Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

caffelina

Typická Burtonovská rozprávka..milé, čiernobiele, zlaté postavičky..no na môj vkus to bolo až príliš detské, bez hlbšej myšlienky, skôr úsmevné ako extra vtipné. ()

bloodline

Z núdze cnosť? Splnenie tínedžerského sna? Alebo hold veľkým monštruóznym klasikám v detskom kútiku? Aj všetko aj nič z toho. Burton je svojský, ťažko opakovateľný, ešte ťažšie kopírovateľný, vizuálne v inej dimenzii, v spojení s Elfmanom neporaziteľný, no napriek tomu zachádza do dejového klišé, výpravovo dehonestuje siedme prikázanie (alebo ParaNorman?) a vsádza kožu na istotu. Aj keď s výhradami, všetko urobil s noblesou sebe vlastnou, sympatie vzkriesil tu a tam sporadicky, ale upútal priamočiarosťou a ľahkou stráviteľnosťou (aj to niekedy treba). A to mi tentokrát zaimponovalo (mimochodom čiernobiela je stále sexy!). Zavše zdvíham varovný ukazovák, že už nastal čas vzkriesiť niečo ikonické maestro... ()

angloumene

Po dlouhé době zase burtonovský film, který má srdce. V porovnání s pro mě příliš neutrální Mrtvou nevěstou Frankenweenie jasně vítězí. Příběh je jednoduchý a celkem předvídatelný, ale dohromady s animací vzniká něco neskutečně hravého a zvláštním způsobem zábavného. ()

romain vagnae

Z původního Frankenweenieho jsem příliš nadšen nebyl, navíc Burton poslední dobou značně vyměkl a pod nadvládou Disneyho to s ním jde stále více a více z kopce. Proto jsem se na celovečerní adaptaci příběhu oživlého pejska původně příliš netěšil. Potom, co jsem ale od mnoha lidí slyšel poziivní ohlasy, říkám si: "kurňa že by v tom Timíkovi ještě něco bylo?" A v průběhu sledování jsem musel uznat, že je! Film je dá se říct takovou variací (či poctou) na starého Frankensteina, je tu plno odkazů na klasické horory. Místy jsem se dokonce zasmál .. v jedné chvíli .. po smrti Sparkyho, když mu fena od vedle posílala přes plot míček a on se nevrátil, jsem dokonce vší silou potlačoval vodopády slz. Co mne ale strašně zklamalo a zdrtilo, byl konec - jak já nenávidím happy endy .. ()

ondrula

Dost dobře kandidát na nejhorší animák všech dob. Špatná animace, unylý příběh, nezajímavý postavy, hloupý finále, nuda a šeď. Jako kdyby se Burton nesnažil, ostatně z jeho filmů mám za posledních 20 let tenhle pocit neustále. ()

Prochy38

Trochu mě mrzí, jak se tento animák zvrhnul. Protože prvních 20 minut bylo parádních. Mám teď doma štěňátko a začátek na mě hodně působil. Hudba supr i ta animace se dala snést, ale v co se to potom zvrhlo, to už se mi fakt nelíbilo! Škoda, obrovská škoda, že z toho vznikla taková jako akční komedie, ale mně už se to nelíbilo. Čekal jsem veselou černou komedii, ale tohle ne. Takže takto ode mě. Jinak hezký počin... ()

peetriss

Tim Burton dokazuje, že patří mezi nejprovařenější, nejmonotónnější a tudíž nejvyčpělejší režiséry současnosti. Ve Frankenweeniem nepříchází s ničím, co by u něj nebylo viděno, po sté recykluje svůj osobitý ponurý styl a vůbec, celé je to bez duše. Pokud je tento film v něčem dobrý, tak je to určitě technická stránka a design animace. ()

PetkaW.

Člověk by už asi po tolika filmech měl být zvyklý na to, že Burton je ten typ tvůrce, co si zásadně jede svou notu a neohlíží se přitom moc na diváky. Ale tady mi to zkrátka přišlo... až moc. Je znát, že chová k Frankenweenemu velké sympatie, cože je i celkem pochopitelné, jenže udělat z původního pár minutového kraťásku víc než hodinovou záležitost... to se ukázalo být velkým oříškem i na tak velkého režiséra jako je on. Až na posledních 15 minut se ve filmu skoro nic neděje a já musím s lítostí říct, že jsem se opravdu nudila. Až poslední část filmu byla správně napínavá, akční a děsivá. Nebyla jsem schopná se dostat do děje, pořád mi něco vadilo nebo se mi prostě nezdálo. Nedokázala jsem si vypěstovat žádný vztah k postavám. Bohužel celkový dojem nezachránila ani skvělá hudba, ani správě hororová atmosféra, kterou film od začátku disponoval. Frankenweenie je podle mého mínění rozhodně jeden z horších Burtnových filmů a on má rozhodně na lepší. ()

Milodar

Takže opět to stejné, zas a znovu. Dalo se to vydržet, i když velká zábava to nebyla, ovšem ten šílený závěr... Burton chtěl nejspíš zkusit, jak to s tou elektrikou doopravdy je a strčil ocas do zásuvky. A tak vznikla ta obří želva. Doufám, že už dá se sešívanými mrtvými plyšáky pokoj a vymyslí něco NOVÉHO. ()

Dyas

Jak byla Mrtvá nevěsta Tima Burtona výborné dílo, tak Frankenweenie je strašná nuda. Je to krásně tajemné, černobílá barva tomu prospívá a díky ní to má skvělou atmosféru, ale to je tak všechno. Trochu mě překvapilo, že někteří tohle považují za lepší kousek než takové Temné stíny, které mi naopak přišli velmi dobré. Připadá mi, že jsem velmi nerad narazil na nejhorší Timův film. ()

J*A*M*A*L

Ale tak jo. Na tenhle film jsem se těšil, ale nikdy jsem si na něj pořádně neudělal čas, až teď po skoro dvou letech. Ani nevím co jsem od tohohle mohl čekat, ale nějak zvlášť okouzlený jsem nebyl. Tyhle Burtonovy filmy mám celkem rád a dokážou mi zpříjemnit náladu, ale Frankenweenie byl takovej nemastnej neslanej. Film čistě průměrný jednu hvězdičku jako bonus za tu čistě Burtonovu režii a za konec, který nebyl nijak zvlášť jiný oproti jiným filmům, ale mě dojal. ()

IvoB

Burton se po několika letech vrací ke své původní tvorbě. Tentokrát nahrazuje hraný film animací, což není vzhledem k tématu filmu a jeho celkové náladě na škodu. Film je také obdařen takřka 3x větší stopáží, a tento fakt se někde projevit musel. Přibývá tak řada (jak jinak než řádně divných) postav, vaty a několika nových dějových zákrut, které ne vždy snímku svědčí. Někdy je díky nim film výpravnější a divácky přívětivější, někdy je ale zase zbytečně zdlouhavý a hlavně ke konci vyveden do úplných absurdností – které jsou dle mého úplně zbytečné. Burton tak v některých částech (především první polovina filmu) vzdává poctu svému starému filmu (stejné rekvizity, vyobrazení některých situací, včetně stejného nahlížení na scénu apod.), a v některých částech zápletku zásadně mění a překrucuje – film tak nabývá jiného rozměru. Ve výsledku mám tedy smíšené pocity. Film jistě určité kvality má, a své fanoušky si nejspíše najde. Já se ale nemůžu zbavit dojmu, že se jedná o docela zbytečný počin, který ani v plné míře nedokázal předčít originální, 30ti minutový kraťas (i když hudba Dannyho Elfmana je bezpochyby boží). Hodnocení: 3* (5/10) ()

Jespi

Krásná pohádka, vizuálně opět úžasné, černobílá nevadila, člověk se zasmál, happy end byl příjemný a nebyl pateticky vlezlý, jen mě trošku mrzí tak druhá třetina filmu, která byla docela nudná. 70% ()

bloodcountes

Animáky ignoruju kromě..kromě těch Burtonových. Ale to je něco úplně jinýho, že? To je prostě poezie. Přestože mi nikdy mazlík neumřel, neboť jsem žádného neměla a tedy jsou mi ústřední pocity a motivy cizí, stejně jsem se na to ráda podívala, je to ohromně milej film. Burton mě nezklamal a ať si pindá kdo chce co chce, podle mě je to porád Pan režisér:) ()

Mikino00

Předpoklad pro desetiminutový film roztažený do hodiny a půl. Nijak závratně zajímavý děj je zaměřen na spíše menší děti. Čekal jsem větší originalitu jak po stránce dějové tak i grafické. Odkaz na Frankensteina s mlýnem na konci beru jako jediné plus. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů