Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber (Demetri Martin), jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, ve kterém se hosté objevují, jenom když opravdu nemají na výběr. Najednou se kolem začnou psát dějiny a největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí. (oficiální text distributora)

pakobylka

----- "Běž ... podívej se, jak vypadá střed vesmíru !" ----- Zažít Woodstock - ano, to je to správné slovo: ZAŽÍT. Se vším, co k němu patří. Splynout s mohutným přívalem, který se nedá zastavit, protože dávno zapomněl na své primární poslání: Vydělávat kapitál. Ujíždí na všem, co je k mání, plný nekontrolovatelné euforie, nevysvětlitelného porozumění a všeobjímající sounáležitosti - poháněný nezměrnou vnitřní energií, kterou vysílá do všech světových stran. Může vás ovládnout i osvobodit ... nebo obojí najednou. Podle toho, co si vyberete ... ze všeho, co nabízí. Je součástí jedné z vln, které přicházejí. Znovu a znovu. Vracejí se - i když v sobě nemají zakódovaný pravidelný rytmus mořského příboje. Rodí se z deziluze, živí je vzdor a odvěká touha po volnosti - jsou chaotické a nepředvídatelné ... a jejich dozvuky mohou obletět celý svět. Někdy nevyužijí svůj potenciál, tváří se krotce a neškodně - jakoby nic se jen na malou chvilku zastaví u břehu, aby se ohřály v mělkých vodách a převrátily pár kamínků ... jindy se zdvihnou a udeří silou tsunami - a přitom smetou všechno, co jim stojí v cestě. Můžou vás minout nebo vzít s sebou ... potom vás vynesou ke slunci nebo pohřbí na dně oceánu. Možná se blíží další z nich ... nebo se právě nacházíme někde v mezidobí ... mezi přílivem a odlivem. P.S.: Celá ta záležitost je pozitivně hravá i mile výstřední ... a především perfektně vyvážená - kapkami hořkosti, které k životu neodmyslitelně patří. Nezdůrazňuje svou nekonvenčnost - bere ji jako samozřejmost, jako neoddělitelnou část sebe sama. Hudební čísla nečekejte ... o nich nevypráví. Jde jí o všechny, kteří se té monstrózní akce nějakým způsobem zúčastnili ... tím myslím ÚPLNĚ o všechny - zejména o ty, kteří nestáli na pódiu. A taky jí jde o ATMOSFÉRU ... musím říct, že se dostavila včas - trochu sjetá, ale stoprocentní ... bez nadsázky. ()

campix

Pohled na legendární festival Woodstock především po stránce organizace a vytváření legendárního festivalu kultury hippies, ale také hudební milník obecně. Nejde ani tak o popis toho kde, kdo, kdy vystoupil. Jde hlavně o myšlenku a lokální dopad tohoto festivalu na místní obyvatele. Hodně hvězdně obsazené, přičemž největší hvězdy se objevují v nejvíce bizarních rolích. Hodně příjemné, ale tak jako nějak divně prošumí. Sice je stopáž poměrně dlouhá, ale vůbec to tolik nepřijde. V záplavě filmů rozhodně originální počin, ale v mých očích mu něco chybí. ()

Juto

Znova má presvedčil, že Ang Lee je skvelý režisér. Film sa pomalšie rozbieha, ale potom ma dosť zaujalo ako ten chaos zvládnu. Škoda len toho ,že nebol ani jeden záber na pódiu. Skvelý herecký výkon mami podaní herečky Imelda Staunton. 7/10 ()

SHI-SHA

S trochou nadsázky mohu říct, že jsem hipík. Poslouchám hudbu 60. let, jsem pacifista atd. Těšil jsem se na filmový otisk této zajímavé doby. Nepřišel. Přišla jen nuda, homosexuální scény (proč?) a ne zrovna optimistický konec. Nepouštějte si to, radši se koukněte na dokument. ()

dr.fish

Mojí chybou a přehmatem bylo, že jsem čekal film o Woodstocku, hudbě, hipících a tak. Ale toto se jmenuje "Zažít Woodstock". Zažít, nikoli prožít a být tam. Jde o drama židovské rodiny, vztah syna k matce a potažmo i otci. Chlapec je totální lúzr. Hledá něco čeho by se v životě chytl. Na pozadí toho všeho v podstatě omylem pozve do městečka pořadatele Woodstocku, tím zachrání rodinný motel v úpadku, festivalu se sice dočkáme, ale hudby nikoliv. Takže zklamání, hipíci jsou tam tak trochu navíc a jen chvilku. Hlavní hrdina mne především iritoval. 55% ()

bartias

Příjemný film s nostalgickou atmosférou ukazuje Woodstock z opačné strany. Jeho hrdinou ale není nikdo z organizátorů, nýbrž mladý kluk, který pro festival dokázal najít místo. Komedie Zažít Woodstock sice navzdory pokusům vizuálně připomenout proslulý (a proslule dlouhý) dokument Woodstock sice nepředvede nic světoborného. Na nedělní odpoledne ovšem sedne dokonale. 7/10 ()

wendelin9

Popravdě nebýt toho, že mě Woodstock vždy přitahoval a poslouchám muziku, kterou jste právě na tomto festivalu mohli slyšet (nebo spíš vaši (pra)rodiče), film bych možná hodnotila i hůř... Film jsem bral spíše jako záznam z příprav na tuhle velkolepou "hippie" událost, než jako flm, který by měl bavit široké publikum. Zklamal mě i fakt, že můj oblíbený herec, na kterého jsem se těšila Emile Hirsch, se ve filmu mihl sotva 3x a bohužel i to, že hudba nehraje ve filmu ani roli vedlejší, natož hlavní... Jako filmový divák jsem zklamaná plochým a "nijakým" dějem jako hudební fanoušek děkuju za zajímavý dokument. ()

Noviik

Zatím nejzajímavější téma, které si režisér Ang Lee vybral, bohužel nejslabší zpracování tohoto vizuálního génia. ()

Kamkon

Jeden malý "výlet" o jednom velkém "poznání" jménem svoboda a nezávislost na pozadí největší hippie akce. Ale na plnohodnotný film to nestačí, chybí mi tam víc prožitků a hlavně NĚJAKÁ TA HUDBA!. Navíc rozbíjení obrazovky či plátna na několik čtverečků zbytečně ruší. ()

Pavlínka9

Nemůžu si prostě pomoct :) Plný počet hvězdiček. Mám šílenou slabost pro filmy, které znázorňují a nebo jsou vytvořeny z období 60.let 20.století. Tohle pro mě byla prostě pohodovka největší a k tomu ještě výborně natočena Angem :) Skvělý herci, výborný střih a hlavně - barvy. Barvy, které jsou specifické pro tehdejší dobu a kulturu. Někdy jsem si musela chytat čelist, jelikož tehdejší situace tam byla bravurně vytvořena a pohled na pole plné lidí, kteří vyznávají stejný styl života a názory - a s myšlenkou, že se to opravdu stalo a vypadalo to přesně takto - tak to bylo úžasný. Snímek měl i smutné části, které byli ale výborně znázorněny a nestal se z toho přeslazený snímek, který by každý v polovině přepnul. Smích, zármutek, úsměv na tváři i vyvalené oči. To byli všechny moje činnosti při sledování tohoto filmu. A rozhodně vím, že ho v životě ještě párkrát uvidím. ()

Muse

Pokud si na konci filmu musím položit otázku "O čem že to teda bylo?....", někde bude něco špatně. Pominu-li, že hlavní postava mě znechucovala až do morku kostí, sám příběh organizace květinového festivalu nebyl za celé dvě hodiny schopen upoutat moji pozornost. Nabídl mi sice naprosto odlišný pohled na hippíky, a sice tak trochu "zevnitř" i "zboku", ale k čertu.. - koho to sakra zajímá?... ()

venison

Očekávala jsem film o rockových hvězdách, drogách, nezávazném sexu, hippies s hromadou výtečné muziky.. A dostala jsem příběh vzorného uťáplého nesmělého chlapce, který má problémy s despotickou matkou hudrmanicí a nemluvným otcem mrmlou.. Kvůli prázdné rodinné kasičce se podnikavý synek rozhodne přivést do ospalého farmářského městečka nejlegendárnější festival všech dob.. Průměrné melodrama o hledání sebe sama se spoustou podivných až neslučitelných postaviček.. Najdeme tu prazvláštní kombinaci herců jako jsou např. Liev Schreiber v sukni, Eugene Levy v roli vypočítavého farmáře, veterán z války Emile Hirsch, ježibaba Imelda Staunton, hipísačka Kelli Garner a její sjetý přítel Paul Dano.. Na "Almoust Famous" to zdaleka nemá.. ()

asirtes

Prepána, to čo napadlo Anga Lee natočiť z Woodstocku rodinný film??? Tento pokus len jemne lízne hipie aj to viac-menej len tým, že ukáže pár exhibicionistov a feťákov. Taking Wodstock pripomína skôr rodinnú drámu z 90-tich rokov v produkcii Hallmark-u. ()

hanagi

Woodstock bez špetky atmosféry a bez hudby. Pohled do zákulisí koncertu podaný bez zaujetí a bez nápadu. Autoři příběhu evidentně mají k fenoménu Woodstock velmi vlažný vztah - a to je to, co mě mrzí - čekala jsem asi spíš něco jako Piráti na vlnách, čekala jsem láskyplné retro plné skvělé muziky. ()

VasaX

Velmi zajímavý a atmosferický snímek. Komorní zápletka a široký záběr témat a stereotypů, každý jako malý kousek kovu ve zvonkohře. A celé to tak potichounku cinká a je jen na divákovi, kam upře svou pozornost. V podstatě jsem se nenudil, což mě potěšilo. Na druhou stranu Taking Woodstock není snímek, na který budu nějak častěji vzpomínat. Ale atmosféra ta působila, málem bych i úplně zapomněl, že venku jsou tuny sněhových břeček a nevlídná zima. ()

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

26.04.2008

Tchajwanský režisér se dostatečně heterosexuálně vyřádil v erotikou nabitém, v Americe dokonce mírně skandálním thrilleru Touha, opatrnost... a teď se vrací ke gay tematice. Možná doufá, že mu opět… (více)