Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

marek29

Očekávání byla horší, ale nejsou tak vtíravý a otravní, jak jsem si představoval. Mám to rozkouskovaný takže potřeba Gargamela a jeho kocoura ještě jednou sjet celý. Zatím průměr dávám přičemž berte v potaz, že hodnocení 2, 1 a odpad tu furt jsou a nebojím se je použít :) ()

ostravak30

Jako dítě jsem měl Šmouly moc rád. Bohužel tenhle film patří do řady dalších filmů, které mají jednoho společného jmenovatele - došly nápady. Jen si to vezměte. Obnovují se staré projekty jako Star Wars, chystají se filmy o všech hrdinech z komksů dvou největší komiksových společností, v jednom kuse se točí remaky, a vymýšlí se filmy, jejichž původ pochází buďto z pohádek nebo z nějakých podobných témat. Jako třeba Emoji ve filmu. Je to prostě současný trend a neminul ani Česko. Ročně se točí stovky filmů po celém světě, bylo jasné, že témata budou pomalu docházet a je to tady. Šmoulové jsou jen dalším příkladem. Není to vtipné a chybí tomu trochu silnější příběh. V dětech to možná probudí zašlou slávu Šmoulů, což je také záslužná činnost, ale jinak je to bohužel trapný pokus, jak vytřískat ze slavné pohádky zase nějaké ty peníze. To je totiž to jediné, co Hollywood zajímá. Nemá to nijak zajímavý scénář, hudbu ani děj. Tohle je typický film na nějž se hodí označení neurazí - nenadchne. 21. století bude bohužel typické tím, že se budou točit průměrné snímky jen proto, aby se lidi nalákali do kin na velkou reklamu. Hlavně, aby se točily peníze. Šmoulové jsou typickým produktem této filmové snahy. ()

Gadamf

Možno som to nadhodnotil z prvotného očarenia, ale po vyjdení z kina som skrátka mal príjemný pocit. Skutočne som sa viackrát nahlas smial - boli tam rôzne zaujímavé nápady. Istá šáblónovitosť a zopár hlúpych amerických vtípkov mu treba priznať, ale vtipné momenty to prevalcovali. Bavilo to deti, bavilo to dospelých a bavilo to dokonca aj mňa. A to všetko aj so slovenským dabingom, ktorému nemôžem odoprieť nečakanú kvalitu. ()

RaDiNeK

Ovlivněn moji přítelkyní, zašel jsem na to do kina čekajíc podobné fiasko jako např. Méďa Béďa. Musím říct, že jsem byl velice mile překvapen. Moc pěkně udělaný film pro celou rodinu nejen pro děti. Párkrát jsem se i pořádně zasmál přitroublému gargamelovi a jeho prašivé číče. Neil byl taky výbornej a bylo zajímavé ho po jeho roli v HIMYM sledovat v úplně odlišném charakteru. Jediné minus je pro mě dabing a málo prostoru pro šmoulinku, která je užasná :) ()

eficek

Kdybych hodnotila jen sama za sebe, tak dám maximálně dvě hvězdičky, ale protože jsem šla do kina za záměrem udělat pětileté holčičce radost a to se taky stalo. . .tak dávám tři! ()

hodbodka

Beru to spíše z hlediska, že jsem na to šla s mým tříletým bratrem, který šel poprvé do kina. Bála jsem se, že na to nevydrží koukat a ještě ke všemu mít 3D brýle. Šmoulové mě ale mile překvapily. Například některé hlášky rozesmály celé kino a vůbec nezáleželo na věku diváka. Zpracování bylo moc pěkný a to, že i tříleté díte dokázalo zařezaně sedět v sedačce a sledovat šmoulíky a vtipného Gargamela s jeho kocourem, svědčí o tom, že se baví jak děti, tak dospělí :-) ()

Gedza

Přesně jak jsem čekala. Totální trapárna. Chápu, že se to dětičkám líbí, ale co je moc, to je moc! Naprosto zbytečné 3D a děj odehrávající se v New Yourku tomu dal korunu! Tento film může potěšit opravdu jen 5leté děti! Neil Patrick Harris zklamal na celé čáře! Pokud si chcete pustil Šmouliky, tak ty staršího data vydání! Klasičtí Šmoulové to je především reklama na ekologii. Ve chvili, kdy je šoupnete do betonové džungle, ztrácí veškerý smysl. ()

heavy66

Nepatřím do cílové skupiny diváků, pro kterou je tento film určen, proto bych ani hodnotit neměl. Musím ovšem konstatovat, že člen cílové skupiny, který se mnou byl v kině, se při romantických scénách ostentativně nudil, ožil a smál se na celé kolo, jen když se Šmoulové prali s Gargamelem. Souhlasím, Hank Azaria je opravdu sladký! ()

lobo87

Šmolkovia prinieslo to, čo sme už tento rok raz mohli vidieť pri Medveďovi Yogim - spojenie legendárnych animovaných postáv s reálnymi hercami. Aj keď tu mi postavy (N.P.Harris a roztomilá Jayma Mays) vadili menej ako u Yogiho, ten bol zase trošku zábavnejší. Keby však nešlo o také známe animované postavičky, hodnotenie by bolo asi oveľa nižšie. Šmolkovia boli zábavní, pouční, vtipní a modrí. Takí ako majú byť. Príjemné pobavenie hlavne pre mladšie ročníky. Ale opakujem sa, tak ako pri Yogim aj tu by sa mi viac páčila len animovaná verzia. Takto si vyšmolkovali 65%. ()

Blazis34

Už i Šmoulové se dočkali svého filmu. A musím uznat, že Raja Gosnell se toho chopil zodpovědně. Krásně zpracované i vykreslené postavičky a děj, kde samozřejmě vyhraje dobro nad zlem. Líbilo se mi i spojení Šmoulů s naší civilizací. Jsem rád, že se nejednalo jen o barevný kreslený svět, ale že se zároveň propojilo setkání se skutečnými lidmi. Příjemná podívaná na jedno shlédnutí. Dávám slušných 60% - tři hvězdy. ()

danndda

po shlédnutí traileru a vědom, že to točí Američané, kteří mne poslední dobou nepovedenými remaky opravdu vytáčí, jsem byl docela mile překvapen. Pro mě je jedničkou Nešika (nejroztomilejší a nejsympatičtější) a nevadilo by mi, kdyby v případném druhém dílu byl jediným vystupujícím Šmoulou. ()

swoulen

Uf, nevím, co se děje, jestli mi klesají hodnoty a nároky, ale mě to opravdu bavilo. Možná je to i tím, že u nás v rodině má jeden člen přezdívku Gargamel. Oprávněně. Jinak nenáročná oddechovka, která se mi trefila ten den do nálady, i když otázky typu "Proč nemají penis?" a "Kde je Mamka Šmoula?" asi zůstanou bez odpovědi. ()

benny159

Príjemná detská komédia, ktorá ničím neprekvapí, ale ani neurazí. Azrael - najpodarenejšia "digitálne" upravená mačka. Šmolkovia roztomilí, Gargamel tupý ako poleno (takto to ale má byt :D) a sympatický "Barney" z HIMYM. ()

Mr.Lojza

Milý rodinný film pro děti, který neunudil ani starého pardála jako jsem já (2O let). Jinak fanoušci Neila Patricka Harrise si ještě na jeho velkou filmovou roli musí počkat. :) ()

Moni33

Uff, no co k tomu napsat... Už po sedmi minutách mě všichni šmoulové začali štvát s tím svým šmoulováním a Šmoulinku jsem si taky zrovna neoblíbila. Naštěstí vše zachránil Nešika - asi můj nejoblíbenější Šmoula:) No je pravda, že film je hlavně pro děti, ale taky jsem se na něj ráda koukla. Šmoulové jsou pěkně graficky provedení a Gargamel vážně bodoval :) Ale největší plus má Neil Patrick Harris, je to vážně skvělý herec a právem patří do mé Top10!:) Škoda jen, že nedostal větší prostor v závěrečné bitvě proti Gargamelovi :) No ale jinak jde pouze o průměr, film nemá žádný zajímavý děj a to je asi největší mínus. Navíc celý film nadávate na tu příšernou písničku, co si ti šmoulové pořád pobrukují, a po filmu jí nemůžete dostat z hlavy a sami si jí začnete zpívat :) ()

PamelaJJK

Já se, na rozdíl od většiny zdejších autorů, na film těšil a nebyl jsem zklamán!!! A už to je úspěch. Znáte to. Když se člověk na něco moc těší, tak to většinou nedopadne. Nevím, proč už dopředu bych měl očekávat průšvih, průser, propadák a tak. Může mi to tu někdo vysvětlit? Tahle rodinná zálžitost je náhodou náramně zašmoulovaná. Hraje v tom roli i krapet nostalgie, protože jsem zažil i první modrou vlnu šmoulománie (i když už na prahu dospělosti :-)). Ale pokud se řekne Šmoulové, tak jen blázen může očekávat záležitosti jako od P. Almodóvara nebo L. von Triera. A může se u toho pobavit opravdu celá rodina. A o tom by to hlavně mělo být. Ale celovečerní animák bych taky bral, gouryello :-) ()

White-Man

Šmoulové nikdy nepatřily mezi moje oblíbené kreslené hrdiny ani jako dítě, ale na film jsem se přeci jenom, ze zvědavosti, podíval. Nebylo to zas tak špatné, děti si film určitě užijí a o to tu přeci jde. jediné, co mi příliš nesedělo bylo obsazení hlavního hraného kladného hrdiny (N. P. Harris). Příliš jsem si na něho zvykl v seriálu HIMYM, takže mi prostě někde jinde připadá zvláštně, holt ale to už je úděl seriálových herců. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)