Columbo - Série 10 (1990) (série)

Není čas na umírání (S10E05)

(epizoda)
  • USA No Time to Die (více)

Poručík Columbo je hostem na svatbě svého synovce Andyho Parmy, který je také u policie. Bere si dceru bohatého podnikatele Melissu Hayesovou. Novomanželé před půlnocí odejdou do svého hotelového pokoje, avšak zatímco Andy je v koupelně, Melissa záhadně zmizí. Rychle vyjde najevo, že nejde o svatební tradici s unesením nevěsty, nýbrž o skutečný únos. Zalarmovaní policisté marně čekají na telefonát s žádostí o výkupné. Z toho lze usoudit jen jediné: Melissy se zmocnil psychicky vyšinutý maniak. A tak začíná horečnaté pátrání: výslechy možných svědků, zkoumání čerstvě vyvolaných svatebních fotografií… (Česká televize)

Wiliem

Jednoznačně nejslabší díl tohoto fantastického seriálu. Díl který se zcela vymyká zaběhlé šabloně, krok to byl sice odvážný, bohužel ale velmi špatný. Už jsem viděl každý díl Columba skutečně mnohokrát, pokud bych měl ale říct jeden díl, který bych vidět znovu nemusel, pak to bude právě tento. 45% ()

Colonist

Na tento díl můžete nahlížet dvojím způsobem - buď, že je to netradiční díl Columba, nebo že je to obyčejný thriller, ve kterém hraje i Peter Falk. Díl to není špatný, sice vybočuje ze schématu, Columbo závodí s časem jako Jack Bauer a chvílemi je z něj dokonce akční hrdina, ale určitou atmosféru to má. V rámci celého seriálu je to možná špatné, ale jako samostatný snímek to není zase tak zlé. Ten chlápek se skalpelem byl pořádný magor a pomohl k tomu i výborný dabing celé epizody. Ačkoliv jsem velkým zastáncem klasického Columba, proti tomuto dílu nic nemám. Je to prostě něco nového...Mimochodem, v tomto dílu hraje fotografa Daniel Davis, kterého možná znáte jako ironického komorníka ze seriálu "Chůva k pohledání". ()

Fanucci

To, co se ostatním nelíbí mne naopak potěšilo. Divák neznal vraha od začátku a Colombo ze sebe nedělal pořád idiota, který se třikrát vrátí, aby se na něco podezřelého zeptal. Mně se to celkem líbilo, hodnotím to tak na 70% ()

d-fens

Má to tu síce nižšie hodnotenie, ale myslím že každému sa ten "biely svadobný maniak" vryl navždy do pamäti. Je pravda, že autori tentokrát Columba riadne pozmenili, v podstate tu akosi "splýval s davom", neriešil vraždu ale únos - ale veľmi zapamätateľný diel. Maniak (mimochodom, v 2007 umrel jeho herec, Daniel McDonald, iba ako 46 ročný na rakovinu mozgu), preškrtávanie svadobných hostí na fotografiách, a na chvíľu dokonca pocit, že konečne vidíme Columbovu ženu :) A potešila ma aj vedľajšia úloha ufrflaného jediného svedka (menej známy herec David Byrd, ale zahral to skvele + fajn dabing) .... neortodoxný Columbo so zapamätateľným maniakom a columbovou pištolou :) ()

lekr

Co to má bejt?? Naprosto tuctový rádoby psychologický "thriller", který by možná uspěl jako jiná laciná odpolední televizní detektivka, ale ne jako Columbo. Obludná zálěžitost, ve které se Columbo sotva mihl.S klasickým Columbem to nemá nic společného. ()

MrPierc

Skvělé! Moc se mi líbila změna oproti klasické šabloně každé Columbovky. Tentokrát náš ušmudlaný detektiv musí jednat rychle a s vrahem si nezahrává. Hledá maniaka, který může každou chvíli ukončit něčí život. Hodně akční a zadýchané. Dokonce bych takový styl viděl rád častěji. Jeden z nejlepších dílů. ()

andrii

Svatební host se nespokojí s výslužkou, když má před sebou celý hlavní chod. Nevěsta nezvěstná. V ohrožení je veselka i první noc manželská...Pátrá Columbo, pátrá novopečený choť. ()

shantim

Poprve davam Columbovi nizsi hodnoceni nez ctyri hvezdicky. Neni cas na umirani je trochu nudny a zaroven netypicky dil. Oproti jinym dilum je vyjimecky: nikoho tu nezavrazdi, Columba vidime jako prvniho, obeti je pribuzna Columba, k vrazde temer dojde az na konci filmu. Tato zmena neni ovsem zmenou k lepsimu. 65% hvezdicek ()

šerminator

Trošku netypický díl, ale ne méně kvalitní, naopak! Zase jedno seriózní vyšetřování, kde se envyšetřuje vražda, ale únos. Velmi mě to bavilo, to systematické postupování a i ten záporák byl fakt ujetý. Pěkné moc. ()

Autogram

Zmena je život, ale čudujem sa tej snahe raz za čas natočiť vyložene zlého Columba. Nefuguje tu skoro nič, žiadne rozumné pátranie, a o napínavom vyvrcholení nemôže byť ani reči. –––– Pane Heysi, vy a pani Heysová teď ztrácíte dceru. Ale získáváte policii. ()

Bouřňák

Tento díl je skutečně zcela odlišný od klasicky zaběhaného a známého stylu. Ale musím přiznat, že je to jenom dobře. I když nejde o příliš vydařený scénář, právě ta změna, kdy vraha od samého začátku diváci neznají, je alespoň pro mě důvodem k tomu sledovat celý díl. Dávám hvězdičku navíc za pokus o změnu, která je vždy velmi riskantní a tady rozhodně nedopadla propadákem. ()

Yardie

Netypický Columbo. Nestala se vražda, nýbrž únos. Od začátku neznáme pachatele a nevíme, co se vlastně stalo. Toto hned nabouralo klasický scénař naše milého Columba. Bylo to takové oživení. Nicméně, co se týká děje, pátrání a vůbec všeho okolo, bylo to trošku slabší. Nějak jsem se nemohl dostat do děje a nějak mě to nezaujalo. Pro mě slabší díl. Mohlo to být zajímavé a netradiční, ale bylo takové nějaké zvláštní. Howgh! ()