Fred chtěl jenom udělat dojem na syna své snoubenky a obstarat pro něj basketbalový míč podepsaný Mercuriem Müllerem, hvězdou klubu Alba Berlín. Mercurio však svůj rekordní míč vždycky háže na tribunu s tělesně postiženými. Fred se tedy rozhodne předstírat, s pomocí svého přítele Alexe, že je na vozíčku, čímž se absolutně změní jeho dosavadní život... (oficiální text distributora)

Trailer

rikitiki odpad!

Odporná německá nekomedie, která se patrně snaží vytřískat srandu z toho, že si pitvořením a přehráváním utahuje z postižených. Nezakázali to snad v Německu spolu s nacismem? Bohužel, asi ne. ___ Hlavní postava je trapák mezi dvěma ženami. Jedna je snobská kravka s odpudivým synem, druhá je neskutečná vtěrka, co mu vpadává do bytu a bez dovolení zvedá telefony. Proč on touží po nich a proč ony po něm, když je to bezmyšlenkovitý ubožák, je záhadou, nad kterou nechci přemýšlet. ___ Ach, bohové! Je to stupidně napsané, blbě zahrané a jakože morální poselství je blábol hodný svěrací kazajky. Bylo mi trapně za herce i štáb. ()

Campbell

Německý filmy nějak moc nevyhledávám, ale Schweiger je prostě borec, jeho hraní je vyníkající. A retarda zahrál dokonale. I když film nedostahuje kvalit jiných Německých filmů jako například Klepání na nebeskou bránu, tak tenhle film má rozhodně co nabídnout. DAl bych 4* ale za nečekané překvapení dávám plné. ()

Frajer42

Rozhodně nečekejte žádný fekální humor, kterým je Německo tak proslulé. Z toho už kluci dávno vyrostli. Jedná se o další z hromady komedií natočených stylem ,,pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí", což by spolkl i s navijákem snad pouze před bývalý prezident naší malebné republiky plné nepřizpůsobivého obyvatelstva opáleného zevnějšku, které kdysi jedna hlava státu z Německa neměla moc ráda. S herci to není nikterak slavné. Tohle že má být ta slavná árijská rasa, které není na světě rovno? Hovno. Takových filmů jsou po celém světě kupy. Možná v nich není jedna pěkná scénka na stavbě a společná večeře. Jinak jsou totožné. Film je brutálně předvídatelný a i člověk neárijského původu brzy zjistí přesný směr, kterým se bude ubírat a jak přesně skončí. Lepší 1*. ()

DwayneJohnson

Byl jsem velmi obezřetný. Tila vůbec nemusím a zhruba do dvacáté minuty jsem byl z téhle komedie otrávený, jako muchomůrka zelená. Čekal jsem prostě jen další slátaninu, jako třeba Kohout na víně, nebo něco podobného. Tohle vše ale zmizelo, jako mávnutím kouzelného proutku a co víc, já se dokonce bavil! Někdy více, někdy méně, ale celkově převládá mírná spokojenost, se kterou jsem na začátku absolutně nepočítal. Určitě k tomu příspělo několik opravdu velmi komických situací, (u oběda, nebo v léčebně), které se prostě povedly a celkově mně, i přes poněkud očekávaný konec jen tak lehce sedly do noty. ()

JFL

Film o egocentrickým blbcovi, který aby si mohl vzít nafrněnou krávu s otravným fakanem předstírá, že je postižený. Veškerý humor tu vychází z rozvádění trapnosti centrální situace, případně z hrstky slapstickových gagů. Snímek v zásadě stojí na tom, že si dělá prdel z postižených, potažmo nechává Tila Schweigera dělat retarda, ale ve finále samozřejmě srabácky přijde s velkou politickou korektností, hrdina dostane krapet za uši a nakonec jsou všichni happy. Příznačně jediné, co zde stojí za povšimnutí, je žurnálová kočka Tanja Wenzel ve vedlejší roli. ()

• Ve Fredově (Til Schweiger) bytě je několikrát v pozadí záběru možné spatřit plakát k filmu Big Lebowski (1998). (nopud)
  • Když Alex (Jürgen Vogel) ukazuje Fredovi (Til Schweiger) své ošetřovatelské osvědčení, na listu je uvedeno datum narození 19.12.1963, Freiburg. Ve skutečnosti se však tento den ve Freiburgu narodil Til Schweiger. (LucMosss)
  • Několikrát je ve filmu zmiňováno, že se sportovní události odehrávají v Max-Schmeling-Halle, tedy v berlínské sportovní hale pojmenované po Maxi Schmelingovi, největším německém sportovci 20. stotetí. V životopisném filmu Souboj o vše (2002) hrál Schmelinga Til Schweiger. (NinadeL)