Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

sallyann

Čekala jsem velký průšvih, ale musím říct, že film byl i zábavný. Nejvíc jsem se těšila na Gargamela, ale ten mě bohužel zklamal. Naopak Šmoulíci byli skvělí (hlavně Nešika :)) Do dokonalosti animované verze však daleko! ()

uiu

Oceňuji nápad vytáhnout staré dobré Šmoulíky a představit je dnešní generaci dětí, aby věděly, na čem vyrůstali jejich rodiče. Co ovšem nechápu je fakt zasadit Šmouly do lidského světa a spojit skutečné herce s počítačovými figurkami Taťky šmouly či Šmoulinky. Kdysi dávno to fungovalo ve Space Jamu, kdy Michael Jordan zavítal do animovaného světa Bugse Bunnyho, ale naopak to působí poněkud nuceně a Šmoulové v našem světě působí na dospělého diváka spíše jako tah na komerční bránu. Dejte do toho herce z "fenomenálního" seriálu, který zrovna frčí (HIMYM a mánie kolem jde totálně mimo mě), počítačové šmouly a máte kasovní trhák, na který vás budou tahat vaše děti do kina. Proč se nemůže příběh odvíjet pouze ve světě Šmoulů? To se za chvíli dočkáme i filmů s Gumídky, Kačery nebo pilotem medvědem Balůem, kteří se také dostanou do našeho světa, kde budou tropit neplechu? Sice je to legrace a na dětského diváka to zaručeně funguje, ale ti starší, odkojení víkendovým sledováním Šmoulů budou mírně zklamáni. Pokud se vám nelíbil Alvin a Chipmunkové, myslím, že ani tito Šmoulové nebudou pro vás terno, neboť příběh je vystavěn zcela podobně. ()

oveckaoa

Sám nevím šmouly jsem dřív sledoval jako malý. Po prvních fotkách a traileru jsem se bál že to bude sračka jak hrom ale výsledek je hodně dobrý. Nápad skloubit animovaný a hraný film je dobrý a oceňuji ho. Postava Gargamela je parádní (úplně jak kdyby vypadl z komiksu) Azrael taky ujde (i když pokud si pamatuji předlohu tak tam byl černý a ne oranžový :-)) a celkově děj taky jde. Hlavní herečka manželka toho chlápka ke kterém se ti šmoulové dostali je opravdu kus :-). Některé scény ujdou některé ne ale každopádně na 60 procent to má není to žádná bomba ale ani žádný průser (u mě něco jako Hop). Závěrečnou scénu jak Gargamela přejede autobus jako by vykradli z Scary Movie (kdo viděl pochopí) a na konci ta scéna s Azraelem je boží :-) P.s. tu s cénu s tím hraním na kytaru si mohli odpustit je trapná až bolí nemluvě o tom že jakoby vykrádala Hopa ()

anli

První celovečerní šmoulí dobrodružství a hned ve velkoměstě a ve 3D.No,někomu se zavděčí a někdo bude zhnusen.Roztomilá animace je tatam(bohužel)a nová 3D architektura postavičkám celkem sedne,i když mě připadala trochu zbytečná.Příběh je velmi jednoduchý a celkem snesitelný,chvílemi je i zábavný,zejména v rovině parodování sebe sama.Nejzábavnější postavou je tu bezesporu Gargamel,který film chvílemi vytahuje z nudy skoro sám.Raja Gosnell není totiž kdovíjak nápaditý režisér a na jeho filmech je to bohužel vidět.Plynou a utíkají ke svému konci a velký dojem nezanechají.To platí i tady.Je to celkem roztomilý film,který ale osloví malé děti,maximálně tak do deseti let.Pro starší zůstane jen něco roztomile modrého,na co za několik dní zapomenou.Škoda,kdyby se autoři nechali inspirovat více původními příběhy a starým TV seriálem,myslím,že by to dopadlo o mnoho lépe.Takhle,s přihlédnutím k dětské radosti a přimhouření obou očí,dávám 60% a dodávám,že ten New York se do tohohle filmu fakt nehodí. ()

Tomik.

Tak tady bude mé hodnocení opravdu jednoduché. Špatný film. Moc jsem od toho nečekal a o to více mě překvapuje fakt, že jsem se nakonec přeci jen odhodlal jít do kina. Pohádky mám jako filmový žánr vcelku rád, chtěl jsem si prostě odpočinout a udělat si příjemné odpoledne sledováním jedné z nich (novodobé pohádky s dnes už legendárním námětem!), ale Šmoulové mi prostě nesedli. Nebavil jsem se, příběh mě nezaujal, nezaujalo mě vlastně vůbec nic. Jediná světlá stránka celého filmu je Gargamel, jehož hlášky stojí za to. To ale není nic překvapivého, neboť ve většině filmů jsou ty „záporné postavy“ vlastně nejzábavnější. Tak jako tak to ale na více, než jednu hvězdičku, doopravdy nestačí. Když už mě nezaujal film, upřel jsem svou pozornost na lidi v sálu a byla to zajímavá podívaná. Věkový průměr veškerých návštěvníků byl tak maximálně 15 let a už na nich bylo vidět, že se nudí. Vtipné. Pak se holt nemají dnešní děti stranit pohádek, když jim v dnešní době nabízejí producenti takové šunty. Škoda, to my jsme vyrůstali na něčem jiném a po dnešním "zážitku" jsem za to nesmírně rád! Ani 3D zpracování mě dvakrát neuchvátilo... ()

Bobik9

Ne, bohužel ne! Celovečerní Šmoulové se opravdu nepovedli. Jediným skutečným plusem byl naprosto senzační Hank Azaria! Ten byl vtipný a celkově dokonalý. Neil "Barney Stinson" Patrick Harris se mi v této roli vůbec nelíbil, byl otrávený a unavený, což k němu emůže sedět, když si ho člověk pamatuje z HIMYM. Celkově ten film byl dost utahaný a dlouhý. Celovečerní animovaná verze by možná byla lepší, ale už se mluví o dvojce, tak kvůli Hankovi se na ní budu muset podívat. ()

Nihlathak odpad!

Ačkoliv se zde, zvlášť v podání Gargamela, dá mluvit o několika vyvedených vtipech a občas se ze tmy zjeví nějaký povedený gag, je to ta nejslátanější tupá manažerská moralitka na světě. Humus v podobě návrhářsko manažerské zápletky se fakt nedal ustát, schoval bych hlavu do písku, kdyby nějaký byl okolo, jak jsem se vysloveně STYDĚL za dementní proslovy o srdci od Taťky Šmouly a Harrise. Naprosto odporná moralizující patetická sračka, která se vydává za dětský film nebo něco jako pohádku. Cože?! To už neexistují normální zápletky pohádek? Všichni se musí pořád konfrontovat s moderním světem? A já myslel, že pohádky a rodinné filmy či filmy pro děti jsou tu pro to, aby se na chvilku vyplo, ne že tam budou kariérní potíže, typická zápletka Sandlerových filmů nebo tech nejblbějších komedií o ženách středního věku. Stud, který jsem si musel vytrpět při zhlédnutí Šmoulů, ve mně zůstane asi bohužel ještě HODNĚ DLOUHO. Odpad! ()

noriaki

Slíbil jsem si, že tady nebudu rozpitvávat s kým má Šmoulinka Šmoulíčka, ani komunistickou utopii Šmoulí vesnice. Takže zbývá už jenom film. Zdaleka nedopadl tak špatně, jak jsem si myslel. Pochopitelně se s námětem nedaly čekat zázraky, ale pro děti to bude myslím slušná zábava, a neusnou u ní ani jejich rodiče. Děj se příliš neliší od většiny dílů animovaného seriálu, takže je lehce stereotypní a pochopitelně kompletně předvídatelný. Díky popkulturním odkazům a lehkému humoru jsem se ale docela bavil, a ani jsem si moc nestěžoval na infantilnost. ()

Yoshimitsu

Byl jsem na to v kině ve 3D formátu a těch efektů tam bylo hrozně málo. Pamatuji si, tak na 2efekty :D zbytečně vyhozené peníze za 3D.Film nebyl špatný šmoulíky jako animovaný seriál jsem měl rád a škoditele Gargamela s jeho kocourem.Na prostředí New Yorku a 6 šest malých šmoulíku, jak bloudí a zároveň unikají Gargamelovi se mi dívalo dobře.Místama je to i vtipné. ()

lennyd

Šmoulové si jako obvykle žijí svým životem, a připravují se na slavnost Modrého měsíce. A Gargamel se je jako obvykle snaží chytit. Díky nešikovnosti šmouly Nešiky se mu ale podaří odhalit skrytou šmoulí vesnici, a několik šmoulů s Taťkou Šmoulou v čele, a s Gargamelem v patách, je tajemným tunelem přeneseno do člověčího světa, přímo do New Yorku. Budou se ale muset ve velkém světě hodně rychle zorientovat, aby se mohli dostat zpět domů - a přitom stále na útěku před zrádným Gargamelem. Naštěstí narazí na slušné člověčáky, kteří jsou jim ochotni pomoci... Šmoulové jsou u nás doma nyní v oblibě, tak jsem si říkal, co s dcerou udělá tento, trochu jiný, animák. Nakonec jej ale sledovala docela pozorně, a musím říct, že i mne film docela slušně pobavil - hlavně několika scénama, které sice děti nepochopí, ale pro dospělé jsou suprové (Gargamel a telefonování na ulici nebo "googlování"). Celý film jsem se bavil docela obstojně, až na samotný konec, který sice obsahoval spoustu akce, ale Taťka Šmoula není úplně standardním akčním hrdinou, a ostatní šmoulíci taky ne. Ale což, dceři se to líbilo, a to je hlavní - ne?... ()

Mishqo

oveľa lepšie než adaptácia Yogiho, miestami vtipné, šmolinka nemala chybu a predsa len je rozprávka môjho detstva...ale Gargamel bol velmi neznesitelny ()

drake31

Neurazí, nenadchne, hranica zábavy je nízka, pár úsmevných situácií by sa našlo a potešili prevažne seriálový herci na čele s NPH. Prekvapenia ani sklamanie sa nekonalo, ale aj tak si nemôžem pomôcť a tá +/- hodina štyridsať sa mi zdá prehnaná. ()

hroubek

Na rovinu přiznám, že jsem čekal mnohem větší inferno.Nakonec to ale nebylo zas tak hrozný pokud jste schopný pár věcí přehlédnout.První a nejdůležitější věc je ta, že tento snímek je vyloženě jen pro děti takže někteří starší a dospělejší diváci budou trochu trpět.A od toho se dál vede stavba filmu o morálním poučení,rodina nadevše atd.Modrý prckové nejsou zas tak otravný jak se zdálo z trailerů až na pár scén kdy rapují a já se málem zkácel.Film táhnou kupředu herci včele s Barneym a velmi nádhernou a příjemnou Jayma Mays z Glee.Pár scén zachranuje Azaria jeho Gargamel.Viděno v originále, protože s dabingem by to mohla být smrtící kombinace.Není to žádný zázrak a ani žádný obrovský průšvih prostě obyčejný přůměr. ()

Danny F.

Šmoulové v New Yorku? Podivné spojení. Co mě v tomto filmu nepotěšilo, je nedostatek humor. Vtipné to bylo, ale je zde málo humorných scének. Děj je takový přízemní a slabý. Animace byla celkem povedená. Gargamel má super vizáž a Azrael mě bavil svými grymasami. 75% ()

Maik22

Kde se hrabou tihle (američtí) Šmoulové na ty originální animované z Belgie. Nevím zda li příběh na mě působil až tak rodinně, jak se udává. Odehrávající scénky mezi vražednými zabijáky ve věznici, ženské narůstající prsa a zpevňující zadek....a mnoho dalších malých scének, které mě zaskočily. Tohle bych snad mým "potencionálním" dětem raději nepustil! Pro mne velký průšvih! ()

Trustme

V dobách, kdy Šmoulové ovládali půlku televizní Evropy (u nás druhá polovina let osmdesátých) a každé dítko bylo posedlé vlastnit něco modrobílého, jsem už obdivoval sice jiný druh videopostaviček (nindžové, rambové a commanďáci), nicméně v dobách televizní nudy byl i kdejaký kreslený skřítek dobrý a já se spolu s mladšími sourozenci dívával na to, co může být ještě víc populárnější než Včelka Mája... O desítky let později... Reklamní kampaň supermarketu Albert snažící se vzbudit v dnešní generaci dětí opět šmoulí mánii, lákací trailery, taťka Šmoula na předních stranách novin. To vše mne obklopovalo po celé léto roku 2011 a já se přistih jak nakupuji v Albertu za víc jak 200,-kč, jen abych dostal šmoulí kartičku (no, nebyla na ní Šmoulinka!). A protože mám rád počítačem animovaný film, tak jsem se nenechal dlouho přemlouvat, abych zjistil jestli moderní Šmoulové budou mít víc štěstí, než jak dopadla počítačová předělávka Kocoura Garfielda. Na Oscara to není ( i když Hank "Gargamel" Azaria by si ho zasloužil), ale já se bavil. Možná na místech, kde se smát nemělo, ale pro mě jsou The Smurfs velkým z malých překvapení filmového roku 2011. ()

finy_cz

Když jsem byl malý, fandil jsem šmoulům, ale tady se nedá než fandit Gargamelovi, aby už ukončil ten šmoulí život a byl klid. Věřím, že dětem se to určitě bude líbit, ale mě kazil dojem z filmu i Barney, protože z nějakého nepochopitelného důvodu jsem kažkou chvíli čekal, že řekne ,,Legen.... Wait for it.... daaaaryyy" nebo ,,Suit up!". Je to ale jen individuální problém a lidé, co neviděli Jak jsem poznal vaši matku, asi ani nepochopí, o čem mluvím. Každopádně film má začátek, příjemný děj (asi jako když bych se v mých letech koukal na Pokémony), konec a do toho zapletené nějaké vtípky, které pobaví i dospělé (mě tedy většinou pobavil Gargamel), ničeho více zásadního si tam snad ani není možné všimnout, takže ode mě dostane průměr 3/5 (50%). ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)