Geniální série, která se nebojí překračovat tabu a servírovat humor velice nekorektním způsobem. Nikdy nezapomenu na to, kdy jsem Čtvrtníčka, Šteindlera a Vávru viděl poprvé. Byl to zrovna díl s Alles Gute "Ficken Sie Deutsch?". "Das ist so langweilig... Was werden wir machen?" Úroveň projektu byla stoupající, od počátečních nemastných-neslaných dílů s Vlastimilem Zavřelem až po geniální finále pod hlavičkou Čtvrtníčka, Šteindlera a Vávry. Spousta hlasů říká, že něco takového by dnes už nikdo nenatočil, ale ono to bylo o hubu už tehdy. (269.)(14.7.2007)

S ,,Českou sodou'' je to jako se skutečnou sodovkou. Když ji vychlazenou otevřete a nalijete, je skvěle svěží, plná vyskakujících šumících bublinek, které při prvních doušcích až ,,řežou'' v krku a nejednomu žíznivému horlivci skočí až do nosu... Po čase pak ve sklínce zbyde jen nateplalá voda bez bublin. V nouzi usrknete, ale své dobré časy má tato sodovka u za sebou. Tak je to i s tímto seriálem. V dobách, kdy byl vysílán se ještě lecos smělo. Svět byl ještě normální, nebyl přiblble korektní jako dnes. Kdejaké individuum ještě nemělo svá práva respektované společností jen proto, že se ono chová jinak. A tak přišla tato politická satira, která tepela do aktuálního dění ať už v politice či běžném životě. Ani televizní reklama nešla stranou a málokdo kdo viděl, zapomene na novou Magdu, dámské hygienické vložky z nejjemnějšího bodláčí Jauvejs či skvělý prací prostředek Nový Árijec, který vybělí i vaše ne zcela bílé dítě a u kterého je navíc v každém balení plastový essesáček zdarma. Jak říkám, dnes už něco naprosto neuvěřitelné, že tohle tenkrát běželo v TV a nikoho nezavřeli. Komu nestačily politické diskuse, měl tu pořad Alles Gute! kde se ti pozornější přiučili i nějakému tomu novému německému slovíčku. To vše už je pryč, stejně jako devadesátá léta, ta podivná směsice svobody, bláhových představ i divokého budování kapitalismu p 40 letech komunismu. Mám párd dílů sody na DVD a sem tam se zaměji, ale člověk dnes už zapomněl na všechny ty kauzy a tak některým vtipům a narážkám nerozumí. A také možná a teď posuďme zda je to dobře či nikoliv, mu některý humor přijde za hranou. Člověk je už jaksi opracován. Možná masáží dneška tím co se smí a co nesmí, co by se mělo a co nemělo a také možná pouze tím, že zestárl o více než 20 let a tak se už všemu nesměje... Já osobně sodu nevylévám, nechávám si jí ve sklence takovou jaká je a nikdy nezapomenu na ten čas, kdy Miloslav Štibich poprvé odzátkoval Českou sodu. Marně se ji pak leckdo snažil napodobovat viz. npř. fekální Tele Tele... Dávám tedy za 4 Škody Henlein! * * * *(15.4.2018)

Spousta skečů už dnes není aktuálních, především ty o politice po převratu, ale zbytek je naprostá paráda, která se stala po Cimrmanovi nejvtipnější českou záležitostí vůbec. Nevím, jestli by tak drsný humor dnes v televizi prošel, ale buďme rádi za to, že dřív ano. Jako zlatý hřeb samozřejmě musím vypíchnout Alles Gute! a jejich šílenosti. Die saubere Rasse! 95%(5.2.2017)

tschechische Schweine: český soused.... Monika Lewinská je znovu přichuti a opět zneužívá muže. Tentokrát hokejisty Buffala... Kdybychom my chtěli být zajímáví, řekneme, že předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky mé Blechy. Praha. Právě jsme dostali zprávu... MIloš Zeman a Jan Kavan jsou ve při. ... atd.(13.3.2014)

"Němci se rozhodli že obětem 2. světové války zavedou plyn".......Absurdný černohumorný sklepácky humor pánov Čtvrtníčka, Šteindlera a Vávru dodnes nestráca platnosť. Pre mňa rozhodne najlepší humoristický seriál ktorý kedy v Česku vznikol. Tá geniálna satira spjatá s búrlivou dobou začiatku 90tých rokov je tu perfektne spracovaná, rovnako ako sú tu parodované stupídne reklamy na prací prášok (árijec), paródia na maslo rama je tu pod názvom "Tlama" či parodovanie politickej scény. Najväčšou trefou do čierneho sú tu však skeče Alles gute. Hlavne v dnešnej dobe plnej cenzúry a trapnej politickej korektnosti by sa už nikto o podobný štýl satiry nepokúsil.(19.3.2011)

• - Terčem žertů se několikrát stal i moderátor Počasí Jan Zákopčaník, který se autorům pomstil tak, že při jedné předpovědi počasí řekl v komentáři k záběru prasat: "Toto jsou pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra." Vedení České televize to považovalo za "hrubé zneužití veřejnoprávní relace" a kromě pokuty ho potrestalo několikadenním zákazem vystupování. (JoranProvenzano)

• - Pořad musel být v roce 1998 po sporu o ochrannou známku „Česká soda“ s výrobcem stejnojmenného nápoje přejmenován na Čtvrtníček, Šteindler a Vávra uvádějí. (Olík)

• - Petra Černocká kvůli drsnému žertu vůči své osobě - pornoscéně v "pořadu" „Úsměvy Petry Černocké“, žalovala Českou televizi a požadovala odškodnění ve výši 1 000 000 Kč. (JoranProvenzano)