• DaViD´82

Obnažené robotí genitálie přes celé plátno. Robotí Jar Jar Binks ve dvojím provedení. Optimus "Conan" Prime. Devastátoří remake scény Legolas na Olifantovi. "Mytologie". Oheň prdící a nohy ojíždějící robůtek. Obrovský zrezivělý robot o holi co (pro změnu) vyprdne padák. Teplý mopslík. Zbabělý Megatron. Křemíkové nebe included. Bay se prostě utrhl ze řetězu. Jak taky jinak. Narozdíl od druhých Mizerů se však po tom odtržení vydal úplně špatným směrem. Značně infantilním. Michaele, já chci zpět nasrané politicky nekorektní negry, ne žvatlající pidilidi... ehm, pidiboty!(23.6.2009)

Jak stručně popsat tuto mega show? Bayův masakr motorovými roboty. Ano musím podotknout, že akčních scén s vizuálním orgasmem pan Bay srší kde to dá, možná je to na škodu, ale u mě uspěl :o) Celých 150 minut jsem se nenudila. Všechno o proti jedničce je dvojnásob, počet robotů nespočítám na všech prstech na svém těle ;o) na humorné hlášky mi nestačí všechny kuličky na počítadle a na efekty musím vytáhnout svoji tajnou zbraň.. kalkulačku.. Ale i ta protestuje a píše error. Ano, pan Bay, by se možná měl držet přísloví: "Někdy méně, znamená více" ale já děkuji, že tak neučinil, protože mě všechno od dvojčat, přes autíčko "na dálkové ovládání", které mělo dost prořízlou hubu, sfetovanou matku, motorkoroboty, doktora, dědulu, až k Optimovi opět sedlo. Transformeři se mi dostali pod kůži a já doufám, že se dočkáme Pomsty poražených, pokus druhý :o)(24.7.2009)

Ty krávo, ty vole, ty krávo vole, Michael Bay je prostě záruka, že jeden nočník nezůstane suchej, to bylo zase neuvěřitelný audiovizuální akční pošušňáníčko, tohle já jednoznačně můžu, absolutní triková fantazie.a akce byla tak kulervoucí, že po skouknutí všichni můžou rovnou narukovat do kláštera. Jediný co bych tak filmu vytknul je zbytečně dlouhá příprava na závěrečnej bombastickej masakr, jelikož přece jenom druhá půlka za tou první značně pokulhává hlavně z toho důvodu, že je v ní až přespříliš dialogů a až moc se hledá namísto, aby to bylo našlapaný úžasnou akcí s velkolepým hudebním doprovodem, jak to umí dneska snad jenom Bay a možná by se dalo říct, že tam byl i náznak nudy, ale jinak jsem se prostě bavil úžasně, možná i proto, že sem kvůli zdejším sucharům a jejich zapšklým hodnocením od toho až zas tak moc nečekal a navíc tu zůstali starý známí, kdy Megan Fox je tu tradičně sexbomba filmu, Shia LaBeouf sympaťák a John Turrturo je tam z účelem srandy, zbytek za řeč nestojí, ale všechno to funguje báječně(27.9.2009)

Ešte ani nestihlo doznieť rinčanie kovu a drvenie plechových robotov z (rozpočtovej dvojičky) 'Terminator Salvation' a už tu máme ďalších železných mužíkov, ktorí sa snažia ovládnuť zem. Našťastie tu proti nim nestojí len človek a preto je tento súboj o nadvládu ešte viac prepletený robotickými monštrami. Možno až príliš. Čaro a kúzlo prvého dielu sa ale nestratilo, akurát bolo trošku menej zreteľné. Dvojročné netrpezlivé čakanie sa premietlo už v úvode, v ktorom som po prvom údere železných pästí zmäkol, títo ozrutní ťažkotonážni obri ma hneď položili na lopatky a zvyšok som si užíval ako decko, ktoré dostane svoju prvú vytúženú hračku po niekoľkých rokoch. Skvostnú akciu som sledoval s dychtivosťou a miestami som mal pocit, že rozpočet sa tvorcom musel minúť už behom pár minút, pretože toľko efektov a dokonale úchvatných trikov - wooow! Napriek skvelému dojmu, ale musím zdôrazniť jemnučké sklamanie. Možno pre zbytočne nafúknutú stopáž, možno pre jednoduchší príbeh, možno pre niečo, čo ma momentálne nevie napadnúť. A možno som trošku mimo, keď sklamanie odmeňujem aj piatou hviezdičkou, ale moje nadšenie mi nedovolí inak. Keď som odchádzal z kine po prvej časti, odchádzal som nadšený z filmu a zároveň som bol nadšený z toho, že už bolo prakticky schválené pokračovanie. Dnes som bol z filmu trošinku sklamaný a zároveň je tu sklamanie z toho, že tretia časť je zatiaľ v nedohľadne. Kiežby sa to zmenilo. 90%.(29.6.2009)

Nadšení z první projekce rychle opadlo a napodruhé už musím jít bohužel o hvězdu níž. Nemůžu stavět oba díly Transformers na stejnou úroveň. Druhý díl je zkrátka horší. Ty robotí orgie jsou napodruhé už opravdu nesnesitelné a příliš chaotické. Konec je celkově takový nevýrazný stejně jako scénář. Nehrát ve filmu Shia Labeouf dám 3 hvězdičky. Nakonec to je opravdu zklamání a Bay to skutečně přepálil na celé čáře. 75%(24.6.2009)

• - U lomu dostane Leo (Ramon Rodriguez) od agenta Simmonse (John Turturro) uspávadlo, které ho uspí. V dalším záběru je však vidět, že všichni čtyři včetně Lea vylézají z auta. (GreatestFan)

• - V domě Mikaely (Megan Fox) je vidět pes Michaela Baye, kterému říká Bonecrusher. (GreatestFan)

• - Fanoušci seriálu Dr. House (od r. 2004) si můžou všimnout budovy fakultní nemocnice Plainsboro, která je ve filmu budova vysoké školy, kam chodí Sam (Shia LaBeouf). Ve skutečnosti jde o budovu Princeton's Frist Campus Center. (GreatestFan)