Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

Whyyess

Nechápu ty, kteří tento film hodnotí jednou hvězdičkou nebo dokonce odpadem... Co jste vážení uživatelé od tohoto filmu čekali ? Je to film pro děti ! Žádné apokalypsy nebo poutavý příběh vězně odsouzeného na smrt! Je to pohádka a tak by jste ji měli také hodnotit. Když jsem viděl všechny ty děti po shlédnutí tohoto filmu, jejich šťastné oči a rozzářený úsměv, tak mi bylo hned jasné že filmaři podali skvělý výkon! Zaujali přesně tu kategorii diváků, kterou zaujmout chtěli! ()

Pharao20

Po dlhom čase prvý animák (aj keď polo-animák) ktorý som dopozeral dokonca..Síce infantilné ale narozdiel od väčšiny novodobých animákov pri ktorých neznášam to ako sa nasilu snažia byť zábavní (Na vlásku, Kung-fu panda), Šmolkovia sú tak prirodzene milí a zábavní aj keď to nie je zrovna film pri ktorom sa budete rehotať odzačiatku dokonca ale je to proste príjemné a zábavné...a ešte musím vyzdvihnúť veľmi veľmi sympatickú hranú hrdinku..veľmi zlatá baba (Jayma Mays) ()

enceees

Misty kycovita komedie plna radoby srdceryvnych, poucnych a moralizujicich scen. Ve finale vznika klasicky rodinny film, ze ktereho budou deti mozna nadsene a rodice si preji konec. Mimo to, film ve me opet probudil muj smouli syndrom z mladi, kdy jsem ty modra stvoreni pro tu jejich smoulovatost k smrti nenavidel a fandil povetsinou Gargamelovi s Azraelem, aby tu havet pochytali a nalezite potrestali. Prave zaporacka dvojka svymi gagy dodavala filmu spad. Nesmim opomenout ani postavu N.P.Harrise, ktery mi do role laskyplneho otce nesedi jako Vinnetou do druhe svetove. ()

Kucin

tomuhle by slušelo kdyby to nebylo až tak moc přehnaně dětinské trošku dospěleho humoru to chtělo...i v 10 letech bych se na to citil stary a to je škoda mohlo se z toho vyždimat daleko víc ()

lilylove

Dávám 3* prostě tohle byla taková kopie seriálu "Šmoulové" ale bavilo mě to taky si u mě dost našplhalo to jak Gargamel stál s otevřenýma rukama a zíral k nebi a chtěl říct "jsem génius"' ale nejprve řekl jen "jsem ge" a všichni pubertáci a dospělí v kině se začali nahlas smát protože to znělo spíš jako "já jsem gey" u toho jsem se hodně nasmála..... ()

Ondra.kabrna

Jednou se podívat a stačí. Zatleskat můžeme grafickému zpracování, šmoulové jsou opravdu reální. Ale nijak zvlášť mě děj filmu nenadchl. ()

Chlo0opek

Ale jo, na to, co jsem čekal, to nebylo vůbec špatné. Pěkně animovaní šmoulové i příběh také celkem v pohodě. Lehce lepší 3* ()

wrong3

Tohle hodnocení nechám na dětech,ale já se bavil a Gargamel byl super...Vlastně to bylo celé super,že bych byl dítě??? ()

acrylic

Takhle prznit šmouly ... Měl jsem je fakt rád. Ještě,když jsem je poslouchal na gramofónové desce .. Tohle se nepovedlo. Hold ultramoderní technika starým hrdinům nesluší. ()

dachna

Skoro som z toho ošmoulovatela... ale budiž, na večerné driemanie na gauči ako stvorené. Aspoň šmolkovia boli takí, ako si ich pamätám z detstva ()

zigi odpad!

Pro mě sajrajt. Ač mám původní šmouly fakt rád, tady mi to jejich ustavičný kdákání lezlo na nervy. Tešil sem se na Gargamela, ale bohužel taky trapák. Harris to zachránit nemoh. ()

Kinderr

Nebylo to úplně nejhorší,ale měla jsem větší očekávání, které se nesplnilo. Haris jako herec je super a i zde předvedl parádní výkon, ale zápletka a děj tak dobrý nebyl. Vytvoření šmoulové vypadali také dobře, ale chybělo tomu to kouzlo jako u původních šmoulů. Jsem zvědavá co dají do druhého dílu, který plánují. ()

snupko13

Možno keby sa niečo podobné (pravdepodobne nie v 3D animácii) dostalo do kín v tých rokoch, keď šmolkovia boli hitom a "in" bolo všetko od samolepiacej šmolkovskej abecedy, cez odznaky až po hudobné prevedenia, tak by sme sa asi všetci z toho zošmolkovali. Koná sa však len slabé zošmolkovstanie pre sobotné rodinné popoludnia, čo síce nie je na škodu, ak máte malého člena rodiny, ale predsa. Podľa mňa bol Gargamel jednoznačne najlepšou postavou, možno stupídnejší ako jeho kreslená predloha a škoda, že mu nevyšiel jeho začínajúci podnikateľský plán, myslel som si, že to bude rozsiahlejšie v tomto smere. ()

endymion

Gargamel a černá magie v kadibudce mě fakt pobavily, ale nebýt právě těch výstupů Gargamela, unudil bych se k smrti. ()

Mark1983

Uznávám,že na animovaný seriál tenhle snímek nemá, a to ani z daleka. Přesto se tam najde něco k pousmání tak dávám tři hvězdičky. ()

medveed

Nenáročná oddechová podívaná pro děti, kterou bez újmy stráví i jejich rodiče, a to i na opakované zhlédnutí. 65% ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)