Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

josieaddms

Ale hodně slabé čtyři hvězdičky. Určitě, je to vtipné, zábavné, originální, a je tam spousta citací. Ale mě osobně to prostě stylem nesedělo. Chyběla mi klasická Pixarovská myšlenka, a poetika. Co se týká Aut 2 je to prostě nářez, spousta barev, akčních scén, rychlých triků a změň prostředí. Výpravou se to celkem podobalo filmu Ratatouille, ale na rozdíl od tohoto snímku, divák neměl čas vydechnout si, a scény si nějak vychutnat. Prostě příliš hektické. Taky spousta nových postav až se z toho jednomu hlava zamotala. Mělo to hodně vtipných gagů a citátů, to určitě, ale bylo to taky pro o dost větší děti než předchozí díl. Neříkám že jsem se nepobavila a nezasmála, ale nebyl to prostě film pro mě, chybělo mi něco navíc, co obvykle Pixar filmy mají. ()

milhouse333

Když pominu, že pixar vykradl humor ze svého prvního dílu a až na pár povedených vtipú nic nového nepřidal, tak nejhorším zásahem do srdce pro mě byl děj. Oproti roztomilé jedničce, která je příjemnou pohádkou pro děti i dospělé se dvojka zvrhla v cosi kde je karate, kulomety, raketomety, neprústřelný auta a james bond uvařený v jednom hrnci. Tahle šlichta se pak podává se slabým humorem, laserovýma zaměřovačema, tajnejma agentama a elektromagnetickýma zbraněma. Fuj...! Nedojedl jsem to. ()

swiss

Environmentální film Auta 2 doplácí (hlavně u hodnotících) na to, že existují první Auta. Natočit tenhle film například Disney, bude se mluvit o návratu této společnosti na výsluní. Takhle jsou Auta 2 “pouze” výborný film pro děti i dospělé. Nejde pořád jen posouvat hranice, i Bubka občas shodil laťku. Přesto Pixar natočil technicky dokonalý a drobnými vtípky oplývající film. Milovníci Bonda budou nadšení v úvodu a milovníci cestopisů zase ze ztvárnění Paříže, nebo Itálie. A český dabing taky nic nepokazil. ()

balcazar

Kde sa podela tá ľahkosť z jednotky? Nasilu. Presne toto slovo vystihuje pokračovanie tohto úspešného animáku. Nasilu vytvorená zápletka, nasilu viac dosadzovaný Mater, ktorý mi dosť liezol na nervy, žiadna jednoduchosť, ktorá zdobila Autá 1...Zopár vecí dobrých, inak slabota. ()

Mira90

Nebylo to tak dobré jako první díl, to ani omylem. Ale stále to bylo dostatečně roztomilé, nápadité a vtipné. Zvláště ,,auto-podoba" Japonska byla úplně skvostná. Stejně tak dabing na čele s Macháčkem, který nemohl ani dabovat jimou postavu ;-) Chyběl však výraznější moment překvapení a ani animace mi nepřipadala z těch nejlepších. Přesto spokojenost. ()

E lan

Když vyndám čočky a přimhouřím oči, tak to jen tak tak bude stačit na ***. Jinak je to ale jeden z nejhorších filmů Pixaru, které jsem viděl - málo humoru, neoriginální scény a celkově slabý příběh. Škoda, první díl byl výborný. ()

Oonika

Docela milé překvapení, čekala jsem nějakou hrůzostrašnou napodobeninu jedničky, ale tohle se docela povedlo. Už to samozřejmě není to, co bývalo, ale film je nabitý skvělými hláškami, celé dialogy mi přijdou vcelku promyšlené, dabing se mi kupodivu velmi líbil, skvěle to k autům sedělo. Hodně mě překvapil hned ten akční úvod, ale pro děti to má nakonec snad i poučné jádro. ()

Pathrose

Tak typická dvojka, ve který toho funguje už velmi málo. Oproti jedničce mířeno více na děti, bohužel, velmi primitvním přeplácaným, typicky akčnějším, způsobem. ()

tom912

Bez chuti, bez zápachu, bez šmrncu, bez lesku, bez pixaru, z buráka mě bolí hlava, suma sumárum nejhorší pixar, ale na druhou stranu technicky do detailu vypiplaná animace, příště by to už ale nemuselo stačit. 65%. ()

danny_21

Pokračování McQueenovské mánie, tentokrát v převážně režii Buráka řádícího v pozadí závodů. Tvůrci se trochu vzdálili menšímu pobliku, díky špionážnímu příběhu, přesto si nemyslím, že je na tom dvojka o tolik hůř než jednička. Spousta výborných vtipů a scének ( Pistáciová zmrzka, japonský záchodky, pouliční karáčo, Igor ....), nových postav ( Francesco, Finn ) skvělé animace a opět výborný dabing, který rozhodně předčí originál, to u mě stačí na slabší 4 hvězdy a 75 % ()

GTS_PUNK

Päť rokov po prvom filme od štúdia Disney z univerza, ktoré je plné hovoriacich áut, prichádza na filmovú scénu ich pokračovanie. Tentokrát sa príbeh už toľko nezameriava na "hlavnú hviezdu" Lightinga McQueena, ktorý je pozvaný na World Grand Prix, kde sa má stretnúť s najlepšími pretekármi sveta, ale väčší priestor vo filme dostáva jeho "partner in crime" Mater. Ten je štylizovaný do podoby hlavnej postavy tohto celého, takmer dve hodiny trvajúceho príbehu. A v ňom nejde už iba o preteky a hľadanie podstaty a významu skutočného priateľstva ako je tomu v prvej časti, aj keď aj do týchto vôd tvorcovia zachádzajú. Koniec koncov, rovnako ako v každej inej disneyovke. Príbehová línia pôsobí diametrálne odlišným dojmom, je podstatne viac agresívnejšia, v niektorých scénach možno zachádza na detský film až priďaleko, no takisto sa nedá hovoriť o tom, že by námetom "špiónstva" a sabotáže pretekov tvorcovia úplne trafili do čierneho. Od začiatku film totižto pôsobí na diváka dojmom, že štúdio potrebovalo natočiť pokračovanie, keďže brand "Cars" sa osvedčil ako veľmi výnosný biznis. Nech už to bolo akokoľvek, diváka pokračovanie určite nenadchne a pre niekoho môže byť dokonca obrovským sklamaním. Možno aj preto, že pôvodné Cars boli jedinečným filmom, pri ktorom sa naskytá otázka, či vôbec mal mať pokračovanie. Odpoveď je však známa a nesie podobu tohto filmu. Spomínaná dejová línia je vybudovaná na téme špiónstva a stavia Matera do pozície záchrancu závodného univerza World Grand Prix. Už len samotný námet nevyznieva ani z polovice tak dobre, ako mnohí možno očakávali, a na plátne to zanecháva asi podobný dojem. Aj keď príbeh vyložene nie je žiadnym prepadákom a dá sa pozrieť aj niekoľkokrát, zázraky neponúka a chýba mu aj tak veľmi dobre citeľná mágia z prvého dielu. Je veľmi ťažké vyhýbať sa tomuto neustálemu porovnávaniu, keďže kvalitatívny skok je viac než badateľný. Bohužiaľ (alebo našťastie?) je tento rozdiel najviac citeľný iba na príbehu. Ten je jediným miestom, kde si film pohoršil. V ostatných rovinách nie je znateľný žiaden posun vzad, ale ani vpred - snáď s výnimkou vizuálu. V tomto smere sa tvorcom vďaka filmovým lokáciám otvorili nové možnosti a šikovní ľudia za počítačmi sa ich chopili najlepšie ako vedeli. Výsledkom je krásne spracované a jasnými farbami hýriace univerzum, ktoré je bez najmenších pochýb tým najlepším, čo film ponúka. Pohľad naň naozaj poteší divácke oko a mierne nechá zabudnúť na horší príbeh. Cars 2 nie je disneyovský krok vedľa, cieľovú skupinu to zasiahlo a určite tvorcom aj vďaka všetkému, čo sa s tématikou "Cars" predáva, dobre naplnilo vrecká. Ale to sa nebavíme o filme, ale skôr o všetkom ostatnom s ním spojeným. Ak dôjde čisto len naň, potom to už menší krok vedľa je. Kvalitou príbehu neporovnateľne vzdialený od prvého dielu je jedinou métou, kde sú si tieto dva filmy rovné iba vizuál. Mater ako hlavná postava nemusí sadnúť každému, obzvlášť ešte v roli, ktorú predstavuje a so všetkým, čo sa okolo neho deje. Dolu klesá aj soundtrack a znížil sa aj počet referencií na "svet ľudí". Aj napriek všetkému tomuto sú to stále populárne "Cars" a vďaka tomu si aj v tejto priemernej filmovej metalíze zaslúžia dostať šancu minimálne raz. () (méně) (více)

odvedle

Skvelá práca, graficky vynikajúce, kopec malých detailov, ktoré nerušia, naopak film výborne dopĺňajú ako holuby pod Eiffelovkou v podobe malých lietadiel, dobrá bondovka, nechýba akcia, napätie a vtip. Podľa mňa sú auta 2 ešte lepším animákom než posledný diel Príbehu hračiek... v tomto roku zatiaľ najlepší animák! ()

diffside

Ostal som strasne sklamany. Otrepany pribeh, otrepane dialogy, nepobavili dokonca ani talianske auticka, aj ked tie to drzali este ako tak na urovni. Par krat som sa zasmial, ale na pixarovku je to velmi slabe! Zaujimave tam bolo akurat auticko ala James Bond. Skoda no, cakal som od toho viac, davam len 2*. ()

sima275

Film šlapal od začátku do konce.Bavily mě akční pasáže třeba hned ze začátku nebo i závody.Burák je skvělej agent:). Nechápu takto negativní hodnocení. 90% ()

Ogrb

Pohodička, žádnej průser. Možná to není taková pecka jak jednička, ale pořád zábavnej, možná trochu přebarvenej, ale strašně nadupanej film, kterej mě bavil od začátku do konce. Nemám s ním vůbec žádnej problém. 8/10 ()

jitullaa

Poprvé mám pocit, že Pixar stvořil film výhradně kvůli marketingu. Dvojka si z jedničky nezachovala prakticky nic, jen hlavní postavy. Ztratila kouzlo, roztomilost a bohužel i vtip (jak praví lidové pořekadlo opakovaný vtip již není vtipem). Dějová linka je vystavěná pouze na jedné postavě, která neprodělá žádný vývoj. Oproti jedničce, kde Blesk pochopil, že existuje přátelství a že ta trofej je stejně jen plechovka, se Burák během dvojky nezměnil vůbec, jen se naštval a byl smutný. To je na pixarovku málo. Korunu tomu narazili dva tajní agenti, kteří mi byli neskutečně protivní. Třetí hvězdičku si film udržel jen díky řemeslně zvládnuté a (alespoň pro mě) dokonalé animaci. Mrzí mě to. ()

sigi2

Aj som z počiatku hľadel, čo sa to deje. Toto má byť film od Pixaru? Trpel klasickou chorobou všetkých dvojek - viac akcie, viac postáv, viac lokácii, menej kvality... No časom som si uvedomil, o čo vlastne ide. Cars 2 nebol film pre deti, ale pre dospelých. A jednalo sa o celkom slušnú pseudobondovku, s príklade pokrútenou zápletkou a hľadaním ústredného záporáka do posledných minút. Deti sa síce nudili, no ja som napokon odchádzal z kina spokojný. ()

dj_kure

Pixare, pixare.... Neudělal jsi mi radost. Jestli tohle nepatří do průměrných animáků tak co? Zbytečné pokračování a sprasení prvního téměř dokonalého dílu. Holt i mistři tesaři se někdy utnou. Prachy jsou prostě prachy a všichni víme proč Auta 2 vůbec vznikly, že? 50% ()

Zombiepod

Oproti predchádzajúcemu dielu značný krok vzad, no mladší diváci si určite prídu na svoje. Tentoraz trochu tvorcovia pridali na napätí a vrazili do filmu trochu viac akcie spolu s ľahkou kriminálnou zápletkou, čo možno mnohí odsúdia už len vďaka tomu, že film je určený viac-menej pre deti, no mňa to celkom bavilo. Žiadne extra nové nápady, napriek tomu skvelí noví hrdinovia, a závody uprostred skvelo spracovaných svetových metropol. Pekný animák, ktorý v žiadnom prípade neuškodí. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby