• Radiq

Hej nuda jak pruda. Nechápu to vysokohodnocení. Předně mě tam sralo to okecávání boha a kraviny kolem. V těch černoších jsem měl první polovinu filmu zmatek, že jsem nevěděl, kterej je kterej (kromě čoko obra, kterej ale zase byl krajně nesympatickej a pěkně blbej). A už jenom to, že to nebylo podle skutečné události, se na mým hodnocení podepsalo tučným odpočtem. A co měl být vlastně ten zázrak?(13.4.2009)

Scénář: James McBride .. Čekal jsem o něco akčnější, drsnější a kritičtější válečný film, kterému sice nechybí zajímavý námět, ale část, kdy je skupina černých vojáků v Italské vesnici je neúměrně dlouhá - resp. neposkytuje tolik štiplavého materiálů, jak bych od Leeho čekal. Na svaté zázraky nadále nevěřím :-))(4.2.2009)

Spike Lee rozhodně věděl co dělá, ale asi vůbec netušil jak to dělá. Prvních 70 minut mi to přišlo jak podivně natočená komedie odehrávajícíse ve válce a ještě k tomu bez vtipu. Pak se ale rozpoutalo peklo a krev začala cákat do všech stran, ale samozřejmě i zde je jedna obří chyba a sice ta, že film postrádá jakýkoli emoce, všichni umíraj hroznou smrtí, ale nic to ve vás nezanechá - A čím to je? Je to tím, že celej film je doprovázenej otřesnou hudbou, která se tam ani trochu nehodí, má špatnou melodii a hrajou tam nějaký trumpety, což je tak někam do dramatu, komedie, dost možná romance, ale NÉ pro válečnej Velkofilm! Zkrátka to ve vás nevzbudí nic, co by vyvolalo slzy v očích. Jinak film disponuje skvělou kamerou a u většiny herců i slušně odvedeným výkonem. Nebýt hudby tak je to pět. 3(9.2.2009)

Na valecnej film podle Leeho jsem byl docela zvedavej. Moc jsem tomu neveril, ale proste jsem se docela tesil. A vysledek je takovej rozporuplnej. Ono totiz neni moc jasny, co to chce vlastne tocit. Po hodne slusnym uvodu se dej presune do druhy svetovy a vydrzi tam pres dve hodiny. Coz je mimochodem prvni vytka, na 150 minutovou stopaz to je proste prilis rozvlacny. No co se tyce ty valecny casti, ta ma hned nekolik problemu. Jsou tu vicemene jen tri zapamatovani hodny sekvence, vsechny neprekvapive bojovy, ktery jsou natoceny realisticky, syrove a zkratka dobre. Bohuzel vetsinu mezi tim vyplnuje jen takova vata, kde se Spike soustredi hlavne na jednotlivy postavy. S tim je ale druhej problem, postav tu je zbytecne moc, vetsina z nich neni pro dej vubec dulezita a i ty hlavni hrdinove jsou jen takova nezajimava, nijak zvlast sympaticka sebranka. Coz vzhledem k faktu, ze dobrou pulku filmu vysedavaj v italsky vesnici by mohlo celej film naprosto zazdit. Nicmene prekvapive se tak nestalo. Ackoliv se vetsinu casu nic nedeje, k zaveru uz nektery sceny lehce postradaj logiku, zadnej zazrak u sv. Anny se nekona a celou dobu jsem musel premejslet nad tim, jaktoze tezkou hlavu ze sochy s sebou furt nekdo taha, jak kdyby to byl jen mic, tak i pres tohle vsechno to dokaze bejt po celou delku zajimavy a nemuzu rict, ze bych se zacal nekdy nejak vyraznejs nudit. Podruhy bych na to uz asi nekouk, kdyz se nad tim clovek zamysli, tak film nema v podstate co nabidnou, slabej pribeh, nezajimavy postavy a chudej vizual, nicmene po tomhle jednom skouknuti ty 4* dat musim.(21.1.2011)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $7,919,117Tržby Celosvetovo $9,323,833Tržby za predaj DVD v USA $10,051,514 //počet predaných kusov 579,967║ miestami strašne laxne podané, stráca to potom na akomkoľvek výpovednom význame a na hodnote /40%/(30.11.2009)

• - Roli Hectora Negrona odmítl Samuel L. Jackson, aby se mohl zůčastnit natáčení thrilleru Dům na špatné adrese (2008). (oje)

• - Natáčelo se v italském Toskánsku a také v Římě. Dále se natáčelo v americkém New Yorku. (Terva)

• - Do jedné z rolí se počítalo také s Naomi Campbell. Natáčení se ale nezůčastnila z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)