George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

zolo23

Pozerám ,pozerám ,pozerám a konca nikde.. Nechápem prečo mal tento film cez 140 minút. Celé sa to mohlo zmestiť do obligátnych 90 tich inak docela slušného filmu. Seth Rogen ma konečne potešil. ()

manonfire

To bylo fakt trapné. Film chtěl působit jako cynická a chytrá sebereflexe geniálního tvůrce humoru, ovšem na to neměla nejen hlavní postava, ale zejména samotný scénárista. Finální řešení srdečních záležitostí bylo také zcela mimo. Jediné co mě potěšilo bylo i to jediné, proč jsem film vůbec shlédl a to sebeshazovačné hostování Erica Bany. K tomu si ale mohl vybrat lepší pódium. 40% ()

P1tr

Příjemný mix dramatu a komedie se spoustou známých tvářích nemohl dopadnout o moc lépe. Mnozí už se Apatowa začínají přejídat, ale stále má co nabídnout.V Komicích dokazuje, že vedle komedií zvládá i vážnější a komplexnější díla. ()

jenik71

Už asi po půl hodince mi bylo jasné, že tohle budu muset až do konce nějak přetrpět. Je to zatím asi nejhorší a nejméně záživný kousek s Adamem Sandlerem. I kdyby byl tento film o 45 minut kratší (stopáž je v tomto případě neskutečně přetažená), i tak bych to nehodnotil jinak. Nuda, navíc téměř o ničem a styl humoru, který jen těžko vstřebávám. ()

silent cut

Hele kámo, myslim žes to podělal... Neměl si brát ty prášky a měl si rovnou umřít. To byla jízdenka ven chlape, co budeš dělat teď? Natočíš další blbej film? Možná že se producenti a hvězdy prostě jen dostali do fáze, kdy zkřížením indie tématu a Blockbusterových kulis úplně čirou náhodou otevřeli svá srdce. Chvíli asi přemýšleli, jestli to nebude trochu trapas, ale pak přišel Jude a řekl že to je to ono a to ono funguje. Adam Sandler do toho poslal emoce někoho, kdo už toho o moc víc dosáhnout nemůže, Seth roste každým shozeným kilem a vlastně mám všechny tak nějak pořád doma a rodina roste. Trochu tu postrádám Aldouse Snowa, ale ten se asi kousnul u Jackie Q ()

Liqid

Bylo tam pár opravdu dobrých hlášek a pár opravdu vtipných situací, ale to je tak asi vše. Stále jsem čekal na nějaký zvrat, ale ten nenastal. Šedý nezapamatovatelný průměr s průměrnými hereckými výkony. ()

Soweek

Člověk by řekl, že když uvidí bok po boku trojici Sandler-Rogen-Hill, že nic lepšího prostě vzniknout nemůže v rámci hollywoodských komedií. Apatow to ale vzal z jiného úhlu a místo ztřeštěné komedie nám představuje inteligentní film, který se rozhodně nechová jako Zohan nebo Pineapple express, ale přesto si ponechává všechny typické "sandlerovky" a "rogenovky" v sobě. Lituji pouze zbytečně přehnané délky, která způsobí, že ke konci filmu už si přejete ať to prostě zkončí a samotný závěr vás už ani moc nezajímá. ()

ZkuKol

Jak Apatowa nemusím a jeho humor mě často nedostává, tentokrát jsem mu podlehl. Hlavně to bude tím, že jde o film o komicích nikoliv o komedii. Jasně pár vtipů či gagů tam potkáte, ale mnohem více je z toho cítit ten Gatsby. Nemá cenu srovnávat Sandlera s Redfordem, protože je to nesmysl, tahle variace funguje a hotovo! Apatow je maximálně neviditelný a nechává vše na scénáři, hercích a hudbě. Má výhodu, že z herců mu to snad podepsal každý, komu si řekl; scénář je fakt super, klidně bych za něj dával sošku (jenže to by musela mít akademie věkový průměr pod 90:-) a hudba je prostě vybraná citlivě. Snad jen ta poslední hodina mohla být trošku lepší (nevím přesně čím, ale je to méně šťavnaté, občas to zadrhává, ale furt super, jen méně než předešlých 90 minut...). Ira chce být komik, George je slavný komik a oba si myslí, že jejich život stojí za hovno a nic se s tím nedá dělat, dá se s tím něco dělat, ale neznamená to, že ať uděláte cokoli, bude to lepší... 90% ()

Looser

Trochu jiný Apatow, takový nostalgický dojezd s proložený pár teenage momenty, ale jako celek fim spíš pro starší a pokročilé... Neuvěřitelný casting včetně dlouhé řady stand up komiků z US je příjemná reálie v rámci tohodle filmu. ()

BMAJTZ

Originalní to zrovna není, přecijenom příběh o člověku který se snaží napravit věci ve svém životě už ut párkrát byl, ale závěr docela překvapí. Takže palec nahoru a když k tomu přičtete Adama Sandlera kterého mám poslední dobou docela rád, máte z toho hořkou tragikomedii jak má být. ()

femme fatale

Jako nejlepší komik mi přišel Eric Bana, jehož role mě pobavila nejvíce z celého filmu, i když nehodnotím vysoko musím uznat, že Sandler se nad sebou začíná zamýšlet, což mu velmi svědčí. ()

sedm.1

Komici je taková pohodová podívaná, ze které jsem si ale nakonec neodnesl vůbec žádný zážitek, prostě mi ta zápletka vůbec nic neřekla, ikdyž mě povětšinu času bavila. Celé mi to přišlo především jako odlehčené vztahové drama, zpočátku mezi dvěma povahami, smýšlením i společenským postavením rozdílnými muži, později přijde na přetřes i ex-milenecká dvojice, ale do klasické komedie to má na míle daleko, popravdě krom obsazení jsem tam nezanamenal ani příliš "Apatowský" styl, prostě se tu hodně řeší, debatuje, hádá, usmiřuje, vše docela ve svižném tempu, sem tam s nějakým povedeným vtípkem, občas emočně vydařenou dramatickou scénou, nicméně spíš než jako celek mi to přišlo funkčnější jednotlivými momenty a okamžiky. Každopádně hlavní předností a tahounem filmu je obsazení, na což sázel jistě i sám režisér. A dopadlo to tak napůl. Určitě u mě zabodoval Adam Sandler, který je všeobecně hodně pro své herectví kritizován, já jsem ale rozhodně jiného názoru, mám ho rád a speciálně zde dokázal, že zkrátka umí. Sedl mi i překvapivě Eric Bana, který mi snad vůbec poprvé byl sympatický. Jinak trochu mě mrzí nevyužitý Jonah Hill. K tomu negativnějšímu musím pak zařadit Seth Rogena, kterému přes spoustu fajn rolí nemohu pořád přijít nějak úplně na chuť a Leslie Mann, která si mi prostě nelíbí. Komici na mě zkrátka zapůsobil jako takový fajn obyčejný filmeček, na který se sice pěkně kouká, ale uvnitř je velmi prázdný. ()

DavidS.

Film má v názvu slovíčko funny, je celý o stand-up komicích, sešli se v něm snad všichni známí Apatowa, ale nějak na tom večírku zapomněli na diváka i pořádný scénář... Vlažné, roztahané a o hodinu přemrštěná stopáž....Nepomáhá ani střelba do vlastních řad, ani rádoby vážnější pasáže, které stejně stojí na té nejprovařenější zápletce...Opravdu musí ve všech současných "dospěláckých" komediích hrát Seth Rogen? A pořád ty samé týpky? Začíná se zajídat... ()

Pollock

Na mě to bylo příliš rozvláčné a zbytečně natahované a hlavně výstupy one man šou byli skutečně převážně o koulích, sexu a hov.... ()

dris

Na každý film od Judda Apatowa se těším. Jeho humor je mi blízky těším se i na filmy které jen produkuje a minimálně do nich zasahuje. A film kde dělá scénář a režii... wow to si nechám líbit. Spojení Apatow - Rogen? To se mi ku.va líbí. Navíc pozadí stand-up komiku. Tohle všechno je super. Ale kombinace Apatow a vážná nota = tragedie. Chvilku vás chce rozbrečet (což Sandlerovi stejnak nejde) a chvilku vás chce bavit což mu bohužel vůbec nejde. Rogen je super a dokáže to podat jako vždy, Sandler je bohužel slabší za to Eric Bana hraje sice chvíli ale je boží. Za zmínku stojí ještě Hill nemá sice moc prostoru ale každé své chvíle využívá na 110%.Celkový dojem - zatím nejhorší film co nám Apatow nabídl. Je mi to líto, ale tohle Apatow prostě nezvládl. Závěr: Funny people nejsou zas až tak funny... ()

ryoga

Trochu "inak" spracovaná komédia než som čakal... ktorá je zároveň aj dobrým príbehom s obrovskou FUNNY atmosférou... Výborné hlášky oboch hlavných hercov, tiež fajn hudba.. má to síce cez 2 hodiny ale vôbec ma to nenudilo...celé to aj človeka dobre pobaví....myspace tu vyfakuje facebook :-D a ešte k tomu Eminem ktorého som tam takmer nespoznal... ()

darwin

Docela zklamání. Čekal jsem smutnou komedii o člověku, který si uvědomuje, že umírá. Místo toho Apatow natočil nemastnou-neslanou komedii, která neurazí, ale spíše předlouhou stopáží unudí. ()

klukluka

S Adamem Sandlerem už jsem viděl mnohem, mnohem horší filmy. Je to pro mě mistr světa v trapnosti. Komici mi tímhle nezaváněli, když nepočítám valnou většinu útržků ze stand up vystoupení. V reálu bych se u nich určitě rděl, ale hlavně by mi bylo ze všech těch koulí a ptáků určitě blbě. To se ti idioti Amíci neumí bavit i něčím (o něčem) jiným? A film? Hlavně přííííšerně dlooooouhej. Koho napadlo, natáhnout to skoro na dvě a půl hodiny? Má to být nějakej Doktor Živago, nebo co??? Nůžky by tomu vůbec neškodily, ufiknout to o půl, třičtvrtě hodinky, tak by na tom Komici mohli jedině vydělat. Protože ke konci (v průběhu návštěvy u Georgeovi/Sandlerovi bývalé lásky se to začalo celý nějak sypat. Do té doby bych možná přemýšlel i o čtyřech peckách, takhle bych tomu nedal více než tři. ()