Spike Lee v bitevním poli? Myslím, že i kdyby odcestoval na druhý konec vesmíru, stále by se věnoval svým oblíbeným tématům, které umí zasadit do jakéhokoliv prostředí. Ve válečném dramatu o tom, že zázraky se občas dějí, opět nahlíží na rasismus i hříchy minulosti, které se umí ozvat i po desítkách let. Není to sice taková hra s divákem jako třebas Spojenec, na druhou stranu ta přímočarost bude mnohým po chuti více. Zvláště, pokud dovedete docenit sympatické postavy a náhody na úrovni zázraků (což soudě podle brekotu na IMDb asi ne). Ale i kdyby to ne, pasáž se zmrzlinou či kostel ve Sv. Anně jsou emocionálními peckami, které nabízí málokterý film. Škoda, že stejnou razanci nemá i ten katarzní závěr, který jsem prostě tušil od půlky. Jinak moc gut. 4 a ½.(24.1.2009)

World War II has its heroes and its miracles. Strašně moc jsem na tohle těšil. Jak trailer tak samotný úvod slibuje výbornou věc. Čekal jsem něco trošku jiného ale zklamaný nijak moc nejsem. Hlavně nečekejte válečný film plný bitev, o to tu nejde Spike chtěl natočit mnohovrstevný opus jenomže všechny ty fragmenty mu nějak nefungujou. "Rasistická" americká armáda, křesťanství, nacisti i ony zázraky. Spike hlavně konstatuje a nekritizuje (i nacistický velitel má rád básničky). Škoda, že se víc nevěnoval dvěma nejzajímavějším postavám, a to malému Angelovi a pratyzánovi Peppimu. Tohle a trochu víc akce a byl by plný počet. "I know who the sleeping man is"(2.2.2009)

Keby sa všetko vydarilo tak ako malo, mohol to by celkom výnimočný film. I keď vo filme nieje žiadny známy herec, výkony hercov neboli vôbec zlé. To čo film kazilo predovšetkým, bolo to, že sa neodohrával len počas vojny, ale aj po nejakých 40.rokoch. Inak čo sa prostredia týka, tak tesné, klaustrofobické ulice Talianska boli príjemnou zmenou na bojovom poli, oproti okukaným vojnovým prostrediam mnohých ostatných vojenských filmov. Ako už v každom filme z vojny, aj tu samozrejme postavy umierajú a i keď si človek žiadnu postavu nedokáže veľmi obľúbiť, tak nieje vylúčené, že s blížiacim sa koncom sa objaví na vašej tvári nejaká tá slza. Nejedná sa o najlepší vojnový snímok, ale kvôli jeho odlišnosti od ostatných by ste ho nemali vynechať.(31.12.2014)

Spike Lee vkročil do dosud neprobádaných vod. Příběh o skupině černošských vojáků za druhé světové válce je v rámci válečného filmu něčím ojedinělým. Na přístupu k válce jako takové se však mnohé nemění. Spike Lee je opět aktivisticky angažovaný, za což má u mě nejeden bod, ale kritiku soustředí pouze na rasové otázky, které se nevyhnuly ani spojeneckým silám. Stejně jako další zástupy za ním přistupuje k tématu s pietou a nostalgií po pravém přátelství. Takovéto chlapáctví je jakousi esencí tohoto žánru a i kdyby se Lee třeba na hlavu stavěl, tak z vyjetých kolejí se dostat nedokázal. O poznání hůř dopadl akčních pasážích, které jsou zmatené a v některých okamžicích až příliš nevěrohodné. A tak je film nejsilnější zejména v komorních scénách, což je na válečný film poněkud zvláštní. Ale i přesto v rámci žánru nabízí takový Tobruk zajímavější pohled na válku, než zkušený matador Spike Lee.(5.8.2009)

Dialog mezi detektivem Riccim a novinářem Timem Boylem není nějak moc zajímavý nebo zvláštní, je spíše obyčejný, ale to co při rozhovoru dělá kamera je perfektní. Úplně se mi zatočila hlava. Psychologie jako druh války dokáže velké divy z naším myšlením a kdo odolá teplému lidskému slovu je ztracen. Zvlášť když mluví nepřítel, který ví jak jste na tom špatně. A tak Buffalo Soldiers rota Fox a rota Georgia pomalu odolávájí stresu, únavě i hladu. Nejdřív mi ve filmu vadila hudba, ale postupem času jsem si uvědomil jak krutě vybarvuje obsah filmu. Je to krutý a smutný snímek o rotě černochů, kteří v Itálii bojují proti Německému vojsku. Škoda, že byl do češtiny přeložen jen Anglický jazyk ostatní rozhovory jako italština nebo Němčina jsou pouze s titulky. Proč není přeloženo všechno ?(7.3.2011)

• - Při masakru ve Sv. Anne v provincii Lucca bylo zabito 560 lidí. (tomas.sulc.7)

• - Do jedné z rolí se počítalo také s Naomi Campbell. Natáčení se ale nezůčastnila z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Natáčelo se v italském Toskánsku a také v Římě. Dále se natáčelo v americkém New Yorku. (Terva)