Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Yardak

Zbytečně ukecané béčko, které určitou atmosféru má, ale příběh a nic moc efekty to srážejí dolů. Kvůli pár slušně zahraným postavám ještě průměr. Příběh vypadá, jak když ho autoři filmu ukradli z 5 série seriálu Supernatural, ale to nevidím jako chybu, ale pokud někdo má rád apokalypsu s andělíčky, tak zkuste určitě ten seriál. Na apokalypsu sakra málo akčních vložek, škoda (trailery slibovaly víc). Režisér sice debutuje průměrně, ale příště radši jen toč a nepiš :-). ()

mcb

Scénáristický hnůj lemovaný tupou (anti)křesťanskou agitkou a zároveň nejdelší béčková konverzačka kam až oko dohlédne. Když übercool postavy začnou upřímně filozofovat o víře, přesvědčení a smyslu života (ve stylu ,,When I was a kid...") budete mít chuť popadnout brokovnici a jít si s nimi vyřídit účty sami. Hloupý děj bez logiky alespoň vynahrazuje řada bizarností alá fuckující stařenka nebo vážně hrající Dennis Quaid, které dokáží povznést tento hlubokomyslný film do zábavné roviny, při které se budete cítit hodně "guilty". Jakoby film psal zhulený scénárista, který si, pokaždé když si neví rady, znovu potáhne. Tohle nezachrání ani Paul Bettany a tašky plné zbraní. Paradise really Falls. 4/10 ()

rollman1

Bůh se na nás zase jednou naštval a tak nás chce prostě zničit. To se ale nelíbí jednomu andělovi, a tak si řekne, že nás zachrání. Docela pohoda. Jedna hospoda, docela mnoho lidí, kteří se brání najezdům demonů, kteří trpí bulimií a důchodců, co mají rádi syrové maso. Efekty pěkné, příběh pohodovej a tempo v rámci možností neupadává. ()

jonyyy

Podle traileru jsem čekal obrovskou áčkovou podívanou plnou obrovských bitev okřídlených armád andělů a armády spojených států nebo aspoň víc oblud, jako byl cukrář a přitom jsem dostal "jen" slušné béčko odehrávající se na pár metrech čtverečních. Ale pár scén typu babička s krvavým stejkem byly fakt cool a já se celkem slušně bavil. 60% ()

Othello

Naprosto čistokrevné béčko jak z osmdesátých obsahující dvě zásadní chyby: absenci nadhledu a zbytečně moc keců. ()

eraserhead666

Úchvatná ďábelská babka v motorestu naznačila, že by se to mohlo ubírat překvapivě dobrým směrem, jenže pak na řadu přišlo klasicky americké výchovné nimrání se v mezilidských vztazích a morálce a celý to šlo do sraček. Skoro každý tu má nějaký problém, nějaký svůj příběh s dobrým/špatným koncem, nějaké to poselství a moudrou radu a tomu všemu je věnováno více prostoru, než by bylo příjemné. A ten nechutně slaďoučký konec. Brrrrr. Takže když vám dojde, že ta babka na začátku filmu je to nejlepší a jediné zajímavé, na co v něm můžete narazit, ani vám nebude líto ten film odstřelit. ()

SOLOM.

Tak tohle akční fantasy jsem si pustil na závěr včerejšího dne a to jsem neměl dělat. Proboha proč pořád někdo točí takové kokotiny o spasení a ztracení víry v lidstvo, kde se nakonec všechno přemění v lacinou akční střílečku s děsnými triky. Kulek tu bylo vypáleno opravdu velké množství, ale jen málokterá našla svůj cíl. Stewart asi rád střílí slepými náboji. První polovina ještě ušla a já si říkal, že by to tak špatné být nemuselo jenže potom….Škoda slov a naprosto zmařená šance natočit něco pořádného. ()

Ilicka

Po trailerech jsem se na Legii opravdu těšila. Nakonec však jediným důvodem, proč se na tuto změť motivů, která vypadá jak epizoda Supernatural z přelomu čtvrté a páté sezony natažená na celovečerní stopíž, je Paul Bettany v roli padlého anděla Michaela. ()

ARI50

Nečekána kavárna mě dostala začalo to fakt nechutnou babkou a to nemluvím o zmrzlinářovi ten byl best takže Archanděl potěšil hodně. ()

JASON_X

VAROVÁNÍ: TENTO FILM MŮŽE NENÁVRATNĚ POŠKODIT VÁŠ MOZEK. Hloupost tohoto béčkového televizního rádoby horroru je natolik velká, že častěji než zábavná je protivná. Nejen že je abnormálně hloupá celá kostra příběhu a jeho zápletka, ale blbost a trapnost některých dialogů může u citlivějších jedinců vyvolat pocit, že jim někdo rve mozek z hlavy nebo vnitřnosti z těla. O co v kostce jde? Bůh se opět rozhodne vyhladit lidstvo a povolá k tomu armádu andělů, mračna much (Baal Zevuv musí mít radost) a jakýsi záhadný virus, měnící lidi v roztomile démonické potvůrky. Nadějí lidstva je ovšem archanděl Michael, který pro víru v lidi padne na Zem a postaví se na jejich obranu, a pak také nový Mesiáš, nacházející se ovšem ještě v břiše své matky - oplácané buchty s prasečí hlavou, která pracuje jako servírka v motorestu s příznačným (nebo spíš s přízračným) názvem Paradise Falls v prachu a písku Mohavské pouště před Las Vegas, hulí jednu za druhou, a otec plodu života jejího je sice neznámý, ale určitě to není Duch Svatý. Zaměstnanci a náhodní zákazníci se pod vedením generála Michaela v motorestu opevní proti všem stvůrám a válka o budoucnost lidstva může začít... Vrcholem filmu je pak bezesporu závěrečný souboj mezi dvěma andělskými homobratry - mysticky pokérovaným Michaelem s kvérem a bez křídel a Gabrielem s božsky vytuněným palcátem a s pancéřovanými křídly, jejichž brky jsou ostré jako břitva. Přesto téhle grandiózní hovadině dávám dvě - jednu za žánr a za nechtěnou zábavnost, a druhou za démonickou babičku a démonického blonďatého chlapečka. ()

MáŠa

Víceméně blbost. František Fuka v Odvážných palcích mluvil celkem pravdivě. Když bude člověk popisovat děj, bude to znít celkem cool, ale cool to vůbec není, zvlášť, když člověk přemýšlí nad tím, jaký to má všechno smysl. Nikde nebylo naznačeno, proč jedno nějaký dítě má být vyvolené, a všichni se kvůli němu můžou pos... Zvláštní. A realizace taky. Když popis děje dokáže znít cool, proč to, na co se tu člověk kouká, cool není? Škoda, zbytečnej film. ()

Morholt

No ano - byla to hovadina plná neskutečně zbytečných plků a příběh sám o sobě také za mnoho nestál, ale mě se to docela líbilo. Stewart se vzhlédl v Prophecy a částečně i v Gabrielovi a stvořil celkem zábavnou andělskou trochuakčňárnu v béčkovym plášti s několika výbornými momenty - babka a zmrzlinář se mi prostě líbili, jakkoliv byli trikově nedotažení a stejně tak i andělská rvačka s pekelně ostrými křídly. Podle traileru jsem čekal sice trochu větší nářez, ale že by mě to vyloženě zklamalo říct nemůžu. 55% ()

Pepy

Tak přesně od těhle filmů nevíme co čekat. Mohou za něco stát a nemusí a tenhle za to zrovna nestojí. Napodobuje film Zombieland a Svit Mrtvých, ještě že to neni parodie. Co se týče hvězdiček jsou jen 2 a to za slušné prostředí a amosféra nočního napětí. Ale jinak všechno pokulhávalo, už od samího začátku. Tydle filmy jsou na nic, upoutávka pěkná a pak je z toho h***. Jediná a to nejlepší scéna je ta bába v té restauraci. ()

ScarPoul

Snaha o vytvorenie mytológie akosi nevyšla. A jediný dôvod toho všetkého je ten, že sa to hralo na niečo, čo sme tam nemohli nájsť. Tú efektnosť, ktorú nám sľuboval trailer a aj popisok, tu jednoducho nikto z účastnených nemohol priniesť. Netvrdím že sa nesnažili, ale celé to snaženie pôsobilo hlúpo. Hlavne preto, lebo väčšina vecí sme mohli vidieť vo filmoch, ktoré pôvodne s tými nápadmi prišli. Aj keď myšlienka na ktorej je postavený film je zaujímavá, ale dalo sa z nej vyťažiť podstatne viac. Film leží na pleciach Paula Bettanyho, ktorý má asi najviac svetlých momentov. Každopádne to chcelo viacej atmosféry a viacej premyslené postavy. To v prvom rade. Nikdy nie je dobré spraviť hlavných hrdinov z looserov, ktorý neprejdú žiadnou zmenou počas celého filmu, a ktorý ani nie sú sympatický. Herectvo Dennisa Quaida je bohužiaľ v rovnakých troskách ako to Cageovo a snahou pôsobiť drsne a hororovo vyznieva celý film smiešne. Nelogickosti - aj keď ich tam bolo dosť - som nejako odpustil. Aj keď, keby sa režisér snažil, mohlo by to vypáliť omnoho lepšie, keby tie nelogickosti odstránil . Dopozerať sa to dalo. Ale v mozgu mám taký mdlý pocit z premárnenej hodiny a pol. ()

maseer2

svým způsobem velmi zábavné.. proč se ale ten film snaží být za každou cenu tak vážnej a chrlí na diváka jeden rádoby chytrej dialog za druhým? no prostě je to sračka, ale já jsem se tu hodinu a tři čtvrtě nenudil, takže slabší 3* ;) ()

Caszidy

Uznávám, že řada dialogů v Legion je mírně řečeno zcestná, avšak snímek sám má něco do sebe. Samozřejmě hlavně díky Paulu Bettanymu, jenž má charisma, že by ho mohl prodávat po věrtelích na tržišti. Vůbec celý duel andělských rivalů se Scottu Stewartovi podařilo velice dobře vykreslit, jelikož "záporák" Gabriel v podání Kevina Duranda ve Vás opravdu podněcuje touhu pomoci hlavním hrdinům a hlavně Michaelovi toho "padoucha" Gabriela porazit a dát mu co si zaslouží. V čem Legion dominuje je práce s hudbou. Chorály jsou naprosto skvělé a dokonale dotvářejí atmosféru, stejně jako vsuvky z "nebeské pevnosti". Srovnávání s Terminátorem není vůbec zcestné, poněvadž oba filmy mají v podstatě podobnou myšlenku. Bohužel Legion má ve srovnání s Terminátorem velkou řadu chyb. Přesto zdejších více jak 140 hodnocení ODPAD(k 4.7.2010) je naprosto zcestných a nezasloužených, pouze dokládajících naprostou ztrátu jakéhokoliv nadhledu velkého počtu ČSFD uživatelů. Těším se na další stewartův film s Paulem Bettanym v hlavní roli - Priest! ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)