Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber (Demetri Martin), jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, ve kterém se hosté objevují, jenom když opravdu nemají na výběr. Najednou se kolem začnou psát dějiny a největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí. (oficiální text distributora)

popkec

Nudný film. Čekal jsem něco trochu dokumentárního (nevěděl jsem krom názvu a filmů vůbec nic), to film nesplňuje ani trochu. Postavy jsou o ničem, nevýrazné a ani hlavní postava si mě nějak nezískala. Natočené to není špatně, pro mě to byla ale ztráta času a musel jsem se hodně přemáhat abych se vůbec dostal až na konec. ()

Fakipics

Tohle téma mi není vůbec cizí. Já, jako věrný fanda zasviněných nohou, nahého sortimentu oblečení,Dorrsů či lsd, považuju tento nekonfliktní film za úspěšnou podívanou při nedělní povalovačce. Nehledat v příběhu vědu(jedná se spíše o scény ze zakulisí a o celkovou organizaci festivalu) a nechat se unést, jaké to asi muselo být(narážím na scénu s tripem uzavřeni ve starém volkswagenu) cool. Elliot musel být prima člověk, i přes rodinné neshody či narážky máloměsta se mu povedlo něco ohromného. ()

brando

Skvělý film, absoluťně jsem nečekal, že mě takhle dostane. Nesmírně citlivě a trefně pojatý příběh, kdy jsme svědky přerodu ospalého městečka v bouřlivou manifestaci jedné generace, která se stala vztyčným bodem a zpětnou vazbou pro generace následující. Pro mě osobně se film zařadil vedle Bezstarostné jízdy, Vlasů a The Doors mezi nejlepší filmy s danou tématikou. Navíc ho i řadím mezi Top 5 filmů natočených po roce 2000. ()

NoFiction

Ne moc pěkná ukázka ze zákulisí a přípravy o jednom z největších festivalů na světě. Místy jsem si až na pár výjimek vůbec nepřipadal jako v roce 1969. ()

Warsheek

Pro mě jedna velká asociace na czechtek(y). Myšlenky, pocity, nálady. Všechno se vracelo a všechno to bylo vlastně stejné jako ve Woodstocku. Přípravy, nadšení, noví přátele, únava, loučení... Tohle je povinnost pro všechny dredatý :-))) ()

blackJag

Další žánrový skok Anga Lee a další důvod k radosti. Leemu se obdivuhodně podařilo zrealizovat stylově přesnou atmosféru, pro kterou je si snadné představit, že se díváte na skutečné dobové záběry (ikdyž samozřejmě nedíváte). Kdyby se mu podařilo do probíhaných událostí zakomponovat i více motivů ze samotného koncertu, byl bych ještě spokojenější, protože takto je to sice velmi povedená zákulisní fabulace s mnoha zajímavými postavami, ale kýžený vrchol jí vzhledem k legendární "značce" Woodstocku tak trochu chybí a člověk, který si film dá vzhledem k těmto hudebním souvislostem, bude asi oprávněně sklamán. Hudba:Danny Elfman. 80% ()

V.Silver

Liev Schreiber mě málem zabil, ale jinak mě často napadlo, na čem zrovna asi Ang Lee jel, když tohle točil :) Bylo skvělé podívat se do zákulisí pořádání jednoho z milníků moderní doby, ale to zákulisí bylo takové hodně... zvláštní. Nic moc se nedozvíte o žádném z hlavních hrdinů, nic moc se nedozvíte ani o tom, co se dělo v městečku, které se zuby nehty bránilo pořádání této monstrakce, ani o těch, kteří tu monstrakci pořádali, není tam ani jeden záběr na některou z kapel, která tam hrála... vlastně ani nevím, o čem to pořádně bylo. Na druhou stranu to ale přesně odpovídá názvu i účelu filmu, "Zažít Woodstock". Takže pokud nečekáte dokument, bude se vám to líbit :) 70% ()

Pedross800

Celkem zajímavý pohled do zákulisí vzniku a průběhu legendárního fesťáku. I když o hudbu vlastně vůbec nešlo tak to mělo i pár kouzelných scén, takže jako film na sobotní večer to splnilo očekávání. ()

Philoun1

Očekával jsem trošku něco jinýho, hlubší pohled do postav hipíků a jejich filozofické úvahy, tady je to bráno trochu s odstupem což mě mrzí, nicméně to byl opravdu pohodovej filmek. ()

milancecil

209. Žádný zázrak není vyloučen, jen být ve správný čas na správném místě, mít to správné povolení a velkou odvahu v zázrak uvěřit, chopit se té příležitosti, třeba i divoce improvizovat, hlavně ničemu nečelit, nebránit rozumem, pokud dozrál čas, velké události si samy, i když překotně, najdou svůj vlastní směr, ono to vždy stejně nějak dopadne, právě tak se své životní příležitosti chopil podnikavý mladík Elliot Tiber ze skomírajícího městečka Woodstock, v nadšení nabídne pořadatelům hudebního festivalu v časové tísni vhodnou náhradní lokalitu, bez představ o rozsahu důsledků uvolní formální organizační překážky a s nimi náhle i proud těžko předvídatelných událostí, které se pak stanou nejen nezapomenutelným symbolem tehdejší doby, ale následnou znásobenou odezvou i společenským a kulturním převratem, jež tradiční odvrhne jako překonané, v vzedmutém souznění uvolní a spojí nesčetné ideály, názorové proudy i osobní utopistická očekávání, sledujeme bez pochyb skvělé dílo, kterému určitě fakticky nechybí nic podstatného a přitom se vše nese neustále na vlně vtipné zábavy, bravo!!! ()

Arius

Tak ten skromný príbeh o Elliotovi ktorý sa dá vnímať ako hlavná dejová línia stroskotal. Pri celej tej brutálne vymakanej výprave šiel bokom, Ang Lee dokonale vtesnal do 110. min všetko čo ste kedy počuli a videli o kultúre hippies. Ak tu išlo o to zachytiť mágiu 3 dní hudby a mieru tak sa to čiastočne podarilo, ja som si to užíval a dosť výdatne tomu dopomohli herci, snáď s výnimkou D.Martina boli všetci skvelý u mňa obzvlášť zabodovala dvojica I.Staunton a H.Goodman. Fakt sa na to velmi pekne pozeralo a Volunteers od Jefferson Airplane to famózne zaklincovali! A to už som sa zlakol že ich vydedia,skvelé! ()

Ferinka

Nic podle mého očekávání, nic, čím by byl film nějak výjimečný a největší potěšení přinesly dokumenační prostřihy z tehdejšího Woodstocku. Ale hlavní hrdina se mi moc líbil, teda do té doby, než začal ujíždět na drogách. ()

Dromed

Jako rocker a hipisák sem čekal víc..Film ani není o Woodstocku jako spíš o politicko-managersé kaši kolem něj...škoda, čekal jsem méně keců, víc nahých lidí v bahně a víc vypalovaček od Hendrixe a Joplin. ()

birdie.

Tento snímek byl pro mě zklamáním, protože mám období hipíků ráda a na Woodstrock bych určitě zašla.. Příběh byl však lehce předvidatelný. Dávam 3* První za E.Hirsche, druhou za párty v autě a třetí za tu dobu:-) ()

Firebug

Nejprofláklejší americký svátek hudby, lásky a míru očima rodáka z Tchaj-wanu. Čekal jsem atmosféru hipísáckých šedesátek za doprovodu rockových legend - nedostal jsem. Vzal bych za vděk i pohledem do zákulisí organizace takovéto monstrózní akce - nikam to však nevede. Taking Woodstock je příběhem nezajímavého Elliota Tibera, který je chvilku organizátorem (spíše jen ubytovává návštevníky) a potom lehce účastníkem. Nic tu však není uchopeno pořádně. Samotná postava nebaví a za srdce mě to totálně nechytlo, což je to poslední, co bych od filmu o Woodstocku čekal. Takové průměrné 3* a převažující zklamání. ()

vaja

Kdyby se Zažít Woodstock jmenoval Zažít přípravy Woodstocku, pravděpodobně bych neměla nejmenší výhrady. Bohužel ale, trailer i název filmu udělaly idiota nejen ze mě. Celou dobu jsem já i ostatní osazenstvo kina netrpělivě očekávali něco jako tour de Woodstock se vším, co k tomu patří a hlavně... nějakou hudbu! Místo toho jsme měli možnost vidět uvědomnění si homosexuální identity, trable v rodině, potíže při zařizování celé akce, sem tam prostoupené vtipnou scénkou. Když už se hlavní hrdina dostal do centra dění, tak neměl nic jiného na práci, než se zprasit elesdéčkem. A najednou se nám zobrazí jakési tripovité moře světýlek s linoucími se riffy někde v dáli. To měl být asi koncertní vrchol, který si sjetý Demetri Martin těžko mohl pamatovat... Film působí, jakoby nevěděl, kam skočit dřív - na louku, na nadávající obyvatele městečka, na rodinu pořadatele, na dělníky. Vylezl z toho mišmaš, který docela obstojně terorizuje natěšeného diváka. Velká škoda. ()

DavidS.

Lee drze a po svém natočil film o Woodstocku bez Woodstocku, samotných koncertů a skoro bez hudby...Místo toho se zaměřil na přípravy a zákulisí, samotné městečko i jeho obyvatele...A tak jako se vyhnul zobrazení hlavní stage, tak se vzdal i velkých prohlášení a dobových gest...Vše tu samozřejmě je, ale jen tak nenásilně a mimochodem...Prostě jen zachytil atmosféru těch několika dní pohledem člověka, který byl všeho součástí...Škoda trochu pomalého a zmateného rozjezdu...Roztomilé obsazení Lieva Schreibera, který už Woodstock jednou absolvoval v Procházce po Měsíci... ()

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

26.04.2008

Tchajwanský režisér se dostatečně heterosexuálně vyřádil v erotikou nabitém, v Americe dokonce mírně skandálním thrilleru Touha, opatrnost... a teď se vrací ke gay tematice. Možná doufá, že mu opět… (více)