Fred chtěl jenom udělat dojem na syna své snoubenky a obstarat pro něj basketbalový míč podepsaný Mercuriem Müllerem, hvězdou klubu Alba Berlín. Mercurio však svůj rekordní míč vždycky háže na tribunu s tělesně postiženými. Fred se tedy rozhodne předstírat, s pomocí svého přítele Alexe, že je na vozíčku, čímž se absolutně změní jeho dosavadní život... (oficiální text distributora)

Trailer

Aljak

Rozhodne pobavilo, a to som bol predtým dlhodobo názoru, že Nemci nevedia robiť takéto bláznivé komédie. Bol to jeden z tých filmov, kde jedno nevinné klamstvo odštartovalo sériu ďalších lží, vďaka ktorým sa všetko čoraz viac a viac zamotávalo. Niečo také, čo by sa som zaradil do štýlu Sandlerovej ranej komediálne tvorby. Síce to bolo z veľkej časti absurdné, ale ako oddychový film to poslúžilo veľmi dobre. Množstvo dobrých hlášok a scénok, dokonca aj zápletka nebola vôbec na zahodenie. Záver možno dosť predvídateľný, ale aj tak podané takým štýlom, ktorý rozhodne nie je klišé. Ale ako celkový dojem je prekvapivo nadpriemerný, normálne hodný až 4*. ()

Ravi

Ježišmarjáá, kdo by řek, že sehnat basketballový míč podepsaný od hvězdy týmu bude takový problém. Pitomost, která není ve výsledku tak absurdní jen proto, protože předem předhazuje, že absurdní bude ... Til Schweiger a A. M. Lara jsou tahouny filmu, u kterého jsem chvílemi chytal smíchy křeče a chvílemi jsem si říkal, že hloupost postav už daleko překročila meze. Nemůžu si pomoc, byla to skvělá romantická komedie, kam se hrabe kdejaká americká přiblblá romantika. Po profesionální stránce to není žádný zázrak, bodejť, ale všechny ostatní požadavky splňuje film perfektně. 80% = 4/5 ()

Frenegonda

To bylo tak... jednou jsem se tak válel v posteli. Televize nebízí obvyklou plejádu a v tom ššššškkkkrk!!!! na obrazovce známej ksicht. Hele toho znám ten je z Klepání na nebezskou bránu.... aha počkat on hraje i v jiných filmech na který se dá koukat? Světe div se. tahle komedie je krásně ujetá místy trošku trapná místy malinko přitažená za vlasy, ale... co byyste neudělali pro ženu svých snů...že? A sehnat jeden basketbalovej balón přece nebude takovej problém... že! ()

Tommassi3

"O filmu nic nevíš, dva roky jsem pracoval u 9 Line !!" - "Ale jako vrátnej !!" .;) Opravdu velmi zdařilá německá crazy komedie s prvky grotesky pro diváky se zálibou v nepříliš inteligentním humoru, do jejichž zástupu se hrdě zařadím i já !! ;) Přiznávám, že mám velmi rád filmy, které si neberou servítky a s oblibou si dělají legraci z ve slušné společnosti tabuizovaných témat, ačkoliv uznávám, že podobné snahy většinou hraničí s naprostou trapností.. Když se přenesete přes skutečnost, že zedník ultrasympaťáka Tilla Schweigera se pitvoří až běda a celý týden podstupuje hraním si na retarda neskutečná muka kvůli basketbalovému míči pro rozmazleného vypaseného bastarda své povrchní snoubenky, byť Anja Kling je na Němku opravdu nebezpečně sexy, dostáváme vcelku originální příběh, který samozřejmě pro svoji prvoplánovitou žánrovou průhlednost od počátku spěje k nevyhnutelnému moralistickému konci, což nepovažuji za tak výraznou kaňku na kráse jako kolega JFL !! Jednoduše jsem se velmi dobře bavil, Schweigerovo fyzické herectví se prostě musí líbit, celkově tenhle snímek nabízí opravdu moc vtipných extrémních situací i hlášek a co se týká ženské části hereckého ansámblu, je opravdu na co koukat.. Tanja Wenzel i již zmiňovaná Anja Kling naprosto popírají zvěsti o "kráse" německých žen, ačkoliv v pomyslném souboji krásy bezkonkurenčně vítězí sladká rumunská star Alexandra Maria Lara..;) ()

Kvasekus

K německým filmům a seriálům mám trochu odpor. Nejsem si jistý jestli to je rize z filmového hlediska nebo jestli tam hraje roli kapku historie tohodle malebného státečku, ALE musí se nechat že Til je fajn herec. A s ním film svojí kvalitu má. Komedie neurazí a člověk si u ní hezky odpočine a pobaví. Nápad se tu skloubil s celkem fajn scénářem a už jen proto je to pěknejch 60% ()

• Ve Fredově (Til Schweiger) bytě je několikrát v pozadí záběru možné spatřit plakát k filmu Big Lebowski (1998). (nopud)
  • Když Alex (Jürgen Vogel) ukazuje Fredovi (Til Schweiger) své ošetřovatelské osvědčení, na listu je uvedeno datum narození 19.12.1963, Freiburg. Ve skutečnosti se však tento den ve Freiburgu narodil Til Schweiger. (LucMosss)
  • Několikrát je ve filmu zmiňováno, že se sportovní události odehrávají v Max-Schmeling-Halle, tedy v berlínské sportovní hale pojmenované po Maxi Schmelingovi, největším německém sportovci 20. stotetí. V životopisném filmu Souboj o vše (2002) hrál Schmelinga Til Schweiger. (NinadeL)