Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  **

  Michael Bay je v podstatě génius. Natočil film, ve kterém dvě a půl hodiny XY monstrózních robotů mydlí XXL jiných, ještě monstrózějších robotů, mezitím pobíhá X postav, z toho 2 mají XL kozy, a John Turturro hláškuje o CVI (rozuměj, o 106).. Film, kde bouchá úplně všechno, lítá úplně všechno a leskne se úplně všechno. V podstatě tak strašně moc sexy film, že už to ani víc sexy být nemůže. A ten film vás po celé dvě a půl hodiny nudí. Nezmůže se na jedinou zapamatovatelnou scénu, nedokáže vyloudit jedinou emoci, zato ale několikrát spolehlivě otráví. Roboty si pořádně neprohlídnete, protože jsou naanimovaní chaoticky a nepřehledně, v příběhu a rychlých replikách se nemáte šanci zorientovat a jen si kladete otázky, kam se poděly postavy, které tu ještě před chvilokou byly a najednou nejsou. Podtrženo sečteno: Ani první Tranďáky nemám dvakrát v lásce, Pomsta poražených je ale průser. Přeplácaný, vyumělkovaný, roztříštěný průser. Takhle to vypadá, když se malé děcko utrhne z řetězu a dostane na to 200 milionů. Kdybyste je vyhodili z vokna, možná se dostanou do ruky někomu, kdo s nimi naloží rozumněji. P.S.: IMAX edici se musí přiznat, že těch několik málo záběrů přes celý formát stojí za to a vidět je v kině musí být slast. Na (ne)kvalitách filmu samotného to ale příliš mnoho nemění. Faktem ale je, že už mě to tolik nesralo, jako na poprvé...(25.6.2009)

 • Matty
  ***

  Není snadné určit, kde přesně se stala chyba. Proč totéž napodruhé již není totéž. Zpětně se mi jeví, že dvojka obsahuje nestřídmé množství těch chutných ingrediencí, jichž bylo v jedničce tak akorát: sexy záběry Megan Fox, souboje robotů, přihlouplé vtipy… . Všeho příliš a chuť žádná. Sytí budou odcházet nanejvýš hledači filmových odkazů (kdo viděl Matrix a quadrilogii Indiana Jones, v Bayově vykradeném univerzu nezabloudí) a robofilové, jež si užijí výstřednosti typu robo-karate nebo robo-nebe. 60% Zajímavé komentáře: Douglas, Cervenak, Marigold, Eddard, Triple H, ScarPoul, El Loco, mcb, Orthank, tomas.malo(2.10.2010)

 • KevSpa
  ****

  Dvojka Transformers je lehkým zklamáním. A to především proto, že Bay dostal volnou ruku, neovládl se a trochu to přepískl. Jistě, akční scény jsou technicky dobře zvládnuté (ačkoli jsou občas nepřehledné), ale je jich příliš mnoho, takže při finální bitce už má člověk tendenci zívat nudou. Filmu by prospělo výraznější krácení, a to o dobrou půl hodinku, pak by tahle Bayova egomaniacká show byla stravitelnější. Hlavně v závěru snímku znatelně dochází dech, a to po stránce akční i té komediální. I tak ale druzí Transformers stojí za zhlédnutí, přestože nudné chvilky se oproti jedničce dostavují až příliš často. (70 %)(19.6.2009)

 • Tom Hardy
  **

  To někdo odhodil scénář ke třetím Lovcům pokladů a chytli se toho tvůrci Transformers? Bay dokonale definuje „zbytečné pokračování“. Zatímco třeba druzí Mizerové byli drzejší a o poznání jinde (a tudíž jejich existence má smysl, ať už jde o film jakkoli rozporuplný), dvojka Transformers sérii neposouvá, spíše je úkrokem zpět. Akce je sice o něco přehlednější, je však zoufale nenápaditá a obyčejná (což by se v případně filmu, kde se perou obří roboti, asi stávat nemělo). Atmosféra nulová (i zmatené čtvrté Téčko má v sobě víc napětí) a děj v podstatě neexistuje. Ještě nikdy nebilo tak do očí, že je Bay výborný představitel Hollywoodu pro mladé, ale opravdu špatný režisér. Emoce i stavba děje nula, jen na sebe se kupící opakující se záběry + sem tam nějaká vykrádačka z minula. Shia LaBeouf je rozhodně tahoun a Megan Fox to nejžhavější zboží, ale to je asi tak všechno. Jednička mě iritovala a bavila zároveň, dvojka se bohužel nezmohla ani na jedno. Prošla mnou a nezanechala jedinou stopu. Snad krom myšlenky, že boj strojů v lese vypadá imho dost divně (asi tak divně, jako kdyby se Hobiti procházeli po Manhattanu). Na body si může Míša podat ruku s McG, 2,5*…(19.6.2009)

 • AngelAngie
  ***

  Megalomanské? Kdepak... Tohle je utra/giga/nekonečno-manské. A na jednu stranu je to dobře, na tu druhou samozřejmě ne. Kdybych Michaela Baye neměla nakoukaného, řekla bych si - sakra, tohle snad točil nějaký čerstvě vystudovaný režisér, který má zatraceně bohaté rodiče a ty mu jako dárek k promoci prostě dali rozpočet na film a on se činil. Je to hravé, baví to, je to jako splněný sen malého kluka, ale? Je toho moc. Neznám jiný film, u kterého bych prvních deset minut měla v hlavě jen - robot, robot, robot... není na nich nic špatného, proč? Nejednou nám filmaři ukázali, že to s nimi jde. A chytře. Ale co je moc, to je moc. Tenhle film je prosáklej penězi od začátku do konce tak moc, že to jde až moc cítit. Každou vteřinu na mě krom filmových záběrů koukaly dolarové bankovky a to je to, co mě tolik štvalo. Transformers pro mě nejsou hloupý film, naopak. Mám ho ráda, ale troufám si říct. že tenhle druhý díl má jediné dva pilíře, které stojí pevně a na nich celý film - námět a Shia LaBeouf. Vynikající herec, který každým gestem dokazuje (a vlastně vůbec nemusí), že je výjimečný, neskutečně talentovaný a zatraceně přirozený. Vždyť já mu to budu věřit do konce života, že je Sam. Megan Fox se nijak zvlášť komentovat nemusí. Té slečně příroda nadělila tolik, co tisíce jiných nemají ani za nehtem a samo za sebe mluví první scéna, ve které se objevila. Jestli ona není vtělením Afrodity, tak nevím. Film jsem si užila, ale nejvíce a to mu opravdu neodpustím, mě dostával rádoby filozofickými dialogy a scénami z vojenských základen, proč to tam bylo, když to bylo logicky na úrovni b-filmu z let nevím jakých, to je mi neznámé... // Při sledování scén z vesmíru, soustředěných na vesmírné družice, mi bylo úplně jasný, jaký žánr filmu si Bay zvolí jako další. Sci-fi bylo jasnou volbou...(29.9.2009)

 • - Snímek se umístil na 25. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

 • - Na začátku má Samova (Shia LaBeouf) matka (Julie White) vlasy blond s hnědými kořeny, ve scéně u Samovy vysoké školy je má však červenohnědé. (GreatestFan)

 • - Hlavného záporáka (Fallen) nadabovala v originálnom znení hororová legenda Tony Todd. (PETOS)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace