• Radiq

Hej nuda jak pruda. Nechápu to vysokohodnocení. Předně mě tam sralo to okecávání boha a kraviny kolem. V těch černoších jsem měl první polovinu filmu zmatek, že jsem nevěděl, kterej je kterej (kromě čoko obra, kterej ale zase byl krajně nesympatickej a pěkně blbej). A už jenom to, že to nebylo podle skutečné události, se na mým hodnocení podepsalo tučným odpočtem. A co měl být vlastně ten zázrak?(13.4.2009)

Tak tohle byl sakra dobrej film. Spike lee se drží svých tradičních témat, jako jsou rasismus, sociální rozdíly a život na pokraji společnosti. A vše okořenil výborným propracováním postav, sílou v komorních scénách, stejně jako v těch akčních. Tentokrát však příběh zasadil do okupované Itálie během druhé světové války, a vytvořil tak velice silné, dojemné a pro mě asi nezapomenutelné válečné drama s několika velmi drsnými scénami. Začátek se může zdát poněkud zdlouhavý, ale na to, co se odehrává ve druhé půlce se rozhodně vyplatí počkat.(6.8.2014)

nejsem rasista to ne ale když černošský režisér natočí film o černošské jednotce a ze všech bílej udělá potencionální svině tak mě to trochu štve jinak černochy mám rádé to é nže ne jako malý jsem chtěl být černoch protože jim všechno sluší... no ale zpět k filmu filmařina odvedena dobře ale na můj vkus poněkud dlouhe a člověk si musí po konci přetočit na začátek aby mu vlastně došlo koho to v první minutě zastřelil... jo a je to spoiler tak to nečtěte:)(4.5.2009)

Buffalo Soldiers je tak trochu zvláštní válečný film. Ono se spíše jedná o příběh čtyř černošských vojáků a zaměřuje se na jejich charaktery. Je to vyprávění, které se na začátku a na konci odehrává v současnosti a většinová část filmu pak v roce 1944 v Toskánsku v Itálii. Nebudu se vymlouvat, ale já jsem čekal více válčení. Místo toho jsem se dočkal málo bojových scén, i když ty byly dobré, ale hlavně pohled do duší samotných vojáků a lidí kolem nich. Neříkám, že jen proto, že tam není válečná vřava, je to špatný snímek. On je celkem povedený a emotivný příběh, ale je strááášně dlouhý. A protože je dlouhý, jsou tam hluchý a nudný pasáže. A to je hlavní důvod, který mě utvrzuje v tom, že tomu dám jen průměr. Kdyby tam bylo o 30 minut míň keců, bylo by to mnohem lepší a pro diváka ne tak vleklý. Ale to je pouze můj názor. Jinak herci jsou výborní, hlavně ten malý Angelo, který na to, kolik mu je let, má v sobě výtečný herecký talent. Jak říkám, film to není k zahození, ale časově náročný.(13.3.2011)

Dá sa vytušiť, čo chcel Spike Lee natočiť, no nenatočil to. Problémový je už samotný príbeh z Talianska, vďaka poetickej rovine a sympaťákovi v hlavnej chlapčenskej úlohe sa však pozerá príjemne. Čo nechápem je rámovanie príbehu americkou story, ktorá začína ako krimi dráma, pokračuje ako komédia a končí ako ten najodpornejší (a najpredvídateľnejší) doják. Uniká mi zmysel? [50%](3.3.2011)

• - Původně byl do snímku obsazen Wesley Snipes. Natáčení ale musel opustit kvůli problémům spojeným s daňovým únikem. (oje)

• - Natáčelo se v italském Toskánsku a také v Římě. Dále se natáčelo v americkém New Yorku. (Terva)

• - Do jedné z rolí se počítalo také s Naomi Campbell. Natáčení se ale nezůčastnila z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)