Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Kuker_Benny

Ach jo... Pozvedněte se nad sebe! Je to náhodou úžasný seriál, který s obrovským nadhledem bodá do našich vlastních řad. Vychcaný Miňo, totál dementní poliši, jak to může dopadnout? Tak jak to v normálním životě často dopadá... A tady se nad tím můžu zasmát, v normálním životě je to k breku... A ty nádherné slovenské "špeky" - v češtině by to nikdy tak bohovsky nevyznělo. ()

RomanBond007

Vôbec nechápem negatívne ohlasy . Všetci tí čo dali odpad! asi nechápu slovenský humor. Mňa ten seriál nesmierne baví , hlavne od príchodu Mikiho Hrica. Podarený je samozrejmé aj Boborovský a stále nedocenený a z nich určite najbystrejší Šano. Rovnako dobre zahrala svojú úlohu trochu povýšenecká Balažíkova a stredoslovák z Očovej Karol Hurka. Pobavili aj vtipné hlášky a neustále sa meniace ceny tovarov u Miňa :D . Ale strhávam hviezdu za to , že odišla Balážiková. ()

Zabuza

Po úvodných dieloch narastá kvalita seriálu (píšem sám za seba). Nebudem sa tu hrať na nejakého pseudointelektuála, ktorý nad takýto seriálom ohrnie nos a neverí ako to môže niekto sledovať. Pravdou je, že sa mi tento seriál páči a je naozaj vtipný. Hlavne trio Húrka - Skajka - Bobor sú výborní. Najviac však musím vyzdvihnúť výkon Lukáša Latináka, ktorý mi ako Húrka "učaroval" a vždy sa teším, keď príde na scénu. Dejovo nie sú diely ničím unikátnym, ale dôležité je, že celý policajný zbor je zohratý a funguje ako jeden celok. ()

Sofie.com

Podle toho co tady čtu koukám, že na slovensku se to moc nelíbí, ale já si myslím že je to o sto procent lepší než ta naše parodie na srandu! Já se dívám pravidelně a pravidelně umíráme doma smíchy. Luboš Kostelný je prostě geniální s tím svým opakováním, nevím kdo to vymyslel ale je to bomba. Skajka s tou svojí naivitou mě pravidelně dostává a stejně tak ostatní. Jen Miki mi tam trochu neladí, teprve si na něj zvykám, ale hrozně mi vadí že mu vůbec nerozumím co říká, snad se to časem poddá. u mě dobrý! ()

Brano

Tiež musím iba krútiť hlavou, pri pohľade na hodnotenia k tomuto seriálu. Ide o najzábavnejší seriál, aký kedy naša produkcia bola schopná natočiť. Veľmi podarená paródia na našich policajtov. Výborne obsadenie, hlášky, ja som sa bavil. A Kostelný ako Boborovský je nezabudnuteľný. Ale musím dať menšie hodnotenie, pretože po príchode Michala Hudáka som to už ďalej nedokázal pozerať. Strašné trápny herec, ktorý to tam najviac kazil, ale aj autorom už dochádzali nápady. 4* Za prvé série, ostatné mi už prišli dosť slabé a miestami až trápne. ()

• Ženu Maroša Nagya sme v seriáli ešte nevideli, pritom je spomenutá skoro v každej epizóde. Jedná sa o odkaz na seriál Columbo (1971–2003). (EvilMatus)
  • Kapitán Maroš Nagy (Peter Batthyany) se do telefonu často představuje Nagy Maroš, což zní jako „Nagymaros“, název známé maďarské přehrady. (Vazzy)

Časové pásmo bylo změněno