Tak tenhle film mi zůstane dlouho a dlouho v hlavě.. Nejedná se o klasický válečný film (díky bohu) a to, co nám Lee předkládá, je tak krutý pohled na věc, že konec je úplným vysvobozením.. Škoda trochu přepálené stopáže, kdy se režisér snažil zachytit do hloubky až moc postav, ale ve výsledku nemůžu dát méně. 8/10 Výtečný kus poctivé filmařiny, ale asi se na to v blízké době opravdu znovu nepodívám....(23.2.2009)

nejsem rasista to ne ale když černošský režisér natočí film o černošské jednotce a ze všech bílej udělá potencionální svině tak mě to trochu štve jinak černochy mám rádé to é nže ne jako malý jsem chtěl být černoch protože jim všechno sluší... no ale zpět k filmu filmařina odvedena dobře ale na můj vkus poněkud dlouhe a člověk si musí po konci přetočit na začátek aby mu vlastně došlo koho to v první minutě zastřelil... jo a je to spoiler tak to nečtěte:)(4.5.2009)

Spike Lee filmy točí tak trošičku pro svoje. Stejně tak to musí být vidět i v tomto filmu, který určitě není špatný, ale na to jakou má délku bych od něj čekal krapet víc akce. Když už natočit válečný film, tak ho natočit tak, že v něm budou scény, na které nezapomenu, které mě rozpláčou nebo k smrti vyděsí. Když to ve filmu chybí, tak se nedá mluvit o válečném filmu.(20.12.2009)

Dialog mezi detektivem Riccim a novinářem Timem Boylem není nějak moc zajímavý nebo zvláštní, je spíše obyčejný, ale to co při rozhovoru dělá kamera je perfektní. Úplně se mi zatočila hlava. Psychologie jako druh války dokáže velké divy z naším myšlením a kdo odolá teplému lidskému slovu je ztracen. Zvlášť když mluví nepřítel, který ví jak jste na tom špatně. A tak Buffalo Soldiers rota Fox a rota Georgia pomalu odolávájí stresu, únavě i hladu. Nejdřív mi ve filmu vadila hudba, ale postupem času jsem si uvědomil jak krutě vybarvuje obsah filmu. Je to krutý a smutný snímek o rotě černochů, kteří v Itálii bojují proti Německému vojsku. Škoda, že byl do češtiny přeložen jen Anglický jazyk ostatní rozhovory jako italština nebo Němčina jsou pouze s titulky. Proč není přeloženo všechno ?(7.3.2011)

Spike Lee rozhodně věděl co dělá, ale asi vůbec netušil jak to dělá. Prvních 70 minut mi to přišlo jak podivně natočená komedie odehrávajícíse ve válce a ještě k tomu bez vtipu. Pak se ale rozpoutalo peklo a krev začala cákat do všech stran, ale samozřejmě i zde je jedna obří chyba a sice ta, že film postrádá jakýkoli emoce, všichni umíraj hroznou smrtí, ale nic to ve vás nezanechá - A čím to je? Je to tím, že celej film je doprovázenej otřesnou hudbou, která se tam ani trochu nehodí, má špatnou melodii a hrajou tam nějaký trumpety, což je tak někam do dramatu, komedie, dost možná romance, ale NÉ pro válečnej Velkofilm! Zkrátka to ve vás nevzbudí nic, co by vyvolalo slzy v očích. Jinak film disponuje skvělou kamerou a u většiny herců i slušně odvedeným výkonem. Nebýt hudby tak je to pět. 3(9.2.2009)

• - Původně byl do snímku obsazen Wesley Snipes. Natáčení ale musel opustit kvůli problémům spojeným s daňovým únikem. (oje)

• - Do jedné z rolí se počítalo také s Naomi Campbell. Natáčení se ale nezůčastnila z důvodu účasti na dalších projektech. (oje)

• - Při masakru ve Sv. Anne v provincii Lucca bylo zabito 560 lidí. (tomas.sulc.7)