Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

Ouwen

Rozhodně, ale rozhodně lepší, než první díl ! Akce je skvělá, naprosto úžasná karoserie aut, emotivní příběh, skvělé hlášky a sem tam motto do života. Škoda, že tu není např. 5 závodů, ale náplní je děj a docela mi chybí Hudson Hornet. Jinak rozhodně jeden, z nejlepších snímků, co jsem v roce 2012 viděl. ()

kepiash

Auta 2 jsou jednoduchou pohádkou splácanou podle osvědčeného vzorce. Obsahují spoustu notoricky známých „klišé“ a také několik chyb v logice příběhu. Napadlo mě například toto: Není sice jasné, zda Bleskův tým vyměnil Alinol za normální benzín až před posledním závodem, nebo už dříve. Ani v jednom případě to ale není v pořádku. Pokud by McQueen „dopoval benzín“ již dříve, dopustil by se podvodu, což by byla např. na jeho vítězství v Porte Corsa velká kaňka (a to bez ohledu na fakt, že se tehdy ještě nevědělo, že Alinol je normální benzín – tým Bleska McQueena vědomě porušil pravidla závodu). Pokud by se tak stalo až před závodem v Londýně, kde již bylo povoleno i jiné palivo, stejně se Bleskova stáj staví do role podvodníků a lhářů poté co závodník veřejně prohlásil, že použije Alinol. Je škoda, že tuto záležitost McQueen se svým týmem vůbec neřešil, neboť obzvlášť v pohádkách by takový faul proti morálce a spravedlnosti měl být odsouzen daleko více, než to, že se Burák svou nepozorností zasloužil o prohru v prvním závodě. „A není to jedno, když se nakonec ukázalo, že celý Alinol je podvod a největším zločincem byl samotný pořadatel závodu?“ řeknete si. Ale já si to nemyslím. To, že je někdo větším lumpem nijak nesmývá co provedete vy. Uznávám, že nejsem členem té cílové skupiny, které je film určen, ale o to více je mi to líto. V Pixaru dokáží dnes dělat opravdu parádní filmy po grafické stránce (například jak jsou v Autech 2 nakreslena města? – Klobouk dolů!), proto mě mrzí, že nejsou zároveň zcela morálně čisté, obzvlášť proto, že jsou určeny dětem a jako takové by měly vždy působit především výchovně. ()

Beznoh

Pořád to není špatná pohádka, ale za jedničkou to značně pokulhává. Já osobně jsem od toho čekal daleko víc. Animace jsou výborné, jenže děj už není zdaleka tak poutavý, prostředí plné superagentů, tajných zbraní a dalších super-vynálezů mi k tomuhle typu pohádky prostě nějak nesedí. Stále je to ale relativně slušně zábavné a nějaká ta hlubší myšlenka se tam taky najde, takže pro mě to jsou slabší 4 hvězdy. ()

JohnCZ

Dvojka Cars je prostě typická... dvojka. Už to ani náhodou nemá ten feel chytrého přízemního poučného příběhu, ale je to spíše generický akční chaos, který ale na druhou stranu nenudí a co do humoru je to pořád dost vysoko, i díky skvělému překladu do češtiny, který přidává hromadu vlastních slovních hříček (profesor Zweitakt :D). Jinak je ale dvojka věnována více než závodění největšímu sigma autu ever - Burákovi a zápletce o jeho (nechtěném) zapletení se do špionáže. ()

villon17

Hlášky jako kulometry v honině, místo tajný služby odtahová služba, to mě přeparkuj, je to v toaletě apod. mě vyloženě dostaly, ale jinak sem se po většinu času nudila, všechno to bylo přitažený za vlasy a po absolutně boží a dokonalý jedničce zkrátka tvůrci nemůžou čekat, že jim konzumní společnost bude žrát uplně všechno. ()

liquido26

Auta pobavila i na podruhé. Opět ta samá klišé o přátelství a braní lidí takový jaký jsou, ale stejně to bylo fajn. Špionážní příběh byl oproti pohodové jedničce trochu překvápko, ale povedlo se. Hlavně to italský město bylo nádherný. ()

corpsy

Pixar chcel v tomto prípade pojať postoj rovnajúci sa prísloviu ,,nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky,, a preto zaujal pozíciu - skúsme niečo iné a nečakajme s tým až na ,,trojku,, či ,,štvorku,, pričom vymedzili hranice. A vznikol paradox. Bondovský motív nieje zlý námet, je to zlatá studňa na všakovaké akčné scény a gagy, ale čuduj sa svete, vo svete Áut to akosi nefunguje. V opäť premrštenej stopáži je priveľa nudných scén, hlášky ani nepočuť a možno ani tie decká nebudú spokojné. Až tak. ()

F.man

Ale takhle přece ne. I kdyby byly Auta ještě více akční, ještě více technicky povedené a přidali i více špionážního humoru, na víc asi nepůjdu. Už prvnímu dílu jsem dával, na Pixar jen průměrné, tři hvězdy a jestli byly za něco, tak za příjemnou rodinnou atmósféru, kterou utváří silné charaktery zejména McQueena a Buráka. Ta je teď pryč a nahradila jí akce. Místy povedená, nepopírám, ale alespoň pro mě absolutně duchoprázdná, hrozně povrchní a vykalkulovaná. Ten film prostě nemá tu "duši", díky které mám Pixar tak rád. Takže řemeslně zručné, vtipy máme taky odfajfkované a o animaci asi není třeba mluvit, ale hrozně, hrozně sterilní. Do not try the free pistachio ice cream! It done turn! ()

PauloZ

Jako nejslabší Pixarovku bych to neviděl. Je to akční jako ďábel, komické prvky fungují a 3D zážitek byl velmi dobrý. Co mě ale nejvíc vadilo jsou ty občasné, šíleně ukecané pasáže, které strašně zpomalují děj, navíc nijak originální klishé s emočním prožitkem dvou nejlepších kamarádů, kteří řeší nějaké rozpory. Hlavní poenta nebyla zlá a celý ten příběh s bourákem "agentem" je hodně v pohodě a zábavný. Ono se asi nedá nic moc co kritizovat, když je to pro děcka. Oproti jedničce to ale ztratilo to kouzlo. 3,5* ()

ConanVJ

Auta 2 jsou taky hodně povedený animák. Viděl jsem ho v CZ dabingu a některý vtípky jsou fakt super. Ve druhém díle se kromě závodění vyskytují i tajní agenti, akční scény, ale to vše v pěkné nenásilné formě. Za mě 80% :) ()

Kryton

Tak a je to tady?! Pixar umí komerční rodinou slátaninu bez hlavy a paty. Pryč je originalita a nahradila se hloupým vtipem až skoro buranského typu. Myslete si co chcete, ale dvojka aut je nejzbytečnější pixarovka! Burák pobaví leda malé děti. Tohle je obrovské zklamání. Teď se právě ukáže, zda se pixaru dávají oskary jen za své jméno. ()

baribal

Narozdíl od jedničky bez výraznějších nápadů, kouzelná animace je něco co je u pixaru samozřejmostí. Snaha o aktuálnější příběh s problematikou alternativních paliv je sice dobrý nápad, ale ne do filmu pro děti okolo dvanácti let. Dá se říci, že se zde projevuje Shrekovský syndrom, kdy pokračování je sice stále celkem vtipné, ale v podstatě ve všem kopíruje předchozí díl. ()

zdepapepa

Stále mi jde hlava kolem z celého fan backlash. Teorií mám několik - a) nelíbilo se jim poselství filmu "neměň se, ať se ostatní přizpůsobí" a pár přátelských agitek, b) nelíbil se jim přenes děje ze zenovské poučky v závodění na dospělejší odkaz klasickým špionážním filmům a bondovkám, c) nelíbilo se jim věnování velké pozornosti Burákovi. Jako příznivce hyperrychlého Pixarovského "mrkni a přijdeš o to" humoru se mi to velice líbilo. Animaci opět posunuli o krok dál a tak je všude scenery porn v podobě malebného Tokia, Toskánska a Londýna, který jakožto poslední se dočká scény, kde prolétávají auta obrovskou rychlostí a za nimi kompletní Londýn z vrchu. To by ještě před pár lety dalo animátorům hodně zabrat. Všechny lokace jsou pak okořeněny přítomností několika celebrit, kde ovšem vše skvěle vyniká opět promakaným českým dabingem. Hlavně při opakovaném střetu kultur (rozuměj Burák v cizině) zůstanou bez úsměvu pouze tváře naprostých cyniků. Ač tu všichni často zmiňují vtip s wasabi, mně nejvíce učaroval vtip s japoncem za sklem na písku, skvělé české podání mi připomnělo návštěvu vyšší společnosti Bolka Polívky v Dědictví, což také není příliš komedie laděná pro malé děti. A stejně tomu je tak i u tohoto filmu, se vším střílením a několika implikovanými smrtmi. Pixar zkrátka nerad vkráčí do stejné řeky dvakrát a nyní si může odškrtnout další žánr. Více špionážní než The Incredibles, méně rodinné než první Auta, ale přesto stále o třídu výš než konkurence. ()

Adasin

Být to "jen" špionážní spin-off bez Buráka, tak je to absolutní pecka. Druhá Auta se však prezentují jako plnohodnotný sequel k jedničce, a to je ten největší problém. Jednička se nesla úplně v jiném duchu a zaměřovala se na Bleska McQueena a jeho proměnu z namyšleného sobeckého frajírka v sympaťáka se srdcem na pravém místě, a taky na jeho závodní kariéru a závodění jako takové. Ve dvojce je závodění odsunuto na vedlejší kolej a i Blesk se do něj dostane jenom kvůli Burákovi, s jeho vývojem to nemá nic společného. Dalo by se říct, že je tam jen proto, aby se s Burákem pohádali - jako auto, které budou padouši kvůli Allinolu chtít zabít, si mohli vybrat někoho jiného, stejně tak náhodné auto, které Finn s Holly zatáhnou do mise, mohl být někdo úplně jiný než Burák. Ale i když mě upozadění Bleska tuze mrzí, tak v případě spin-offu by to bylo ok a filmu jako takovému to vyloženě neškodí. Ne, to hlavní, proč podle mě tolik lidí Auta 2 jako plnohodnotný sequel nemusí (ostatně i samo Disney jej při kampani na trojku vesele ignorovalo) je Burák a to, že z něj zde udělali hlavní postavu. On je sice dobrý jako vtipná vedlejší postava a trhlý kámoš hlavního hrdiny v jedničce, ale dvojku svou neschopností sráží hodně dolů, že to až vtipný není - je to většinou spíš dost trapný. Upřímně se nedivím, Bleskovi, že se naštval, když ho Burák ztrapnil a připravil o vítězství. Mimochodem to poselství o přátelství je sice hezké, ale ne vždycky je úplně vhodný být doslova sám sebou. Jo a to, že měl Burák na konci přítelkyni, navíc takové pěkné auto, mi přišlo absurdní. ------ Prostě bez Buráka by druhá Auta byla úplně jinde - vlastně všechny scény, ve kterých není nebo aspoň není ten hlavní (tj. mluví někdo jiný a Burák je zticha) jsou skvělé - vyzdvihnout musím především skvělý úvod s Finnem McMissilem (btw. skvělá postava, která by si ten spin-off zasloužila) a skvělou hudbou, a všechny scény, ve kterých padouši ubližují závodníkům Word Gran Prix nebo agentům - obzvlášť scény s agenty jsou na Disney překvapivě temné a drsné - např. když Professor Z (proč mi Professor Z připadal jako parodie Arnima Zoly z prvního Captaina Americy?) přikáže ať "zabijí" Roda Torqua. Kromě toho je tu i opět Burákem zazděné téma týkající se fosilních a alternativních paliv - taková zápletka by podle mě fungovala i v hraném filmu s lidskými agenty. ------ Jednička měla aspoň podle mě jistý přesah a je vhodná i pro dospělé diváky, dvojka je ale kvůli Burákovi vlastně jen špiónská parodie, ve které ten potenciál mít přesah je (viz téma fosilních a alternativních paliv), ale je trestuhodně nevyužitý a zbytečně zazděný hloupostmi. Je to škoda, ale pořád se na dvojku Aut podívám radši než na mnoho jiných animáků. ------ Tenhle komentář je psán z pohledu dospělého. Z mého dětského pohledu by to bylo za pět (v kině se mi to tehdy fakt hodně líbilo i přes toho Buráka), z toho dospělého a více kritického už tak za tři. Po menší úvaze dám čtyři hvězdičky s tím, že dvojka Aut bude moje velké guilty pleasure a některý fórky a narážky jsou pořád super. A ta animace... krásná. P.S.: Giacchino by měl dělat víc soundtracky ke špionážním filmům, nejlépe k Bondovi, protože soundtrack (zejména u agentů a honiček) je fantastický. 7/10 () (méně) (více)

MartinezZ

Pokud vezmu v potaz, že to může být jedním z prvních setkání děcek se špiony, proč ne. Technicky perfektně zvládnutá animace, ale filmu chybí Pixarovský scénář a důvtip. Takhle tu je jen standardní klišé se, za vším stojícím, dobrákem a figurkou Buráka. Přesto si myslím, že na děcka to má příliš rychlý spád a merchandisingu tak Auta 2 příliš nepomohou. Průměr, a co je největší škoda, Pixaři jsou čím dál tím více pod Disneyovským pantoflem - možná už po Pixaru zbyla jen technologie, což? ()

Rosana odpad!

Moc hezky udělaný, technicky dokonalý film. To se musí nechat. Pár fórků tam bylo, zápletka byla akční a napínavá. Druhý díl ale ztrácí originalitu oproti prvnímu dílu. Není tu nic nového a naopak film působí velmi klišé (looser hrdinou), vnucuje rádoby dobré myšlenky (přátelství znamená hodně), ale bokem mu unikají nesmyslné pointy. Příliš se film podobá světu lidí a auta tu nemají žádný účel - stejný film mohli natočit s lidmi. Co mě ale hodně irituje na tomto filmu, jsou rasistické, xenofobní a brutální kontekxty schované pod líbivou zástěrku ekologického hnutí. Kam proboha ta kinematografie spěje? Chápu, že zajeté stereotypy (nacista je vždycky záporák) se hodí, ale tohle je film pro děti! Vždyť v jedné scéně bylo umučeno auto! A nenadávejte, že spoiluju, tohle je fakt nechutný a fakt to přepískli! ()

Asgy

Moc nechápu, jak může tak úspěšné studio, kterým Pixar bezpochyby je, svěřit pokračování výborného animáku takovému patlalovi. Co se týče 3D a animace, je to sice krásná podívaná, ale ten scénář. Víc to podle mě zprasit nešlo a Ben Queen by se měl hodně stydět. Hanba mu. ()

ArsenalEagle

Tentokrát se děj přesouvá k rezavému Burákovi, který se náhodou stal Tajným Agentem.. Zajímavé, ale na jedničku to prostě ani zdaleka nemá. Slabé 4* ()

Soundtrack

Má to dobré momenty jako každá pixarovka, ale vůbec mi tam nepasovaly všechny ty výbuchy a špionáže, navíc Burák ani McQueen nejsou zrovna zajímavé hlavní postavy. Nejlepší na filmu jsou samozřejmě závody a Macháček s Liškou :D První vcelku nepovedená věc od Pixaru. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby