Dvouleté čekání. Roztržitost v práci včera i dnes. 19:00, jde se na to.... Che, tohle že stálo 200 M?? Pouhých 200 M?? Já nevím, kdyby Bay řekl, že ho druhý díl přišel na půl miliardy, tak bych teď řekl: 500 M?? Pouhých 500 M?? Šílenost. Michael Bay je šílený, to bylo slovo, které se mi zobrazovalo před očima neustále, asi jako Samovi cybertronovské písmo. Nejmonstróznější, nejultimátnější, největší řežba pod Sluncem. Transformace, bitvy, obrkůl záběry tu přicházejí s naprostou samozřejmostí a tak si možná mnozí ani neuvědomují to, co opravdu vidí. Jsou to neuvěřitelně šílené pohledy! Nebudu zastírat, že kouzlo prvního filmu logicky zmizelo. Víme, o co jde, máme v hlavách robotí transformace, přehráváme si parádní zpomalené momenty plachtícího Ironhidea, takže upřímně přiznávám, že mě zde neohromilo nic tolik, jako scéna příchodu Autobotů na Zemi z prvního dílu. Ale kdyby nám naservíroral Bay nejprve část druhou, nestíhaly by sítnicové buňky vysílat všechny ty vizuální vjemy do mozku. Stejně jsem ale polykal nasucho, když Optimus krájel v lesní scenérii nepřátele, když se skládal Devastator nebo když úřadoval Fallen. Nejniternější vizuální představy o filmu zhmotněny. ... Na rozdíl od jedničky jsem si uvědomoval abnormální délku snímku. Celek působí hodně rozmáchle, nepříliš soudržně, nikdy ne ale nudně. Bay se vyřádil jako hyperaktivní malé dítě na pískovišti. Roboti nastupují na scénu bez jakýchkoliv expozic a zase rychle mizí, občas i nadobro. Pak najednou se režisér pokouší o rozsáhlou mytologii a já mu to docela žeru (asi proto, že to vykládá Jetfire a viděli jste někdy segmenty SR-71 Blackbirdu sedět na skále a hovořit o své rase??) LaBeouf a Turturro skvělí, fakt smekám, že i přes tu ohromnou trikovou monstrozitu vzpomenu na jejich výstupy a momenty. Fox i Lucas totálně kočkoidní. Strašně moc se těším na dvd, až si to vychutnám doma v křesle. Je to zběsilé, překotné, drsnější než první díl, ale akcí a vizuálem naprosto nehorázné a bezkonkurenční. Chtěl bych psát dál, ale pořád se mi míhá před očima to slovo ´šílenost´ a musím to utnout než zmagořím jako Bay. Tomu se míhalo před očima ´Spielberg je fuč, jeď Majkle, bouchej a drť všechno na padrť´... Po prvním shlédnutí 80%, p.s.: Bude miliarda! 200 miliónů dolarů(rozpočet)/827 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/213,5 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(25.6.2009)

Bomby, plechy, šutry... všechno lítá, ani peří to nemá... Chaos, destrukce... no a co... Film, bohužel, na to kolik stál.. a humbuku kolem oproti prvnímu... nemá šmrc... a Megaloman Michael Bay v dalším počinu vyhodí asi 2-3 planety do luftu, neboť ten nemá nikdy dost :-( ... Nééé trojku už nééééééééé.... 50%(23.4.2010)

• choze

"ZNÁŠ FILM PŘESTŘELKA U O.K. CORALLU? PŘESNĚ TAKHLE TO TAM VYPADALO." - "A TO JE DOBŘE?" - "ZAŘVALA TAM SPOUSTA LIDÍ." Spolu s třetími PIRÁTY Z KARIBIKU nejúmornější blockbuster všech dob. Když jsou vám hlavní hrdinové u prdele (a hledáte záchranu u komických figurek - Turturro válí) a akční scény i efekty vás ubíjejí (mě i ten ubohý provařený rádobyhumor a la souložící psi a zhulená máti), je něco špatně. Absolut Bay, absolut shit.(26.6.2009)

• Tom Hardy

To někdo odhodil scénář ke třetím Lovcům pokladů a chytli se toho tvůrci Transformers? Bay dokonale definuje „zbytečné pokračování“. Zatímco třeba druzí Mizerové byli drzejší a o poznání jinde (a tudíž jejich existence má smysl, ať už jde o film jakkoli rozporuplný), dvojka Transformers sérii neposouvá, spíše je úkrokem zpět. Akce je sice o něco přehlednější, je však zoufale nenápaditá a obyčejná (což by se v případně filmu, kde se perou obří roboti, asi stávat nemělo). Atmosféra nulová (i zmatené čtvrté Téčko má v sobě víc napětí) a děj v podstatě neexistuje. Ještě nikdy nebilo tak do očí, že je Bay výborný představitel Hollywoodu pro mladé, ale opravdu špatný režisér. Emoce i stavba děje nula, jen na sebe se kupící opakující se záběry + sem tam nějaká vykrádačka z minula. Shia LaBeouf je rozhodně tahoun a Megan Fox to nejžhavější zboží, ale to je asi tak všechno. Jednička mě iritovala a bavila zároveň, dvojka se bohužel nezmohla ani na jedno. Prošla mnou a nezanechala jedinou stopu. Snad krom myšlenky, že boj strojů v lese vypadá imho dost divně (asi tak divně, jako kdyby se Hobiti procházeli po Manhattanu). Na body si může Míša podat ruku s McG, 2,5*…(19.6.2009)

• Gimli

Hromada skečů různých žánrů naházených za sebe dosti chaoticky. Navíc Bay stříhá tak hekticky, že ani akční scény si neužijete tak jako v jedničce. Další prvek, který narušuje křehkou dějovou linii, jsou úlitby dětem. Mám na mysli zejména dva zbytečné a otravné roboty v klackovitých letech. Ani Jablonskeho hudba nemá prostor se rozvinout v nějaké kompaktnější pasáže, protože na to prostě není čas. Druzí Transformers jsou uspěchaní, nekonzistentní, infantilní a tentokrát opravdu pitomí. Zklamání!(23.7.2009)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. června 2009 v Tokiu. (Varan)

• - Megan Fox (Mikaela Banes) byla z výsledku ztvárnění své role tak nervosní, že před zhlédnutím filmu vypila láhev šampaňského, aby to přestála. (JoranProvenzano)

• - Ve filmu se uvádí, že Megatron byl pohřben v Atlantském oceánu 9 000 sáhů, tedy cca 16,5 km hluboko. Ve skutečnosti je nejnižší hloubka v Mariánském příkopu 11 km. (GreatestFan)