V Riu si musí každý policista vybrat mezi úplatky, odchodem nebo bojem. Oni si vybrali boj... Kapitán Nascimento jako velitel elitní jednotky brazilské policie, zvané BOPE, vede válku s drogovými dealery už několik let. V Rio de Janeiru je přes 700 slumů ovládaných po zuby ozbrojenými dealery. Mají HK, Uzi, AR-15, zbraně, které se v jiných zemích používají ve válkách. Tady jsou v rukách gangsterů. Jejich střela prolétne autem jako papírem. Ve městě, jako je Rio, nechodí policie do favel bránit zákon. V Riu závisí mír na rovnováze mezi gangsterskou municí a korupcí policistů. Když jde čestný policajt do favel, obvykle se něco semele. Matias a Neto byli přesně ti, kdo ještě věřili, že policie může konat správně. A právě ty potřebuje kapitán Nascimento, aby z nich mohl vychovat své nástupce. Vede tuhle krutou válku už pěkně dlouho a začíná jí mít plné zuby. A taky čeká syna... Film, zachycuje se syrovou a dynamickou otevřeností příběh inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály v riodejaneirských favelách v roce 1997 těsně před návštěvou Svatého otce z Říma. (Česká televize)

jarod13

Opravdu, to byl skvělý zážitek....S.W.A.T. je proti tomu slabý odvra, nebo spíš se to ani nedá porovnávat. Spíše mi ten film svým pojetím i nábojem přopomněl skvělý počin "Město bohů". Film je syrový, bez nějakých zbytečných mantinelů. Je z něj cítít realita.....všem ho doporučuji a je na co se koukat. ()

Border

Město bohů to není,ale pro mě jako evropana je latinskoamerická a jihoamerická produkce prostě vždycky lákavá a jiná a tak to prostě je.Film to není dokonalý,ale jede to celou dobu parádně.Prostě ani jednou nespad řetěz.4.5 ()

paulinag

Asi to mohlo být natočeno i lépe, ale byla jsem vtažena do děje tak, že jsem se ani chvíli nenudila. Roztěkaná kamera ani nedokonalosti ve scénáři na tom nic nezmění. ()

mistrpropr

konečně někdo pochopil jak se na ty sjetý sráče, který jsou ,díky zabíjení lidí zbraněma a drogama, ve vatě, musí. uvítal bych víc akcí toho hlavního týpka jak to vypráví. ale to je asi jediná výtka, jinak vyslýchací způsoby a všechno okolo mi přišlo fakt výborný i když docela drsný ()

billcarson

Velice kvalitní film servírovaný bez příkras. A nebýt Čt 2 tak bych ho minul, Moura by se měl zcela jistě objevit v některém z Hollywoodských velkofilmů aspoň doufám, má opravdu velké charisma. Místy ultramegafašounské a vůbec to nevadí naopak, jedině tvrdou rukou se dá udržet pořádek. Chuťovka pro milovníky žánru. ()

Socirel

Film se v první půli trochu zbytečně snaží vysvětlit problematiku Brazilských slumů, korupce Brazilské policie a představit zbytečné vedlejší postavy nezasvěceným divákům. Ale ve druhé polovině se změní na neskutečnou akční řežbu, hlavní hrdinové jsou dobráci a hajzlové zároveň a je jejich elitní jednotkou nemilosrdně rozdrtí všechny, kdo se jim postaví do cesty. Ono je někdy potřeba vzít spravedlnost do svých rukou. Předtím jsem viděl i Město bohů, ale tento film se mi líbil o něco víc. ()

onevoice

Kapitán Nascimento je mastič. Viesť špeciálnu jednotku v uliciach skazeného Ria nie je žiadna sranda. Po zhliadnutí tohto filmu som si povedal že to čo sa odohráva u nás je nič. Chudoba, drogy, gangy no poviem pravdu Rio ma veľmi neláka. Výborne natočené. Má to strhujúci dej. Po MESTE BOHOV ďalší filmový skvost z Brazílie. Zlatý medveď úplne zaslúžene. ()

MR.Lolofon

Svojské a Rázne riešenie problémov polície s rozmáhajúcim sa organizovaným zločinom. Film si neberue servítku pred ústa. ()

faish

Výborný film, výborný príbeh, výborný herci, výborná kamera. Víťazstvo na Berlínskom festivale filmov to len podčiarkuje. Je obdivuhodné, že je to len druhý film Josého Padihu, samozrejme svoju úlohu vo filme zohral aj výborný scenár, bez ktorého by tento film nebol taký, aký je. Naozaj výborá myšlienka aj príbeh. Bravo ! ()

Pavlisko83

Po dlouhé době opravdu vyníkající krimi a pro mě obrovské překvapení!!! K mé libosti jsem se po celou dobu sledování tohoto filmu nedočkal žádných hrdinských scén s frajerem, který sám vyřídí bandu gangsterů a v kanclu se hádá se svým šéfem o důležitosti voleb nového starosty. Nemohu mluvit z vlastních zkušeností, jelikož jsem místa o kterých tento film pojednává nikdy nenavštívil, ale co mohu říci je to, že asi nějak takhle si je představuji a věřím, že se tvůrcům tohoto snímku podařilo zachytit život ve slumech a neustálý souboj pěšáku narkomafie s policií takový jaký opravdu je. Pro mě jasných pět hvězdiček a už se těším na "dvojku"!!! ()

Luke_00

Pohled do zakulisi brazilskych slamu a bordelu v nem ktery se snazi vycistit elitni jednotka. Moc se mi libil jejich nekompromisni pristup, kdy pokud ma nekdo zbran je povazovan za hrozbu a tak je s nim taky nalozeno. Vyslechy jsou vedeny tak aby vedly k cily a vzdy taky dojdou. Pres skoro dvou hodinovou stopaz film utekl jako voda a myslim ze by snesl par minut navic. Kazdopadne male doporuceni CZ DD5.1 delal asi nekdo doma v kumbale a za moc nestoji, takze doporucuji original v DTS urcite si film vychutnate vic a ne pomalu jen z prednich repraku ()

QuietRioT

Kam sa hrabú NAVY seals, MI6 či Mosad. Toto sú borci svetovej triedy. Najviac sa mi páčí, že film nesmrdí za hollywoodskymi šablónami, na nič sa nehrá a pri tom vám už pri prvých scénach vyrazí dych. Kamera pre mňa unikátna, nestretol som sa s takýmto spôsob snímania replík. Vážne to stojí za to! ()

GiorgioB.

Taková nenápadná městská občanská válka mezi drogovými dealery a vojenskou policií. Oběti na stranách zúčastněných i přihlížejících. S korupcí se už nebojuje, jen se bere v úvahu. Polodokumentární pojetí, záběry z ruky, přestřelky, mučení, krev. Člověk, ač nerad, snadno uvěří, že takhle nějak to bylo, je a bude. ()

nihiliste

Perektní a realistické nahlédnutí do slumů Ria, do příběhů jejich obyvatelů, zkorumpované policie a pár lidí, kteří ještě stále uznávají pojem zákon. Z celého filmu nakonec vyvstává jedna jediná myšlenka - kde je pravda a kdo přežije. ()

LaCZik

Jak je vidět, tento koprodukční počin sklízí poměrně extrémní komentáře, avšak pro mně je předevší vzpomínkou na MFF Karlovy Vary (2008?). Film mě zaujal především jistou autentičností ( prý je v Riu denně spácháno cca. 30 vražd) a solidními hereckými výkony. Technické stránce lze především vytknout roztřesenou kameru při akcích a naprosto příšerný český dabing. Mnohými kritizované voice-overy mi přišli příjemné doplnění děje a pocitů a rozhodně nepůsobili rušivě. I když se při první shlédnutí může zdé, že se jedná o "gumáckou agitku" při opětovných shlédnutích jsem ocenil filozofické přesahy a kvalitní vykreslení postav. Jsem zvědavý co nabídne dvojka. ()

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

Padilha si opět vyšlápne na zkorumpované poldy

15.04.2013

Brazilec José Padilha, který se proslavil dvěma díly nekompromisního nářezu Elitní jednotka, pořád bojuje s remakem RoboCopa. A přestože ho tato zkušenost před několika měsíci přiměla prohlásit, že… (více)

RoboFassbender?

RoboFassbender?

26.09.2011

Není vyloučeno, že Michael Fassbender si po roli androida v Prometheovi Ridleyho Scotta střihne další sci-fi roli. Dokonce jednu z nejikoničtějších vůbec. Brazilský režisér José Padilha, kterého… (více)

A remake RoboCopa vám přináší...

A remake RoboCopa vám přináší...

13.03.2011

Darren Aronofsky? Kdepak, ten od projektu dávno odstoupil kvůli odkladům, způsobeným finančními problémy studia MGM. To se mezitím otřáslo z nejhoršího a rozběhlo jak práce na Hobitovi a třiadvacátém… (více)