|| Scenár: Ehren Kruger, Roberto Orci, Alex Kurtzman / Transformers by Hasbro | Hudba: Steve Jablonsky, Linkin Park, Hans Zimmer | Produkcia: Ian Bryce, Tom DeSanto, Lorenzo di Bonaventura, Don Murphy | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: DreamWorks Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 836,297,228 $ || Asi (určite) najväčší akčný záhul všetkých filmových čias. Husiu kožu človek neobíde, ani keď nenachádza v snímku žiadnu duchaplnú scénu. Avšak - film, kďe Megan Fox beží medzi megatonovými výstrelmi s dokonalým mejkapom, je prinajmenšiom tak gýčovitý, že nemáte inú možnosť, ako ďakovať plátnovému svetu, že existujú šialenci, ako je Michael Bay.(10.10.2009)

No ale teda kurva olala, Bay to tam pere fakt pod tlakem. Zatimco jednicka byla spis takovej seznamovak, kde mohlo bejt vic akce, dvojka uz je regulerni valka Transformeru, takze se tam dobry 3/4 filmu neustale rubou. A to tak, ze teda kurva ve velkym. Neustale neco vybuchuje, jedna bitka, prestrelka, ultimatni akce za druhou a to vse je naprosta vizualni zranice s dokonalejma trikama. Navic presun bitek do pouste je paradni napad, sice nemaj k demolovani moc budov, jen nejaky z hoven uplacany chatrce, ale zase ty nabuseny roboti vic vyniknou. Ale je teda fakt, ze je jich tu az zbytecne moc, takze spoustu z nich clovek prehlidne a je to proste postava v davu a obcas jsou bitky lehoucce neprehledny. Jinak co se tyce pribehu, je sice fajn, ze to trochu osvetli puvod Transformeru, na druhou stranu, cela ta myslenka se symbolama lehoucce vysumi do prazdna. No a co nam teda krome naprosto genialni kulervouci akce, ktera me priplacla koule do zidle a nepustila az do zaverecnejch titulku, Bay nabizi? No to je ta ctvrta ctvrtina, ktera nesazi na akci, ale spis takovy ty forky a popravde receno, cekal jsem to daleko infantilnejsi, i kdyz dvojka rodicu nebo dva vymasteny Autoboti jsou tady trochu navic, ale zase naopak Turturro je super zabavnej. No a zaverem bych jen dodal, ze Fallen je tu teda vyuzitej dost minimalne a moc toho nepredvede, hudba by mohla bejt misty nabusenejsi, ale i tak to je velkofilm roku.(6.1.2010)

Jako zážitek na velkém plátně s očima otevřenýma dokořán a mozkem vypnutým jsou druzí Transformátoři orgastickou akční podívanou, plnou monstrózních bitek a úžasných efektů, ale po rozkrytí příběhu vypluje na povrch zoufalá stupidita (vtípky ještě nebyly nejhorší), logické trhliny a dokonce i špatně ukočírovaná režie v rovině vyprávění (nekonzistentnost). Mrzí mě také, že kamera často zabírala obraz příliš zblízka, bez nadhledu a přehledu (vytvářela rádoby "intenzivní" zmatek), takže si člověk v té ohromné, až překombinované akci nemohl užít všechny detaily, transformace a choreografii. 6/10(24.7.2009)

• flanker.27

Znám mocniny na druhou, na třetí, na xtou, a teď, dámy a pánové, máme novou mocninu. Teď budeme mocnit "na Baye". Bay zasáhl do dějin matematiky stejně jako jako do dějin fyziky podezřelou kinetikou ve svých filmech. Zpětně uvažuju, jestli hodnocení prvního dílu netransformovat alespoň v jednu hvězdičku, jelikož tam jsem se jednou dokonce zasmál tam, kde to tvůrci zamýšleli (přepojování z Kataru do Bílého domu). Dvojka je prostě dvojka. Trapnost je trapnější, demence dementnější, ubohost ubožejší. Neskutečné nudný neatmosférický sled pohyblivých obrázků bez ladu a skladu poskládaných za sebe ve vizuálním guláši, kde je vidět lautr hovno kdo na koho střílí a proč je tady když před pár vteřinami byl tamhle (přičemž to tady znamená třeba Egypt a támhle Jordánsko). Bay doslova zvrací na plátno všechny svoje dětinský (ne dětský) nápady a sny, u kterejch mu tvrdne. Jen nevim, jestli ho víc rajcuje robotická roštěnka s dlouhym ocasem nebo Optimus Prime, po vzoru pravých amerických hrdinů zpomaleně kráčející po zádech Sfingy. Důrazně odmítám námitky, že jsou Bayovy filmy pro zábavu a proto je nelze kritizovat za hloupost. Tak jako všechno, i zábava může bejt na úrovni nebo blbá. Navíc tohle je blbý tam, kde to chce bejt vtipný, hloupý tam, kde to chce bejt stylový a to všechno je prohnaný Bayovou mocninou. Násobím nulou a dávám odpad.(13.11.2010)

Není snadné určit, kde přesně se stala chyba. Proč totéž napodruhé již není totéž. Zpětně se mi jeví, že dvojka obsahuje nestřídmé množství těch chutných ingrediencí, jichž bylo v jedničce tak akorát: sexy záběry Megan Fox, souboje robotů, přihlouplé vtipy… . Všeho příliš a chuť žádná. Sytí budou odcházet nanejvýš hledači filmových odkazů (kdo viděl Matrix a quadrilogii Indiana Jones, v Bayově vykradeném univerzu nezabloudí) a robofilové, jež si užijí výstřednosti typu robo-karate nebo robo-nebe. 60% Zajímavé komentáře: Douglas, Cervenak, Marigold, Eddard, Triple H, ScarPoul, El Loco, mcb, Orthank, tomas.malo(2.10.2010)

• - Oficiání písní filmu a soundtracku je opět od kapely Linkin Park, tentokrát na zakázku složená ''New Divide''. Píseň byla velmi úspěšná a v USA dosáhla 6. příčky nejprestižnější hitparády ''Billboard hot 100''. Klip k oné písni obsahuje mnoho záběrů z filmu. (GreatestFan)

• - Původně měl být film částečně ve 3D. Poté ale Michael Bay prohlásil, že přitomnost 3. rozměru nemá smysl. (lubos111)

• - U lomu dostane Leo (Ramon Rodriguez) od agenta Simmonse (John Turturro) uspávadlo, které ho uspí. V dalším záběru je však vidět, že všichni čtyři včetně Lea vylézají z auta. (GreatestFan)