Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

dom156

Po vydařené jedničce přišlo velké zklamání v mých očích. Absolutně nic v tomto díle nefungoval jak mělo. Burák mi přišel spíše trapnej než vtipnej a Blesk byl spíše v menší roli, která mu nesvědčila. Zklamání a palec dolů. ()

higuain

Jedno z hesel prvního dílu zní "občas je dobrý trochu zpomalit". Shodou okolností je toto heslo použito i zde coby odkaz na první díl. Samotný film se pak toho hesla ale vůbec nedrží a naopak ho úplně popírá. Žene se to dopředu jako blázen a je to všechno tak akční a zbrklé, až nezáživné. Po dokonalém první díle hořké zklamání. ()

sssssycak

Uplynula pěkná řádka let od prvního snímku o Autech, a jediné, co si o něm pamatuju, je to, že jsem ho viděl, a že nebyl nejhorší. Víc ani ň, takže hodnotím s "čistou hlavou a nezaujatě na jedničce", což dle ostatních komentářů může být pro film plus. Auta 2 jsou další pohodový animák od pixaru, niím extra vybočujícím z řady dalších. Solidní zábava na jeden obyčejný večer. ()

TominoLa

Po výtečném prvním díle jsem si nechtěl nechat ujít druhý díl. Byla to, ale dřina. Dvakrát jsem začal koukat a po pár minutách na mě padla únava a usnul jsem. To se mi vůbec nestává. Nakonec jsem to, ale zvládl a po nudném rozjezdu to i dokoukal a přežil. Jak už to u druhých dílů bývá tak se větší důraz klade na akci a efekty a zapomíná se na příběh. Auta 2 nejsou výjimkou. Kouzlo prvního dílu je pryč. Animace je opět úžasná, ale jinak je to přemrštěná, průměrná podívaná. :( 5/10 ()

Aleee89

(viděno 16. 12. 2011) U Aut 2 jsem tak nějak dopředu tušila, že to nebude ono. Bohužel jsem se nemýlila. Pixar mě sem tam štval svým monopolem na animované filmy, štval mě tím, že nejen Akademie není schopna připustit, že animovaný film není jen počítačová grafika dělaná v Pixaru, že klasické kreslené či jiné animované filmy jsou mnohdy mnohem lepší. Nepopírám, že spousta filmů od Pixaru je skvělých, ale zase nelze tvrdit, že Pixar = skvělý animovaný film. Pár filmů od tohoto studia mě už zklamalo nebo lehce nakrklo, Auta 2 patří mezi ně. Ani jednička pro mě nebyla bůhví jakým zázrakem, ale dvojka je přetavená jednička se spoustou klišé, se spoustou stupidních scén, s žádnou legrací. Hlavní hrdina nic moc (myslím Buráka), místy film otravuje. Pixar klesl docela hluboko, a to nástavbu udělat umí, viz loňské Toy Story, které bylo výborné. Možná moc haním, a přesto to hodnocení nakonec není tak strašné. Procenta má film hlavně za formální stránku věci, ta nezklamala. Ale k dalším pixarovským filmům budu hodně skeptická a doufám, že Auta žádné ceny sbírat nebudou. To bych si myslela, že se všichni asi zbláznili. ()

kajas

Pixar mi zlomil srdce. Naprosto zbytečný film bez jakékoli inovace, plný otravných postaviček, nudný, až to bolí. Nejhorší celovečerák studia, jenom ta pořád bombastická animace mi nedovoluje ještě snížit. ()

StrYke

Díky hodnocení uživatelů na ČSFD, které způsobilo, že Cars 2 je první modře ohodnocený film od Pixaru, jsem se upřímně strachoval, jaký to bude mít dojem na mě. A kupodivu (to je vtip, takhle je to skoro vždycky) se opět od celku liším, protože tohle byla prostě bomba! Tentokrát je hlavním hrdinou Burák, takže film nabírá víc na komediální stránce, ale také díky akčnímu ději na napínavém a akčním tempu. Samozřejmě je jasné, že všechno dobře dopadne a McQueena na konci nevyhodí do vzduchu, ale i tak... Navíc je všechno lemované skvělou hudbou Michaela Giacchina a dokonce i český dabing byl docela obstojný. Sice to tvůrci mohli přece jenom o trochu zkrátit, ale pár nudných momentů rozhodně nezkazí celek, který je, jak jsem již několikrát zmiňoval, senzační. Pro mě se opět uživatelé ČSFD hrozně mýlí (což není tak překvapivé, bylo tomu v roce 1990 s dvojkou Predátora, v roce 2011 se čtyřkou Screm a je tomu i tentokrát) a červená barva by na Cars 2 neměla dlouho čekat. 90% ()

donvitoso

75% ..myslím, že pokračování prvnímu dílu neudělalo žádnou ostudu, scénář byl už sice slabší, ale o to více nabitý akcí a stále stylovými hláškami a vtipnými scénami... já se v kině moc bavil, možná i díky mé společnosti :) ale auta 2 rozhodně nezklamala ()

Diamant

Animácia jednotlivých krajín a miest, kde sa preteká a samotné preteky v 3D sú nádherné. Atraktívna je aj rivalita medzi hlavnými favoritmi. Veľká škoda, že tvorcovia do deja primiešali medzinárodnú špionáž, čím sa celý film poriadne vzdialil od detských divákov a vôbec stratil krásu, ktorá je v jednoduchosti a ktorá vie fascinovať aj dospelých. ()

tufr

Je papamobil katolík ??!! I když mám rád špionážní filmy na kterejkoliv způsob, tak tady to bohužel kazí burák, kterej mě prostě iritoval obzvláště díky CZ dabingu. F or me 55% ()

uterox

S jedničkou se to nedá srovnat. Mnohem více prostoru získává ve filmu odtahový vůz Burák a ten oproti ostatním autům není až tak oblíben u masového publika. Zklamání. Není to zábavné. A hra na "Bonda" v podání aut je až žalostně přetechnizovaná. Jednička nabídla zajímavý příběh. Tohle nabízí jen "akční" podívanou. ()

M.i.k.e

po technické stránce opět precizní a na té nejvyšší úrovni,ale celkově druhá Auta postrádají tu pixarovskou vynalézavost a nápaditost.Jsou sice zběsile akční a nepřetržitě se ženou kupředu ďábelským tempem,ale jako celek je to spíš zklamání.Není to sice úplný provar a děti budou určitě spokojené,ale od Pixaru jsme zvyklí na jinší a lepší kousky.S jedničkou nesrovnatelné...65% (edit : na druhý pokus je to o dost lepší.V mnoha ohledech to zachraňuje výborný český dabing (nikdy bych nevěřil,že dokážu použít slova výborný,český a dabing v jedné větě)...) ()

SallyZen

Blesk McQueen a jeho partička z Kardanovy Lhoty znova na scéně. Bohužel Autům se od prvního dílu asi trochu porouchal motor a možná i vyměnili gumy. Především se mi absolutně nelíbilo, jak z animované sportovní komedie o Blesku McQueenovi udělali animovanou akční "komedii" o Burákovi. Vlastně on byl hlavní postava snímku a takto taky bohužel dopadlo. Burák není typ postavy(auta) na kterým se dá vystavit snímek. On je pouze ten vtipný doprovod hlavní postavy jako to bylo v jedničce. Taky, že jsem byl rád za chvíle, kdy byl na scéně McQueeňák. To si bohužel páni scénaristi a režiséři asi neuvědomili a natočili nevtipnou, rádobyakční záležitost, kterou doufám nezopakují třetím dílem. Obrovský propadák, a to je velká škoda. 25% ()

Rocky88

Jak jinak - opět do detailů promyšlený svět ( holubi!!! :D ), poutavý příběh, skvělé vtípky a humorné situace, dokonalá animace. Ale je tu jedno ale. Málo Bleska a moc všech ostatních. Spíš než pokračování Aut to připomínalo bondovku s dětskou tématikou. Pixar umí lépe. ()

WoWoW

Mluvící bouráci jsou super a první díl miluji, ale na ten druhý se pokusím zapomenout a to co nejdřív. Hlavní problém je totálně hloupý příběh bez trošky napětí a s totálně spackaným vyvrcholením. Hned další problém pro mě byl Burák jako hlavní hrdina. Ani nevím, kdy se mi stalo, že by mě nějaká postava z animáku fakt vytáčela. Burákovi se to dařilo celý film. Takže mažu záznam o tomhle pixarovském veledíle z paměti a už se těším na lepší budoucnoust. ()

Attta

Perfekně udělané, ale asi bohužel jen pro skalního fanouška aut a motorsportu. Ty detaily různých aut a odkazy na všelijaké věci byly super, ale nedokážu si představit, že to docení i někdo, kdo tomu zase tak nerozmí. Konec mě ale pobavil a tak dávám o hvězdu víc. Pořád dobrá zábava a nebýt pomalého rozjezdu, tak to budou i poctivé 4. :) Navíc geniální hudba u "bondových" scének. A u královny na konci jste millí přátelé mohli vidět legendární Tatru 87 (trošku by mě zajímalo proč ji šoupli zrovna do téhle scénky). Fakt jsem se bavil. ()

Streeper

Dějově je to trochu horší než první díl. Ale zase se mi líbilo, že se dvojka věnuje převážně Burákovi. Jenže pro děti by to mohlo být trochu složitější. Navíc je zde daleko více akčních scén a jak jsem psala děj není dost propracovaný, ale přesto se nejedná o špatnou pohádku. ()

Daveed

Já byl velice zpokojený i nadšený. Často platí pravidlo, že další díly nejsou tak dobré jako díly první, co se týče kvality a ideou, ale Auta 2 je to správné pokračování skvělého filmu. Akce, humor a dobrý příběh. 5* si naprosto zaslouží. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby