Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 226)

Ale jo, jako úvodník do potencionální, nové série to funguje bez problému, byť by rozhodně pomohlo, kdyby byla historie světa trochu lépe vysvětlena, ale holt je dnešní trend rychlého a naspeedovaného nástupu vidět zcela všude, ne jen zde.. Ale dost tohoto, nechť jsou adorovány cgi barvičky! No, po pravdě, cgi je to sice technicky dobré, ale za srdce zrovna nechytí a interakce něčeho cgi a reálného herce na pár místech povážlivě hapruje (Ragnar Lothbrók a jeho Gryfon). Takže ještě jinak, všichni se snaží, od herců po režiséra a výsledek je kvalitní béčko. A proč je to béčko? Protože herní Warcraft prostě jiný příběh, než béčkový nenabízí, což je sice na jednu stranu škoda, na druhou je to i tak o mnoho lepší, než jiná fantasy produkce v podobě sedmého syna, Lovce čarodejnic, nebo podobných natupělých žánrovek. Scény s hordou o něco zábavnější a těším se na prodlouženou verzi, na pár místech bylo zkrácení z původní veze o hodinu (!) až příliš vidět.(18.6.2016)

Bohužel ani snížená očekávání z negativních recenzí kritiků nestačila na užití si filmu - nedostatky byly až příliš silné na to, aby pozitiva film zachránila. Warcraft je sice menším zklamáním než Hobit, ale paradoxně horším filmem (i Battle of Five Armies měla více film zachraňujících momentů - a to je teda co říct). Nejlepšími prvky byly orkové, jejich motion-capture byl výborný, a jejich příběh byl na filmu to doopravdy jediné zajímavé. Lidé na tom byli naproti tomu zcela bídně, ploché charaktery, špatné obsazení a mdlé herecké výkony neumožnily vytvořit si k nim jakýkoliv vztah... to shrnuje druhou stranu rovnice, která však zabírala většinu filmu. Scénář béčkový, dialogy (mimo orky kteří řešili přežití národa, tradice a další smysluplné věci) otřesné, romance vynucená. Být film pouze z pohledu orků, byl bych si troufl tvrdit, že mohl být ve výsledku minimálně o třídu lepší. Zarytí fanoušci Warcraftu si mohou přijít na své, ale pro nezaujatého diváka (byť třeba i znalého světa Warcraft) ztráta času. Projekt jménem Warcraft nevyšel... 3*(10.6.2016)

Scénáristická jebačka. To nejsem schopný akceptovat i přesto, že se jedná o přebarvenou nerd-fantasy. Navíc mi příjde, že Jonesovi pojem "dynamika" nic neříká.. ty akční scény prostě nemají štávu. Kouká se na to ale hezky (orkové jsou úžasní) hudba je fajn a některé momenty téměř epik. Dvojka (pokud bude) bude lepší.(11.6.2016)

Očekávání veřejnosti byly vpravdě enormně velké. Nicméně už od prvního poutače bylo znát, že film bude rozdělovat na několik táborů. Spojit CGI s hranými prvky určitě lze, ale ve výsledku se vždycky najde moment, kdy to vypadá trochu divně. Zde bylo zářným příkladem kupříkladu to, že někteří orkové jsou animačně odfláklí a na hlavních postavách si dali záležet více. Proč jedna postava ze všech okrů je zahraná herečkou a má na sobě především masky a všichni ostatní jsou počítačově vymodelovaní? Tak buď to udělám komplet přes kompjůtr anebo se to pokusím "zamaskovat". Efektově se mě příliš nepozdávali kouzelníci, kdy používání magie bylo až přiliš blyštivé - jak film od J.J. Abramse. Do jisté míry do tohoto světa zapadá, ale nic se nemá přehánět. Dvě největší výtky vidím až v příliš jednoduchém a přímočarém ději. V podstatě se za ty dvě hodiny nic moc nestane, nic se divákovi pořádně nevysvětlí a více času je věnováno akci, která se ve své rychlosti stává nepřehledná a občas i rozmazaná. Na druhou stranu zábavný film byl, jen si nejsem jistý, že jsme dostali co jsme dostat měli. Snad spatří svěltlo světa rozšířená verze, která budou cenou útěchy těm, kdož stejně jako já, čekali více.(12.6.2016)

Pokusím se to vyjádřit v jazyce wow: progres byl ok, ale scénář místy až rofl. Přesto byl story gg, no a charaktery - omfg thx 4 it. Jakmile začalo několik ústředních postav lfg, tak to mělo vysoký lvl. Lagy byly, ale když je něco bez xp, tak se to přeci dá čekat kk? Jenom kkt by čekal opak. Kdepak, je to teprve noob zdaleka ne ooa, takže i přes občasný lol, np. AoE mě zasáhla, takže taky np. Zkrátka, abych to shrnul: scénář je dosti jalový, ale tah na bránu a postavy rozhodují zápas, a zde je tah na bránu dobrý a postavy neokoukané, takže i přes neobroušené hrany mě to strašně bavilo a film mě dokázal vtáhnout a nažhavit na další pokračování. Velmi se mi líbilo, jak se s postavami nikdo dlouho nerozpakuje a nerozmýšlí - je fakt, že ve wowku jich je habaděj, takže np. Add: po kratším odstupu musím přiznat, že mi tento film nejde z hlavy. A nejen film, ale ani hudba. Buď jsem zčásti orc, nebo je to vážně tak chytlavé, každopádně mi horďácké dunění zahnízdilo v hlavě víc, než je zdrávo. Zvedám ze 75% na 85% = 4/5 Na tento film stojí za to jít do kina! Taky jsem si zjistil ledacos o Wow universu, které mi i bylo cizí, i když jsem hru od datadisku Wotlk znal, a musím ocenit to, jak tvůrci diváka znalého i neznalého do světa Warcraft dokázali teleportovat za tak krátkou chvíli. Nebojte se, jestli budou tvůrci nadále věrní příběhu a budou mít dost peněz na pokračování, teprve nás čeká velká podívaná, takže táhněte do kin !(13.6.2016)

• P.L.U.C.K.

WarcraTF(16.6.2016)

• skretik

sice podla hry, ale celkom sklamanie... opis postav a vovedenie do deja zbytocne zdlhave...(26.7.2016)

• herr_carter

Hm, hm....tak horší 3*....kromě Orků, kteří jsou fakt parádní, dobře nadabovaní a na rozdíl od svých tupých hereckých spoluherců mají i výborné charaktery, mě film v podstatě nudil. Hru neznám, takže nemůžu posuzovat případné shody a neshody filmu oproti původní herní předloze, to mi o všem nebrání v tom, abych hodnotil spíše záporně. Korunu celé téhle chaotické kravince nasazují Král Llane, kterého by podle mě neposlouchali ani prodavačky v jednotě jako svého provozního a srandovní pseudomág Medivh, kterému jsem jeho čáry věřil asi jako Troškovi, že už nikdy nenatočí žádnou píčovinu...na druhý, třetí a xtý střet již ale určitě nebudu mít prostor v mé nervové soustavě................moje hodnocení = 4 z 10.(1.8.2016)

Poctivě natočená vizuální žranice, která bohužel měla přijít daleko dříve, jelikož dnes již takovýto digitální bordel neoslní jako v době Pána prstenů, jelikož je tak natočený každý druhý fantasy film a to, že to je podle kultovní série počítačových her mě absolutně nezajímá, protože místo Orků tam mohl být kdokoliv a působilo by to na jedno brdo s ostatními žánrovými filmy poslední doby. Je to film plný klišé, který si diváci neznalí dané herní série nejspíše neužijí jako zarytí fandové, naopak se v něm chvílemi budou ztrácet a bude jim jedno, kdo a proč se v něm řeže mezi sebou. Naštěstí to celé odsýpá velmi rychle a neustále tam někdo s někým bojuje, proto se to dá celkem snadno přežít. Moje hodnocení 60%.(25.8.2016)

• Magniel

Povrchní jak maturitní slohová práce napsaná ve spěchu v poslední hodině před obědem...(21.9.2016)

"Chtěl by se mnou obcovat... Nepřežil bys to." -Garona-(4.10.2016)

Na tento film jsem se docela těšil.Ale měl jsem takové menší obavy.A bohužel se ty obavy naplnily.Ne že by ten film byl špatný souboje byly dobře natočené.Digitální efekty byli také dobré.Ale něco málo mi v tom chybělo.Příběh byl podle mého docela slabý myslím že nám filmaři mohli nabídnout o hodně víc.Podle toho jaké to mělo očekávaní a pod jakým dohledem tento film byl tak se to dle mého názoru moc nepovedlo,ale jako fantasy podívaná celkem ujde. 70%.(20.11.2016)

Hry z tohoto světa jsem moc nehrál a knížku jsem nepřečetl ani jednu, takže jsem na to celé koukal jako nezaujatý divák. Příběh se jakž takž dal pochopit a až na výjimky dával smysl. Ale celkově to byl jen pěkný trikový příběh, ne který se po pár týdnech asi ani nevzpomenu.(22.1.2017)

Skutočne veľkolepé a pôsobivé filmové divadlo, aké sa objaví len raz za čas. Od výpravy, cez úchvatné špeciálne efekty až po fantastickú hudbu je Warcraft dychberúcim dobrodružstvom. A aj keď hru vôbec nepoznám a v tomto univerze som nováčik, nemal som problém orientovať sa v deji. Všetko sa tu deje tak nejak "logicky", priamočiaro a pomerne jednoducho, takže výsledný dojem je uspokojivý nie len po technickej ale aj po príbehovej stránke. Čakal som totiž, že mi z toho budú stáť vlasy dupkom a nebudem rozumieť o čo tu vlastne ide. Rušivým dojmom pôsobili jedine tie kvázi humorné vložky, ktoré si ale Fimmelov ksicht doslova pýta. Predsa len je to Ragnar PS: Teším sa na dvojku. 80 %!!(6.8.2017)

Po ukázkovém zhlédnutí tří scén: Warcraft mohl a stále může být film, který může jak kriticky, tak finančně uspět. Tohle mohl být zlom a naděje k tomu, aby filmy podle videoher, konečně byly to ono. A ten blockbuster. Když se na to tak koukám, mám z toho trochu smíšené pocity. Rozhodně to není jako LOTR. Zdá se to být uonadné a celkově řečeno všeljaké. Uvidíme, co mi ve čtvrtek řekne zážitek z kina, ale zatím bych se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi. Bohužel to na velkou slávu nevypadá. Zážitek z kina: Aha. Tak to jo kurva! Tohle si fakt nechám líbit. Kdybych měl porovnávat s jinou fantasy epičností... tak to rozhodně na Pána prstenů nemá. To zase nebudeme přehánět. Kdybych měl porovnávat s Hobitem. Tam už to může být trochu problém. Jsou Hobitovky, které mi zůstanou v hlavě nadosmrti, ale v něčem ho Warcraft opravdu trumfuje. Předem říkám, že jsem WoWko hrál asi jenom půl hodiny za celý svůj dosavadní život, jelikož mi to přišlo složité (ano... nebyl jsem v tý době zrovna rodinný mluvčí angličtiny, a jelikož ta hra je o angličtině, tak se třeba poserte) a zasvětil jsem se i poznání Heartstone a Heros of the Storm, které ale taky netrvalo víc než jen pár hodin. Nečetl jsem ani jednu knížku. Ale je fakt, že po zhlédnutí filmu mám chuť na všechno co jsem za svůj život zanedbal. Zelené plátno stejně jako u Hobita funguje perfektně. Styl psaní scénáře sice není na dokonalé úrovni, ale stále bych ho zařadil do profesionální sféry. Jediné, co mi bylo opravdu trnem v oku, je styl kamery a její přenášení. V tom slova smyslu, že film strašně rychle ubíhá. Tohle kurva není Mad Max. V něm to dost kurevsky funguje, ale tady to působí lehce chaoticky. Nemluvím o rychlém přepínání scén a někdy se prostě přepnou a jindy splynou v Hitchcockově stylu. Ramin opět po Game of Thrones ukazuje svou skladatelskou genialitu, která do Warcraft perfektně sedne. Herecké výkony jsou na normální úrovni. Ne-li dokonalé. Fimmel je prostě mistr a konečně to mohl dokázat jinde než ve Vikings. Foster mne opravdu překvapil. Jeho role je nezapomenutelná a tímto mi dokázal, že po panu McKellenovi je asi nejlepší "čaroděj" na plátně. Jeho výkon po choreografický i orální stránce stojí za více než se zdá. CGI pracuje taky perfektně. Bál jsem se jak si pohrají s kouzly, ale to zvládli na výbornou. No a nakonec... příběh. O to jde. A příběh se dostal na úroveň totální briliantnosti. Má pointu, má gradaci, má prostě vše, co je definicí dobrýho příběhu. Pokud někomu stačí film o blití do bidetu je to jeho píčovina. Já dávám přednost kvalitnímu obsahu. Důležité je, že konec je strhující a snaží se nás co nejvíc navnadit na pokračování, které pokud nám Jones s Universal nepřinesou, tak budu kurva nasranej. Závěrečná zpráva pro vás. Kritici si můžou lízat anály. A vy lidi. Nebuďte ovce. To, že nějaký fanatický dickbuřt chce, aby jste naházeli prachy do nějaké mozkové máchaniny, které nemá příběhu ani co by se do elektronu vešlo... na to se rovnou vyserte a jdete do svrbícího věnce na Warcraft. Děkuji. For Azeroth! For the Alliance!(4.6.2016)

• BarryLyndon

Pravděpodobně mne tu má většina lidí za hatera Warcraftu a člověka, co si nepřeje nic jiného, než finanční i kvalitativní krach projektu. Nic nemůže být dále od pravdy. Zatímco tu většina rádoby cool fans Wowka ještě dělala bobky do plastového nočníku a utírala si nudli do máminy zástěry, já už měl ve dvojce a později trojce vybojováno stovky a stovky hodin za alianci i hordu. A i když mi není tenhle projekt dvakrát sympatický, tak jsem především fanda fantasy a toho je teď ještě méně, než peruánského šafránu a máloco by mi udělalo větší radost, než opravdu povedená epická fantasy s trpaslíkama, elfama, orkama, magií a vším co k tomu patří. Dostal jsem jí? Lhal bych, kdybych napsal, že ano. Ale popravdě to nebyl tak moc velký průser, jak jsem čekal. Byť to rozhodně skvělé a bezproblémové nebylo…. Přes všechen ten oprávněný hate efektů je to možná překvapivé, ale za největší slabinu tohodle filmu považuju s přehledem scénář. Podle mne totálně nefungovala expozice. Zápletka byla hodně zkratkovitá a kdy si člověk odmyslí pozlátko, tak hra na (ne)záporáky neuvěřitelně jednoduchoučká a béčková. Možná ale jenom scénáristům škodím, protože ono ani lore nebo universum Warcraftu včetně knih není nic světoborného a už vůbec ne kvalitního. Je to přinejlepším kvalitní béčko. By´t se pravověrní fans při čtení tohoto zadusí, ale to že to nesnese přísnější srovnání s klasikama žánru a známými fantasy universy je prostě fakt, který trkne kohokoliv, kdo má trochu načteno. Už jenom samotný Warcraft a děj prvotních her je taková vykradačka Feistových excelentních Trhlinových válek, až to není hezké… Po příchodu z kina jsem si na blůčku protočil několik scén z Návratu Krále a říkám si, pravdu se kinematografie za nějakých 13 let posunula jenom sem? Proboha vždyť to bylo tak vizuálně hnusné. Jasně jsou tam povedený a candy eye a cca 3-4 orkové jsou opravdu super vymodelovaná, ale to proboha nestačí, když je to ostatní na úrovni papundeklového hnusu. Hlavně teda úvod a Guldan byl neuvěřitelně do očí, to jsem kroutil hlavou a říkal si, jak tohle může někdo pustit do kina. To samé přelety na gryfech, to prostě v áčkovém blockbusteru nikdo nemůže myslet vážně. A nemůžu nezmínit shrekovskou slavnou scénu u hradu, která se tolikrát přetřásala u trailerů. A ty záběry na naklonované obecenstvo? To fakt ne tohle. Říkejte si, co chcete o digitálnosti Bayových Transformers, ale tyhle hnusné momenty tam prostě nenajdete. A opravdu jsem nemohl u interiérových scén, tam jsem si u vojáků v brnění před digi zdmi připadal jako ve studiové pohádce z osmdesátek natočené na Kavčích Horách. Ale pořád tak bych to nějak s přivřenýma očima dával. Co jsem ale nedával, byl výběr herců a jejich masky. Fimmel šel (+- zopáknul Ragnara, což asi stačí), Patton +- (byť je její postava prostě scénáristicky zbytečná a zosobněním toho největšího klišé a spisovatelských berliček), ale pak byl kdokoliv živý na plátně pod 40 let totálně na pěst a přál jsem si, aby jich měla většina v dalším záběru rozdrcenou lebku. Ne vážně, jak to tu dostával Armitage za srovnání s Mortensenem. Fakt má někdo pocit, že Dominic Cooper má obstát ve srovnání Theodenem nebo Denethorem? No to teda LOL na druhou…. Ben Foster, který to celé odehrál se svým oblíbeným křečkem zaraženým v zadku, byl už vyloženě na úrovni parodie. A jak mohl někdo svéprávný obsadit herce na Khadgara věru nepochopím. Tam snad měl charisma +- jenom Moroes a to zase platí, co jsem napsal o 40 letech… Abych jenom nekritizoval, hrozně fajn ztvárněný i zahraný byl Ogrim s Durotanem. V klidu by mi stačilo něco komornějšího, co by se jim více věnovalo. Vždycky si vzpomenu na Knihu Džunglí, která tomuhle nasazuje rozdíl několika délek. Ale v podobném rozsahu s podobným počtem CGI postav by mne bavilo něco z Azerothu, když už na kvalitnější okolí neměli prachy nebo um. Když to vezmu kolem a kolem, tak to byl neuvěřitelně zbytečný film a něco to se mnou divácky udělalo asi dvakrát nebo třikrát. Což je teda málo. Mám pocit, že jsem na to s nějakými 5/10 ještě hodně mírný vzhledem ke své fantasy zaslepenosti a hodnocení nad 6,5/10 nechápu vůbec, tam to buď chce hodně velkou dávku nenáročnosti, ještě větší zaslepenosti nebo kombinaci obojího….(9.6.2016)

V první řádě musím říct, že nepatřím do kolonky fanoušků této velmi herní série a už vůbec tuto hru nehraji. I proto film hodnotím bez nějakých přirovnání ke hře. Musím začít se skvělým digitálním zpracováním, na které se koukalo jedna radost. Líbily se mi prostřihy z života Orků. Celkově mě fantasy svět Warcraftu velmi zaujal. Další věc, která patří do kolonky obdivuhodných, je brilantní ztvárnění soubojů, na kterých si tvůrci dali velmi záležet a bylo to vidět. Hlavní herci své role zvládli na jedničku, především zmiňuji Fimmela, který zahrál famózně. Konec byl otevřený, a tak se těším na dvojku. Dlouho jsem se rozhodoval, zda mám dát čtyři nebo pět hvězd. Pořád by se dalo zlepšit mnoho věcí. I proto filmu uděluji lepší čtyři hvězdy. Hodnocení:85%(12.6.2016)

Warcraft je hracska legenda, a myslim, ze film dopadl relativne dobre. V ramci soucasne digitalni fantasy, samozrejme.(13.6.2016)

Těžkej film na hodnocení. Na jednu stranu je člověk rád, že jsme se po tolika letech dočkali a byl by schopnej i ledacos odpustit na druhou stranou je tu tak nějak moc chybek, který se nastřádaj a kazí celkovej dojem z filmu. Hlavní problém pro mě byla celková rozpolcenost kdy se film na jednu stranu snaží uspokojit fanoušky a na stranu druhou se snaží přitáhnou nové lidi do světa warcraftu. Místama se to opravdu daří především teda na začátku pak se to ale zvrtne a film jednu chvílí jede tak a pak zase onak. Vizuálně není snad co vytknout všechno vypadá hezky a vystajlovaně tak, aby vše zůstalo co nejvíce věrné předloze což se samozřejmě musí ocenit. Bohužel dojem toho všeho okolo kazí někteří herci hlavně teda Khadgar ( Ben Schnetzer) tenhle herec je tak neskutečný poleno, že jeho hraní si na mága vypadá jako každej druhej Franta na comic conu. Těžce to táhne Travis Fimmel, ale to snad neni ani třeba zmiňovat to je prostě jistota. O hereckym výkonů orců asi jedině to, že se herci hezky naučili držet tělo aby se na ně dalo našroubovat to orcovské. Když se přivře jedno fanouškovské oko neni zas tak hrozný jen jsem zvědav kam se filmy dál vydají a doufám, že neuvíznou na stejné sinusoidě kvality jako komiksáci. 70%(20.6.2016)

Asi si dokáži představit, že filmové verze mé oblíbené RTSky dopadne i lépe (v každém případě budu vyhlížet prodlouženou verzi), přesto nemám z této epické fantasy nějaké zažívací potíže. Do několika rolí by se určitě hodil jiný představitel (Garona, Wrynn, Khadgar, Taria), možná to trochu chtělo potlačit barevnou kýčovitost (i když ta zase vychází z předlohy), ale další pokračování i při stejném tvůrčím obsazení bych uvítal. 75%(22.6.2016)

Fakt super, ale potenciál to mělo větší. Snad si jen nechávají ty lepší kousky do dalších dílů.(24.6.2016)