Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

JJ.Gibson

Asi patřím k těm, které druhý díl aut rozhodně neurazil. Ba naopak mě dobře pobavil. První auta byla skvělá a byl to perfektní dětský animák a dokázali jsme zamouřit očka na jeho jednoduchostí. Kdežto druhý díl dětskou stránku věci poněkud opomenul. Rozumím rodičům, že jsou z toho rozčarovaní a děcka nemůžou pochopit všechny narážky. Určitě to je mínus. Ale když to vezmu z druhé strany, tak mě jakožto dospělého, tento film velmi dobře povabavil. Byl dospělejší, ale Pixar takové animáky má také, tak nevidím důvod, proč se na něj tolik hněvat. Líbilo se mi bondovské pojetí, měnění destinací, hlavně Japonsko bylo cool! Burák mě více prostoru, možná až moc :) a občas některé dialogy nebyly úplně dobře promyšlené, hlavně ten jak z Buráka dělali naprostého idiota, to sem nepatří, ale dá se to nakonec prominout. Takže já Autům 2 fandim!!! ()

Laxik

Film o závoďácích, ve kterém se skoro nezávodí. Dětinská pohádka pro děti s překombinovaným (a značně ojetým) dějem. Pixar zklamal. Naštěstí to má pár povedených fórů. ()

numi

Průměrně napínavá a průměrně strhující kreslená autobondovka bez Bonda a sexy bondholek, okořeněná prvky rodinného filmu. A pro koho že to teda vůbec je? Ví Bůh a John Lasseter... ()

zipper111

A já musím říct, že se nám to s mladou líbilo. Jediná postava, která mě tam moc nebrala, je bohužel burák. Tak nějak mě tam celou dobu štval, až na světlé vyjímky. Je pravda že celý film působí tak nějak málo konzistentně, sám vlastně neví, jestli se má zaměřit na závodění (to se bohužel moc nestalo), na špionáž ( to se z velké části stalo, a vcelku povedeně) nebo na Buráka(což se bohužel stalo hodně, po chvíli začal být vlezlý, ale měl své momenty, to zas ne že né). No zkrátka, Auta 2 nejsou špatný film, ty Pixar snad ani neumí, ale prostě neohromily. Což jim málokterý zmlsaný divák odpustí. 4* ()

blackrain

James Bond je holt fenomén, který pronikne všude. Takže klidně může být vymakaným auťákem. Celá agentská zápletka neměla chybu. Burák je opravdu jedinečné a úžasné auto. Dokonale zastínil svého kámoše Bleska. Ovšem, úžasná byla i anglická královna a její královská rodina. Bavila jsem se královsky. Já prostě takové animáky můžu. Některé geniální detaily mě hodně překvapily. ()

gogos

V hlavní roli Burák. Příjemná animovaná komedie decentně parodující špionážní filmy se docela povedla. Animace je na úrovni, i když Pixar už vytvořil mnohem lepší, děj ujde, vtípky jsou vydařené. Opět se vydařila hudba a co možná tentokrát trochu zaostává je jakési poselství snímku a nějaké osvícení hlavního hrdiny. McQueen je až moc vyrovnanej a Bourák až moc správňáckej. Auta 2 jsou další zdařilou Pixarovkou, která není vůbec zlá. Horší 4* ()

ABLABLABLA

Posunuli jsme se trochu dále. Ze světa klidného městečka Kardanové Lhoty, kde se snaží Blesk objevit znovu sám sebe, se ocitáme mezi špiony a akčním nebezpečným světem. Mě se tenhle nápad líbil a zpracování bylo samozřejmě skvělé. Tvůrci nám představili super špionské fára, které jsou po zuby vybavené vším, na co autí mozek řáčí mysleti (ani James Bond není tak vyzbrojen), auta sumo bojovníky, automaty, ze kterých vám místo Snickers vyjede náhradní pneu či olej, geiša auta, nebo také záchody pro auta. Honičky, přestřelky, humor to vše bych čekala od akčního filmu ne od animáku. Hlášky typu "nachytali jsme ho, jak strká nárazník, kam neměl" jen dokazují, že i zcela běžné fráze pro lidi se dají převést na auta. Sice si nejsem úplně jistá, jestli děti mladší pěti let některé vtípky pochopí, jelikož jejich mysl ještě není zkažena současným světem, ale i tak za mě rozhodně 4*. Ať žije Bourák Bond! ()

Tirion

Po kritice, která se snášela na druhá Auta z dílny Pixaru jsem se až bál se na ně podívat. A to nejen proto, že jsem obrovským fandou tohoto studiového zázraku. Nicméně jsem si počkal na premiéru na obrazovkách HBO. A zase jsem se přesvědčil, že vlna kritiky (pozitivní i negativní) mě nijak nezasahuje v konečném výsledku. Auta 2 nejsou tak špatná, jak se o nich mluví. Ale, ano, jsou rozporuplná (co do tématu, zpracování i scénáře). U Pixaru jsme byli zvyklí na extra porci nápadů a invence, ale je zkrátka pravdou, že tyhle aspekty Auta 2 postrádají. Ale stále je to technicky dokonalé a dá se říct i vtipné (sledováno s výborným CZ dabingem). A pokud mám Auta 2 hodnotit v poměru kvalita-nápaditost-příběh, tak tak musím učinit stejně, jako jsem tomu učinil v případě Toy Story 3. A tam ten poměr je velice podobný. A přesto je Toy Story 3 hodnocen velmi vysoko. Proto ani Auta 2 u mě nepropadla. Pěkných 70% je u druhého dílu solidní nadplán. ()

kaylin

Studio Pixar zrovna není z těch, které by se příliš specializovalo na pokračování. "Příběh hraček" byl dlouhou dobu jedinou výjimkou, která - jak se zdá - bude od chvíle, kdy byla natočena "Auta 2" spíš pravidlem. Pixaři stavěli na tom, že každý jejich film byl jedinečný, vytvářely nové světy, nové příběhy. Docela jsem se divil, když bylo oznámeno, že právě "Auta" budou mít svoje pokračování, protože to jsem si dokázal představit spíš u "Úžasňákových", ale nedá se svítit. Mimochodem, dalším pokračováním - vlastně prequelem - bude snímek Univerzita pro příšerky. Ale čekají nás i originální filmy, jako první "Brave" alias v češtině "Rebelka". To se zase nějaký český distributor vyřádil. No, zpátky k autům. Pojetí filmu je originální, stylizuje se do špionážního filmu/komedie, ale těch vtipů je docela pomálu a jsou poměrně dětinské. Nejvtipnější pak byla závěrečná scéna s královskou stráží. U každého jiného studia by to vůbec nebylo špatné, ale tohle jsou Pixaři a člověk - hlavně po krásném "Příběhu hraček 3" - čeká trochu víc. Ale úroveň animáků u Pixárů je pořád vysoko. Samotná animace je prostě nádherná, pokaždé přizpůsobená příběhu a prostředí. Možná budete malinko zklamáni, ale aby vás to úplně přinutilo vzdát se Pixaru, o tom silně pochybuji. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/rockova-lod-cruise-diaz-shawshank.html ()

katuska138

Toto pokračování naprosto nenavázalo na skvělý předchozí díl. Je to jen téměř nevtipné cestování po celém světě. I děti kolem mě se celkem hodně nudily. Jednou mě můj milovaný Pixar prostě musel zklamat. ()

MATADOR

Jediná sázka na jistotu ohledně animáčů pro mě v tomto roce, ale někdo asi rád vyhazuje peníze, nebo mi někdo chce tvrdit, že tohle dokázalo vydělat?! Takovej patvar, že se to ani těm dětem nemohlo líbit, protože takhle nezáživný, težkopádný a dospelý příběh bych asi těžko hledal. Tohle Pixar přehnal na celé čáře, nepovedlo se! Tam, kde Auta bodovala na celé čáře je zbytečně rozšířeno do neskutečných šířek, ale což, alespoň vím, jak se jmenuje nejhorší Pixarovka - Auta2! Bohužel! ()

džanik

Vrchol možností animační (špionážní :) techniky? (srovn. Toy Story) Už chybí "pouze" originální a poutavý příběh, který člověka chytne (srovn. Toy Story). ()

kovi55

Konečně jsme se dočkali pokračování a musím říct, že se povedlo. Na film jsem se strašně těšil a znáte to jak to dopadá, když se na něco moc těšíte. Bál jsem se že dvojka zůstane ve stínu jedničky. To se ale nestane, protože dvojka se dere kupředu trochu jiným stylem než jednička. Je o něco inteligentnější a akčnější než jeho předcůdce. Už sice není tak dojemná a tak milá, ale to vše zas vynahradí vtipné scénky, které se zde objevují častěji, více akce a napětí, se kterým se moc v animácích nesetkáme, ale zdá se, že to funguje. Záběry Eiffelovky, Louvru a dalších pak už jen podtrhují fakt, že kluci z Pixaru si zakládají na detailech, které právě dělají tento animák, a když se jich divák všimne, pak bude od plátna odcházet s otevřenou pusou. ()

salalala

Sice dávám čtyři hvězdy, ale je to jen tak tak. To, že se jedná o nejhorší Pixarovku, se bohužel potvrdilo. O animaci se nemá cenu bavit, protože ta je špičková a naprosto dokonalá. Vykreslení velkoměst, atmosféra závodů a jejich natočení je zkrátka parádní. Tentokráte to ale chlapci přehnali s příběhem. Je fakt, že u Pixaru je člověk zvyklý na trošku jednodušší příběhy a to je kámen úrazu. Špionská zápletka je hodně složitá a komplikovaná a nevím, zda se to dětem povede pochopit. Závodnická je pak odfláklá a až moc jednoduchá. Je pravda, že kromě Buráka jsou všichni vlastně vedlejší, což mi osobně až tak nevadilo. Ale s tou jeho idiocií to asi taky kapku přehnali. Nelze se ubránit tomu, že ta dvojka je dělaná čistě pro zisk a z důvodu merchandisingu, což je škoda. I to morální poselství je teď spíš otravné. Čtyři jsou opravdu s hodně odřenýma ušima a hlavně kvůli pořád parádní animaci. Příště ale už tak tolerantní nebudu. 70% ()

FilmFan24

Dokonalá animace a úžasná paleta barev. Jen ten příběh je pro menší děti nějaký komplikovaný...Všeho moc škodí a tady je bohužel všeho moc. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby