Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

Falko

Ze je tento film od producenta NEBEZPECNEJ RYCHLOSTI (1994) Marka Gordona a rezisera SMRTONOSNEJ PASCE 2 (1990) Rennyho Harlina je az neuveritelne, jak je tento film odflaknuty. Niektore akcne zabery, nahanacky a vybuchy boli natocene super, ale zvysok s kamerou, ktora vecne zoomuje pri dialogoch mi pripadal, ako nejaka cast zo serialu CSI: MIAMI. Podla mna skoda nametu, ktory skor pripominal SMRTONOSNU PASCU 3 (1995), kde Jeremy Irons kazdu chvilu vyvolaval Willisovi a daval mu hadanky, aby nasiel dalsiu bombu, ktora by mohla kdekolvek v New Yorku vybuchnut, pretoze tento film skonci az prilis rychlo bez nejakych emocii alebo peknemu soundtracku, ktory bol napriklad aj v Nebezpecnej rychlosti od Marka Mancinu. Dalo sa z toho vytrieskat omnoho viac. Takze preco az 4**** ? No su to sice 4 hviezdicky s prizmurenym okom, lebo akcne filmy mam rad a tento ani chvilku nenudil, avsak je tu dost velke mnozstvo zbytocnych chyb, preto ma aj tak nizke hodnotenie. Skoda, ze aspon neukazali, ako ten zlocinec usiel z väzenia. __________ John Cena - (Danny Fisher) +++ Aidan Gillen - (Miles Jackson) +++ Ashley Scott - (Molly Porter) +++ Steve Harris - (George Aiken) +++ Brian White - (Hank Carver) +++ Gonzalo Menendez - (Ray Santiago) +++ Taylor Cole - (Erica Kessen) +++ Produkcia: Mark Gordon +++ ()

castor

Nový snímek stále ještě (alespoň vizuálně) zajímavého Rennyho Harlina sice vykrádá, kde se mu zlíbí, ale i tak se může pochlubit solidní béčkovou podívanou. Děj neřeším, protože divák si neodpočine hlavně pod nánosem akce, z které se ždímá maximum. Kolos John Cena tu plní všelijaké úkoly, vždycky pokoří na první pohled nemožný časový limit a pádí dál za svou unesenou milou. Nedívá se doleva, nedívá se doprava. Prostě jde za svým a vedení města může pomalu sčítat škody po jeho řádění. Jenže právě oněch dvanáct kol začíná zhruba v necelé polovině poměrně skřípat a divák si přeje, aby už tu bylo ono kolo dvanácté. Akční scény nejsou zdaleka zlé, ale prostě nechytnou za srdce (za koule) jako v Harlinově druhé Smrtonosné pasti nebo Cliffhangerovi. Nějaká přidaná hodnota jim prostě chybí.. bohužel za body dolů může vedle hodně primitivně načrtnutých vedlejších postav (kolega – černoch, kravaťáci z FBI) i totálně necharismatický John Cena, který není nesympatický, ale zároveň i svým neherectvím diváka nedonutí držet mu palce. Čekal bych, že alespoň někoho domlátí holýma rukama.. jinak ale Harlinovi fandím dál!! ()

D.Moore odpad!

Čekal jsem jenom obyčejný nenáročný akční film, který by mě dokázal zabavit (nebo alespoň nenudit)... A nedostal jsem ani to. Bože, to byla blbost. Režisér skvělé Smrtonosné pasti 2 natočil pitomý klon Smrtonosné pasti 3. Fuj. A ten "herec" v hlavní roli... ()

Spooner

Oldschool jako prase. Renny Harlin vzpomíná na svoji úspěšnější režisérskou éru a snaží se ze scénáře, který je mixem všemožných akčních filmů od Nebezpečné rychlosti po Smrtonostnou past, vytřískat co nejvíc. A u něj si není opravdu na co stěžovat. Film má tempo, John Cena se prakticky nezastaví a občas i něco hezky vybouchne. S hercema je to ale horší. John Cena je v akčním módu docela fajn, ale ty emoce přes tu hordu svalstva prostě nevymáčkne. Se záporákem je to ale ještě o hodně horší, toho by si dali borci z 90 let k snídani. Jinak je to ale poctivej akční výplach, kterej dá vzpomenout na starý dobrý časy a který jednou za čas potěší. 70% ()

Wacoslav1

Slušnej námět, ale to je tak všechno. Na režiséra Harlinova formátu je to opravdu slabota. Pocitově má ten film aspoň 2 hodiny i když v reálu jenom 100 minut. Nuda se vkrádá a ani akce není nijak zázračná. O extrémně mizerným záporákovi, pak darmo mluvit. Sečteno a podtrženo : velká bída.15% ()

petero

Časy keď Renny Harlin patril k špičke medzi akčnými režisérmi sú nadobro preč a dôkazom je i 12 ROUNDS. Naskutku priemerné béčko, ktoré nemá taký ťah na bránu ako som očakával. Vôbec tomu nepomáha ani snímanie roztrasenou kamerou, ani nemotorný wrestler v hlavnej úlohe. Keby na miesto neho hral niekto iný bolo by to úplne jedno, možno aj lepšie. Inšpirácia filmom SPEED je tu neprehliadnuteľná, ale jeho kvalitám sa ani zďaleka nepribližuje. ()

Davies182

Hodně slušné akční béčko, které nakonec ani není tak blbé, jak to po celou dobu vypadá. Protože i když je celá absurdita "příběhu" k popukání a dialogy úsměvné, tak závěrečná pointa dokáže navodit pocit satisfakce: že jsem u televize zbytečně nezahodil dvě hodiny života. Ne. Harlin je přeci jen ostřílený rejža akčních výplachů, a z Johna Ceny se pomalu (velmi) stává nový Arnold. Herecky je na tom dokonce o něco lépe, než pan guvernér za mlada, a jeho grimasy jsou méně prknenné :-). 12 kol nepřekvapilo, pobavilo, nenadchlo, nezklamalo. Wednesday´s night pop-corn entertainment. ()

pepo

Som rad, ze som to videl takmer 10 rokov od premiery, pretoze teraz mi podobne akcnaky chybaju este viac nez vtedy. Cool B-ckova vykradacka speed a trojky die hard. Slape to jak dabel, na svoj mini rozpocet to vyzera k svetu a ma to hlavne zanrovu cistotu aka sa v tychto casoch nenosi. Nakoniec je (okrem nepovodnosti) najvacsi problem, ze John Cena rozhodne nie je ziadny Keannu Reeves ani Bruce Willis v najlepsich rokoch. 7/10 ()

Xmilden

Přestože se John Cena oproti minulému Vojákovi docela zlepšil, stále to nestačí na nějaký status akčního hrdiny. Skoků a hlavně výskoků z hořících objektů tentokráte naštěstí ubylo, čeho ale bohužel přibylo jsou nesmyslné postavy. Například černošský agent FBI je nesympatický psychopat, Ashley Scott v roli milované Molly často příliš ochotně spolupracuje se zlotřilým Milesem. Tenhle člověk měl buď IQ 400 nebo chystal nástrahy až podle toho jak byly přesně napsané ve scénáři. Přichystat všech 12 kol do takových detailů zkrátka nebylo dost dobře možné. Film ne že by mě nějak nebavil, ale prostě je to hloupé béčko, které tentokráte nezachraňuje Robert Patrick, ale spíše jen o něco lepší režie Rennyho Harlina. 40% ()

lesumir

Kdysi před televizní obrazovkou kmital jeden borec, možná ho znáte, jmenuje se Chuck Norris a byl to první člověk, který dělal salta v autě a stíhal přitom jíst koblihy, poslouchat country a ještě číst noviny. Jo, to byl přesně on. A po jeho vzoru přišli další borci, kteří dělali stejný kousky. Mark Wahlberg, Vin Diesel, Jason Statham, Dwight "The Rock" Johnson a teď... John Cena! Další figurína pro popcornové pobavení a odreagování. ()

Shakers

No je to o chlp lepšie ako vojak. Akcie sú asi rovnako dobre, ale tu je lepší dej. Vlastne vo Vojakovi v podstate nie je žiadny. Konečne nejaký akční film kde všetko vybuchuje a je aj s časti napínavý. Trochu mi niektoré akcie pripomenuli nebezpečnú rýchlosť, ale to nie je žiadne mínus. John Cena opäť sypmatacký terminatorovský rambo. Snáď bude mat viac filmov. 65% - 3* ()

Madsbender

Vcelku pozerateľná akčná oddychová jednohubka, ktorá nemá čím oslniť, kedže tu už všetko bolo, no nezamrzí a John Cena stále pripomína Matta Damona dostatočne na to, aby mi bol pomerne sympatický. Pána Gillena tiež môžem a teda jediné, čo zostáva problémom, sú niektoré totálne nelogické blbosti ktoré bijú do očí snáď aj malému decku typu skok z 50 metrov do napusteného bazéna bez akýchkoľvek následkov. Príjemný sú aj ostatný herci, menovite White a Harris, známy momentálne zo seriálu Awake, no Ashley Scottovej sa opakovane darí neoslniť ma. Ako popcornový biják bez väčších výhrad. ()

mzss1

Tak rozhodně se jedná o skvělý akčňák. Film má dobrý příběh, který není nějak nový, ale je dobře spracovaný. Detektiv Danny způsobí omylem smrt přítelkyně hlavního záporáka, který se po čase bude mstít. A to podobným způsobem jako záporák Simon z filmu Smrtonosná past 3. :-) I to trochu připomene film Nebezpečná rychlost. Těmhle filmům se tento nevyrovná, ale má k nim hodně blízko. Úvod je zajímavý, hned se jde na věc. Nastává honička, i po svých kdy pronásleduje hlavní hrdina hlavního záporáka. Zhruba v patnácté minutě přijde o život ona přítelkyně toho lumpa. Po dvacáté minutě ve filmu je unesena žena hlavního hrdiny. Padouch vyžaduje po Dannym, aby splnil 12 velmi těžkých a nebezpečných úkolů, jinak jeho žena přijde o život. Takže nastává ohromná akce střídající akci. Tempo filmu je neuvěřitelné, akční scény vypilované k dokonalosti, takže musím režiséra Rennyho Harlina moc a moc pochválit. Rozpočet údajně dle IMDb 22 mil. USD ? Tomu nevěřím, fakt vyždímal režisér co se dalo. Automobilové honičky jsou skvělé, tolik bouraček a výbuchů. Doonce i zastavné tramvaje bylo zajímavé a perfetně natočené. I konec ve vrtulníku. Takže perfektní akční scény, vysoké tempo, dobrá atmosféra, přívětivá hudba. Herecké obsazení je na tom dobře, kažýd dokáže zabavit, záporák taky. Hlavní hrdina je John Cena a velmi mě zaujal. Neříkám, že předvedl superhvězdný výkon, ale získal si mě hned ze začátku. No a musíme se taky podívat na zápory. Tak příběh - už to nebylo nic nového, jak už jsem zmínil, něco bylo i vytaženo z filmů Smrtonosná past 3 a Nebezpečná rychlost. I tohle bych překousl a dal bych plný počet. Ale ke onci filmů mi přijde, že to má hlavní hrdina už moc jednoduché, pak tu máme zbytečné úmrtí jednoho z kladných postav - ani to nebylo nostalgicky proloženo. Plus nějaké nesrovnalosti se najdou, třeba jak se dostal hlavní padouch na svobodu ? A i konec mohl být emotivnější. I nějaký souboj mohl být. Ale nevadí, tohle jsou zápory co jsem vyjmenoval, ale kladů převyšuje více. Především perfektní akční scény a výborné honičky. Na to nezapomenu. Takže jsem velmi spokojen. Film celkově hodnotím na 85% = **** ()

kingik

Režisér Renny Harlin je zkušený akční specialista, ale po sérii propadáků, šla jeho kariéra strmě dolů. Harlin se na poli akčním umí zdatně pohybovat a tímto akčním spektáklem to jen potvrzuje. A také by si jím mohl případně vylepšit svou pošramocenou kariéru. Všechno to začíná ve chvíli, kdy policejní důstojník (zajímavý John Cena) překazí nekalé plány nebezpečnému obchodníkovi se zbraněmi (patřičně odhodlaný Aidan Gillen) a při akci zemře jeho krásná přítelkyně (atraktivní Taylor Cole). Nevědomky si tak na sebe přivolal pomstu zločince, který mu půjde vytrvale po krku poté, co se po roce dostane z basy a připraví si pro něj rafinovanou hru plnou složitých úkolů. Zběsilá hra, kdo z koho na 12 kol o unesenou policistovu přítelkyni (Ashley Scott), může začít a vítěz může být jen jeden. Harlin od úvodních minut nasadil zběsilé tempo a ohrané téma pomsty přetavil na strhující akční film. ()

sochoking

No a máme tu nového akčného hrdinu a vykradnuté DIE HARD. A to všetky štyri dokopy! A uniklo mi niečo??? Kedy sa Molly naučila riadiť vrtuľník... ()

Webb

Zase další potvrzení kvalitativního úpadku akčních filmů dnešní doby. Necharismatický (ne)herec John Cena je zpět v novém béčkovém akčňáku plných stupidit a klišé, kterému šéfuje tehdy nadaný Renny Harlin (Die Hard 2, Cliffhanger), dnes už nevnáší do snímku žádnou inovaci, což nevadí, jenže co je horší, on musel prodělat nějaký výplach mozku před natočením tohoto akčňáku, jinak si to nedovedu vysvětlit. ()

Sonnery

Hlavní hrdina je obdařen tak bezchybným hereckým nadáním a potřebným charismatem, až jsem mu nemohl uvěři, že umí mluvit. No a když se do toho pustí na plný svaly, a že jich Cena má, tak přesprintuje ultrarychlýho Forda a zboří stavení, město, moře i kuře.... Jeho dokonalost doplňuje vnadná a unesená žena, jež s lehkostí potvrzuje zvěsti "o pravých blondýnkách", když půjčí bez váhání telefon nezmámému člověku, který si "potřebuje zavolat dceři" a pak žvaní celejch 20 minut.... K tomu připočteme kvalitní dialogy typu: Danny, jsem někde ve stříbrný dodávce! a Cena obratně odpoví: Molly, kde jsi?... Pravdou ale zůstává, že jsem se nenudil ()

Frajer42

John Cena byl jediným důvodem proč jsem se na film podíval. Po zhlédnutí byl také jediným světlým momentem filmu. Jinak je to totiž kolosální sračka s totálně dementním příběhem. V rámci žánru se jedná o silný podprůměr. Nicméně věřím, že John Cena se teprve rozjíždí! Zato schopnosti režiséra poněkud slábnou. Lepší 2*. ()

teutates

Veľmi slušné Béčko, v porovnaní s The Marine minimálne o triedu lepšie... Je to úplne iný pohľad, od réžie až po Johna Cenu. 12 Rounds je plné klišé, "akčno-akčných scén", ktoré častokrát postrádaju zmysel, ale predsa len 5/10. Harlin nie je vyložený babrák... ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)