tschechische Schweine: český soused.... Monika Lewinská je znovu přichuti a opět zneužívá muže. Tentokrát hokejisty Buffala... Kdybychom my chtěli být zajímáví, řekneme, že předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky mé Blechy. Praha. Právě jsme dostali zprávu... MIloš Zeman a Jan Kavan jsou ve při. ... atd.(13.3.2014)

Tak tohle je takova o dost drsnejsi verze Tele tele s naprosto dokonalym Ctvrtnickem v roli moderatora a paradnima pomocnikama Vavrou a Steindlerem. Prvnich totiz cca 7 dilu to jeste nema pod kontrolou Ctvrtnicek a ty dily jsou naprosto na hovno, nezasmal jsem se snad ani jednou. Ale od toho 7. dilu je to fakt parada, samozrejme se najdou i slabsi veci, ale vetsinou to je hodne vtipny.(27.5.2008)

Plný počet hvězdiček, jednoznačně! :-) Moderátor: "V České televizi byl zatčen Jan Zakopčaník pro opakovaný styk se zvířaty. Sám Zakopčaník před kamerou přiznal, že nejtepleji bylo v Oslu." :-))) Moderátor: "A nakonec zpráva pro sázející. V pondělí zkuste brambory, ve středu to bude mrkev a v pátek tam vražte řepu." Moderátor: "Co čert nechtěl, naši republiku navštívil papež" ... ad.ad.ad. :-)))(18.5.2012)

Ty dialogy s vrcholnými představiteli české politiky a kultury jsou nezapomenutelné. Rozhovory s Klausem o seznamu homosexuálů (a o tom, že Klaus tenhle žánr respektuje), s Gottem o tom, jak se dnes asi cítí (asi jako Ronald Reagan), s Ebenem o tom, že je třeba zavolat Iljovi Hurníkovi, s Grebeníčkem a Dostálem o tom, co o Dostálovi víme (nic) jsou v podstatě geniální a dá se na ně dívat stále dokola. Je obrovská škoda, že u nás dnes chybí taková černohumorná a nekompromisní zábava, která se nebojí dělat si srandu na účet kohokoliv.(20.9.2010)

Někdy mi přijde, že Česká soda je jediný český pořad, jehož tvůrci si našli slovo ,,satira" ve slovníku, před tím, než tímto označením svůj pořad nazvali. Satira prostě musí provokovat, nesmí brát ohledy na nic a na nikoho. Musí být drsná, černá a případně i vulgární. Při sledování Sody člověka místy až mrazí a to je přesně ono! Jsem hrdý na to, že tento pořad je výplodem českým a že je mezi lidmi poměrně oblíben. Smát se něčemu a vysmívat se... To jsou úplně jiné pojmy.(4.8.2008)

• - Terčem žertů se několikrát stal i moderátor Počasí Jan Zákopčaník, který se autorům pomstil tak, že při jedné předpovědi počasí řekl v komentáři k záběru prasat: "Toto jsou pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra." Vedení České televize to považovalo za "hrubé zneužití veřejnoprávní relace" a kromě pokuty ho potrestalo několikadenním zákazem vystupování. (JoranProvenzano)

• - Pořad musel být v roce 1998 po sporu o ochrannou známku „Česká soda“ s výrobcem stejnojmenného nápoje přejmenován na Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí. (Olík)

• - Petra Černocká kvůli drsnému žertu vůči své osobě - pornoscéně v "pořadu" „Úsměvy Petry Černocké“, žalovala Českou televizi a požadovala odškodnění ve výši 1 000 000 Kč. Nakonec v březnu 1999 vysoudila omluvu od České televizie a odškodné 50 tisíc Kč. (JoranProvenzano)