Velkolepý úlet M.Baye, od kterého jsem čekal daleko více, nebo jsem si spíše daleko více přál. Vše začíná docela očekávaně, ale zároveň naivně, navíc značně (ne)humorně. První „transformace“ příjemně potěší, ovšem potom přijde na řadu nepřehledná akce a vyvrcholení scén, které podle mě zklamaly nejen mě, ale daleko více diváku po nadívaných trailerech. Megan a Shia bez chyby, hodí se do TF jako samotní roboti. Celý film mě iritovali dva roboti s tváří zmrzlinářského vozu, humorné vložky s nimi byly hóódně mimo mísu. Poslední půlhodina filmu je ovšem pětihvězdičková, stejně jako akce v lese. Celkově 8/10*(29.6.2009)

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film, ktorý je pokračovaním skvelej jednotky. Má celkom zaujímavý príbeh, ktorý aj napriek tomu, že trvá prakticky 150 minút nemá problém udržať divákovu pozornosť, ale aj tak mám proti nemu viacero výhrad. Je to hlavne príliš zvláštne naviazanie na jednotku, ktoré malo byť určite iné. Hlavným negatívom tohto filmu je podľa mňa určite humor, ktorého je tu až príliš moc. Nemyslím si, že by bol trápny, ale nepripadá mi ani vtipný, je hlavne zbytočný a rušivý. Akčných scén je tu primerané množstvo a síce nie sú až také dobré ako v jednotke, ale aj tak sú vynikajúce. Výborný je už hneď úvod filmu s dostatočným nasadením bojovej techniky. Deceptikon v tejto scéne predvedie skvelú transformáciu a zároveň sa postará o rozsiahlu demoláciu, hlavne zničenie mosta vyzerá perfektne. Výborná je aj akcia v lese, obzvlášť jej záverečná časť alebo prvé stretnutie ústredného dua s Megatronom, aj keď vlastne tieto dve akčné scény nasledujú hneď po sebe. Ale to najlepšie si Michael Bay nechal na koniec, pretože akcia v Egypte je úžasná. Veľkú zásluhu má opäť na tom armáda. Táto časť obsahuje viacero úchvatných scén a zaujímavé je, že v tých pre mňa najlepších scénach tejto časti je dôležitý vrtuľník. Je to hlavne let vrtuľníku ponad tankom v spomalenom zábere, záber z pohľadu Shiu LaBeoufa na Megan Fox , nad ktorou opäť v spomalenom zábere letí vrtuľník a pád vrtuľníku cez zrúcaninu. A v tomto filme určite potešia aj demoličné scény ako ničenie lietadlových lodí alebo mrakodrapov. Čo sa týka samotných transformerov, tak samozrejme je ich podstatne viac ako v jednotke, ale zároveń sú skoro všetci nezaujímaví. Najviac mi prekáža starý deceptikon transformujúci sa na SR-71 Blackbird, mačkovitý deceptikon a všetci malí roboti. Veľmi ma tu sklamali aj transformácie. Tie, čo tu sú sú väčšinou veľmi prepracované a vyzerajú výborne, ale na jednotke sa mi veľmi páčilo, že bola plná transformácií z najrôznejších polôh ako napríklad, že sa štíhačka počas letu zmenila na robota a tu sa väčšinou transformeri z dopravného prostriedku hneď transformujú na robota a už sú celý čas v tejto podobe. Sklamala ma aj hudba, síce sa moc nezmenila, ale už vôbec nevyvoláva emócie. Herecké obsadenie sa moc nezmenilo, Shia LaBeouf je znovu perfektný, Megan Fox neprekáža, John Torturro je opäť otravný ako aj v jednotke a Shiou spolubývajúci je tu maximálne zbytočný a tiež otravný. Keď si to zhrniem, tak som určite sklamaný. Malo tu byť všetkého viac, ale viac je tu len negatív. Stále je tu mnoho skvelých scén, kvôli ktorým sa film oplatí pozrieť aj viackrát, ale je tu aj mnoho zbytočných scén ako napríklad celá časť s transformerom vyzerajúcim ako žena, veľa zbytočných transformerov a aj hercov. Ale aj tak návštevu kina neľutujem a teším sa na opätovné vzhliadnutie. Objektívna kvalita filmu-62%, film sa páči mne na 73%.(29.6.2009)

Ach, Michaele, přesně takhle to dopadnout nemělo. Syndrom jménem Mizerové 2 se projevil v plné síle a dvojka Transformerů je sice větší a dražší, jenže kvalit prvního dílu nedosahuje z jednoho zásadního důvodu, kterým je zpackané finále. Člověk se dvě hodinky baví pod náporem skvělého humoru a solidní (často ale pořád nepříliš přehledné) akce, aby pak přišlo závěrečných 30 minut a dalo bayhaterům do rukou obušky, kterými mohou Michaela umlátit. Že se v Pomstě poražených bez ostychu vykrádají původní Star Wars nebo třetí Terminátor bych nikomu za zlé neměl, ale vytáhnout na závěr zbytečně přeplácanou téměř parodii jedničky, ve které je dvakrát víc zpomalovaček, než by mělo, člověk se v ní ztrácí a o nové nápady nezakopla, to dožralo i mě. Michael je pořád mistr v pořádání obřích vojenských manévrů, a když má na place mile hláškující Megan, Shiu nebo Johna Turturra, všechno jede jako na drátkách, jenže jakmile uteče k nepříliš zajímavým robotům, nebo nedej bože začne aplikovat svoje urychlovací vyprávěcí postupy (nelogičnost příběhu tu dosahuje úplně nových výšin!), je zle. Jak ale říkám, tyhle výtky se z velké části týkají až poslední pětiny filmu (jen scénář je debilní pořád), takže svých 7/10 přeci jen zaokrouhlím nahoru. Trojku ale fakt raději ne, Bayovo stupňování v případě Transformerů příliš nefunguje. P.S. Nevím, jestli byl ve filmu nadbytečnější Devastator nebo Isabel Lucas. Ve fázi vývoje to možná vypadalo fajn, ale v kontextu příběhu byly tyhle věci tááákhle mimo. Update: Neočekávané se stalo skutkem a napodruhý jsem si to užil mnohem víc. Když člověk ví, do čeho jde, zapadá to do sebe mnohem líp, a přestože mám furt kupu výtek, akceptuju to jako zábavnou a nabušenou prostřední část trilogie. Radím první pokus vynechat a jít rovnou podruhý :)(19.6.2009)

• DaViD´82

Obnažené robotí genitálie přes celé plátno. Robotí Jar Jar Binks ve dvojím provedení. Optimus "Conan" Prime. Devastátoří remake scény Legolas na Olifantovi. "Mytologie". Oheň prdící a nohy ojíždějící robůtek. Obrovský zrezivělý robot o holi co (pro změnu) vyprdne padák. Teplý mopslík. Zbabělý Megatron. Křemíkové nebe included. Bay se prostě utrhl ze řetězu. Jak taky jinak. Narozdíl od druhých Mizerů se však po tom odtržení vydal úplně špatným směrem. Značně infantilním. Michaele, já chci zpět nasrané politicky nekorektní negry, ne žvatlající pidilidi... ehm, pidiboty!(23.6.2009)

Excelentné ako jednotka, dych berúca Megan Fox ,ohromné vizuálne efekty , mnoho perfektných akčných scén, proste Pecka........ Soundtrack Steve Jablonsky: 1. New Divide - Linkin Park ,2. 21 Guns - Green Day ,3. Let It Go - Cavo ,4. Capital M-E - Taking Back Sunday ,5. Never Say Never - The Fray ,6. Burn It To The Ground - Nickelback ,7. Burnin' Down The House - The Used ,8. Not Meant to Be - Theory of a Deadman ,9. Real World - The All-American Rejects ,10. I Don't Think I Love You - Hoobastank ,11. This Is It - Staind ,12. Almost Easy - Avenged Sevenfold ,13. Transformers - Cheap Trick ,(31.12.2010)

• - Megan Fox (Mikaela Banes) byla z výsledku ztvárnění své role tak nervosní, že před zhlédnutím filmu vypila láhev šampaňského, aby to přestála. (JoranProvenzano)

• - Jordánsko ve skutečnosti nehraničí s Egyptem. (GreatestFan)

• - V čase 17:54 můžeme na Samovi (Shia LaBeouf) a Mikaele (Megan Fox) zpozorovat stín kamery. (imagoo)