Columbo - Série 10 (1990) (série)

Není čas na umírání (S10E05)

(epizoda)
  • USA No Time to Die (více)

Poručík Columbo je hostem na svatbě svého synovce Andyho Parmy, který je také u policie. Bere si dceru bohatého podnikatele Melissu Hayesovou. Novomanželé před půlnocí odejdou do svého hotelového pokoje, avšak zatímco Andy je v koupelně, Melissa záhadně zmizí. Rychle vyjde najevo, že nejde o svatební tradici s unesením nevěsty, nýbrž o skutečný únos. Zalarmovaní policisté marně čekají na telefonát s žádostí o výkupné. Z toho lze usoudit jen jediné: Melissy se zmocnil psychicky vyšinutý maniak. A tak začíná horečnaté pátrání: výslechy možných svědků, zkoumání čerstvě vyvolaných svatebních fotografií… (Česká televize)

majec4

Cast ma sympaticky zaciatok s tanecnym cislom porucika. Svadba vsak na moj vkus skoncila dost skoro. U nas sa vtedy len party zacina. Je to jedna z tych nestandartnych casti, ktora cely serial osviezi. Porucik bol asi prvy krat razny bez zbytocnych odbiehaciek. Islo o nevestu jeho synovca, takze mozno preto bol horlivejsi ako inokedy. Bolo to zaujimave, vidiet Colomba v takejto polohe, no verim, ze sa neskor vratime k standartnemu priebehu deja/ vysetrovania. Najviac mi ale vadilo, ze porucik nebol v konfrontacii so zaporakom. Inak bolo vsetko ok, aj to timove vysetrovanie. No kvoli absencii toho standartneho suboja to musim oznacit za jeden z tych slabsich dielov. ()

Rudyamon

Zcela popravdě: Je a není to Columbo. Je, protože ve filmu hraje Peter Falk, ale není, protože změna klasické kostry seriálu je pryč. Vyskytla se tady v komentářích zmínka, že lidi nejsou zvyklí na změny a tak nastal poprask. Nedivím se, protože zrovna u tohoto seriálu jsou změny takového charakteru naprosto degradující. Pokud v první půlhodince nevidíme vraha, jak kuje pikle a pak přijde Columbo se svými otázkami, není to prostě ono. A tak ke své lítosti nemůžu hodnotit nijak jinak, než naprosto nejníže, jak jsem u seriálu Columbo ochoten jít - 3 hvězdičky - 50%. ()

Psycho.R

Nikdy jsem si nemyslel, že takové hodnocení někdy dám Columbovi, ale tohle není Columbo a v tom je ten problém. Odvážný pokus naprosto ignorovat charakter detektiva i tradiční dějové postupy tohoto seriálu. Špatný, moc špatný. ()

Likan7

Snaha o nový směr nevyšla. Chápu, že se tvůrci chtěli vytasit s novinkou a seriál nějak okořenit, ale tohle není dobrá cesta. Ke Columbovi patří humor a vražda nějakým originálním způsobem. Úchylný únosce a vážná, temná nota je prostě divná. ()

Grogan

Hrozná škoda... že více dílů nebylo jako tenhle. Columbo se tady musí skutečně namáhat a projít velké množství podezřelých, než dojde na toho správného, což mi sedí daleko víc, než když hned od začátku ví kdo a jak. Spolu s tím zmizely i ty jeho otravné manýry a nepřímá arogance ("ne, já už vím, jak to bylo a naprosto nic mě nedonutí byť jen na vteřinu uvážit, že existuje i jiná možnost" - tenhle dojem z něj mám skoro pořád a dost mě tím vytáčí). Jen ta linie s osvobozováním Melissy poněkud drhla (použij tu židli, zatraceně!), důkaz s fotkou je předzvěst budoucích čachrů s fotkami v moderních kriminálkách (tohle se vlastně objevilo už ve starých dílech), ale jinak dobrý. Záporák byl slušný cvok a Daniel Davis byl pěkná vedlejší postavička. ()

Fido

Výborná detektivka s nádechem thrilleru, ukazující perfektní a rychlou práci policie při odhalení a zneškodnění únosce. Ano, není to "náš" Columbo, jak ho známe. Není to "zábava", nejsou tu žádné extra gagy a vtípky, žádná vražda, pachatele neznáme od začátku, nemůžeme pozorovat poručíkovu "hru s myší", ani závěrečný trik při usvědčení. Ale možná právě pro toto "vybočení z řady" se mi tenhle díl opravdu velmi líbil a považuju ho za jeden z nejlepších. ()

donkocicak

Nebuďme konzervy a nevzdychejme, že starý Columbo je pryč. Co takhle ocenit to, že se tvůrci chtěli vydat i jiným směrem a opustili na chvíli zajeté koleje? Je to solidní thriller, který byl pro mě napínavý. A změna je život. ()

Godhaj

,,Držel jsem tenkrát svou paní Columbovou v náručí a byla lehoučká jak měsíční svit.“ V tomto případě tvůrci zcela opustili klasické Columbovské vyprávění a vrhli našeho poručíka do víru běžné kriminálky, konkrétně únosu čerstvé manželky svého synovce. Poručík nezná vraha a čas mu šlape na paty, proto volí jiný způsob vyšetřování, který působí velmi realisticky. Logicky zde není místo pro tradiční Columbovy rozhovory se zločincem či vtipné vsuvky, ale to mi vůbec nevadilo. Závěr, který je nadmíru akční mě taky potěšil, protože jsem viděl poprvé Columba se zbraní v ruce. Jenom únosce byl na můj vkus trochu moc vyšinutý, unesená manželka nevyužila všech možností k útěku a Columbovy metody zvětšování fotografie jsou trochu moc scifi. Jinak je to výborný díl, který ukáže divákovi jinou stránku poručíka. ()

majky19

Vůbec mě nepřekvapuje relativně nízké hodnocení této epizody. Ani na mě tato epizoda bohužel nezanechala příliš pozitivní dojem, protože jsem tam postrádal takřka všechno, na co jsme u příběhů s por. Columbem zvyklí. Navíc se to tak nějak celé vleklo, nemělo to vůbec žádný spád, postrádal jsem tam i nějaké vtipné situace, které jsou součástí v podstatě každého dílu, a překvapil mě i to, že tentokrát por. Columbo dostal poměrně malý prostor, což bylo určitě na škodu. Rozhodně jedna z těch slabších epizod. ()

PetrJulian

Musím se tohoto dílu zastat, já jsem naopak tu atypičnost uvítal. Ve kterém jiném díle uvidíme Columba taky v něčem jiném než v baloňáku, ve kterém jiném díle nedojde k vraždě, ve kterém jiném díle... ale to nechám pro ty, co si třeba přečtou komentář a díl zatím neviděli. ()