Reklama

Reklama

Transformers: Pomsta poražených

  • USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
Trailer 3
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (1 659)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

UPDATE ne, cítím přílišnou vinu proti ostatním slušným a dobrým filmům, kterým něco málo k dokonalosti chybělo a dal jsem jim "jen" 4. Tohle si je prostě nezaslouží, čím dál víc nad tím přemýšlím, tím méně a méně sympatií k filmu mám. A po počátečním omámení a opití vizuálem nadchází čas pro těžkou kocovinu. Ten humor, Michaele, si vymýšlel na záchodě na koleně, co? Protože to je něco strašného a neskutečně trapného a nehodícího se do takovéhoto velkého filmu, který měl tak dobrého předchůdce. A nejhorší je, že dokonce i ten vizuál se mi zdá čím dál tím horší. Není to těmi triky, ty jsou naprosto špičkové, doposud jsem opravdu neviděl tak propracovanou práci zasazenou přímo do reálného světa, ale ve scénách, kdy by to mělo působit nejlépe, člověk by měl z toho být v extázi apod.. tedy v akci, je to díky zhovadilé kameře a střihu ve většině času úplně v hajzlu. A ta přemrštěná snaha o originalitu spočívající v tom, že se tam nacpe milion pro neznalce nezajímavých robotů, kteří rychle umřou bez toho, aby byla nějaká drama na druhé straně a všechno se to odehrává ve scenérii, jako vystrižené z scény Scorponok v jedničce, působí hrozně a na blití.. Škoda, po jedničce jsem čekal ještě o hodně větší nářez a ten jsem dostal.. Ale bolí to.. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Kde jsi, strýčku Spielbergu? Bay se utrhl ze řetězu a bohužel ne zábavným způsobem jako v druhých Mizerech. Jestli něco Pomsta poražených odhaluje, tak to, že Bay bez producentského dohledu je jako mimino bez rodiče. Pořád by chtěl dělat tohle a tamto, ale ve výsledku neudělá nic. V případě Transformers se k tomu naneštěstí přidává i totální ztráta nápadů a soudnosti, a tak se na sebe jen vrší scenáristické podpásovky, tuctové akční scény (starší bratříček válcuje pokračování každým záběrem) a spousta dialogové vaty, která je do Turturrova nástupu takřka neúnosná. Odlehčenost jedničky zmizela s jejími závěrečnými titulky, dvojka se bere příšerně vážně, přitom je ještě víc cheesy a bayovsky oplzlá (až už to není moc vtipné). Což vskutku nejsou pozitiva. Bayovi se navíc film pod tlakem přeplácanosti rozpadá a většina scén funguje tak tak, přičemž některé (hlavně ty, kde by měly být emoce) už takřka vůbec (vivat Megan a Shia, kteří svoji romanci umí prodat). Trojku prosím ne. Alespoň v dohledné době. P.S.: Jablonskyho soundtrack překvapivě suxx. Po druhém zhlédnutí můžu s klidným srdcem prohlásit, že je to snesitelná, ale ve světle prvního dílu stále bolestivá prohra. Vtipy jsou fajn, nápadité detaily potěší a akce se dá při opakování mnohem lépe "pochytat". Ale hodinové finále je stále pekelně dlouhé, neobjevné a nudné. A jako celek to drží pohromadě vážně jenom silou vůle. Za což fakt nedík. ()

Reklama

Arx 

všechny recenze uživatele

Nadšení z první projekce rychle opadlo a napodruhé už musím jít bohužel o hvězdu níž. Nemůžu stavět oba díly Transformers na stejnou úroveň. Druhý díl je zkrátka horší. Ty robotí orgie jsou napodruhé už opravdu nesnesitelné a příliš chaotické. Konec je celkově takový nevýrazný stejně jako scénář. Nehrát ve filmu Shia Labeouf dám 3 hvězdičky. Nakonec to je opravdu zklamání a Bay to skutečně přepálil na celé čáře. 75% ()

somnar 

všechny recenze uživatele

Zatímco první Transformeři byli originál od Hasbra, druhý díl připomíná padělek slavné hračky. Na první pohled se nijak neliší, po chvíli - pár minutách filmu - se ovšem stane nefunkčním. Pomstě poražených zoufale chybí ona odzbrojující lehkost i nenucený šarm. Jeho místo zaujala namachrovaná gesta, svěží nápady vystřídalo množství trapných fórků a korunu téhle zbytečné šarádě nasadily tuny zbytečných triků. Co dělal na place Spielberg? Kde je nadhled, střídmost? Mágové z ILM už neslouží příběhu, ale volí cestu samoúčelné exhibice. Druzí Transformers budou možná méně vnímavému divákovi připadat totožní s jedničkou - Bay v pokladnách kin znovu slaví úspěch, tentokrát ne kvalitou, ale kvantitou. Což není vůbec sympatické. 50% ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Obnažené robotí genitálie přes celé plátno. Robotí Jar Jar Binks ve dvojím provedení. Optimus "Conan" Prime. Devastátoří remake scény Legolas na Olifantovi. "Mytologie". Oheň prdící a nohy ojíždějící robůtek. Obrovský zrezivělý robot o holi co (pro změnu) vyprdne padák. Teplý mopslík. Zbabělý Megatron. Křemíkové nebe included. Bay se prostě utrhl ze řetězu. Jak taky jinak. Narozdíl od druhých Mizerů se však po tom odtržení vydal úplně špatným směrem. Značně infantilním. Michaele, já chci zpět nasrané politicky nekorektní negry, ne žvatlající pidilidi... ehm, pidiboty! ()

Galerie (185)

Zajímavosti (104)

  • V Egypte sa natáčalo 3 dni a v Jordánsku 4. (Greenpeacak)
  • Hlavného záporáka (Fallen) nadabovala v původním znění hororová legenda Tony Todd. (PETOS)
  • V čase 1:40:19 voják ukáže na mapu a tvrdí, že výsadek provede akci v Egyptě. Mělo se jednat o Akabský záliv. Pomineme-li, že Akabský záliv má na mapě jiný tvar (ve skutečnosti se naklání spíše doprava, na mapě ve filmu jde hodně doleva) a přijmeme, že je to on, stejně zakroužkovaná oblast není Egypt, ale přibližně totéž místo, které vyznačil GPS, tedy někde na hranici Jordánska a Izraele. (Proste..Jana)

Související novinky

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Většina filmových fanoušků bude nejspíš z “prohry” Avatara zklamaná. Není ovšem na škodu, že dala Akademie přednost filmu, který nejenže nebyl ani v nejmenším zamýšlený jako \"oscarový\", ale jeho… (více)

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)

Reklama

Reklama