Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Darckol

Nuž priznám sa, začal som to pozerať neskoro - Hudák už bol súčasťou kolektívu. A musím povedať, že je to práve on kto ťahá seriál po humornej stránke (asi to je tým, že mu aj rozumiem tú východniarčinu :)). Nevravím, Latinák opäť dokazuje, že je pán herec, Kostelný hrá toho somára tiež geniálne a ostatní to tam taktiež nekazia - ale ich humor už nie je taký dych berúci ako práve humor Mikyho Hrica. Bez neho museli byť tie prvé série o ničom :/. Ale toť môj názor :). Do budúcnosti by som si prial viac priestoru pre Kassaia. 7,0/10 EDIT: Po pravidelnom pozeraní zvyšujem na 4* - neskutočný kolektív bláznov :D ()

borec999

"Šaňo, ty si debil-Neviem ti to, takto z hlavy povedať-Nebíčko v papuľke." Jednoduchý, neurážajúci humor a ľahká oddychovka na pobavenie, to sú pre mňa v skratke Profesionáli, ktorí uspeli hlavne kvôli dvom faktorom: 1.dobre napísané postavy(kapitán Nagy pod papučou, mierne zabrzdený Šaňo (Debil) Vyšný, neustále sa opakujúci Boborovský) a 2. ešte lepší kasting, v ktorom každý jeden herec zapasoval dokonale do svojej úlohy(zamiloval som si postavy Kostelného,Krónera a Oľhovej ktorí u mňa dominovali, pozitívne prekvapil Batthyány, ktorého dovtedy poznali všetci iba ako Banána z Mafstory a ktorému sadla aj táto úloha a potešili Latinák,Krajčiová a Kassai). Po zhliadnutí všetkých sérií je jasné, že kľúčovým prvkom bol poctivý slovenský podnikateľ a krčmár Miňko Demovič v podaní Janka Krónera, bez ktorého seriál na konci už nefungoval a len varil z vody. Prvých 5 sérií však považujem na slovenské pomery za mimoriadne vydarenú záležitosť, ktorú v mojich očiach predbehli asi iba Susedia a Mafstory a ktorej úspech sa snaží Jojka neúspešene napodobniť už dlhé roky mnohým ďalšími pokusmi o komediálny seriál. Ale darmo. Šarm Boborvského,historky Skajkinej mamy či poctivé podnikanie Miňka Demoviča a jeho stanovovanie cien je nenapodobniteľné. Či? 90% ()

BigDeal

V globále sa nedá povedať, že ide o výborný seriál, no podľa mňa je to najlepší súčasný slovenský komediálny seriál (aj keď je pravda že to nie je kategória kde by sa kvalita predbiehala). Dokonca som sa príjemne bavil i smial ( čo sa o Kraus+Marcin projektoch povedať nedá). Herci sú kupodivu dobrí, najmä Kostelný a Kassai (tým stačí aj slabší text na rozosmiatie), ale vôbec mi nevadil ani Kroner, čo som sa sám čudoval. Som zvedavý ako to pôjde ďalej. ()

casioa.... odpad!

Ďalšia hlúposť "made in čekoslovákia", teda....slovákia. Ale aj Čechy majú iste svojú trápnu rádoby krimi obdobu. Takže, TV sa pretekajú, ktorá ponúkne stupídnejší seriálik, a tak prázdne miesto na poli trápnych seriálov z policajného prostredia musel proste niekto vyplniť. V tomto "nástenkovom" tendri vyhrala TV HNOJ. Gratulácie a ovácie. Bleeeee :( ()

Tomi_901

Začalo to v jednom malom divadle vtipnou svižnou hrou o "mafošoch", čo sa učili anglicky. Potom z toho bol pomerne vtipný seriál, ktorý sa postupne "okukal", námet úplne vyvaril a na konci je konverzačka o policajtoch. videl som to v českej mutácii a slovenská je lepšia. Obdivujem hercov, že do toho išli, pretože sa im to vráti vždy,. keď sa dostanú do blízkosti policajtov. Pozrieť si pár dielov je vtipné, ale ako seriál to rýchlo stratí šmrnc. ()

• Kapitán Maroš Nagy (Peter Batthyany) je bratrem Banána a synem tety Márgit ze seriálu Mafstory (od r. 2006). (Vazzy)
  • V 1. epizóde 8. série sa na nábreží Dunaja odohrá fingovaný únos Maroša Nagya (Peter Batthyány). V rádiu ale povedia, že únos sa odohral v historickom centre. (Johnny.ARN)
  • V mnoha seriálech se objevuje postava, která za celý seriál není vidět či případně ani slyšet. Nejznámějším případěm je pak manželka poručíka Columba (Peter Falk) ze seriálu Colombo (od r. 1971). V tomto seriálu jsou takové postavy dokonce dvě, a to Hurkův (Lukáš Latinák) strýc a kapitánova (Peter Batthyany) manželka. Podobně bylo možné ze začátku spekulovat o Saňově přítelkyni Sáře a Iris, pro ty se však později na obrazovkách místo našlo. (dmk)