Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

Flego

Všadeprítomný nádherný klavírny doprovod Kaczmarekovej hudby nás sprevádza nevšedným príbehom vernosti psa k človeku. Dej často sledujeme zo psej perspektívy a tento nápad je veľmi vydarený, lebo film patrí predovšetkým nemej tvári. Z pokľudného tempa nás po hodine vyruší nečakaný zvrat, ktorý len umocňuje dejovú líniu. Film spolieha na ľudské city a je krásne, že ich v tomto prípade dokáže vyvolať zviera. Nie som psíčkar, ani nikdy nebudem, ale kto vydrží sledovať film do konca, bude odmenený. ()

virus10

Dojemný příběh o věrnosti, oddanosti a přátelství jednoho psa jménem Hachiko a jeho páníčka. Vše podtrhuje fakt, že se to opravdu stalo. Dokonce byla v Japonsku na Hachikovu památku postavena socha. ()

poz3n

Samotný příběh je samozřejmě dojemný. Hachikova oddanost spouští empatii na extra levelu a moc se tomu bránit nedá. Nicméně jako celek mě Hallström zklamal. Jeho filmy jsou tak nějak přeslazený, ale když použije správnou dávku poetičnosti, tak stojí za to. To mi tady chybělo. Navíc film uteče tak rychle, že jsem ani neměl pocit gradace dramatičnosti, nebo jinak řečeno, to pouto mezi psem a pánem se nestačilo postupně vyvinout. A nelíbily se mi ty záběry ,,z Hachiho pohledu,,. ()

Roman.Ticka

Rozhodně nepatřím k cynikům, pejsek se mi moc líbil, jako štěně byl roztomilý plyšáček a i jako velký plně potvrdil status prvního přítele člověka. Ale buď je film bližší opravdovým pejskařům nebo se nepovedla forma, jak by měla, jelikož mi vyšla v obyčejný až příliš prostý doják s téměř nulovým dějem. Spíš jsem měla pocit nátlaku a falešné dokonalosti doby, rodinky, prostředí, všeho...Možná že mi obecně vadí stereotyp a místy vlezlá dotěrnost v podobě absolutní věrnosti, možná mi zde vadil furt dokola omílající brnkající hudební motiv jako by tlačení na pilu - brečte, zpytujte svědomí, trapte se. Zkrátka jsem si jistě dojemný příběh neužila a nemíním si lhát do kapsy. ()

GigaPudding

Buddhistický mnich posílá poštou mrňavé štěňátko, které se na jednom vlakovém nádraží vysype a najde ho Richard Gere a je z toho perfektní rodinný film :). Teda možná zas tak perfektní není, příběh je tak nějak obyčejně podaný, prostě takový standard, rozhodně to není špatné, ale zároveň to není úplná pecka. Má to příjemnou nevtíravou hudbu, takový ten radostný a zároveň trochu melancholický nádech a celé je to tak nějak blízké normálnímu člověku a normálnímu životu a podobně jsou na tom i herecké výkony všech zúčastněných. Opravdu hlavní role je tu ale jenom jedna a tu má pes Hačiko, který je hrozně krásný a roztomilý a nejvíc když je ještě mrňavej, prostě takový ten pes, který by mohl být v příběhu o ničem, ale stejně by byla zábava se na to dívat. Hačiko ale není v příběhu o ničem, takže o to větší je to zábava dívat se co vyvádí jako štěňátko a jak dokáže utéct z ohrady a na tu scénku s tchořem, která je asi nejvtipnější z filmu. Hačikův příběh ale není komedie a vzhledem k tomu, že je to předělaný příběh skutečného psa, tak divák ví co ho ve filmu může čekat, ale dojemné scény nejsou laciné a někdy třeba něco ani schválně není ukázané, nebo spíš je to z pohledu Hačika, který u toho osobně není, aby to prostě nevyznělo příliš lacině ždímačkově. Jindy ale stačí krátký záběr a divák už má slzy na krajíčku, v tomhle film funguje velmi dobře. Hačikův příběh nese nějaké všeobecné poselství a myšlenku, která sice není nic nového, ale prostě je to podané velmi příjemně a dojemně. Možná že je to film tak na čtyřku, ale protože slušně funguje ve své podstatě a těch vybraných dojemných scénách a hlavně protože je tam krásný pes Hačiko, tak dáme pětku. :) ()

HellFire

Neuvěřitelný příběh oddanosti, který umocňuje úžasná hudba (Kaczmarek je též autorem hudby ke snímku Karamazovi) a fakt, že příběh se doopravdy stal. ()

AlfaNumerO

Hmmm, dát si nejdřív Psi poslání a pak Hačikó - příběh psa, to je docela síla. Ukažte mi silnější ukázku věrnosti (až za hrob). Hodně a hodně dojemná záletižost. 89% ()

Ilicka

Prvoplánově jsem se nechala dojmout k slzám a všechno ostatní mi bylo tak nějak úplně jedno... PS: Citoví vyděrači mají štěstí, aneb jak jsem plakala v autobuse Student Agency. ()

claudel

Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 11 - film, který Tě rozpláče, resp. dojme. To se naplnilo beze zbytku. Moc hezký film. Ta psí oddanost, věrnost a láska je jedinečná, obdivuhodná a bezmezná. Známý příběh je podán přesně tak, aby chytil za srdce všechny citlivé duše (nejen) pejskařů. Pokud se někdy podívám do Japonska, rád bych viděl Hačiho bronzovou sochu. ()

ARI50

Příběh pro mě skoro bez emoci a většího drama, hrozně jednoduché no já tu krásu v něm neviděl ale spíše obyčejný a normální příběh. ()

veru_needy

Film zpracovává krásný, i když hodně smutný příběh jednoho neskutečně věrného pejska, několik roků marně čekajícího na svého milovaného pána, který se nevrací. Tento film dokazuje, jak silné může být citové pouto mezi zvířetem a člověkem. Vše je ještě podpořeno skvělým a působivě silným dějem, který je založen na skutečné události. O závěru filmu se raději ani nebudu vyjadřovat, neboť mi opravdu tlačil na hrudník a já měla pocit, že to nerozdýchám. - "Oh, old thing. You're still waiting." ()

becki_tu

Dojemný příběh s jedním veledůležitým poselstvím, které by mělo být zakořeněno hluboko uvnitř každého z nás. Hallström opět nezklamal a i tentokrát si vybral ke zfilmování látku, která klade důraz na rodinné zázemí, lásku, přátelství, laskavost, trpělivost a věrnost. 90% ()

Beastmaster4

Pokud by se dala kvalita filmu měřit a ohodnotit slzami, tak se nestydím přiznat, že šlo o jeden z mých největších a nejdojemnějších filmových zážitků. Tento film není ani nutné posuzovat dle kvalit technických prvků. Není podstatné, zda byl tenhle a onen záběr dokonalý, zda provedl střihač dobrou práci anebo cokoliv jiného. HAČIKÓ je životní příběh, příběh vyprávěný s takovým citem a ukázán s takovou láskou k osudu, že není potřeba pitvat něco dalšího. Obdiv a dojemnost přátelství a oddanosti je nedílnou součástí téměř každého psího života, po zhlédnutí filmu nás snad alespoň na chvíli kouzlo momentu donutí pochopit život zvířat, která nás provází částí našich životů. Za psí věrnost bychom měli platit stejnou mincí a ne brát tyto společníky jako doplněk nebo hračku, jak je tomu dnes většinou zvykem. Rozhodně jde o snímek, který vás ponoří do pochmurné, ale obdivné a chápající nálady, otevře vám mysl a oči a snad změní aspoň na chvíli vaše životní postoje...nebo je potvrdí, záleží na každém z nás. ()

duklak2

Dojemný film, který upoutá nejen svým příběhem, ale též i vizuální stránkou. Příjemná je také hudba, která zní celým snímkem. V hlavní roli je zde pes, který ji "zahrál" dokonale. Pan Gere se zde sice neukázalo moc, ale i tak jeho přítomnost potěší. Ostatní herecké výkony zde hodnotit nemá cenu. Je to prostě film o psovi, který ukazuje svoji věrnost ke svému pánovi. Někteří diváci, kteří snímek uvidí, si jistojistě popláčou. Hodnotím lehce nadprůměrně. A možná změním svůj názor ke psům, že jsou podle mého zvěř, která patří do lesa. ()

Coleator

Hm, tak vážně nechápu, jak může mít tento snímek tak vysoké hodnocení... Beru, že ten pes byl docela roztomilej - ale dávat kvůli tomu pět hvězd? Do doby, než umře Gere, jde v podstatě o tohle: "Jé koukejte, pes, vezmu si ho domu, ale hned ho vrátím. Ale on je tak skvělej, já ho chci. A jak se mnou krásně chodí na vlak a jak tam na mě čeká...". Hm, paráda... Jenže postupně je to už prostě dost opakující se a v kombinaci s prodavačem občerstvení a jeho černošské kamarádky, kteří překvapeně zvolají: "Jé, to je Hači!", když se profesorův čtyřnohý přítel objeví na nádraží, vám to začne brzy lézt krkem... Jakmile profesor umře, sledujeme, jak pes stárne, ale pořád na nádraží čeká na svého pána (ačkoliv moc dobře věděl, že ten den Gere zemře, když mu přinesl konečně míč)... No na tuhle dojemnou hru jsem fakt nepřistoupil - a protahovat ten film ještě déle, šel bych s hodnocením ještě níž... Slabé 2 hvězdy... ()

Kamca_

To, že to bude smutný jsem čekala, ale že až takhle moc, to zase ne. Druhou půlku filmu sem celou obrečela ... Po dlouhý době zas film, kterej mě vážně dostal ... Vůbec tomu nemám co vytknout, takže dávám 5 hvězd. ()

Handle

Typický Hallström - pomalé tempo a sentimentální příběh s dojemnou hudbou. Někdy to chceme vidět, někdy ne... Upřímně jsem od tohodle filmu čekal trochu víc, celkově bych k němu řekl "jen": pěkné. Co mě spíš udivuje je to, že zdejší uživatelé kvůli sentimentu často ubírají hvězdičky, ale tady očividně ne. A zrovna tenhle film mi příjde sentimentální hodně a 86% bych nečekal ani omylem. No, za mě tak 65%... :) ()

Lacike

Nepsickarom vstup zakazany. Citove vydieranie najhrubsieho zrna, ale dokonale funkcne. A kladna rola Cary-Hiroyuki Tagawa bola velmi prijemna zmena. Zasluzil by si viac takychto prilezitosti. ()