• Renton

Scénář: Ehren Kruger, Roberto Orci, Alex Kurtzman .. Pueriliter orgia. Na papíře strašná hovadina - na plátně (nad)průměrně přetrikované scény 101000100110 "na drogách." Asi největší plus filmu je změna kameramana (Ben Seresin), který s obrovským citem snímá (precizně, přehledně, !) scénu pro ony vizuální ILM orgie (které jest prakticky jedinou, navýsost dobře hodnocenou součástí). Megan Fox tímto obsazuje až druhou pozici v potěšeních a rovná se jim jedině výborný Shia LaBeouf... Jinak ovšem nemá druhý Transformers víc čím zaujmout. Chybí jakékoliv napětí, strhující stavba děje, zanedbané jsou emoce a dětinsky slabě je zahrnut i humor. Vyprávění navíc není soudržné, postrádá logiku, ani roboti nebudí zájem. Michael Bay si protentokrát vzal zdánlivě dostatečně obšírný krajíc, ale maže ho, na nudné mytologii stavěným, recyklovaně transformovaným pamlskem, podobným těm, který ve většině svých předešlých filmů (Armageddon, Pearl Harbor, Transformers dokonce, ...) již předvedl. Mnohdy lépe resp. účelněji a bez servítek. ___ Veskrze zbytečný film. Neúplných 50%.(24.6.2009)

Dáte si roboty, nádherně sexy Megan Fox, pár in/exteriérů třeba z Armageddonu, hodně infantilního humoru v doprovodu dokonalých efektů? Dvojka Transformerů je stvořená přesně pro vás. Budete ignorovat vše, co Michael Bay na tomhle filmu nezvládl a přepálil a užijete si hromadu hloupé (a více humornou než sci-fi) zábavy, uvařenou speciálně pro "chytré" americké publikum. Tohle je totiž reklama na Ameriku se vším, co ji definuje, včetně US army v plné kráse. Michael Bay a jeho ™, tělo Megan, sympatický Shia, lepší hudba než v jedničce atd. Nepřítomnost napětí nebo atmosféry, podporované "primitivním" příběhem, je jen smutným důkazem, že Bay umí akci, ale to je tak vše (i ty hromady výbuchů už působí jen na efektivně na oko a smysl nemají). Krom toho film je tak nechutně předimenzovaný nejen potenciálem a délkou, ale i "skvělými nápady", z nichž většina smutně končí v propadlišti dějin (devastator, kdo? Fallen a jeho 5 minut slávy? Můj toaster má raketomet? Ano, šukající psy a roboti už nejsou tak funny jako před lety..., my nevykrádáme terminátora). Scénář na mě působí, jako by ho sepsal nějaký pisálek od Hasbra a hodil na stůl Bayovi s velkou sumou peněz... Jinak si velkou část filmu nedokážu vysvětlit. Přes všechny zmíněné vady na kráse jsou Tr2 zábavným filmem plným (někdy) zábavné a (někdy) přehledné akce, která potěší a pro pochopení/orientaci vám budou stačit mozkové buňky 4letého děcka. Doufám, že na dvd vyjde "only action cut" bez těch všech "řekni to... ne řekni to ty.... proč to nechceš říct" dialogů (mimochodem kdo říkal, že Terminátor má tupé dialogy?). Do krajnosti předimenzovaný megafilm. Peter má King Konga. Bryan Supermana. Michael Transformers 2... teď už jen, aby James Cameron všem vytřel zrak... Více zde. PS:Umpalumpa nevyužit:)(25.6.2009)

Zatímco první Transformeři byli originál od Hasbra, druhý díl připomíná padělek slavné hračky. Na první pohled se nijak neliší, po chvíli - pár minutách filmu - se ovšem stane nefunkčním. Pomstě poražených zoufale chybí ona odzbrojující lehkost i nenucený šarm. Jeho místo zaujala namachrovaná gesta, svěží nápady vystřídalo množství trapných fórků a korunu téhle zbytečné šarádě nasadily tuny zbytečných triků. Co dělal na place Spielberg? Kde je nadhled, střídmost? Mágové z ILM už neslouží příběhu, ale volí cestu samoúčelné exhibice. Druzí Transformers budou možná méně vnímavému divákovi připadat totožní s jedničkou - Bay v pokladnách kin znovu slaví úspěch, tentokrát ne kvalitou, ale kvantitou. Což není vůbec sympatické. 50%(27.6.2009)

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film, ktorý je pokračovaním skvelej jednotky. Má celkom zaujímavý príbeh, ktorý aj napriek tomu, že trvá prakticky 150 minút nemá problém udržať divákovu pozornosť, ale aj tak mám proti nemu viacero výhrad. Je to hlavne príliš zvláštne naviazanie na jednotku, ktoré malo byť určite iné. Hlavným negatívom tohto filmu je podľa mňa určite humor, ktorého je tu až príliš moc. Nemyslím si, že by bol trápny, ale nepripadá mi ani vtipný, je hlavne zbytočný a rušivý. Akčných scén je tu primerané množstvo a síce nie sú až také dobré ako v jednotke, ale aj tak sú vynikajúce. Výborný je už hneď úvod filmu s dostatočným nasadením bojovej techniky. Deceptikon v tejto scéne predvedie skvelú transformáciu a zároveň sa postará o rozsiahlu demoláciu, hlavne zničenie mosta vyzerá perfektne. Výborná je aj akcia v lese, obzvlášť jej záverečná časť alebo prvé stretnutie ústredného dua s Megatronom, aj keď vlastne tieto dve akčné scény nasledujú hneď po sebe. Ale to najlepšie si Michael Bay nechal na koniec, pretože akcia v Egypte je úžasná. Veľkú zásluhu má opäť na tom armáda. Táto časť obsahuje viacero úchvatných scén a zaujímavé je, že v tých pre mňa najlepších scénach tejto časti je dôležitý vrtuľník. Je to hlavne let vrtuľníku ponad tankom v spomalenom zábere, záber z pohľadu Shiu LaBeoufa na Megan Fox , nad ktorou opäť v spomalenom zábere letí vrtuľník a pád vrtuľníku cez zrúcaninu. A v tomto filme určite potešia aj demoličné scény ako ničenie lietadlových lodí alebo mrakodrapov. Čo sa týka samotných transformerov, tak samozrejme je ich podstatne viac ako v jednotke, ale zároveń sú skoro všetci nezaujímaví. Najviac mi prekáža starý deceptikon transformujúci sa na SR-71 Blackbird, mačkovitý deceptikon a všetci malí roboti. Veľmi ma tu sklamali aj transformácie. Tie, čo tu sú sú väčšinou veľmi prepracované a vyzerajú výborne, ale na jednotke sa mi veľmi páčilo, že bola plná transformácií z najrôznejších polôh ako napríklad, že sa štíhačka počas letu zmenila na robota a tu sa väčšinou transformeri z dopravného prostriedku hneď transformujú na robota a už sú celý čas v tejto podobe. Sklamala ma aj hudba, síce sa moc nezmenila, ale už vôbec nevyvoláva emócie. Herecké obsadenie sa moc nezmenilo, Shia LaBeouf je znovu perfektný, Megan Fox neprekáža, John Torturro je opäť otravný ako aj v jednotke a Shiou spolubývajúci je tu maximálne zbytočný a tiež otravný. Keď si to zhrniem, tak som určite sklamaný. Malo tu byť všetkého viac, ale viac je tu len negatív. Stále je tu mnoho skvelých scén, kvôli ktorým sa film oplatí pozrieť aj viackrát, ale je tu aj mnoho zbytočných scén ako napríklad celá časť s transformerom vyzerajúcim ako žena, veľa zbytočných transformerov a aj hercov. Ale aj tak návštevu kina neľutujem a teším sa na opätovné vzhliadnutie. Objektívna kvalita filmu-62%, film sa páči mne na 73%.(29.6.2009)

Ach, Michaele, přesně takhle to dopadnout nemělo. Syndrom jménem Mizerové 2 se projevil v plné síle a dvojka Transformerů je sice větší a dražší, jenže kvalit prvního dílu nedosahuje z jednoho zásadního důvodu, kterým je zpackané finále. Člověk se dvě hodinky baví pod náporem skvělého humoru a solidní (často ale pořád nepříliš přehledné) akce, aby pak přišlo závěrečných 30 minut a dalo bayhaterům do rukou obušky, kterými mohou Michaela umlátit. Že se v Pomstě poražených bez ostychu vykrádají původní Star Wars nebo třetí Terminátor bych nikomu za zlé neměl, ale vytáhnout na závěr zbytečně přeplácanou téměř parodii jedničky, ve které je dvakrát víc zpomalovaček, než by mělo, člověk se v ní ztrácí a o nové nápady nezakopla, to dožralo i mě. Michael je pořád mistr v pořádání obřích vojenských manévrů, a když má na place mile hláškující Megan, Shiu nebo Johna Turturra, všechno jede jako na drátkách, jenže jakmile uteče k nepříliš zajímavým robotům, nebo nedej bože začne aplikovat svoje urychlovací vyprávěcí postupy (nelogičnost příběhu tu dosahuje úplně nových výšin!), je zle. Jak ale říkám, tyhle výtky se z velké části týkají až poslední pětiny filmu (jen scénář je debilní pořád), takže svých 7/10 přeci jen zaokrouhlím nahoru. Trojku ale fakt raději ne, Bayovo stupňování v případě Transformerů příliš nefunguje. P.S. Nevím, jestli byl ve filmu nadbytečnější Devastator nebo Isabel Lucas. Ve fázi vývoje to možná vypadalo fajn, ale v kontextu příběhu byly tyhle věci tááákhle mimo. Update: Neočekávané se stalo skutkem a napodruhý jsem si to užil mnohem víc. Když člověk ví, do čeho jde, zapadá to do sebe mnohem líp, a přestože mám furt kupu výtek, akceptuju to jako zábavnou a nabušenou prostřední část trilogie. Radím první pokus vynechat a jít rovnou podruhý :)(19.6.2009)

• - Jordánsko ve skutečnosti nehraničí s Egyptem. (GreatestFan)

• - V bitevní scéně v lese Sam (Shia LaBeouf) oběhne dvakrát kolem stejného padlého stromu. (GreatestFan)

• - Megan Fox (Mikaela Banes) byla z výsledku ztvárnění své role tak nervosní, že před zhlédnutím filmu vypila láhev šampaňského, aby to přestála. (JoranProvenzano)