Filmová série těžící z našich nejhlouběji ukrytých strachů přidává novou, podivuhodnou kapitolu, která přináší to, co očekáváte – ovšem velmi napínavým a neočekávaným způsobem! Podivná předtucha donutí partu přátel, aby odešli z automobilových závodů krátce před tím, než děsivá hromadná srážka vozů rozmetá auta až mezi přihlížející diváky a rozpoutá ohnivé peklo. Podvedli Smrt, ale Smrt se teprve rozjíždí.... Režisér Hadů v letadle přichází s děsivým a vynalézavým příběhem zoufalého boje, který přátelé svádí, aby oni i ostatní zůstali naživu. (Magic Box)

Nivenx

Tak rozhodně nejslabší díl jinak této vydařené série. Bohužel zde už mě to tolik netáhlo už od začátku a to není to pravé ořechové. 40% ()

Prometheus69

Díl který vznikl spíš jen z nutnosti... nebo jen pro prachy když to trojka tak projela, bohužel i z nic moc smerťáky. Ale přesto se něco našlo" Pekelná jízda, Vysaj mě do sucha, Kartáčování... i když se nakonec nekonalo.. člověk si dokáže domyslet. :] Nadruhou stranu má 4 velmý dobře vizuálně spracované intro.. rekapitulačku, které rozhodně velmy příjemně překvapilo jako že já tohle spíš běžně přecházím bez povšimnutí. No a samozdřejmě, propašování druhé vize.... což přece jen přineslo něco nového. Z eskalátoru do pekel" Se mi upřímně chtělo spíš blejt... jako že zrovna tuhle brutálně pomalou smrt někdo pořádně přestřelil. Absolutně se nehodící k povaze smrťáků FD, i co do spracování a provedení.. divné: I když, "FD1- mám to na háku, nebo Pekelně do krásy - FD3 museli ty postavy taky regulerně trpět.. Tohle už byl VELKÝ EXTRÉM. Extrémní týpek co si ho smrt podá v 5 nejdříve jehličkama, pak to zkusí ohněm a nakonec mu dá "budhovo požehnání" Beru tak prostě jako karmu, že ten hajzl si to fakt zasloužil.. a smrt mu to taky dala patřičně jak se patří vyžrat. :) No a kam šlo těch údajných 40mega? No možná do triků... té hnusné vize scény asi. Upřímně... třeba DOOM toho z triků též ukázal minimum... a lidé do dneška žasnou nad tím.. kam že to ty prachy vlastně šli? HOLD AMERIKA NO. :D Jedna hvězda za sound... jako vždy skvělí. No aspoň něco dalšího kladného. ()

Cedr

Takový lepší podprůměr. Tuhle sérii mám hodně rád a i přes její nespornou béčkovost se ji nestydím obhajovat. Marketingový trend poslední doby s restartem číslování Final Destination, ale příliš nesvědčí a čtvrtý díl působí dosti lacině. Chci říci ještě laciněji než předchozí. Scény jsou povětšinou bez nápadu a vyčpělelé, postavy až na pár výjimek nudné. Zklamání. ()

filmmovier

Tak jsem se konečně dopracoval ke čtyřce . Je to o dost lepší než trojka. Ale ani náhodou to není lepší než první dva filmy. Nepřekvapilo mě nic. jenom žhavá erotická scénka, která je nejlepší z celého filmu. To bych si nechal líbit.... Film opět rychle utíká a má svižné tempo, a to je asi všechno. Geniální byla také animace začátečních titulků. Způsoby smrti byly jako ve trojce trapné, nezajímavé a film ničím nepřekvapil. Nijak mě nestrhly ani začáteční závody. Finále bylo celkem v pohodě, akorát nevím, co čekat od pětky. Film pobaví, ale nevyděsí a už ani neohromí. 65%. ()

st.jim

Mějte se na pozoru, protože by Vás mohl zabít popcorn od diváka z vedlejšího sálu. Tady je totiž možné úplně všechno. ()

ecceHOMMO

Tak asi najmenej vydarené pokračovanie osudu smrti.....nemalo to tie správne ingrediencie...absolútne u mňa absentovalo stotožnenie sa a prežívanie osudov hrdinov.....a čo je najhoršie okolnosti úmrtí dostali až príliš absurdný a veľakrát nie logický charakter, čím sa ničila originalita akou postavy umierali a divákovi to prišlo bezduché....A tak sa stalo, že Nezvratný osud 4 je len podpriemerný snímok, ktorý síce nemáte problém pozerať ani dopozerať, ale bohužiaľ nemáte chuť sa ani po dopozeraní nad ním zamýšlať. A súhlasím a Angie.....titulky boli jediné čo sa dalo označiť ako skvelé..... ()

Wall-E

Série "Final Destination" si drží mnohem lepší úroveň než např. "Saw" a asi je to tím, že pokračování není každý rok :-) Už po čtvrté tu máme obehranou písničku, kdy je skupinka teenagerů vystavena nebezpečí v podobě samotné smrti a jeden z nich má schopnost toto předvídat. O proti předešlým dílům tu máme pár změn, ale pořád to je mrazivý thriller, kde nevíme co, kdy a jak se komu stane..... Pořád to funguje a já se dobře bavil..... , ale vzhledem k výborným prvním dvěma "Osudům" nemohu dát lepší hodnocení. 60 % ()

nemik22

To nejzábavnější a zároveň nejděsivější na předchozích dílech bylo, že všichni umírali spíše shodou nešťastných náhod. Když ale osud sám vyšroubuje plot nebo otevře střešní okno auta, neni to ani zábavný a ani děsivý. ()

Avathar

Zbytočný a trápny fail. Prevarená polievka, vlastne už len voda. Malo sa skončiť - už beztak dosť mdlou a nudnou - trojkou... ()

Mrkvič odpad!

To je ale sračka! Chtěl jsem tu dávat za příklad druhý díl a koukám, že to dělal stejný režisér. Tak to schrnu. Málo peněz - slaboulintaké triky, mizerní herci a slaboduchý scénář. ()

Dado

Prvé tri filmy zo série Nezvratný osud mám rád a to aj napriek tomu, že už v treťom bolo cítiť, že tvorcom dochádzajú nápady. Napriek tomu som však od tohto pokračovania čakal omnoho viac. Napokon som sa však dočkal len totálnej straty atmosféry, ktorá sprevádzala predchádzajúce časti, lacne a amatérsky vyzerajúce zabitia a... jednoducho je to poriadny prúser a od odpadu tento film u mňa osobne zachránilo asi len samotné meno. (20%) ()

Ryuuhei

Podle mě paráda. Opět hromada nových vynalézavých smrtí a tentokrát i rovnou dvě paralelní linie za sebou. Akce tentokrát naprosto výborná a napínavá. Ano, je to nastavování něčeho, co jsme tu už měli 3x (nepočítaje následující díl), ale velmi zdařilé, i když překvapivě krátké. ()

lennyd

Během extrémního automobilového závodu se stane nehoda, a většina z diváků na místě umírá. Ale několik z nich se zachrání, díky podivnému snu mladého Nicka, který katastrofu předvídal. Ale smrt - jakmile má jednou svůj seznam, tak nikomu neodpouští - a tak jeden po druhém zpřeživších opouštějí tento svět mnohem brutálnějším způsobem, než jakým mohli poklidně zemřít na závodišti. Nick a jeho přítelkyně Lori se ale pokouší Smrt obelstít, protože nevěří, že osud je opravdu nezvratný ... Po Jamesi Wongovi vzal otěže série do rukou opět David R.Ellis a nedopadlo to vůbec marně. Jasně, žádnou velkou invenci u série, která je postavena jen na jednom jediném a vždy stejném scénáři nelze očekávat, nicméně se Ellisovi docela podařily efekty jednotlivých úmrtí, a přijde mi, že čtyřka není až taková zpatlanina jako předchozí díl. Sice se v tom režisér začal ke konci trochu motat (scény v kině), ale i tak je určitě čtyřka k podívání... ()

venison

Jednička už je dneska kult, dvojka nepadla daleko od stromu, trojka už stála za starou belu.. Čtyřka? Ta je přesně jeden z těch filmů, které jsou dělané na plátno 3D, ale jinak bez nápadu.. Líbilo se mi, že dřív byly představy náhodné a prosté (vylité kafe, větrákem rozsekané noviny) v tomhle posledním díle však šlo o halucinace a vize :-( ()

Phietros

Čtvrtý díl začíná závody na okruhu, kde dostane (jak už tomu bývá) Nick předtuchu, že všichni zemřou.. V panice se snaží závodiště opustit, střetne se s pár lidmi, kteří za ním zuřivě vyběhnou a po chvíli se opravdu vše potvrdí při explozi! Po trojce další průměrné dílko, které nikterak nenatchne a originalitu s akcí od prvních dvou dílů už nedožene.. To je i důkazem, že tvůrci nevědí coby a snaží se udělat bezmyšlenkovitě smrtící pasti s mega efekty! Škoda.. krom průměru, stále snesitelné! ()

Diego

Tohle se může opakovat do nekonečna, takže zaleží na kvalitní kreativitě režiséra, však tahle série je jak hračka, pohrát si s kombinacemi...ale...aspon ta logika by měla být v rámci mezích zahována..a tomhle díle chybí všechno, co jsem zmínil. ()

demented

Bez mučenia sa priznávam, že moje hodnotenie je silne ovplyvnené (aj keď silne nevyužitým) tretím rozmerom. Ono je dosť ťažké nadviazať na tak nosný nápad a snažiť sa ho ďalej nejako konštruktívne rozvinúť. Pokusy by tu síce boli, ale všetky do jedného sú neskutočne kŕčovité a trápne. A tak aj Final Destination numero quatro je opäť len omieľaním toho istého (do zblbnutia). Človeka tak zaujmú len rafinované (ako ktoré),oku lahodiace úmrtia. V tomto smere sa Ellis pochlapil a s prehľadom prevalcoval Wongovu trojku, aj keď sebou nastavenú latku kvality bohužiaľ neprekročil (obzvlášť vydarená je scénka v kaderníctve alebo v autoumývarke, ktorá je ale utnutá v tom najlepšom). ()

drake31

V tomo roku už druhé hororové pokračovanie na ktoré som sa tešil a dopadlo to veľmi zle ... to prvé bolo Wrong Turn 3. Gore efekty hnusne urobené; na mňa to bolo až moc digitálne; hlavne čo sa týka prvej scény s búračkou tie ostatné ale neboli o nič lepšie. Príbeh už otrepaný, dialógy nudné. Celý film je na hovno a tu jednu hviezdičku dávam za úvodné / záverečné titulky a celkom obstojnú hudbu ()

Danny F.

Pěkná vykrádačka předchozích dílů (viz. plot, sražení sanitkou, nastřelovačka hřebíku), hned vedle druhého dílu je to pěkně dějově a krvavě propletený film. Hold osud nelze zvrátit. 75% ()

Timak

a mně se to líbilo ... ano, na jedničku a dvojku to nemá, trojka byla špatná, ale koukatelná, tohle je někde mezi tím špatným a koukatelným. Co mě mrzí, jsou samotné smrti. Dosti absurdní. To co zdobilo jedničku a částečně i dvojku, je teď vlastně pryč. Z této série se stala akorát ždímačka peněz a ruinování dobrého jméno. Ale jak jsem řekl - celkem se mi to líbilo a viděl jsem už horší věci. Pořád se mi líbí ta myšlenka, že smrt prostě neoblafneš a až tady jsem měl poprvé pocit, že smrt se chce taky trochu bavit a dává zdánlivě druhou šanci. Ten konec se mi líbil. Takže celkově celkem spokojenost ()

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

02.02.2011

Pokračování úspěšných hororů je téma, které z nás dostane jen nešťastný povzdech. Když jsme se konečně zbavili Saw (na jak dlouho?), je tu Paranormal Activity – na podzim očekávejte trojku. Nezvratný… (více)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu