Ethan Hunt pracuje v elitním týmu agentů CIA, kterému velí Jim Phelps. Tentokrát na ně čeká mise v Praze, kde mají chytit při činu muže, který se chystá ukrást seznam agentů CIA ve východní Evropě. Vše jde hladce, ale pak začne umírat jeden agent za druhým. Nakonec celou akci přežije jen Ethan. Ten o všem informuje svého šéfa a je skutečně velká náhoda, že Kittridge zrovna večeří v Praze. Kittridge a Ethan se sešli a Kittridge Ethana obvinil z vynášení informací ze CIA. Kittridge prý již delší dobu hledá krysu, která táhne CIA ke dnu. Ethan se naštval a odešel. Ethan se naštvaný vrátil do bytu, kde měli s týmem základnu. Tam narazil na Claire, která je také agentkou a která také útok přežila. Ethan a Claire jsou rozhodnutí zjistit, kdo je ona krysa v CIA. Ethanovi se podařilo zkontaktovat kupce, který chtěl koupit seznam agentů. Ethan na Maxe zapůsobil tím, že věděl, že seznam, který Max získal, je falešný. Max je ve skutečnosti žena, která je ochotná spolupracovat s Ethanem, dokonce mu i zaplatí, ale Ethan jí musí dodat seznam agentů z celého světa. Ethan souhlasí, pokud mu Max předhodí onu krysu. Ethan ví, že celý seznam mají jen v ústředí CIA. Ethan dá dohromady tým z nežádoucích agentů CIA a chce se tam vloupat. Ethanovi a jeho týmu se podaří do ústředí vloupat a nakonec i ukrást onen seznam. Ethan si domluvil schůzku s Maxem ve vlaku TGV. Mezitím se na scéně opět objevil Jim, který útok na Ethanův tým také přežil. Jim a Claire jsou manželé, ale Ethan je do Claire zamilovaný. Ethan Jimovi věří, ale přitom právě Jim je ona krysa... (TV Prima)

laple

Jednoduše - napětí od začátku až do konce. A to, jak mu stýkala kapka potu po brejlích zrovna když visel v prostoru protkaným laserovýma paprskama, co spouští alarm...jsem málem upadla do komatu, jak jsem nedýchala :-)) ()

maldoror16

Tohle jsem viděl poprvé, neb se mi to už 15 let nějak vyhýbá, žel nebylo čeho litovat. Naprosto mdlá, nevýrazná a prázdná nuda... příběhem i zpracováním, akčností i herecky a navíc s totálně bezduchou a průhlednou pointou...velmi špatné, už nikdy více! 20% ()

lobo87

Špionážna akcia číslo jeden. Film, ktorý nám dal nezničiteľného Ethana Hunta. Zaujímavé obsadenie, kopec akčných "nesmrteľných" akčných scén a krásna Emmanuelle Béart.... 70% ()

SaiHuri

Scénář je opravdu velká nuda a nebýt celkem zručné režie a bohatého rozpočtu, šel bych s hodnocením ještě níž. ()

megajalec

Príliš prekombinovaný a na môj vkus nesmrteľné a nepriestreľné, nelogické. Najmä záverečná pasáž vo vlaku bola v tomto do očí bijúca. Ale zas scénu s lanami si budem určite pamätať dlho (ako pozerám, tak nie som sám). ()

BenchPress

Paráda. Nečekal jsem od toho skoro nic, protože mám sice rád špionážní thrillery, ale na Bourny může sahat máloco a ejhle. MI se mi líbila hrozně moc, hlavně první polovina z Prahy je napínavá, nezpomaluje na tempu a baví. Druhá půlka už je o trochu slabší, ale pořád velmi slušná a plný počet nedám jen kvůli trochu úsměvnému závěru. Jinak paráda. 4/5. ()

Stanmi

Režisér Brian De Palma se, po tří roční odmlce po skvělé Carlitově cestě, rozhodl natočit špionský film a rozhodně to pro něj nebyla nesplnitelná mise. Ethan Hunt (Tom Cruise), elitní agent je spolu se svým týmem povolán na jistou misi do Prahy. Mise se však nezdaří a celý tým kromě Ethana zemře. Jeho šéfové pojmou podezření, že právě on je tím zrádcem, který zapříčinil neúspěch celé akce, Ethan se však nenechá zadržet a spolu s novým týmem nastupuje na cestu za očištěním svého jména... Příběh má tak klasické ingredience špionského žánru, kterým dominuje především akt zrady, takže žádné vyložené novátorství se v tomto ohledu neděje, naštěstí po nepřehledném úvodu příběh plyne solidním tempem a graduje slavnou "slaňovací" scénou. Jinak Tom Cruise hraje svůj part s jistotou, stejně jako Jon Voight, Vanessa Redgrave, Jean Reno či Ving Rhames. Dalším solidním "hercem" je pak také město Praha, které si svůj part odehraje hned v uvodu filmu a pak také se filmem mihne pár českých tváří, především Karel Dobrý a Marek Vašut. Celkově se tak jedná o kvalitní akční film, na který se dá bez problémů kouknout znovu. ()

elanista1

Zdalo sa mi to ako obyčajný a priemerný film zo začiatku... prišiel som tomu na chuť a chcem vidieť ďalšie "nesplniteľné misie". Teraz! Nebudem popierať, že je to príliš komplikované, hlúpe a nereálne, ale veľmi dobre sa na to pozerá /okrem mnohého iného, na Emmanuelle Béart/, a veľmi dobre sa to počúva /teraz som zistil, že táto slávna melódia je z tohto filmu/. ()

eMeMko

Velmi povedený špionážní film, žádná hollywoodská přeplácanina. Scénář pěkný, herecké výkony průměrné, kamera a střih slušné. A samozřejmě perfektní hudební motiv. Menší výtku bych měl k závěrečné honičce v tunelu, která trochu šílená byla, nicméně do filmu se celkem hodila. Možná že i díky Jeanu Reno. Finální verdikt: film, který rozhodně stojí za to vidět. ()

dudo24

Kultový film. Napätie, akcia, nepredvídateľný dej. Kvalitné špiónovanie s dobrými hercami. Nesmrteľný soundtrack. ()

AndrewNewman

Špionážna lahôdka pre milovníkov tajných misií a útokov na prezidenta. Chaotická spletitá prkotina pre milovníkov skvelých dejových konceptov. Takže je to rozporuplné dielo,ktoré vás miestami nadchne a miestami nudí ale v konečnom závere si poviete,že ide o skvelý film so skvelým hercom v hlavnej úlohe. Ethan Hunt má všetko čo má agent máť. Dobre vyzerá,je sympatický,neoblomný a vždy chce zistiť pravdu nech to stojí čokoľvek, K tomu v dablerskom podaní Stana Krála je to proste super. Takže pobavil som sa a zrejme sa pri repete pobavím zase :) ()

PaTeXx

Akční bondovská slátanina s přehnanými zvraty, odhaleními a těch klasických špionážních pičovin. Kvůli tomu se přikloním spíše k průměru, protože tyto aspekty jsou ve filmech takového typu zkrátka důležité. Každopádně palec nahoru dávám za půlhodinku v Praze a akční scénu v CIA. ()

blondboss

Mission Impossible sa dostáva na plátna kín a to vo vcelku obstojnej forme. Skvelá akcia, skvelo pripravené situácie, vlastne podobne ako aj v seriáli, až na to, že tu hral hlavný prím dosť toporný Tom Cruise. Veľmi mi na tomto snímku vadil ten dosť televízny look, pričom som očakával, že sa vytratí, a takisto efekty neboli na najvyššej úrovni. Klady dopĺňajú zápory, preto jemne nadpriemerné hodnotenie bude na mieste. 60 % ()

holka218

Rozhodla jsem se, že ještě před tím než vyjde Mission: Impossible-Fallout zkouknu všechny předešlé díly. Poprvé jsem první díl z celé série viděla asi před dvěma lety, ale vůbec první díl, který jsem viděla byl Mission:Impossible - Ghost Protocol. No ale teď k prvnímu dílu. Je prostě skvělý. To, že je film starý přes dvacet let mi vůbec nevadí a naopak mi přijde super, že celá série je takhle stará a můžu sledovat vývoj herců a způsobu natáčení. Tom Cruise je v prvním dílu skvělý (stejně tak jako ve všech ostatních). Má tady ještě takovou mladickou roztomilost a na agenta moc nevypadá. Zápletka je super a není nudná. Poprvé když jsem film viděla, tak jsem netušila, že to takhle dopadne. Akce v prvním dílu není moc, ale ta která tam je, tak je dokonalá. Čím starší Tom Cruise je, tím víc nebezpečných scén ve filmu má. Když první díl porovnám třeba se čtvrtým, tak je rozdíl docela veliký, ale to je naprosto v pořádku. Velikým plusem také je, že film se natáčel v Česku a to, že se tady natáčela i část čtvrtého dílu svědčí o tom, že Česko nebude až zas tak špatná země. Celkově tedy prvnímu dílu ze série s Ethanem Huntem nemám co vytknout. ()

wanry02

Dobrá popkornovka se zajímavým výběrem lokací (část filmu je točená v Praze což musí Čechy rozhodně potěšit) a zajímavým výběrem herců, kterému vévodí výborný Tom Cruise nebo Jon Voight, ale mně osobně zaujal například Ving Rhames, na kterého se v dalších dílech s chutí podívám znovu. Naopak výrazným problémem této žánrovky je velké množství zvratů a nečekaných scén, které v některých případech nedávají smysl a já sem se v nich i dost často zamotával. No a pak tu jsou samozřejmě ty neskutečně těsné akční scény, kdy se Tomu Cruseovi pár centimetrů od krku zastaví rozseknutá vrtule vrtulníku, ale to jsou už věci na které jsme si v čistě akčních filmech už zvykly a i přesto se Mission: Impossible zařadí ke kvalitním snímkům v akčním žánru. 75% ()

koza3

Těžce to zestárlo, ale pořád to funguje. Pamatuju si tu scénu, kdy se Ethan spouští k centrálnímu počítači. Na tohle jsme si s bráchou jako kluci hráli nespočetněkrát. Pamatuju i ten seriál, který jsme jako děcka sledovali a který sloužil k inspiraci jednoho z největších blockbusterů. Říkal jsem ženě, že ten Cruise vypadá pořád dobře a že prej si píchá botox :-) Škoda, myslel jsem, že je nesmrtelný! ()

CZRohlik

Zábavná nenáročná podívaná, která nesází čistě jen na akci (která mimochodem doteď vypadá velice dobře). Děj je zamotanej a v určitých momentech by se hodilo trochu zpomalit (hlavně na začátku), ale to nic nemění na tom, že je vlastně hrozně fajn a nepůsobí tím klasicky nudným dojmem jako tomu je u mnoha podobných akčňáků. Samotnej "mysteriózní" prvek dostává film na úplně jinou úroveň a vlastně jsem si to díky němu užil mnohem víc. No a samozřejmě musím ještě vypíchnout soundtrack, kterej je prostě boží... 7/10. Mimochodem Luther je nejlepší postava:) ()

Facerr

Výbornej začátek, během kterého se možná ani nevědělo, že bude nějaké pokračování. Tohle (stejně jako celá série) je dílo, který se dá vidět znova a znova. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb