Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Richmond

Starý slovenský priemerný televízny seriál. Nič od toho nečakajte. Miestami humor až primitívny (detský) resp. typický slovenský. 50% 3* ()

iggy_pop

Príjemná oddychovka, kde to odsýpa aj vďaka dobre obsadeným hercom. A to i napriek kolísavej úrovni jednotlivých dielov. ()

Monicina

Aj by to celkom ušlo, i keď nové diely už boli nudné. Sedel mi tam Batthyany, Kostelný a Krajčiová, naopak nemusím Latináka. ()

Ivy_9 odpad!

Na "první dobrou" jsem si hned říkala, že je to pěkná kravina (slušně řečeno). Tu a tam jsme zapomněli přepnout kanál, takže jsem viděla i dalších pár minut. Můj názor se nezměnil. Dodnes nechápu, co má být na tom vtipného. Jasně, do jisté míry to reflektuje úroveň policie na Slovensku (ale i u nás - omlouvám se všem milým, schopným, komunikativním, pracovitým, čestným a opravdu pomáhajícím policistům v obou krajinách). Ale toto má být komediální seriál a já jsem z něj akorát naštvaná a ptám se, jak někdo mohl takovou kravinu vymyslet... ()

EYO EYO

Môj najobľúbenejší seriál , nechápem že tu sú také negatívne komentáre. Veď je to sranda . Moja najobľúbenejšia postava je miki hric ()

Mike_Doe

Slovenskí seriál Profesionáli sú tuná veľmi podhodnotení. Tento seriál potrebuje od diváka dostatočný čas aby mu ten prišiel na chuť. No verte, ak do toho preniknete, zistíte že ide o jeden z najlepších SK sitkomov vôbec. Každá z postáv má pekne vyobrazený svoj charakter (ktorý reálne odzrkadľuje slovenskú dušu) a nikto z nich nezaostáva, t.j. priestor hercov je vyvážený ako u Priateľov. Určite ide o vierohodnejšie zobrazenie práce slovenských policajtov než ako je to u Policajtov v akcií. ()

TaToten

Do 14. dielu 4. série výborný seriál. Po príchode nechvalne známeho Mikiho Hrica (s mäkkým, ale inak s tvrdým) šla však kvalita trochu dole. 5. a 6. séria však stále nie je úplne márna. Miki priniesol trochu spestrenia a aj napriek tomu, že mi jeho postava príde totálne stupídna, nedá sa uprieť, že to hraje parádne. 7. séria sa pokúsila o oživenie v podobe novej veliteľky policajného zboru a Miňovej čašníčky, no podľa môjho názoru to už priveľmi narušilo časom overenú šablónu. 8. séria, po odchode Kronera, už len tápala... Nový prevádzkar Café baru Riviera bol veľmi lacnou náhradou za Miňa a zmena kulís, a celkového rozprávania príbehu cez viac ako dve lokácie tiež nepomohla ničomu... Po opetovných zhliadnutiach môžem tomuto seriálu dať najvyššie hodnotenie. Je to časom overený humor, neskutočne dobre zahraný, postavy majú výborné charaktery a to že dokázali 7 sérií ťahať v dvoch kulisách je proste známka majstrov. Nech si na slovenské serialy vraví kto chce čo chce, tak nemôže poprieť, že sa jedná o jeden z najlepších aké tu kedy vznikli. ()

padav94

Podľa mňa to je jeden z najlepších slovenských seriálov, ALE nerozumiem tomu, ako mohol bobor prejsť psychotestami, a ako je možné že dostal hodnosť nadporučík, a furt nadáva šanovi, a v jednej časti vynadal aj jeho mame, tak akože ja by som sa neovládol už, mali by teho bobra vyhodiť, zo seriálu, už mi tam vadí A podľa mňa še to odohráva v Seredi ()

barny120

Skvelá komédia, pokiaľ tam bol Miňo Demovič. Každý jeden hlavný hrdina mal svoje kvality, ktoré zapadali do celku. Humor je klasický hlúpy policajný, a to je perfektné - ak čakáte inteligentov tak ste na omyle, a nepochopili ste seriál. Paráda, rád sa vraciam k reprízam. ()

vecnaAmbra

Niekedy som to vôbec nemala rada, najmä keď to chodilo po ukončení Mafstory a tá odlišná atmosféra mi trocha prekážala, seriál sa mi zdal hrozne trápny atď. ale teraz keď náhodou narazím na nejakú časť v tv, tak Boborovský alias Kostelný je asi ten najfamóznejší prototyp policajta v histórii a Skarletku s tou jej typicky ženskou, mierne márnomyseľnou povahou som si veľmi obľúbila, ale aj ostatné postavy majú každá niečo do seba. Väčšinou keď je v seriáli už nejaká zohratá ústredná skupina, tak ďalší "prídavok" pôsobí napriek vyvinutej snahe rušivo, ale tuto zapadol aj Hudák, ktorému postava výborne sadla a po nezáživnejšej 4 sérii seriál obživil. / Po pozretí odporučenej časti Šváby zo šiestej série sa pre mňa Mišo Hudák stáva hviezdou slovenského hereckého neba- fakt nemá chybu! :-) Škoda však, že neskoršie časti boli zároveň čoraz slabšie. Celkovo je kvalita dielov kolísavá, ale rozhodne si niektoré moje srdce získali, okrem spomínaných Švábov napr. Mních, Nudisti, Degradácia či Miki si požičiava. Zrejme to nie je nič svetoborné, ale na slovenskú katastrofálnu tvorbu príjemná výnimka. / - Nagy: "Nejaký magor si jednoducho griluje tú cigánsku pečienku!" - Boborovský: " Prepáčte šéfko, RÓMSKU" ()

notfilip63

Konečne normálny slovenský seriál ktorý je zábavný a nechápem malé hodnotenie. Je najlepšie to pozerať z humorom a ne seriózne. Stále lepšie jak nejaké iné slovenské seriály čo sú stále to iste. A postavy sú výborne aj Miki Hric čo prišiel až po 4.sérii. A jak sú blbý ti policajti to k tomu dodáva veľa. Serial na 10/10 ()