Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

Tempest

Tak kupodivu to nebylo tak strašné, jak jsem čekal. Neil Patrick Harrris mě tam sice vůbec neseděl, jedině kdyby Šmouly vědecky zkoumal, přičemž součástí výzkumu by byla i pitva, ale jinak to bylo docela dobrý. Děj byl sice hrozně prostinký, ale to šmoulování se dalo přežít. Modráci byli docela hezky udělaní, jako figurky by se určitě dobře prodávali, Azrael vypadal jako živý a největší hold musím složit Gargamelovi, který skutečně vypadal na to, že by si mohl Šmouly mazat na chleba. Film má i docela rozumnou délku a mojí dceři (7 let) se strašně líbil. ()

Bobestom

V první řadě se jedná o film pro děti, proto hodnotím s nadsázkou. Příběh je "moderně" hloupý, efekty jsou skvělé a obsazení velice příjemné. Hodně se mi líbil Gargamel, který je stejně slizký a pitomý jako v seriálu. Spousta scén mě opravdu rozesmála, např. jak policista neutralizoval Gargamela tazérem. Film si 4* určitě zaslouží! :-) ()

The Hobbit

Ale jo, nebylo to špatný...čekal jsem nějakou infantilní kravinu pro děti ale docela mě to překvapilo, protože jsem se bavil i já .......a Gargamel nemá chybu! :-D Chvíli jsem uvažoval i o 4* ale nakonec dávám 3* (ale zasloužený).. PS: českej dabing hrůza, doporučuju originál ()

rigby

Kupodivu jsem se šmoulózně bavil, i když jen chvilkami. Nejlepší byl stejně Gargamel a toho tu bylo hodně málo. Možná ve 3D to mohlo být víc efektní, ale ve 2D je to docela otravný film. Lálála lalalá.... ()

Ondrew

Ked som kedysi, staby maly harant, pozeral tv serial o "Smouloch" (slovensky preklad "Smolkovia" mi nikdy nesadol), urcite mi nenapadlo, ze jedneho dna sa tieto roztodivne modre postavicky dockaju vlastnej filmovej premiery. Nu... a stalo sa. Ocakaval som dost velky pruser, ale napokon je z toho relativne pohodova rodinna snimka, ktora vsak mohla mat (pri troche stastia) vyssie ambicie. Zatial co animovani smoulovia so svojimi kuskami splnaju urcity predpokladany standard, so zivymi hercami je to, zial, na zaplakanie. Najviac ma sr@l (a to snad pri kazdom zabere) Neil Patrick Harris, jeho celkovy herecky prejav bol pre mna priam utrpenim (netusim ci je to tym jeho vecne "ustaranym" vyrazom v xichte, ale dufam, ze ho tak skoro nikde neuvidim). Naopak, Hank Azaria zahral Gargamela bravurne, takze aspon niekto zachranil inak vskutku zufalu situaciu na poli "neanimovanych" hercov. Nuz, pravdou je, ze to cele mohlo dopadnut dost tragicky, co sa napokon nestalo, ale i napriek tomu si nemyslim, ze by sa tvorcovia tymto kuskom akokolvek vyraznejsie predviedli. 55%. ()

Steve5cz

Možná největší blbost, co jsem za poslední dobu viděl. Šmouly jsem nikdy moc nemusel a tu jednu hvězdičku dávám jen za to, že jim tam dělá NPH kompars. Neil má ale štěstí, že mu tuto roli jeho fanoušci určitě bez problému odpustí. ()

wray

uff, to mam naozaj hodnotit? spravil som chybu ze som si myslel ze to nebude az tak detske, a ze snad mysleli aj na starsieho, narocnejsieho divaka - nie... smerfy su proste blbost. to bol serial co frcal v 80tych rokoch a tam to malo ostat. tento remake bol podla mojho nazoru uplne zbytocny. dej velmi slaby, herecky - no, vsak ono to na taky film staci (inak - cely film som si myslel ze ta hlavna hrdinka bola Anna Faris zo Scary movie), a vlastne - nebolo to asi az tak vyrazne, ale zdalo sa mi ze film sa snazi parodovat sam seba. na druhej strane vsak uznavam ze to bolo natocene na urovni, postavicky sa hybali tak ako sa mali, a pre mladsieho divaka moze byt tento film celkom fajn. Ak sa vam teda pacili filmy ako napr. Stuart Little (neuveritelna hlupost) - kludne si Smurfs pozrite. "Normalnemu" divakovi vsak odporucit nemozem... ()

Florie

Docela hezky vyšmoulovaná pohodička, která neurazí a nenudí. Ty malý modrý potvůrky jsou nejen roztomilý, ale taky vtipný, takže já osobně z nich byla unešená hned po několika prvních minutách. Navíc Neil Patrick Harris je prostě BOŽÍ nejen v HIMYM, ale taky tady. Celkově jsou Šmoulové skvělá oddychovka, která dokonce předčila moje očekávání. ()

Georgeton

Jedine čo mi na tomto filme vadilo bol ten začiatok. Chcel som po tom viac informácií o šmouloch a taktiež dlhšie zobrazenie života v dedine ale inak to bolo šmoulistický dobre :D ()

icare

Člověk se sice tak nějak po americku baví, ale podle mě měli Šmoulové zůstat navždy v kreslené seriálové podobě.Udělat z nich akční hrdiny je sice dobrý komerční tah, ale konfrontací s naším světem ztracejí malí modří kamarádíčci (a jedna kamarádka) svou pohádkovou naivnost. Nosit trenky s nápisem I love NY, stavět mrakohouby a nazpívat rockovou verzi šmoulácké písničky - to už je prostě moc americké:) Ale jinak mě to bavilo, za fiasko to rozhodně nepovažuji. ()

gpx

Zasazení animovaných Šmoulů do skutečného světa se mi moc nešmoulovalo. Dalším mínusem jsou tradiční "výchovná" moudra velmi pochybné kvality - klasika amerických filmů pro mládež. Jedno z nich: "Lidi serte na práci. Když něco dokurvíte, přijdou modrý škřítci a fixnou to za vás." Vrcholem je použití cizí fotografie (bez souhlasu autora) pro masivní reklamní kapmaň. Nerozumím tomu jak tohle tvůrci filmu mysleli - obzvlášť v době záležitostí jako jsou ACTA, SOPA či PIPA. Jinak celkem nezávadné. ()

LoboNegro

Příjemné a velmi zábavné filmové zpracování legendárních modrých "skřítků" Šmoulíků. I Gargamel byl dost podobný své kreslené postavě. ()

BarVo

Komentovať nejak zmysluplne rodinné, detské a k tomu americké animačky je dosť ošemetné, keďže evidentne mi nie sú určené. Ale keď už som to pretrpela v 3D, nedá mi nespomenúť aspoň toľko, že s posolstvami a životnými múdrami by som sa už nejak vysporiadala, nie však s tým, že za celý čas som sa nieže nezasmiala, ale ani neusmiala. Ťažká nuda. Pre mňa jedna hviezda, a za moje chichotajúce sa decko druhá. ()

Zelda knihkupec odpad!

eh šmouly no jak to říct viděl jsem asi 5 minut ale málem jsem se z toho poblil ne tady nejde hodnotit jinak... Většinou jsem i k vysloveným propadákům a odpadům částečně milosrdný ale tady to prostě nejde.., ()

Shinnie

Tieto modré stvorenia by si zaslúžili lepšie spracovanie. Nad scenárom si asi tvorcovia moc hlavu nelámali a stavili na klasický nezaujímavý, nudný príbeh bez nejakých zvláštností. Zvláštnosťou bolo tak možno to otravné "šmolkovanie" v každom druhom slove, ktoré z toho spravilo ešte väčšiu infantilnosť akou by to inak bolo. Chápem, že je to rozprávka, ale mohli zapojiť aspoň pár vtipov/vtipných scénok ktoré by zaujalil aj širšie publikum. Takto to ostáva len rozprávkou vhodnou maximálne pre 8 ročné deti, avšak každé ďaľšie to začne zachvíľu nudiť. Jediné odhodlanie vytrvať je len z dôsledku sledovania nového "šatu" tých malých potvor, ktoré ste mali predtým tak radi. ()

RealHonza

Animace šmoulů jsou pěkné a autoři je hezky zakomponovali do hraného filmu. Příběh je taky dobrý. Tuto zábavnou komedii doporučuji. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)