Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

snob

Děsivý příběh plný nepochopení faktu, jak tohle všechno ta milá autíčka udělala bez protistojného palce. Kolečky a stěrači? Jak se navzájem vyrobila? Proč spolu flirtují, když očividně nesouloží? Proč jsou tak hluboce lidská, když je to jen plech s nesmírnou touhou být trapný? Já tomu ani zbla nerozumím. Proč mě posedl po zhlédnutí takový chlad i když byl příběh zavalen nefalšovaným americkým přátelstvím? Jsem rychlost. Nic než rychlost. Konspirace ve filmu byla pěkná, za ni tu hvězdu. ()

DruidKarel

1130. hodnocený film: Na první díl tohoto pixarovského animáku film navázal, ale kvalita byla úplně jinde. Je zcela patrné, že se film snaží získat další dolary z kapes fanoušků "Bleska McQueena" a "Buráka", protože jinak by si dali mnohem víc záležet a přišly by, byť později, s přeci jen lepším scénářem. Film působí kombinací "animák - boj s ropným magnátem" více dospěle, než by bylo patrné a proto mi nepřijde až tak moc zaměřený na děti. Je to směsice animovaného filmu, který řeší tématiku filmů pro dospělé. Grafika je nicméně hodně povedená a celý film na diváka hraje všemi tóny barev. Pro mě je to velké zklamání a i když snímku uděluji 4*, cítím toto hodnocení jako velkou nespravedlnost těm snímkům, které ode mě dostali po kritickém hodnocení jen 3*. Pokud se bude opakovat pokračování, doufám, že se tvůrci vyhnou chybám, kterých je tento film plný. 4* ()

C0r0ner

Auta považuji za jeden z nejlepších animáků vůbec. Pak ale přišel Disney a celý koncept Pixaru totálně rozesral. Protože klade důraz na peníze místo kvality a zážitku. Scénář je absolutní zlo, které bych bez problému zvládl vytvořit sám, a které je k vidění v kdejaké stupidní sračce. Technicky samozřejmě perfektní, ale přínosem a hloubkou naprostý odpad. Fuj! 35% ()

Martrix

Ale no tak! Proč tolik naštvanosti? Díky reakcím některých uživatelů, kteří Auta 2 smetli div ne do odpad!u, jsem čekal děs běs. A místo toho jsem viděl animák, který je po technické stránce dokonale udělaný a užil jsem si jen o málo menší porci humoru než v jedničce. Ano, děj byl tentokrát o poznání akčnější a rozhodně víc zaměřený spíš pro větší děti, či dospělé. Místy byl scénář opravdu zbytečně překombinovaný a pětileté děti netušily o čem je řeč. Ekologické palivo, průmyslové loby, špionáž? Chápu rozhořčené reakce těch, kteří čekali milý a jednoduchý příběh, navazující na jedničku. Místo toho tady máme akční, špionážní jízdu, za kterou by se nemusel stydět leckterý živák. Největší problém Auta 2 je to, že se tvůrci netrefili do očekávání spousty lidí. Statisíce detailů, dynamika obrazů, načasování vtipných scén, vykreslení charakterů postav a nehloupý scénář...možná toho všeho bylo až moc; včetně stopáže. Ale pokud se dokážete oprostit od srovnávání s jedničkou, tak jako samostatný film, jde pořád o silný nadprůměr. Jestli chcete vidět opravdu mizerný animák, podívejte se třeba na Loveckou sezónu 3. ()

Pajky3

Pořád je to hodně dobrej animák, ale oproti prvnímu dílu je výrazně slabší. Až neskutečně moc prostoru dostává Burák, což je z mého pohledu na škodu. Jinak bondovky jsem nikdy moc nežral, tekže je jasný, že ani tohle mě nějak výrazně neokouzlí, i když zrovna Finn tomu dával něco navíc. Samotný závody mě bavily, ale celkově to pro mě vyznělo o něco hůř než první příběh. Závěrečný titulky byly vtipný. ()

campix

Druhý díl pixarovských Aut dopadl stejně jako většina nevýrazných animáků tohoto roku a možná dopadl ještě daleko hůř nežli bych očekával. Tvůrci by se měli pustit do nějakého jiného projektu a né ždímat z diváků neustále peníze za profláknuté značky. Sice je mi jasné, že je to velmi výnosné a studia toto nepřestanou dělat, ale já bych prostě upřednostnil nějaké nové zajímavější dílko. Jediné čím mě auta zaujala je klasicky pixarovská animace a také prostředí světa aut, kdy tvůrci chytře zvolili výlet do mnoha rozdílných zemí a převedli jejich kulturu do řeči aut. Zklamání. ()

necisty

Tak je pravda, že jsem se zasmál a děj byl taky úctyhodný, ale od kreslených pohádek tohoto typu se očekává mnohem víc a taky je to jednoznačně horší než jednička. ... Souhlas s Pethushkou ()

Flynn

Pixarovky mám rád, jsou to moje nejoblíbenější animáky. Cars se mi líbil hrozně moc, ale dvojka už bohužel ne. Graficky překrásné (za to by si bezesporu zasloužili 5 hvězd), ale síla, kterou pixarovky vždycky mají v příběhu, se tady prostě vůbec nedostavila. Příběh na jednu stranu hrozně plytký, na druhou stranu zase moc překombinovaný. Dětem se to asi líbí, ale taková ta linie pro dospěle, kterou si čtou mezi řádky, tady prostě není. Škoda no. ()

kvasiva

Jednička byla parádní, ale bohužel pokračování nepatří k těm povedenějším. Příběh stupidní a od toho se to celý odvíjelo. Bohužel pouze 2* ()

c.tucker

V českém znění: Richard Krajčo - Owen Wilson (Blesk McQueen), Petr Novotný - Larry the Cable Guy (Burák), Petr Štěpánek - Michael Caine (Finn McMissile), Ivana Andrlová - Emily Mortimer (Holley Kvaltová), Ondřej Vetchý - Eddie Izzard (Miles Axlerod), Matěj Ruppert - John Turturro (Francesco Bernoulli), Michal Dusík - Brent Musburger (Brent Mustangburger), Jan Budař - Joe Mantegna (Grem), Michal Pavlata - Thomas Kretschmann (Profesor Zweitakt), Pavel Liška - Peter Jacobson (Acer), Kateřina Brožová - Bonnie Hunt (Sally), Marko Igonda - Darrell Waltrip (Karol Kolák), Karel Heřmánek - Franco Nero (strýc Topolino), Vladimír Dolejš - David Hobbs (David Hever), Patrik Hezucký - Patrick Walker (Mel Dorado), Jiří Prager - Tony Shalhoub (Luigi), Kryštof Hádek - Jeff Garlin (Otík), Jiří Hromada - Michel Michelis (Šroťák), Jiří Macháček - Lloyd Sherr (Fillmore), Bolek Polívka - Michael Wallis (Šerif), Petr Lněnička - Jason Isaacs (Šídlo), Petr Pelzer - Paul Dooley (Serža), Vladimír Brabec - Cheech Marin (Ramone), Bedřich Šetena - John Ratzenberger (Mack), Valérie Zawadská - Jenifer Lewis (Flo), Ludmila Molínová - Katherine Helmond (Lizzie), Pavel Trávníček - Richard Kind (Van), Eva Spoustová - Edie McClurg (Minny), Jan Dolanský - Bruce Campbell (Rod "Turbič" Redline), Jana Drbohlavová - Vanessa Redgrave (Topolinova máma a královna), Stanislav Lehký - Stanley Townsend (Vladimir Trunkov) / Sig Hansen (Crabby), Pavel Rímský - Stanley Townsend (Ivan), Martin Stránský - Velibor Topic (Alexander Hugo), Vojtěch Kotek - Lewis Hamilton (Lewis Hamilton), Martin Zahálka - Brad Lewis (Tubbs Pacer), Jiří Dvořák - John Mainier (J. Curby Gremlin), Miroslav Táborský - Stanley Townsend (Victor Mastič), Jiří Knot - ? (Tatra T87) +++ Nejprve se zaměřím na dabing. Takže další počin Vojtěcha Kotka ve spolupráci s překladatelem Vojtěchem Kostihou a dopadl opět na výbornou. Předchozí díl měl na starosti Jirka Strach a Vojtík má jeho školu, tak se není čemu divit, že ty dabingy se zatím pokaždé povedou. A teď k filmu, je to bláznivé a střeštěné, ale je to velice zábavné a je tu neskutečně vychytávek a Bondovkých hračiček, což opět ve spojení s auty funguje velice obstojně. Sice je to jeden z nejslabších Pixarů, ale i tak to obstojí na výbornou nebo na jedna mínus. ()

WolfR

I mistr tesař se někdy utne, jenže v tomto případě k tomu vůbec nemuselo dojít. Pixar ale prostě zvolil špatně. Auta sice byla jejich další skvělý film, nicméně skoro všechny trumfy byly již vyloženy okamžitě, což je samozřejmě na jednu stranu dobře. Na druhou stranu se tedy sequel, alespoň z mého pohledu diváka, jevil jako velká zbytečnost. A samotná Auta 2 to potvrdila. Je to zbytečný film! U Pixaru totiž tentokrát sepsali krkolomný scénář s dementní špionskou dějovou linií, hlavní postavu udělali z auta Burák (to je ta otravná odtahovka z minulého filmu) a obsáhli film spousty klišovitými momenty a trapnými chvílemi. Pixar mě tedy poprvé zklamal a dost výrazně. Vznikl nudný, nezáživný, zbytečný, skoro až vynucený film, a to z hladu děcek po těchto, sice napoprvé vtipných, ale na druhou stranu vyčerpaných mluvících autech. Palec dolů, snad si u Pixaru uvědomí svou první, ale velikánkou chybu a už zase natočí něco dospělejšího a originálního, ne zaprodaný sequel zajímavé, avšak vyždímané látky. Komerční plivanec, 2 hvězdy. PS: Ovšem animace opět posunula hranice, to se musí nechat. ()

Davosh

Tak tady to Pixaru hodně ujelo. Už první Auta byla přinejlepším průměrná, ale to co předvedli ve dvojce... Kde je originalita a to kouzlo, které většinou každá Pixarovka má? Takhle by to teda nešlo, kluci. Prostě nudná, nevtipná slátanina, z které je na hony cítět, že byla dělaná jenom pro peníze. ()

Jermann

Ani ve světě, kde veškerou populaci tvoří auta, nemají ekologická paliva a alternativní zdroje šanci před korupcí a lobbingem .. jak smutné. Budiž vám to ponaučením, milé děti. Všechny body patří bezchybné animaci a nápaditému designu, které zdatně kompenzují naprostou debilitu příběhu. ()

majo25

Miesto dôrazu na humor sa Pixar rozhodol pre akciu v štýle ala 007. Fajn. Ono ťažiť z jednotky je ťažké a ruku na srdce...koho by už len bavila druhá motoristická súťaž, o prvenstvo, body, kolá a pod. Aj keď by som netipoval, že sa pre zmenu dostane hl. postava (MacQueen) na druhú koľaj a priestor na čele dostane Mater ako komedionálna subpostavička. Nedopadlo to vôbec zle, dokonca sa tu dajú nájsť stopy originality, sem-tam vydarený nápad, aj keď iba pre mladšie publikum. Tempo je svižné, akčné sekvencie majú šťavu a filmík utečie ako voda. Myslím si ale, že na tomto poli stačilo a téma už viac nemá čo ponúknuť, iba ak, tak v kraťasoch. ()

bartias

Pokračování jako podle mustru. Všechno, co fungovalo v prvním dílu je v druhém,zopakované protřepané a promíchané s trochou exotiky navíc. Animace je stále prvotřídní, ale Auta 2 jsou prvním filmem od Pixaru, který by mohlo natočit jakékoliv studio s profesionálními zkušenostmi. Chybí jim vyhlášený "Pixar touch". 7/10 ()

wendelin9

Obrovské sklamání. První díl jsem viděla snad stokrát a byla jsem nadšená jak z animace, tak z propracovaných titěrných detailů a jednoduchého a zároveň geniálního příběhu. Ale teď? Tvůrci vsadili na oblíbeného Buráka, který nás ve filmu sice baví svými hláškami a roztomilou "tupostí", ale to nestačí. Příběh je příliš komplikovaný a troufám si říct, že pro menší diváky i težko pochopitelný a v některých místech i děsivý. Bohužel tvůrci nedali prostor dalším postavám, které známe z prvního dílu, a tím příběh ztratil velikou část svého kouzla. Pixar divákovi nabízí sice skvělou animaci, ale ta rozhodně nestačí. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby