Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber (Demetri Martin), jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, ve kterém se hosté objevují, jenom když opravdu nemají na výběr. Najednou se kolem začnou psát dějiny a největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí. (oficiální text distributora)

fredisek

Vidět Neapol a zemřít...houby!...zažít Woodstock a zemřít! Nikdy bych nedokázal být hippie, ovšem Janis Joplin bezmezně zbožňuju. Kdyby se u města, kde žiji, uspořádala nějaká taková akce, která vstoupí do dějin, asi bych si pak mlátil hlavou o zeď, kdybych se jí nezúčastnil. Film je stylovou záležitostí s nijak ohromujícím příběhem, ale dobrými dialogy a vtipnými pasážemi. Transka Vilma mě dostala. Od teď budu říkat, že jsem po ní pojmenoval svého psa (i když psice Vilma své jméno hrdě nosila již dlouho před tím, než jsem měl se Zažít Woodstock čest). ()

Garch

Woodstock byl nejen fenomenální koncert ale také vyvrcholení květinového období šedesátých let. Pak už to šlo jinam... Natočeno v pohodě a jak to asi bylo. Navíc pohledem kluka, kterému se Woodstock chystá za chalupou. Jeden z víkendů, který bych si zadal do stroje času :-) ()

dezert

Jeden z nejzbytečnějších filmů (minimálně) tohohle roku. Neskutečně suchopárný a uspávácí cosi, co nedokážu pořádně pojmenovat. Asi se točilo bez scénáře, jinak si nedokážu vysvětlit to, že tam není ani náznak něčeho jako je děj. Ale to by zase bylo na tenhle počin moc frajerský, takže se spíš točilo podle špatnýho scénáře. Natočit film o Woodstocku a té době celkově tak neuvěřitelně nezajímavě je na pěst a trest. Takže zbývá otázka, co to mělo znamenat. Pravděpodobně celý tento film je jeden velký srán. Jedna hvězda za ten rozdělenej obraz v některých pasážích. Vždyť ten film vypadá, jak kdyby ho točil komunista! To není nic proti Angu Lee, Zkrocená hora byla docela super, ale nejásal jsem u toho. Toto nepochopím. ()

Gore

Vždycky byl můj sen narodit se do doby hippies a žít tak, odjet do Woodstocku, plně osvobodit svého ducha a tělo...Tenhle film mi bohužel jen částečně dokázal navodit tuhle atmosféru a víc řešil než ukazoval. Jako každoročný návštěvník hudebních festivalů jsem čekal víc. ()

krvavamera

Fakt paráda. Autenticky zprostředkovaný feeling konce 60. let, respektovaný i kompozicí a střihem, navíc (nejen) po technické stránce (mám na mysli hlavně rozdělené plátno zobrazující zaráz několik výjevů) vzdává hold slavnému (prý nejlepšímu dokumentu všech dob, a s touto tezí mi nezbývá než se plně ztotožnit) dokumentu Woodstock M. Wadleigha (http://www.csfd.cz/film/83439-woodstock/). Samotný film není příliš "hudební", ale koncentrace na osud mladíka, který během Woodstocku poznává hranice vlastní zodpovědnosti nejen vůči rodině, ale především vůči sobě, a konečně se dokáže odpoutat, byla snad ještě zajímavější. Symbolicky odjíždí z rodného motelu spolu s posledními účastníky festivalu. Symbolem jeho budoucnosti je Kalifornie - kam se toužil vydat a kam se v průběhu filmu stěhují jeho přátelé, kam rovněž odjíždí hlavní pořadatel festivalu - zorganizovat ještě skvělejší hudební událost, koncert, který by byl skutečně zdarma, koncert Rolling Stones. Vzhledem k tomu, jak neblaze tenkrát Altamont dopadl (viz dokument http://www.csfd.cz/film/101323-gimme-shelter/), vede závěrečný dialog k silnému kontrastu s navozenou závěrečnou náladou a pro diváka zapůsobí jako proplácání. po tváři. Samotný závěr tak má nahořklou příchuť blížícího se vystřízlivění. ()

arcticsky

Jistěže nevím, zda se okolnosti provařeného a slavného hudebního fesťáku odehrály takto. Nicméně pohled do zákulisí rozhodně nepostrádal zajímavý názor na organizaci masivní akce "zadarmo", kde od začátku vládne totální kalkul a prachy jsou vším....V závěru pak odkaz na vystřízlivění celého období hippies - koncert Rolling Stones v Altamontu. ()

Atheas

To co jsem čekal jsem neviděl. Alespoň jeden záběr z pódia. Velmi pravděpodobně celý film i příběh mohl být zajímavější z perspektivy někoho jiného. ()

TomasKotlant

Zajímavý pohled na události Woodstocku, ze kterého si však kromě velmi netradičně pojatého divadelního představení moc věcí za nějakou dobu nevybavím. Film na mě působil hodně suše, téměř bez emocí, což si myslím, že tuto dobu moc nevystihuje, ale možná se pletu. Přeměna krásných zelených luk v absolutně nestravitelnou krajinu je však silně zdrcující. A hudba, která by u tohoto filmu měla hrát prim mě také příliš nepotěšila - a to ji dělal Danny Elfman! *** Ve zkratce: Pohled na hudební akci, které jste na dosah, ale nic z ní nemáte. (Pardubické letní kino 2010, sledováno v dešti) ()

ypres.bass

Měl jsem 100 chutí odejít z letního kina, ale ten film prostě člověka udrží do konce, protože prostě je potřeba zjistit jak to dopadne. ()

jiri.twist

O filmu jsem nikdy neslyšel a nenadchl mě, jako ostatní tady. Hlavní hrdina nezáživný, celé to bylo spíše takové vypovídající než že by mě děj nějak upoutal, proto jsem si dokonce i chvilku z nudy u filmu zdříml, což se mi nestává a zřejmě jsem zrovna zaspal ten potlačený minigay obsah.  3445 ()

hazaba

Pomalý rozjezd, občas dobré scény, úsměv vzbuzující Liev Schreiber, zajímavé zpracování kamery, kdy se současně díváme na několik scén, zajímavé zpracování obrazů vyvolaných LSD, ale jinak mě to nenadchlo. A nejvíc mi překvapil nedostatek hudby, která byla jedním z hlavních motivů Woodstocku. ()

fixaman

Celé tohle období a vše, co k němu patří, mi bylo vždy neskutečně sympatické.. Vůbec jsem nepotřeboval vidět všechny ty hudebníky.. Atmosféra akce, kterou film zobrazil, mi vše vynahradila.. Vybavily se mi časy, kdy jsem já sám na festivalu jezdil bahnem jen v rozdrbaných džínách; časy, kdy jsme s kamarády experimentovali nejen s LSD ale také s láskou a všichni jsme se chovali jako bláznivá bisexuální partička, což skončilo, když nám bylo cca 18.. Všechno to přináší vzpomínky a tenhle film se určitě zařadí mezi mé nejoblíbenější.. Krása :-) ()

jamesjimbo

perfektně na mne dýchla horká letní festivalová amtosféra, v té době bych snad i chtěl žít. a liev schieber byl dokonalý :D ()

wErniK

Tuctový rodinný příběh s hodně špatnou kulisou nejlegendárnějšího festivalu všech dob aneb o Woodstocku bez Woodstocku. Hudební uspokojení: minimální (žánr: komedie/hudební...?). Celou dobu jsem čekal, kdy se před hlavním hrdinou rozprostře nekonečný vlnící se dav hippies s Jimim na pódiu, přičemž jsem se dočkal pouze homosexuálních scén a mnoha nesympatických postav. Liev Schreiber a Jonathan Groff ode mě ovšem dostávají palec nahoru. Situace si žádá zhlédnutí dokumentu Woodstock z roku 1970 - pro spravení chuti... ()

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

26.04.2008

Tchajwanský režisér se dostatečně heterosexuálně vyřádil v erotikou nabitém, v Americe dokonce mírně skandálním thrilleru Touha, opatrnost... a teď se vrací ke gay tematice. Možná doufá, že mu opět… (více)