Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

Lea.inJuly

Ačkoliv si na ty "modernější" české pohádky moc nepotrpím (já spíš filmy z jiného soudku), tak tahle se mi líbila. Mádl je zdá se zběhlý v rolích, kde hraje knedlu, Voříšková je pohledná a není divu, že Jeroným je hotovec, Stránského Lucifer je boží a jeho nastávající "Muribana" Stanková je správná pekelná baba:) Přestože děj je trošku zbytečně natáhlý, ráda to odpustím kvůli pohádkovým králům Postránecký a Nárožný. Prima strávené odpoledne u Pekla s princeznou:) ()

lada32

Luciferem měla být Alžběta Staňková.Chci peklo temné,né roztomilé.Myslím,že příliš podceňujeme děti.Ty jsou dneska už někde jinde,i když p.Troška si pořád myslí to svoje. ()

schindler

I když to není žádný zázrak, tak v rámci posledních let jedna z těch lepších českých pohádek. Když sečtu solidní výpravu, celkem hvězdné obsazení, které nezklamalo (i ten Vydra mě pobavil), humorné pojetí a v neposlední řadě sympatickou hlavní dvojici máme tu jednoznačný nadprůměr. ()

gizi

Vcelku průměrná pohádka. První půle se dost vleče a je nudná a o ničem, vše zaplácnuté nic moc hudbou. V druhé části se aspoň něco děje. 55%. 24.12.10. ()

Sindymindy

Letošní vánoční překvapení v podobě pohádky bylo slušivé, milé a myslím si i povedené. Zejména herecké obsazení mi přišlo vhod - zajímavé nové tváře a z těch známých byly některé pro pohádku neobvykle zajímavé. K nejlepším pohádkám tahle patřit asi nebude, ale rozhodně neurazí. ()

mire.k

Pohádka, která měla našlápnuto stát se klasikou, ale škoda, že tvůrcům v závěru došla inspirace a nejapným závěrem svou práci shodili. ()

kpt.Marťas

Popravdě ano, svoje mouchy to má (především,co se týče scénáře) ale vem to čert! Všechny nedostatky mažou herecké výkony. Králové Narožný s Postráneckým, Adamovská, čert Vydra... Ústřední duo je krásné a nemotorné. Skvělý nápad se "zvojením" pekla v mlýně. Prostě milá, mírně vyprávěcí ale především vtipná pohádka. Jenom víc takovýhle. PS: A úplně nejlepší byla ta babka, co měla za úkol představovat Smrtku. ()

Spike86

Pohádka to není rozhodně špatná. Oproti některým televizním jsou na ní vidět peníze. Má o dost lepší výpravu, kostýmy, líčení... Ovšem ten příběh by potřeboval trochu více nápaditosti. Rozhodně šel vymyslet poutavější děj a scénář. Jinak se mi líbilo herecké obsazení. Všichni v pořádku až na Mádla. Jak se mi většinou líbil, tak tady mi teda neseděl, nehodil se tam a toho prince jsem mu nevěřil. 75% ()

Kašák

Nejlepší česká porevoluční pohádka a přesto jen tři hvězdičky? Taková je bohužel realita...Spadnutí do podprůměru naštěstí zachraňuje sexy Tereza Voříšková. ()

miromir odpad!

byl sem prakticky donucen o vanocich se na tuto trapnou a nezaimavou pohadku podivat, jediny svetlejsi moment byl kdyz princezne pres mokre tricko prosvitaly bradavky jinak nic. ()

misuleee

Dala bych čistých 50%, ale jelikož nechci pana Šmídmajera zcela zatratit, aby u nás pohádky netočil pouze Zdeněk Troška (když pán Bůh dá, tak si ho snad čert odnese!), tak ta hranice 60% tam je. A co víc, nebylo to zas tak špatné. ()

Terminator666

Myslím, že je to pěkná pohádka, ale kdyby ke konci nepůsobila lehce chaotickým koncem, tak by byla mnohem lepší. Skoro to působí tak, jako by chtěli většinu děje naskládat na konec. ()

michalkop

Na české poměry velmi obstojná pohádka. Kupodivu snahu o zapojení trendů neodnesl ani děj, ani vtip ani dialogy. Za to by si zasloužila 90%, ale za tvarohového Mádla s prkenným hraním strhávám 20%, ale za milou a krásnou Terezu Voříškovou přidávám 10%. Celkem to máme slušných 80%. ()

tulen

Docela příjemná pohádka, rozhodně patří k tomu lepšímu z nově natočených pohádek. Největší slabinou asi je v podstatě absence nějakého děje nebo dokonce zápletky. Příběh - trochu vypůjčený ze Šíleně smutné princezny a trochu ze Snu noci svatojánské - je tak prostý a přímočarý, že se vlastně divím, čím tvůrci tu hodinu a půl vyplnili, aby se divák nenudil. To, že se jim to jakžtakž podařilo je z velké míry zásluhou trojice Nárožný, Postránecký, Adamovská, kteří to, přestože museli vařit hodně z vody, to vcelku ještě drží nad hladinou. I když se taky nevyhnou stereotypu a svému standardnímu projevu ... Potřebné oživení tak vnáší asi jen povedená divoká Luciferova nevěsta. Rozpačitý jsem byl z ústřední dvojice - křenící se a šaškující Mádl toho moc nenabídl a dětská představitelka malé princezny, i přes kratičkou roli, mi taky přišla výrazně lepší než puberťačka Voříškové, která mi v roli prostě neseděla (navíc jsem měl, kdykoliv promluvila, pocit, že si princezna asi dává před spaním čouda ... ). A s tim polostryptyzem u vody to autori trochu prepiskli, ne ? Kdyby to pusobilo aspon nejak puvabne, tak proc ne, ale bylo to spis trapne .... Postav je dost, ale jsou nějak nevyužité a nevím proč se tam např. pořád motal ten vodník ? A ty diskuze čertů o ocasech a huňkách, který svítí, když jim je člověk pohladí - co to mělo být ?!? *** Ale vcelku to nebyl zase takový průšvih, takže 3 hvězdičky jsou zasloužené. Sice tam chybělo víc humoru, nevzpomínám si, že bych se něčemu zasmál, ale na druhou stranu zase lepší než nějaká křečivitá snaha o "hlášky" nebo dokonce o narážky na politiku jak jsme toho byli svědky v jiných případech. ()

krijka

Mohla to být dobrá pohádka. Na kulisách se nešetřilo a na výpravě taky ne. Oblečení šlechty, chudiny i vojáků je autentické a Kroměříž i Náchod jsou krásné zámky. V rolích se objevily dobří herci a nezklamali, ať už zástupci generace starší, dle mého názoru odvedli jak Petr Nárožný, tak Václav Postránecký svůj vysoký standart a Vladimír Táborský jako generál byl podle mě úplně nejlepší. Mladou generaci pak zastupovali talentovaní Jiří Mádl a Tereza Voříšková. Co se jí týče, určitě nebudu souhlasit s naši největší „celebritou roku 2012“ Ornellou Štikovou a na rozdíl od ní si myslím, že je velmi charismatická, šaramantní a krásná a její chraplák tu erotičnost ještě podtrhuje. Takže by to mělo klapat, jenže to neklapalo. Mezi Mádlem a Voříškovou to prostě nejiskřilo, ti dva se nepřitahovali a nesedli si. Navíc mi zoufale neseděla jejich současná mluva. Jasně, autor se asi rozhodl udělat s obou „mladých“ moderní a současnou dvojici, což měla podtrhnout ještě scéna s polonahou koupající se Terezou, ale nefungovalo to. Vyhnalo to z pohádky veškeré romantično. Scénář nebyl špatný, ale herci z něj nevymáčkli to, co mohli. Charisma nečišelo z knížete pekel, vůbec ty scény z pekla byly hodně slabé a působily trochu jako z nedělních odpoledních pohádek. Prostě další nevyužitá, i když ne úplně ztracená, šance. ()