Michael Bay se transformoval do vlastního žánru, kde si utvořil vlastní pravidla, jimiž nepohne fyzika, logika, ani samotný Spielberg. Na druhou stranu, nikdo jiný nemá tak dokonale vyšisované vizuály při zpomalených záběrech na pekelně vážné tváře hrdinů, vojenské formace a zapadající slunce, do kterého burácí heroická hudba. Utržený z řetězu, bez kapky soudnosti i citu pro míru to v přepálené stopáži pere do diváka s razancí malého drzého spratka, kterému bohatí rodiče nakoupili spoustu hraček od Harsbra a on už z rozpustilosti neví, co s nima, takže to všude bouchá, rachotí a mezi tím vším pobíhá Shia s Megan, kterým to zase sluší. Uznávám, že snad nikdy jsem se po vylezení z kina necítil tak trapně, že se mi něco líbilo. Ale podruhé už to vidět nechci, ne bez asistence velkého plátna. PS: A i po druhém zkouknutí to překvapivě pořád baví. Sice tím zvráceně dementním způsobem, ale baví. :)(23.6.2009)

Není snadné určit, kde přesně se stala chyba. Proč totéž napodruhé již není totéž. Zpětně se mi jeví, že dvojka obsahuje nestřídmé množství těch chutných ingrediencí, jichž bylo v jedničce tak akorát: sexy záběry Megan Fox, souboje robotů, přihlouplé vtipy… . Všeho příliš a chuť žádná. Sytí budou odcházet nanejvýš hledači filmových odkazů (kdo viděl Matrix a quadrilogii Indiana Jones, v Bayově vykradeném univerzu nezabloudí) a robofilové, jež si užijí výstřednosti typu robo-karate nebo robo-nebe. 60% Zajímavé komentáře: Douglas, Cervenak, Marigold, Eddard, Triple H, ScarPoul, El Loco, mcb, Orthank, tomas.malo(2.10.2010)

Zasloužil bych facku za to, že jsem dával všude najevo, že druzí Transformers nemohou být skvělí. Právě oni mi totiž znovu dali pocit naprostého štěstí z toho, že nám kinematografie darovala blockbustery. Pomsta poražených sice nepřepíše dějiny a nebude nikdy ničím jiným než dravou jízdou, která svým vizuálem předčí příběh (byť jakkoli neodolatelně pohádkový). Ti, co tolik propadli dobrodružství chlapce a jeho ochránce, jsou pojednou zklamaní, když Bayova vize přinese něco velkolepějšího. Já ne, já smekám před příběhem toho samého chlapce, který toho ale má tentokrát na práci o pořádný kus víc. Nadšení, vykulené oči a dojetí nad tím, jak opojný může film být. Kvůli tomuhle chodím do kina a je mi líto, že série už tenhle vrchol nikdy nedohnala.(27.6.2009)

• Renton

Scénář: Ehren Kruger, Roberto Orci, Alex Kurtzman .. Pueriliter orgia. Na papíře strašná hovadina - na plátně (nad)průměrně přetrikované scény 101000100110 "na drogách." Asi největší plus filmu je změna kameramana (Ben Seresin), který s obrovským citem snímá (precizně, přehledně, !) scénu pro ony vizuální ILM orgie (které jest prakticky jedinou, navýsost dobře hodnocenou součástí). Megan Fox tímto obsazuje až druhou pozici v potěšeních a rovná se jim jedině výborný Shia LaBeouf... Jinak ovšem nemá druhý Transformers víc čím zaujmout. Chybí jakékoliv napětí, strhující stavba děje, zanedbané jsou emoce a dětinsky slabě je zahrnut i humor. Vyprávění navíc není soudržné, postrádá logiku, ani roboti nebudí zájem. Michael Bay si protentokrát vzal zdánlivě dostatečně obšírný krajíc, ale maže ho, na nudné mytologii stavěným, recyklovaně transformovaným pamlskem, podobným těm, který ve většině svých předešlých filmů (Armageddon, Pearl Harbor, Transformers dokonce, ...) již předvedl. Mnohdy lépe resp. účelněji a bez servítek. ___ Veskrze zbytečný film. Neúplných 50%.(24.6.2009)

• Gimli

Hromada skečů různých žánrů naházených za sebe dosti chaoticky. Navíc Bay stříhá tak hekticky, že ani akční scény si neužijete tak jako v jedničce. Další prvek, který narušuje křehkou dějovou linii, jsou úlitby dětem. Mám na mysli zejména dva zbytečné a otravné roboty v klackovitých letech. Ani Jablonskeho hudba nemá prostor se rozvinout v nějaké kompaktnější pasáže, protože na to prostě není čas. Druzí Transformers jsou uspěchaní, nekonzistentní, infantilní a tentokrát opravdu pitomí. Zklamání!(23.7.2009)

• - Film držel rekord pro nejvyšší počet zobrazení product placement, kterých je ve filmu celkem 47. (GreatestFan)

• - Hlavného záporáka (Fallen) nadabovala v originálnom znení hororová legenda Tony Todd. (PETOS)

• - V domě Mikaely (Megan Fox) je vidět pes Michaela Baye, kterému říká Bonecrusher. (GreatestFan)