Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

Ant

Producent Nebezpečné rychlosti se v tom opravdu nezapře. Kdyby bylo těch rounds 6 místo 12, tak bych byla hned spokojenější. Po chvíli totiž nastoupí utepělost ze stále se opakujících honiček a zachraňování rukojmí. Cenovi je role napsaná na tělo, ale irský záporák je tak nějak o ničem. Má to ale své světlé momenty, přece jen Nebezpečná rychlost je moje oblíbená klasika, slabší 3*. ()

Geralt z Rivie

John Cena předvedl ve svém jedním z prvních filmů solidní výkon, jako ve wrestlingu. Mohu tento film doporučit jako klasickou akční oddechovku. ()

mil@n.fanatik

No super, jsem nadšen. Perfektní akční thiller se vším všudy. Strašně mě tento film chytl, jen prvních 10 minut to vypadalo, ze to bude průměrný "akčňák".. Podle hodnocení taky v podstatě je, ("jen" 60 %) ale mě to sedlo do oka a nemám slov. Danny po všech 12 úkolech, co jej čekají (a nejen jeho:-)) ) bojuje o život své manželky a krom. toho i o svůj a dalších lidí z města..Nakonec to dopadne se štastným koncem, ale že to stálo síly, hromady plechu a v neposlední řadě spoustu lidských životů.. Akční film pro mě stvořený:-) Nedávno jsem viděl film Únos vlaku 1 2 3, který se mi taky hodně líbil a teď jsem další akční pecku mohl vidět zase:-)) Film 12 kol můžu akčním fajkmékrům jedině doporučit. Napětí od začátku až do konce. PARÁDA. Pro mě 5*!! ()

sarkas21

Widel jsem to z doporučení od kamaráda.A říkám dobrý akčnák jako.Každé kolo nebo spíš každej ukol má swůj dobrý akt a smysl se díwat na další a další kolo co dostane od sweho protiwníka at zachraní swou milou.Mohli by natočit i dwojku klidne myslím že b y to mělo taky uspěch od diwáku ()

predators

Ale no tak, zase tak špatné, jak se tu povídá, to není. Ano, není to Bruce Willise a jeho John McClane, možná ani padouch se nevyrovná jeho sokům, ale všechny ty honičky a pastičky v sobě jistou šťávu měly, ikdyž jsou podobné těm z jiných filmů. A já se bavil. Od začátku do konce... :-) 75% ()

PetrPan

Jednoduchá akční jízda ve stylu "Simon říká", tedy hry na pokyny, kde je nutné pozorně naslouchat, co je vaším úkolem. Harlin se pustil do téhle jemně obnošené žánrové berličky s vervou, ale jak už u něj bývá zvykem, opět si nelámal hlavu s mozkem. A tak se tu setkáme s osamělým géniem, který téměř bez jakéhokoliv vybavení připraví sofistikovaný plán, jenž zamotá hlavu nejen hlavnímu klaďasovi ale celému New Orleans. No, dobře, od akčního béčka se většinou nedá čekat významné promazání mozkových závitů, odpouštím. Horší je to už s obsazením hlavní role, v akčních pasážích Cena celkem nevadí, ovšem v těch několika ostatních jsem si říkal, zda nepřehodnotím svůj názor o nejhorším herci všech dob a ten patyzón, až se setmí, přece jen nesežeru. Raději zpět na začátek - jednoduchá akční jízda - a to má svou cenu. Za tři. Filmová Výzva 2015 od tatanapope ()

SeBig

Honička s časem. Film má sice napětí ale mě se to zdálo hrozně natažený. Zas takový EXTRÉÉM jsem vtom neviděl. ()

Chrustyn

Před nějakými 15 lety znamenalo jméno Rennyho Harlina synonymum pro akční zábavu. Bohužel se na výslunní neudržel moc dlouho a jeho hvězda začala hodně upadat a Harlin chrlil béčka, která šla rovnou do půjčoven, protože jakékoliv platno na ně bylo příliš velké. Teď se po kratší pauze vrací s akčńákem, který směle vykrádá "Smrtonosnou past 3" a hlavně "Nebezpečnou rychlost". Opět se nejedná o žádný zázrak a všichni herci jsou strašný dřeva a převážně Cena mezi nima vyčnívá jak topol ale ze začátku má film slušný tempo, najde se v něm i pár povedených akčních scén a hudba se taky docela povedla. Na druhou stranu je film plný klišé, banalit, nelogičností a konec je nechtěně směšný i když měl být asi napínavý. Pokud přistoupíte na fakt, že se jedná o tupé akční béčko a vypnete mozek dá se to ve zdraví přežít. Nejlepší Harlinův film od "Útoku z hlubin". ()

jojinecko

John Cena je síce bezkrká no-brain bedňa, ale nemá charizmu najväčších béčkových ikon, škoda... 12 rounds je čisté béčko (scenár, rozuzlenie, postavy..) zakamuflované lepším rozpočtom a relatívne dobrým akčným remeselníkom Harlinom na "akože áčkový film". Je to síce neoriginálne a tupé, ale nudiť sa rozhodne nebudete, skôr naopak...Celkom svieže dielko, na jedno pozretie a vyplnenie voľných chvíľ. Len obrovská škoda, že Harlinovi "nepomáhajú" kameraman s Parkinsonom... a PREDOVŠETKÝM schaosený epileptický a fetišistický strihač po vysadení psychiatrických medikamentov, ktorý to berie celé "hlava-nehlava" a ktorého úchylkou sú okrem iného prestrihy na pedále v aute... ()

sharky

vykastrovana verze Nebezpecne rychlosti s dobrym scenarem, ktere ale zoufale chybi emocni drive a verohodny herec v hlavni roli. John Cena neni vic nez masa svalu. charizma ma nulove. ()

hrona

Podobný styl Smrtonosné pasti číslo 3, ale v béčkovém formátu,vše se dá celkem zkousnout a že tam je nesmyslů, nejhorší jsou ovšem dialogy. Ale jo, jinak jako těžkej relax u televize to ujde. ()

honajz

Tak, je to takové roztomilé. Samozřejmě tomu chybí herecké výkony, smysl pro střih, zobrazení scény, podání akční scény, Harlin prostě tohle natočil hrozně zmateně, děj má své díry, kopíruje to Smrtonosné pasti, ale bez pořádného rozpočtu.... ale prostě je to v té své naivitě roztomilé. :-) Navíc záporák hodně připomíná českého herce Jana Dolanského. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 9.12.2012, réžia slovenského znenia (JOJ 2012) = - Kedysi pradávno patril Harlin k vychádzajúcim režisérskym hviezdam a dokázal sa úspešne popasovať aj s pokračovaním takej kultovky ako je DIE HARD. Po Dlhom bozku, ktorý ho komerčne odpísal, však úplne stratil svoju zručnosť a sebaistotu. Nuž a dnes mu je dobrý aj plagiát tretieho DIE HARD a úprimne povedané, dokaličil ho exemplárne. Ak pominiem slaboduchý scenár (kdesi na úrovni piateho RÝCHLO A ZBESILO) tak totálne epileptická kamera a robotický ľudoop Cena dokonali dielo skazy. Záverečná scéna s bazénom už v podstate iba potvrdila, že Harlin by sa mal začať obzerať po inej kariére. (17.12.2012) ()

ARI50

Ano je to pozdě měl jsem psát hned po filmu ale nevnímal jsem to jako teď a i když se většina skládá jen z věty a někdy z románu má to své důvody a teď k filmu John Cena se opět výborně vyznamenal a v téhle akční jízdě to opět ukázal takže za mě spokojenost protože jeto rychlý úkol a ne jeden. ()

oLí

Temer neustala akce a na skoro dve hodiny to ubehlo docela rychle. Kdyby padouch nebyl takovej divnej igelit, ubylo by strihu a kamera by se celou dobu neklepala jak vibrator, dal bych cisty tri. Takhle 2.5*, mohlo to byt lepsi, znovu si to urcite nedam. [5/10 červen 2009] ()

Lacike

Solidne B-cko s feelingom 80rokov. K vyssiemu hodnoteniu mu chyba lepsi zaporak (bohuzial toto pako je skor k smiechu), poriadne hlasky (pocas celeho filmu som nezaznamenal ani pokus o hlasku) a aspon stipku invencie (prakticky kazda jedna akcna scena je vykradackou z nejakeho ineho filmu, kde bola prevedena lepsie). Cisty priemer, ale vzhladom na to, ze taketo filmy sa dnes uz netocia a velmi mi chybaju, tak to preklopim na 3 hviezdicky. ()

Terva

Kolik filmů z touto tématikou už bylo natočeno ? Desítka, nebo i víc ? Co můžou přinést nového ? Možná až je začnou točit ve 3D, ale to bude jen na začátku, pak už to každého zase přestane bavit. Tak a film ? Nejlepší herec ve filmu byla Erica Kessen ( Taylor Cole ). A teď zápory : Zlodějský génius a neumí pilotovat vrtulník..... vysílačka byla zničena a vyřazena z provozu, tak proč najednou pilotka do ní řve May day, may day a oni jí odpovídají ? Poslední akční scéna poslala tento snímek totálně do kopru. Kdyby alespoň použili anglický humor a ta dvojice se skokem do toho bazénu netrefila, mohli to ještě zachránit. Hudba nestojí ani za řeč. Tak jak jsem již naznačil, jedna hvězda za Taylor. ()

Ouwen

Pecka. Zajímavý příběh, na 12 kol, Cena opět v roli terminátora, kterej je nezničitelnej. Já jsem se bavil, film mně nezklamal a těším se na další Cenův akční nářez ) ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)