poster

Elitní jednotka

 • Brazílie

  Tropa de Elite

 • Slovensko

  Elitné komando

 • Velká Británie

  Elite Squad

Akční / Drama / Krimi / Thriller

Brazílie / USA / Argentina, 2007, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Na hrubé pytle ze slumů hrubá záplata lebky probodnuté dýkou - až si člověk vzpomene na jednu z epizod Itchy a Scratchy a nápis na policejním voze: "To protect and sever". Hoši z BOPE dávají policejní brutalitě nový rozměr a řekněme si otevřeně, že třeba taková výslechová metoda "Najdi pravdu v mikrotenovém sáčku" respektuje základní lidská práva stejně jako chlapci z favel životní styl straight edge. Vítejte v Riu! Filmařsky znehodnoceno hodně slabou první půlkou, kdy se Nascimentův voiceover marně snaží zakrýt nevhodně zvolenou strukturu vyprávění - výsledkem je pak celková neucelenost a mizerný emoční dopad. Příběh o elitních černokošiláčích, co si do akce neberou helmu ani pouta, navíc může svádět k myšlence, že to celé Padilha natočil s na bok učesanou patkou a malým hřebínkem pod nosem, ale neměl bych mu to za zlé, protože: a) kriminalita v rodném městě ubírá na liberálním přesvědčení, b) vyprofiloval se jako naprosto ideální režisér pro nového, podobně orientovaného, Robocopa. Osobně si myslím, že by toho detroitského plecháče uvítal i doma v Riu, kde by k těm opáleným Clarencům Boddickerům pravidelně pronášel své: „Dead or alive, you're coming with me!“(6.9.2012)

 • TheDarKnig
  *****

  Uff, tak tomuhle říkám nekompromisní nářez. Nikdy se nepokoušejte vyjebávat s Trope de Elite.. Protože oni si vás najdou, a potom, co vás podusí v pytli, nachčijou vám do xichtu a po prosbě, at vás kvůli pohřbu do něj nestřílejí, kapitán vymění pistol za brokovnici.. Hm, opravdu děsivý a brutální pohled na pravděpodobně nejzkaženější město světa Rio pohledem jedné pro zbytek světa velmi kontroverzni policejni jednotky. Ale nedivím se, ta míra zločinnosti nedává ani jinou možnost a pro jednou je fajn vidět, že se se zločinem nikdo ani trochu nemazlí. Wagner Moura je naprostý ďábel a rozhodně bych se mu nechtěl znelíbit. Výborný úvod, výborný znak, výborná akce, výborný film. I když, jak už určitě každý z komentu pochopil, velmi znepokojivý a taky s nicím se nemazlící a špinavější než žumpa. První polovina ještě řeší zkorumpovanost policejního systému přes řadu velmi fajn natočených a skvělým komentem doprovázených příhod, druhá už je ale neskutečný náser. Výcvik nemá chybu..(14.9.2011)

 • Fr
  ****

  Brazilské slumy jsou ovládány drogovými kartely. Kvůli všudypřítomné smrti sem nechodí ani policajti. Přesto spolu tyto dvě organizace musejí vyjít. A v Riu se na čestnost nehraje. ČESTNOST ZNAMENÁ VÁLKU!!!..... Chcete drsnej realistickej příběh? Ty z Brazílie patří k těm nejlepším. Jako by reportážní vyprávění kapitána Nascimenta, kterak za sebe hledal náhradu k BOPE - elitní jednotce policie. Upozorňuje na praktiky a chování příslušníků státní policie, kteří neřeší problémy systému, ale svoje a přesvědčivě dokazuje, proč je BOPE užitečná. Otázkou je, zdali to není lidem v této ,,zvrácené společnosti“ jedno. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(25.1.2010)

 • Tomco
  *****

  V uliciach Ria by prišiel o 20cm úd zrejme aj mladý Eastwood. Táto ultra drsná sonda do divokých ulíc krajiny Samby je krutým a podľa úvodných tituliek aj skutočným svedectvom udalostí, ktoré sú v tejto krajine na dennom poriadku. Keď si predstavím aké veci dokáže človek riešiť, tak oproti tomuto príbehu je to dosť na smiech. Ale k filmu. Vynikajúca kamera. Špičkovo nasnímané rýchle akčné pasáže. Scenár bez výraznejších hluchých miest, no prvá polovica je na tom o niečo horšie ako nadupaný, cca polhodinu trvajúci záver. Ten je už skutočnou filmovou lahôdkou. Maximálna spokojnosť aj po hereckej stránke pretože som mal pocit, že sledujem autentické osoby a nie hereckých protagonistov.(24.1.2008)

 • petero
  *****

  Po Meste Bohov opäť skvelí a autentický film z prostredia skorumpovanej polície, gangstrov, zásahovej jednotky, výcvik (scéna s granátom). Film dobre vystihuje pocity (nielen) rozprávača príbehu – veliteľa týmu snažiaceho sa nájsť spomedzi uchádzačov svojho budúceho nástupcu, ktorý musí byť rovnako nekompromisný a minimálne tak dobrý ako je on sám.(8.1.2008)

 • - Ve filmu odehrávajícím se v roce 1997 se v jedné scéně objeví Volkswagen Golf čtvrté generace, ten se ale začal vyrábět až roku 1998. (WillyMarks)

 • - Scénář byl inspirován knihou „Elite da Tropa“ od sociologa Luize Eduarda Soarese a dvou kapitánů jednotky BOPE André Batisty a Rodriga Pimentela. (chelseaman22)

 • - Z filmu byl trhák již tři měsíce před kinopremiérou. Ven se dostala pirátská nahrávka jedné z pracovních verzí filmu vinou firmy, která dělala k filmu titulky. Okamžitě tato verze zaplnila černý trh. Tuto verzi dle průzkumů viděli přibližně tři milióny lidí než přišel film do kin a celkově jen v roce premiéry 11,5 miliónu diváků. Když poté v říjnu 2007 dorazil snímek do kin, tak ho v nich vidělo půl milionu diváků. Přesto to filmu paradoxně spíše pomohlo, jelikož třeba pouze v Riu a Sao Paulu zhlédlo film o otevíracím víkendu 180,000 diváků, byť snímek neměl žádnou oficiální reklamní kampaň. S přehledem se jednalo o nejnavštěvovanější film v brazilských kinech za dotyčný rok. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace