Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

VonoXX

Ne tak dobrý jako Podfu(c)k, ne tak dobrý jako Sbal prachy a vypadni. Přesto Guy Ritchie umí a tento typ filmů mi hodně dlouho chyběl a nikdo jinej ho neumí tak jako on a proto i přesto dávám plnej počet. Jen tak dál. I WANT MOOORE !!! [82%] ()

dormouse

Přesně to, co se mi líbilo na Podfucku či Sbal prachy a vypadni. Nesourodá mozaika britského podzemí, překrásná angličtina, smetiště z nadhledu výšky, kde létají smějící se rackové. A jako třešnička na dortu Karel Roden. Mejdanový taneček Thandie Newton s Gerardem Butlerem nemá chybu. Jejich maximálně zkratkovité erotická scéna také ne. Jen mi vrtá hlavou, co bylo na tom "šťastném obraze". ()

Cassandra

Od Guye Ritchieho se mi zatím výrazněji líbil jen film Sbal prachy a vypadni (Pudfu(c)k mi přišel průměrný a Revolver naprosto děsivý), takže Rocknrolla mě hodně překvapila - tak vynalézavě natočený a srozumitelně odvyprávěný film jsem od něj už opravdu nečekala. Jen tak dál. ()

dozana

Tak není to lepší než Sbal prachy a vypadni a ani Podfu(c)k, ale má to šťávu a grády a dá se na to s klidem podívat znovu a znovu. Velice potěšil Karel Roden a hlavně můj nastupující oblíbenec Gerard Butler, ten chlap má fakt něco do sebe a je to kus. ()

tokyno

Hodně se mi líbilo jak to Gerard Butler zahrál. Vtipné drama od Ritchieho je přesně to, co moje oči potřebujou. Bylo to skvělý!! ()

ThomasL

Tak tohle mi zase nesedlo. Já to Ritchieho prostě nepřekousnu. Co se týče děje, tak jsem zase nevěděl hlavu ani patu. Na můj vkus by měl do budoucna ubrat několik postav, bo kdo se v tom má kurva vyznat, když dokolečka dokola furt vyjebávají jedni s druhými a naopak. Slyšel Guy Richie někdy něco jako smysluplný příběh? Podle mého nazorů asi NE! ()

Rendiss

Ricthie se vrátil opravdu ve velkém stylu. Výboernej film o gengstrech v Londýně. Dost slušný hlášky. Někdy velmi ironickej humor, rusák a jeho obraz, neporazitelný gorily, Gerard Butler a jeho nejlepší kámoš, ktrej se mu přizná, že je teplej. No libovka, a navíc nepřekonatelnej soundtrack! ()

Prochy38

Velmi povedená gangsterská komedie. Hodně to stojí na hereckých výkonech, zápletka není tak složitá, jak jsem u G. Ritchieho zvyklý. G. Butler je suprovej, T. Newton neuvěřitelně sexy, K. Roden chodící charisma, T. Wilkinson úžasný, Mark Strong v jedné z jeho, mnou viděných, nejelšpích rolí a T. Hardy jako obvykle skvělý. Asi škoda G. Arteton, která se u mě tradičně minula účinkem. Dobře jsem se pobavil!! 80% ()

Bingos

Elitní, charismatem sršící banda grázlů, jeden grázl ze všech největší a k tomu nesmrtelní rusáci.. Gáj Ričí jak dyž vyšije. A Tom Hardy je taky absolutně k sežrání. A víte co, já seru na to že Ritchie tluče dohromady furt stejné topánky (stejně rázné a ostré topánky). Jednou je to Pan švec, tak ať se pěkně drží kopyta. A víte co, buď kvůli navýsost sympatickému sountracku nebo konečně zdůrazněnému tak důležitému ženskému elementu (kam čert nemůže...) se mi RocknRolla líbila asi nejvíc... Dělá to i casting, jedna z nejlepších milostných scén kinematografie, je to o dost přehlednější, ale zas vizuálně podmanivější, já nevím... Jediné v co doufám je, že to s "Real RocknRolla" nebyl jen takový béčkoindní sebeparodizující fórek... ()

kobe6

Rozhodně to není nejlepší Ritchieovka, ale bavil jsem se podle očekávání. Spokojenost, herci výborní, příběh správně propletený a celý film poctivě natočený :) ()

ThomasCrown

Nikto netočí moderné gangsterky takým štýlom ako Ritchie. Hlbšie zamyslenie a uvedomím si, že ono je to vlastne o ničom, ale jednotlivé postavy, dialógy, scény, viď golf, prepady účtovníkov či následná odplata Butlerovi a skvelý Toby Kebbell ma presvedčia o Ritchieho kvalitách. Chcem veriť, že Hardy a Butlar spolu len tancovali. ()

angloumene

Je obdivuhodné, že se autorům podařilo udržet svižné tempo v celém filmu, a to i přes to, že nás téměř celou první polovinu seznamují s tím kdo je kdo, dělá to a to atp... RocknRolla je taková ta pravá svižná britská gangsterka, plná těch nejdrsnějších týpků, nejostřejších vtípků a pomilováníhodných gayů. ()

peetriss

Já si nemohu pomoci, ale Guy Ritchie se tímto filmem potopil do pro mě až ubíjejícího stereotypu. Tento gangsterský spletenec mě bohužel minul. V budoucnu dám RocknRolle ještě šanci, možná se tentokrát naladíme na stejnou frekvenci. Zatím 50%. ()

Haymar

Na Ritchiho překvapivě slabý, moc rozvleklý a užvaněný, herci slušní - jak hlavní (překvapil Butler v trochu hotentotský roli) tak především vedlejší (Roden, Hardy a ty dva úžasný rusáci :-)) Občas sem ale u toho dost zíval a měl nutkání to přepnout. ()

Paldiny

Chvíľu mi trvalo kým som si na Rocknrollu v Ritchiho filmografii zvykol. Film viac-menej recykluje staré nápady (nezastaviteľná postava gangstra), ale aj nápady iných (tajomný kufrík z Pulp Fiction tu predstavuje "šťastný“ obraz). A rovnako ako tomu bolo v Tarantinovke ani tu nevidíme jeho pravú podobu, zároveň tvorí jadro zápletky a predstavuje akúsi metaforu afrodiziaka pre krajší život. Rukopis Guya je ale čitateľný, znovu so silnými postavami a typickým čiernym humorom. Tradične spoľahlivý Butler už nestojí za reč, príjemne prekvapil ruský kápo Roden, ktorý robil miliónové transakcie ako by nakupoval pečivo v potravinách. Ľahká naivita už akosi k režisérovej tvorbe patrí a okrem bleskových transakcií vidíme ako sa veľké ryby behom minúty menia v obete a naopak. Pôvodne som z filmu cítil, že ide len o ďalší nevýrazný pokus o vrátenie sa do prvej ligy, ale po druhom zhliadnutí uznávam, že Rocknrolla si v mafiánskom svete svoje miestočko zastane. Ritchie si jednoducho musel dať načas pokoj, aby pozbieral nové nápady a našiel pre ich využitie ten správny príbeh. Nie už tak silný a hravý ako predtým, ale zas ani slabý, aby sa zaň musel hanbiť. ()

Milodar

Typická gey zašmodrchanost, kde jsou všichni posedlí přechytračením ostatních, všemi mastmi mazaných, je to výsostně sofistikované, stylizované do cool hlášek, je to svižné, možná až zbytečně, kamera neustále klouže po gliderech, kde kamera nestačí, nastoupí hlas vypravěče, na každém kroku skvělý herec, prostě pecka. Moc ten jeho styl nemusím a nechápu tu posedlost feťákama, co jsou stylizovaní do rolí osvícených antihrdinů. ()

Phorbo

Napoprvé, s anglickými titulky jsem tomu věru nerozumněl mnoho. navic to jeste melo 99% tak jsem si řekl, že se na to podívám... pro mě to bylo tak 3-4* víc nee... Napodruhé s českými titulky. Jasných 5* pro mě. Guy ritchie to umí a umět určitě bude. RocknRolla má naprosto nejlepší erotickou scénu v celé filmografii co jsem kdy viděl. 9/10 ........ napotřetí je to jasná volba. Pseudo Pulp Fiction (ohledně jedné věci, v tomto případě obraz, kterou neuvidíte za celý film, ale je o něm celý) se Guyovi skvěle povedl. Butler jako strašpytel one-two, skvělý mark strong a jeho Archie's slap a dokonalý kája roden. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)