponuje dobrým spádem, postavám jsem fandil a čekal až do konce na finále (které je předvídatelné ale i tak mě bavilo). Kdo film hodně zvedal byla nesmírně sympatická a talentovaná Amy Price-Francis, kterou jsem měl možnost už vidět v seriálu Californication. Dle mého jde o skvělou herečku, která by si zasloužila lepší role než ve filmu Měsíc v ohrožení, vedle takového stvoření jako je S. Baldwin. Sečteno podtrženo, čekal jsem hrůzu a děs a dostalo se mi pěkného oddychového sci-fi, s absencí nudy a to je u takovýchto filmů důležité. ()

xaver

Konečně změna, asteroid nedopadne na Zem a nezničí ji, nýbrž dopadně na Měsíc, naruší jeho stabilitu a tím ohrozí Zemi. Tak tu jednu hvězdičku dávám jenom za tuto změnu. Jinak je to blábol, jako všechny podobné. Narušit měsíc tak, aby byla ohrožena jeho stabilita, tak se bavíme o asteroidu o průměru řádově v desítkách spíš stovkách km. Že by takový asteroid unikl pozornosti vědců? To si režisér už nemohl vymyslet něco originálnějšího? S těmito katastrofickými filmy se roztrhl pytel, ale co je horší, jsou to takové nesmysly, že je téměř zločin mrhat prostředky na točení těchto snímků. ()

MadChick

Tak jsem se zase jednou pobavil, abych pravdu řekl nečekal jsem nic moc , ale byl jsem překvapen, že tam opravdu nebylo nic. Chápu, že televizní film má omezený rozpočet, ale tohle bylo trochu moc, efekty dělala snad nějaká skupinka ještě studujících teenage programátorů a grafiků. Celkové vybavení jak raketoplánu tak raketového střediska dosti mizerné (nejvíc mě pobavily výpadky el. energie ve středisku, neříkejte mi, že by třeba něměli dieslové agregáty aby nebyli závyslí na zásuvkách :-D potažmo místní elektrárně ). Děj naprosto bez nápadu, naopak pár velice kuriozních momentů, třeba neustálé výpadky komunikace a jejich následovná znovuzapojení bez jakéhokoliv vysvětléní či zmínky. Herecké výkony bez vyjímky zcela podprůměrné, všichni neustále přehrávají. A ten konec , zřejmě byl ten tlusťoch veden zvířecími pudy, ale místo opětování polibku jsem čekal spíš facku nebo kopanec do koulí. No nic , zase zabitá neděle ... 25% POZOR LEHCE SPOILEROIDNÍ ()

Delaney

South Park - Billy Baldwin: "Hej Alecu, víš co je špatný na tom bejt Baldwin?" "Ne, co?" "Nic!" Kterýkoliv film, kde hraje někdo z Baldwinů, musí být předem odsouzen k ostudě. Až na některé Alecovi výjimky, ale Stephen? Brrr.... ()

Bozvav

Strašná blbina, laciná a hlavně popírající fyzikální zákonitosti v obudném měřítku 25% ani nevím za co ()

Jeand´Boa

A co jako bylo toto?!...Páni, musím se tímto způsobem veřejně omluvit filmům Armageddon a Drtivý dopad...ty v porovnání s tímto měly úroveň... ()

Denny odpad!

Na tenhle výtvor se v žádném případě nedívejte: má to být ohrožení Země prostřednictvím zdevastovaného Měsíce, ale když jsem sledoval způsob záchrany s hlavním hrdinou Stephenem Baldwinem, vesmírný slalom raketoplánu mezi úlomky Měsíce a další pozoruhodnosti, nemám dalších slov. ()

AxelWers

Opäť ďalší z filmov, na ktorého tému je viac filmov podobných, úplne až odpad to nebol, ale filmu chýbalo napätie, kvalitnejšie efekty a viacero javov (nielen fyzikálnych) tam bolo dosť úsmevných. ()

AbelXavier odpad!

Nejlepsi na techhle filmech je, ze vam daji uzasnou prilezitost nacvicit si nepreberne mnozstvi radoby vtipnych prupovidek, jako napr. Proboha tenle mesic jsem na roztrhani, zavolejte toho nejlepsiho pres vyhazovani veci do luftu, nejakeho rampu mac kvaka jak rikam radoby vtipnych, ale hodi se. ()

MrMir odpad!

příšerná záležitost - i na TV. Bez emocí, bez napětí, příšerní herci a triky na úrovni počítačových her z roku 2000. ()

Renie42

Film mě ničím nepřekvapil, téma je trochu obehrané, ale na druhou stranu mě to i bavilo a čekala jsem, co bude dál. Musel tam být člověk, který jim tam škodil a nevěřil jejím teoriím, musely nastat komplikace, aby se tam muselo vymýšlet plány B, C .... Nakonec to dobře dopadlo, ale ten slaďoučkej konec, ten bych vyškrtla. Vždyť ti dva hlavní představitelé neměli vůbec čas se nějak zblížit a vzápětí se z nich staly dvě hrdličky, vrků. ()

Pitryx odpad!

Kravský film a ještě kravštější děj. Slabý odvar Armagedonu. Nejsem sice odborník, ale zdá se mi, že zde byly evidentní nesmysly a hovadiny. Nepostřehl jsem, kdy si sundali skafandry, ale pochybuji, že by si je při takové misi sundávali vůbec. Na konci obraty v kosmu a oni ani nejsou připoutáni… No, jedním slovem děs. Je ovšem také fakt, že děj má švih i spád. Ale přesto jej musím hodnotit jako hodně podprůměrnou slátaninu se slabými hereckými výkony. Ty totiž také byly pod psa, ale v kategorii filmů B se to dá očekávat. Nova0811018236/8528 ()