Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

HarveyDent

Není to tak dobré jako Snatch asi proto, že je to hlubší než Snatch. Problematika uplatkářskýho získávání pozemků v dnešním Londýně na pozadí příběhu dvou kořeňů, co naletěli jednomu gangsteru, kterýmu ukradl obraz jednoho důležitýho člověka jeho nevlastní zfetovanej syn. Děj není přespříliš komplikovaný, ale ani tak šílený (rozuměj zábavný) jako v předchozích Ritchieho vydařených filmech. Bohužel ani černý humor a drsné vtípky či manýry gangsterů nezapůsobí tak tvrdě a drsně, protože jste něco podobného zažili a ve stejné režii. Přesto však musím ocenit smyslovou hloubku, kterou jsem od Ritchieho v žádným případě nečekal. Scéna o krabičce cigaret, otázka dnešního Londýna a imigrantů a vtipné poukázání na otázku gayovskou, to vše oblečené do stylového kabátku pana Ritchieho dělá z RocknRolly nadprůměrně dobrý film. 80% A těším se na OPRAVDOVOU ROCKNROLLU. ()

Crupier

Pod názvem RocknRolla sem myslel, že film bude podle známého rčení sex, drogy, rocknroll. Ale jediné co to mělo byly drogy, sexu malinký náznak a RocknRoll bylo něco v tomhle filmu nemyslitelného. Podle mého film absolutně postrádal šťávu. Žádná pořádná akcička (RocknRoll). Jediné plus bylo obsazení. ()

Pai-Mei

Skvelo zamotaný dej a kopec mini odočiek. Guy Ritchie nesklamal a v kombinácii s parádnym soundtrackom je tu ďalšia pamätná vec. Teším sa na The Real RocknRolla. ()

Meery

neočakávala som veľa od tohoto filmu, takže ma milo prekvapil... aj keď som s amiesta citila trochu stratena v deji, ale naozaj len miestami..."Uncle Archy - u´re the real Rocknrolla..":) a Rusovia boli akční:) ()

Zlaticko1

Johou, brutální nářez Dámy a Pánové. Tohle vás nahodí, tohle vás pořádně pobaví. Prostě brutálně povedený filmeček :) Skvělé scény, britský přízvuk paráda :) ()

unrocker

Snímeček na úrovni. Po delší době Ritchie ukazuje že ješte filmařinu nezapoměl a stále ji dobře ovládá. Spousta režisérských napadů a střihů a azáběrů, jediné co mi chybělo do 5* bylo více akce... :) ()

pekas

Guyi, musím říci, že jsi mé očekávání v Tvůj další kousek nenaplnil. To jsou takové lepší tři, ale to je asi vše. Snad příště. ()

miki68cz

V první polovině filmu jsem se ztratil jako v zahradním labyrintu ale druhá půlka vše vysvětlí. Konec vyladí skvělou atmosféru, kterou film má a kterou umí ladit Tarantino nebo Ritchie. Absurdní zápletka plná vtipu a skvělých hlášek. Výborný hudební doprovod, fantastický Toby Kebbell v roli Johnnyho. Tenhle film je prostě RocknRolla :-) Let´s go ()

DJ Kritik

Tak trochu ťažkopádny film, ktorému niečo chýba. Má to síce v sebe anglickú príchuť, ktorá je tu veľmi príjemná, ale je tu aj veľký kus stupidity, ktorý ma priam týral. Zrejme sme neboli na jednej vlnovej dĺžke. Akčnosť: **** Realita: * Brutalita: ** Vulgarizmy: ** ()

jafuska

tento film mě vůbec nebavil hrozní herci, divná atmosféra a děj byl naprosto nudnej, doufám, že takový filmy už se točit dlouho nebudou, naprostá ztráta času, do kina bych na tento filmnikdy nešla. ()

zly.dvojce

Silnější tři, ale čtyři tomu nedám. Na to tam bylo moc scénáristických obezliček typu "Jen tak Vám půjčím svůj nejoblíbenější obraz", "Jen tak koupím obraz a dám ti ho do pokoje, protože je šance 1:1000 000 že se staví Thandie" atd. Nicméně zajímavé a určitě zábavné ... and now watch out, cause i'm gonna be a real Rocknrolla! REEDIT: Po několika dalších zkouknutích musím dát čtyři, bo ten film je prostě náser! ()

Hulkee

Akční komedie, která Vás nenechá vydechnout. Smál jsem se celkem dost, zvlášť když vylupovali ty nelegální sázky. Asi si udělám kurz na řidiče rallye. ()

angel.CZ

Jako většina Britských krimi-komedii je RocknRolla ze začátku zamotaný příběh do ktereho se zamotaváte čím dál víc, ale asi v polovině se to zlomí a vše se začne pěkně dostávat do svých starých kolejí.Nemám námitky. 90 ze 100 ()

The_Peach

Neviem, čakal som o moc viac od tohto filmu. Pre mňa nezaujímavé a miestami nudné. Tento film kvalitu určite má, ale neviem no, nebavil ma vobec. ()

Elegnor

Archy je dokonalej vzor megadrsňáka - stylově oblečenej, nebezpečně vyhlížející, navíc schopnej vystřihnout nenapodobitelnou facku.. Navíc nezničitelný rusáci mi nikdy nezevšední :) Velký plus za Butlera, Rodena a pěknej rokec.. ()

Charles123

Film s neuvěřitelným kouzlem,zvláštní pachutí a perfektními soundracky. Jsem nadšena jak skvělou grafikou, tak i dějem jež je ze začátku velmi zavádějíci, ale né předvídatelný. No Guyi Ritchie, myslím že přezdívka ,,anglánský Tarantíno" je trefná. Stímhle filmem jsem byla ve filmovém nebi. ()

eredin

ale ale proč tak ošklivě vykrádat průměrné Vaughnovo "po krk v extázi", že by guyovi definitivně došly nápady ? ... Vlastně to zachraňuje jen soundtrack který táhne film o 2** výš ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)