Bomby, plechy, šutry... všechno lítá, ani peří to nemá... Chaos, destrukce... no a co... Film, bohužel, na to kolik stál.. a humbuku kolem oproti prvnímu... nemá šmrc... a Megaloman Michael Bay v dalším počinu vyhodí asi 2-3 planety do luftu, neboť ten nemá nikdy dost :-( ... Nééé trojku už nééééééééé.... 50%(23.4.2010)

Není snadné určit, kde přesně se stala chyba. Proč totéž napodruhé již není totéž. Zpětně se mi jeví, že dvojka obsahuje nestřídmé množství těch chutných ingrediencí, jichž bylo v jedničce tak akorát: sexy záběry Megan Fox, souboje robotů, přihlouplé vtipy… . Všeho příliš a chuť žádná. Sytí budou odcházet nanejvýš hledači filmových odkazů (kdo viděl Matrix a quadrilogii Indiana Jones, v Bayově vykradeném univerzu nezabloudí) a robofilové, jež si užijí výstřednosti typu robo-karate nebo robo-nebe. 60% Zajímavé komentáře: Douglas, Cervenak, Marigold, Eddard, Triple H, ScarPoul, El Loco, mcb, Orthank, tomas.malo(2.10.2010)

Kde jsi, strýčku Spielbergu? Bay se utrhl ze řetězu a bohužel ne zábavným způsobem jako v druhých Mizerech. Jestli něco Pomsta poražených odhaluje, tak to, že Bay bez producentského dohledu je jako mimino bez rodiče. Pořád by chtěl dělat tohle a tamto, ale ve výsledku neudělá nic. V případě Transformers se k tomu naneštěstí přidává i totální ztráta nápadů a soudnosti, a tak se na sebe jen vrší scenáristické podpásovky, tuctové akční scény (starší bratříček válcuje pokračování každým záběrem) a spousta dialogové vaty, která je do Turturrova nástupu takřka neúnosná. Odlehčenost jedničky zmizela s jejími závěrečnými titulky, dvojka se bere příšerně vážně, přitom je ještě víc cheesy a bayovsky oplzlá (až už to není moc vtipné). Což vskutku nejsou pozitiva. Bayovi se navíc film pod tlakem přeplácanosti rozpadá a většina scén funguje tak tak, přičemž některé (hlavně ty, kde by měly být emoce) už takřka vůbec (vivat Megan a Shia, kteří svoji romanci umí prodat). Trojku prosím ne. Alespoň v dohledné době. P.S.: Jablonskyho soundtrack překvapivě suxx. Po druhém zhlédnutí můžu s klidným srdcem prohlásit, že je to snesitelná, ale ve světle prvního dílu stále bolestivá prohra. Vtipy jsou fajn, nápadité detaily potěší a akce se dá při opakování mnohem lépe "pochytat". Ale hodinové finále je stále pekelně dlouhé, neobjevné a nudné. A jako celek to drží pohromadě vážně jenom silou vůle. Za což fakt nedík.(19.6.2009)

Dáte si roboty, nádherně sexy Megan Fox, pár in/exteriérů třeba z Armageddonu, hodně infantilního humoru v doprovodu dokonalých efektů? Dvojka Transformerů je stvořená přesně pro vás. Budete ignorovat vše, co Michael Bay na tomhle filmu nezvládl a přepálil a užijete si hromadu hloupé (a více humornou než sci-fi) zábavy, uvařenou speciálně pro "chytré" americké publikum. Tohle je totiž reklama na Ameriku se vším, co ji definuje, včetně US army v plné kráse. Michael Bay a jeho ™, tělo Megan, sympatický Shia, lepší hudba než v jedničce atd. Nepřítomnost napětí nebo atmosféry, podporované "primitivním" příběhem, je jen smutným důkazem, že Bay umí akci, ale to je tak vše (i ty hromady výbuchů už působí jen na efektivně na oko a smysl nemají). Krom toho film je tak nechutně předimenzovaný nejen potenciálem a délkou, ale i "skvělými nápady", z nichž většina smutně končí v propadlišti dějin (devastator, kdo? Fallen a jeho 5 minut slávy? Můj toaster má raketomet? Ano, šukající psy a roboti už nejsou tak funny jako před lety..., my nevykrádáme terminátora). Scénář na mě působí, jako by ho sepsal nějaký pisálek od Hasbra a hodil na stůl Bayovi s velkou sumou peněz... Jinak si velkou část filmu nedokážu vysvětlit. Přes všechny zmíněné vady na kráse jsou Tr2 zábavným filmem plným (někdy) zábavné a (někdy) přehledné akce, která potěší a pro pochopení/orientaci vám budou stačit mozkové buňky 4letého děcka. Doufám, že na dvd vyjde "only action cut" bez těch všech "řekni to... ne řekni to ty.... proč to nechceš říct" dialogů (mimochodem kdo říkal, že Terminátor má tupé dialogy?). Do krajnosti předimenzovaný megafilm. Peter má King Konga. Bryan Supermana. Michael Transformers 2... teď už jen, aby James Cameron všem vytřel zrak... Více zde. PS:Umpalumpa nevyužit:)(25.6.2009)

Ve výsledku nejisté tři hvězdičky s tím, že po druhé projekci můžu jít oběma směry (nahoru, ale i dolů). Mám k tomu filmu spoustu výtek, ale všechny by se daly shrnout do jedné hlavní: na můj vkus je tam až moc Michaela Baye. Trailer sliboval dokonalé spojení spielbergovského-cameronovského blockbusteru 80. let s bayovskou mechaničností let 90., ale kromě indianajonesovského a výborného Shia LaBeoufa a cca. hodiny od zmrtvýchvstání Megatrona po návštěvu "hawksovského" muzea se jedná o přehlídku over-the-top bayovských fetišů a manýr, zlozvyků._____ Proč ty narážky na současnost (ekonomická krize, Obama prezidentem, teroristické útoky), když se jednička bez nich obešla a zde působí rušivě, jako z jiného "vesmíru"? Proč je potlačen lidský prvek a máme smutnit nad smrtí kovošrotu? Proč jsou dopravní prostředky fetišizovány a film je mizogynní vůči ženám? Proč se v dialogových scénách stříhá průměrně každou druhou sekundu, zatímco v akci v některých cameronovsky dlouhých záběrech každou cca. pátou? Proč, i když je film motivován kompozičně, postrádá vnitřní logiku toho, co se děje, a tak je ve vyprávění velká kopa elips, nad kterými se pozastavujeme (kde se v poušti po teleportaci vzali ostatní Autoboti, když teleportováni spolu s lidmi nebyli?, jak Mikaela přišla ke "krabici" s Decepticonem, když jí hodila po terminátoří transformerce?, jaktože se v závěru objevili rodiče, když byli odvezeni Bumblbeem do bezpečí?)._____ Letní blockbuster o dospívání tak trpí pubertálními neduhy (infantilní a pubertální humor, neznalost míry, eklektičnost, i sexuální obscénnost, aniž by k sexu - mezi lidmi, ne psi či člověkem a robotem - došlo) a jeho pomíjivost vyjadřuje scéna, v níž Shia KONEČNĚ najde MacGuffin a ten se mu doslova rozpadne/rozpráší pod rukama. P.S. Ten film je tak dobrý, jak jen letní blockbuster, ve kterém jsou ničeny vysokoškolské knihovny a kulturní památky, může být. Na základě předchozí věty si prosím přičtěte či odečtěte hvězdičky podle libosti.(24.6.2009)

• - Oficiání písní filmu a soundtracku je opět od kapely Linkin Park, tentokrát na zakázku složená ''New Divide''. Píseň byla velmi úspěšná a v USA dosáhla 6. příčky nejprestižnější hitparády ''Billboard hot 100''. Klip k oné písni obsahuje mnoho záběrů z filmu. (GreatestFan)

• - Slovo ''Transformer'' zazní ve filmu opět jen jednou, a to ve větě "The Transformers, they've been here a long, long time." (GreatestFan)

• - Agent Simmons (John Turturro) ve filmu náhodou použije slogan k filmu Robots in Disgusie, když mluví o projektu Black Knife. (GreatestFan)