• choze

"ZNÁŠ FILM PŘESTŘELKA U O.K. CORALLU? PŘESNĚ TAKHLE TO TAM VYPADALO." - "A TO JE DOBŘE?" - "ZAŘVALA TAM SPOUSTA LIDÍ." Spolu s třetími PIRÁTY Z KARIBIKU nejúmornější blockbuster všech dob. Když jsou vám hlavní hrdinové u prdele (a hledáte záchranu u komických figurek - Turturro válí) a akční scény i efekty vás ubíjejí (mě i ten ubohý provařený rádobyhumor a la souložící psi a zhulená máti), je něco špatně. Absolut Bay, absolut shit.(26.6.2009)

Dvojka Transformers je lehkým zklamáním. A to především proto, že Bay dostal volnou ruku, neovládl se a trochu to přepískl. Jistě, akční scény jsou technicky dobře zvládnuté (ačkoli jsou občas nepřehledné), ale je jich příliš mnoho, takže při finální bitce už má člověk tendenci zívat nudou. Filmu by prospělo výraznější krácení, a to o dobrou půl hodinku, pak by tahle Bayova egomaniacká show byla stravitelnější. Hlavně v závěru snímku znatelně dochází dech, a to po stránce akční i té komediální. I tak ale druzí Transformers stojí za zhlédnutí, přestože nudné chvilky se oproti jedničce dostavují až příliš často. (70 %)(19.6.2009)

Vítejte v Megalomanii, kde vládne popkornový král Michael Bum-Bum I. Měna: Super Vlajka: Turbo Motto: Speed. Za Zkrocení zlého robůtka na mazlíčka-Autobota, za scénu, kdy se sídlo rodiny Witvicky promění v hnízdo domácích robozlounů a složí se jak domeček z karet, za parádní postavu Turturra, za mou milovanou Petru a v neposlední řadě za ten nabušený adrenalinový feelin prémie 10 procent, Míšo. 7/10(26.6.2009)

Megalomanské? Kdepak... Tohle je utra/giga/nekonečno-manské. A na jednu stranu je to dobře, na tu druhou samozřejmě ne. Kdybych Michaela Baye neměla nakoukaného, řekla bych si - sakra, tohle snad točil nějaký čerstvě vystudovaný režisér, který má zatraceně bohaté rodiče a ty mu jako dárek k promoci prostě dali rozpočet na film a on se činil. Je to hravé, baví to, je to jako splněný sen malého kluka, ale? Je toho moc. Neznám jiný film, u kterého bych prvních deset minut měla v hlavě jen - robot, robot, robot... není na nich nic špatného, proč? Nejednou nám filmaři ukázali, že to s nimi jde. A chytře. Ale co je moc, to je moc. Tenhle film je prosáklej penězi od začátku do konce tak moc, že to jde až moc cítit. Každou vteřinu na mě krom filmových záběrů koukaly dolarové bankovky a to je to, co mě tolik štvalo. Transformers pro mě nejsou hloupý film, naopak. Mám ho ráda, ale troufám si říct. že tenhle druhý díl má jediné dva pilíře, které stojí pevně a na nich celý film - námět a Shia LaBeouf. Vynikající herec, který každým gestem dokazuje (a vlastně vůbec nemusí), že je výjimečný, neskutečně talentovaný a zatraceně přirozený. Vždyť já mu to budu věřit do konce života, že je Sam. Megan Fox se nijak zvlášť komentovat nemusí. Té slečně příroda nadělila tolik, co tisíce jiných nemají ani za nehtem a samo za sebe mluví první scéna, ve které se objevila. Jestli ona není vtělením Afrodity, tak nevím. Film jsem si užila, ale nejvíce a to mu opravdu neodpustím, mě dostával rádoby filozofickými dialogy a scénami z vojenských základen, proč to tam bylo, když to bylo logicky na úrovni b-filmu z let nevím jakých, to je mi neznámé... // Při sledování scén z vesmíru, soustředěných na vesmírné družice, mi bylo úplně jasný, jaký žánr filmu si Bay zvolí jako další. Sci-fi bylo jasnou volbou...(29.9.2009)

[imdb: 6.4/10] | me: Ťažko hodnotiť tento film komplexne, pretože to je niečo tak veľké, že to ani nejde. Poviem to tak: Jednotke som dal 5 hviezdičiek a to je fakt, to tak ostane. Tento krát dávam 4 (a menej nedám ani p*či, pretože som videl filmy hodné troch hviezdičiek a tento tam nepatrí), ale to len z celkového dojmu, pretože tento krát som vo filme našiel aj iritujúce faktory,... ktoré podľa mňa do celkového nádychu filmu nepasovali. Bay vytvoril neskutočne skvelý akčný filmový náter už s prvými Transformermi. Tento krát strojnásobil akciu a ja mu veľmi pekne ďakujem, pretože to urobil vynikajúco, ale taktiež aj strojnásobil počty transformerov na oboch stranách pričom sa však už nevyhol nadmerným rušivým prvkom, ktoré sice majú byť vtipné, ale celkovo skôr budia smiešny dojem a to sa mi k Transformers nehodí. Jendotka bola vtipná a to sedí, to je ok a to aj spôsobilo celkové odľahčenie a urobilo z filmu skvelý zážitok. Dvojka je miestami až hlúpo smiešna a to mi vadí, pretože takýmto nadbytočným faktorom sa dalo vyhnúť a ponechať si tak tvár zábavnej akčnejšej a rozšíremej jednotky, čo by bol totálny akčný epos. Ale ... nestalo sa tak úplne. Celkovo som sa výborne bavil a z kina som odchádzal spokojný a určite si to pozriem ešte pár krát, pretože to je magalománsky epochálne, Megan je snáď ešte viac sexi a Shia je "zábavná klučina" :) ale nemôžem sa zbaviť toho pocitu, že ma tam isté veci miestami otravovali. Proste tento krát tam je prvkov viac než dosť, niektorých až moc a pomer akcia-zábava sa tak miestami nesprávne vyvažuje a to aj trošku irituje.(30.6.2009)

• - Během jedné bitevní scény, která se odehrává v Egyptě, se v levém horním rohu objeví některé budovy Los Angeles. (GreatestFan)

• - Anthony Anderson, který hrál v jedničce Glenna Whitmana, byl zvažován pro hlasovou roli autobota Jolta. (GreatestFan)

• - Jedná se o do té doby nejvýdělečnější film, který získal Zlatou malinu za nejhorší film (GreatestFan)