• rikitiki

Odporná německá nekomedie, která se patrně snaží vytřískat srandu z toho, že si pitvořením a přehráváním utahuje z postižených. Nezakázali to snad v Německu spolu s nacismem? Bohužel, asi ne. ___ Hlavní postava je trapák mezi dvěma ženami. Jedna je snobská kravka s odpudivým synem, druhá je neskutečná vtěrka, co mu vpadává do bytu a bez dovolení zvedá telefony. Proč on touží po nich a proč ony po něm, když je to bezmyšlenkovitý ubožák, je záhadou, nad kterou nechci přemýšlet. ___ Ach, bohové! Je to stupidně napsané, blbě zahrané a jakože morální poselství je blábol hodný svěrací kazajky. Bylo mi trapně za herce i štáb.(18.5.2016)

Německý filmy nějak moc nevyhledávám, ale Schweiger je prostě borec, jeho hraní je vyníkající. A retarda zahrál dokonale. I když film nedostahuje kvalit jiných Německých filmů jako například Klepání na nebeskou bránu, tak tenhle film má rozhodně co nabídnout. DAl bych 4* ale za nečekané překvapení dávám plné.(20.3.2010)

Ježišmarjáá, kdo by řek, že sehnat basketballový míč podepsaný od hvězdy týmu bude takový problém. Pitomost, která není ve výsledku tak absurdní jen proto, protože předem předhazuje, že absurdní bude ... Til Schweiger a A. M. Lara jsou tahouny filmu, u kterého jsem chvílemi chytal smíchy křeče a chvílemi jsem si říkal, že hloupost postav už daleko překročila meze. Nemůžu si pomoc, byla to skvělá romantická komedie, kam se hrabe kdejaká americká přiblblá romantika. Po profesionální stránce to není žádný zázrak, bodejť, ale všechny ostatní požadavky splňuje film perfektně. 80% = 4/5(13.8.2010)

To bylo tak... jednou jsem se tak válel v posteli. Televize nebízí obvyklou plejádu a v tom ššššškkkkrk!!!! na obrazovce známej ksicht. Hele toho znám ten je z Klepání na nebezskou bránu.... aha počkat on hraje i v jiných filmech na který se dá koukat? Světe div se. tahle komedie je krásně ujetá místy trošku trapná místy malinko přitažená za vlasy, ale... co byyste neudělali pro ženu svých snů...že? A sehnat jeden basketbalovej balón přece nebude takovej problém... že!(10.3.2009)

978. hodnocený film: Představte si, že chcete získat ženu svého srdce a ta je dcerou vašeho šéfa. Děláte na stavbě jako zedník a moc času se seznamovat nemáte. Navíc vy onu chcete požádat o ruku. Ta si vás ale vezme jen za přepokladu, že vy seženete basketbalový míč s podpisem hráče pro jejího syna. To je ale pěknej zmetek a vy byste mu nejraději za kroutili krkem. Nezbyde vám tedy nic jiného, než se vydávat za invalidu na vozíčku a doufat, že ho při zápase hcytíte, protože do prostoru s invalidy onen hráč vždy míč háže, když pokoří další ze svých mnoha rekordů. Vy ten míč chytáte a myslíte si, že máte vyhráno. Ale... Musíte také udělat interview s krásnou moderátorkou, jakožto vítěz, a k tomu vám pomáhá i váš velkej kámoš. Už vás ale nezajímá vaše stará láska, nýbrž moderátorka, která je fakt moc pěkná. Když ale má dojít k odhalení pravdy, není to vždy jednoduché... 5* filmu proto dávám nejen za Tila Schweigera, ale i za tu skvělou zábavu, kterou jsem si s tímhle filmem užil. 5*(13.2.2011)

• - Když Alex (Jürgen Vogel) ukazuje Fredovi (Til Schweiger) své ošetřovatelské osvědčení, na listu je uvedeno datum narození 19.12.1963, Freiburg. Ve skutečnosti se však tento den ve Freiburgu narodil Til Schweiger. (LucMosss)

• - Ve Fredově (Til Schweiger) bytě je několikrát v pozadí záběru možné spatřit plakát k filmu Big Lebowski (1998). (nopud)