Kde je Fred?

Kde je Fred?

Where Is Fred!?

Komedie / Romantický / Sportovní

Německo, 2006, 107 min

Dôvod? Alexandra Maria Lara. V tomto smere ani len najmenšie sklamanie, práve naopak. A som vďačný filmu ako takému, že nudil iba v úvode a preháňal len pri epizóde v reštaurácii (nevydarená pocta Mrs. Doubtfire???). Inak je to vcelku inteligentná komédia so síce predvídateľným koncom, ale takým, ktorý než aby naštval, pohladí váš dôvtip (heh, po prvej spoločnej scéne som uhádol aj druhý šťastný pár).(4.5.2008)

Je pravdou, že Němcům jdou lépe černé komedie, než tyto bláznivé romantické, ale ani tato není úplně k zahození. Samotný příběh bych řadil k těm absurdnějším, být na místě Tila Schweigera, skončil by film hned v prvních minutách, protože tomu spratkovi bych jednu fláknul a jeho povedenou maminku poslal k čertu, ale tady šlo jen o čistou zábavu. Ta se bohužel rozbíhá poněkud krkolomně, chvílemi tlačí až příliš na pilu, ale naštěstí ve druhé polovině se zábava celkem dobře rozjede - především převleková scéna v restauraci byla vrcholem, který ve mně vyvolal výbuch smíchu. Nakonec se ztoho vyklubala celkem sympatická zábava.(8.8.2013)

Rozhodne pobavilo, a to som bol predtým dlhodobo názoru, že Nemci nevedia robiť takéto bláznivé komédie. Bol to jeden z tých filmov, kde jedno nevinné klamstvo odštartovalo sériu ďalších lží, vďaka ktorým sa všetko čoraz viac a viac zamotávalo. Niečo také, čo by sa som zaradil do štýlu Sandlerovej ranej komediálne tvorby. Síce to bolo z veľkej časti absurdné, ale ako oddychový film to poslúžilo veľmi dobre. Množstvo dobrých hlášok a scénok, dokonca aj zápletka nebola vôbec na zahodenie. Záver možno dosť predvídateľný, ale aj tak podané takým štýlom, ktorý rozhodne nie je klišé. Ale ako celkový dojem je prekvapivo nadpriemerný, normálne hodný až 4*.(7.1.2014)

Tak tohle je tedy překvapení. Pustil jsem si tenhle film náhodou a dostal jsem dávku humoru, kterou jsem opravdu nečekal. Svižná komedie, kde se stále něco děje, těží z daného tématu maximum a Freda provádí díky původně nevinnému podvůdku doslova peklem, aniž by se opakovaly stále dokola ty samé gagy. Ano, je to pitomůstka s malým rozpočtem, romantická stránka je klišovitá a herecké výkony neaspirují na oscara, ale v komedii je nejdůležitější humor a tady se budete smát od začátku do konce, aniž byste se cítili trapně, aniž by zesměšňovali postižené jako takové a bez berličky fekálního humoru. 75 %(24.1.2009)

Ježišmarjáá, kdo by řek, že sehnat basketballový míč podepsaný od hvězdy týmu bude takový problém. Pitomost, která není ve výsledku tak absurdní jen proto, protože předem předhazuje, že absurdní bude ... Til Schweiger a A. M. Lara jsou tahouny filmu, u kterého jsem chvílemi chytal smíchy křeče a chvílemi jsem si říkal, že hloupost postav už daleko překročila meze. Nemůžu si pomoc, byla to skvělá romantická komedie, kam se hrabe kdejaká americká přiblblá romantika. Po profesionální stránce to není žádný zázrak, bodejť, ale všechny ostatní požadavky splňuje film perfektně. 80% = 4/5(13.8.2010)

• - Když Alex (Jürgen Vogel) ukazuje Fredovi (Til Schweiger) své ošetřovatelské osvědčení, na listu je uvedeno datum narození 19.12.1963, Freiburg. Ve skutečnosti se však tento den ve Freiburgu narodil Til Schweiger. (LucMosss)

• - Ve Fredově (Til Schweiger) bytě je několikrát v pozadí záběru možné spatřit plakát k filmu Big Lebowski (1998). (nopud)