Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

ewus odpad!

Tak na to, ze je to komedia by som cakala, ze sa zasmejem aspon na niecom...no mam pocit, ze tento humor mi nic nehovori a herci sa skor strapnuju ako robia zabavu. ()

migl

Bez Ľ.Kostelného a L.Latináka by tento sitcom bol už dávno v odpade,či?... Musím uznať že ani M.Hudák v tomto sitcome nieje žiadne B-éčko ()

dmk

Jsem člověk, jenž není schopen do hlubší míry hodnotit herecké výkony(proto do to komentářů nezahrnuji), prostě když jsou dva profesionální herci, tak neřeknu kdo je lepší(samozřejmě lempla bych poznal). No a proč o tom mluvím? Protože herecké výkony zde jsou neuvěřitelné. Já bych to zahrát nedovedl ani v náznaku a mnoho lidí na tom je stejné. Ačkoliv spoustě dílů v podstatě chybí vtipy, dokáže i přesto pobavit a odstrašit chmurné myšlenky. Původně jsem chtěl dát dvě, ale kyž jsem to porovnal s úrovní současných českých sitcomů(spíše sitcomu), rozhodl jsem se jednu přidat. ()

Nemesis

Myslím, že dať tomuto televíznemu počinu hodnotenie "odpad", je pomerne neobjektívne, najmä vzhľadom na ostatné "perly" slovenskej seriálovej produkcie. Samotný Profesionáli si tie malé dve hviezdičky zaslúžia aspoň za to, že spracúvajú pomerne obľúbenú tému a dokonca dokážu byť občas aj zábavní. K dobru im slúžia aj to, že narozdiel od komerčných TV nerobia z polície totálnych idiotov (aj keď to asi tak nevyzerá) - ich typ humor je skôr recesný a neuráža. Je to jediný slovenský seriál ktorý som ochotný sledovať , výlučne na pozadí (napr pri práci s PC). ()

Jard

Naozaj výborný seriál, v ktorom je veľa dobrých hlášok a smejem sa na nich už niekoľko rokov. S Profesionálmi som doslova vyrastal a dosť mi padli k srdcu. Bohužiaľ, jediné čo musím na tomto celé vytknúť sú Profesionáli 2012 (t.j. VII. séria), kde bolo len minimum vtipných scéniek. Ale VIII. séria to slušne napravila, aj keď už bez Miňa Demoviča ako barmana v Café Bar Riviera. Našťastie José nebol až takým sklamaním a dosť rýchlo som si na neho zvykol, dokonca aj na jeho staré belizejské príslovia. 85% ()

Pokri

Jeden z troch vtipných slovenských seriálov. Sympatické herecké obsadenie, v ktorom vyčnieva skvelý Janko Kroner. Hlášky z tohto diela zľudoveli, čo je znak určitej kultovosti. Objektívne možno za 3-4, ale keďže je to v porovnaní s inými slovenskými seriálmi hotový zázrak, dávam plný počet. ()

Krnac

Prvé série sú výborné ale čím ďalej sa to zhoršovalo, predposledná séria sa zase o dosť vyšvihla a vrámci tohto seriálu bola naozaj výborná a posledná často nuda. ()

mindkiller

Slušný a celkom vtipný seriál ... no dobre bol viac ako dobry. Mne sa to páčilo a to nie len po humornej stránke ale aj tym prostredím. Bolo vidno že to je prvá časť čo sa týka j výkonov ( poniektorých ) ale to časom prejde. Zaujmavý nápad. ()

gabo1

Vtipné, originálne a úderné. Nepozerám stále, ale keď náhodou áno, viem, že nebudem musieť prepínať od znechutenia. ()

HRom99

Zo zaplavy sucasnych slovenskych serialov toto radim k lepsej polovicke. Ale su urcite vydarenejsie a menej vydarene diely. Da sa pri tom oddychnut a zasmiat. ()

Tonis

Postupom času ako pribúdajú ďalšie diely tak sa aj jednotlivý herci viacej vyvíjajú a dokážu svoje postavy lepšie zahrať. Najprv som tomuto seriálu nedával veľkú nádej, ale dosť som si ho v posledných pár mesiacoch obľúbil. Najviac ma pobavil Ján Kroner, ktorý hrá miestneho polomafiána Miňa Demoviča a má jednoznačne najlepšie hlášky z celého seriálu. ()

Dauphin23

4 na vylepšenie smutného hodnotenia čo tu je, inak tak na 3. Latinák a Kostelný - špica, zbytok tiež OK, možno Batthyany zaostáva za mojím očakávaním - oproti mafiánom, kde je ústrednou postavou. Čítam tu aj hodnotenia typu odpad a dno - a čo je potom panelák a ordinácia? A aj tie sú ešte daleko od argentínsko-mexického dna. Preto 4! ()

Sofie.com

Podle toho co tady čtu koukám, že na slovensku se to moc nelíbí, ale já si myslím že je to o sto procent lepší než ta naše parodie na srandu! Já se dívám pravidelně a pravidelně umíráme doma smíchy. Luboš Kostelný je prostě geniální s tím svým opakováním, nevím kdo to vymyslel ale je to bomba. Skajka s tou svojí naivitou mě pravidelně dostává a stejně tak ostatní. Jen Miki mi tam trochu neladí, teprve si na něj zvykám, ale hrozně mi vadí že mu vůbec nerozumím co říká, snad se to časem poddá. u mě dobrý! ()

AshMorgan

Nechápu názor některých, že český remake je lepší...Uznávám, že na britské seriály jako Red Dwarf, nebo IT crowd to ani zdaleka nemá, ale když se podíváte na tu československou konkurenci...Tak je rozhodně jasné, že než abych se mučil a díval se na Ulici, nebo podobné splašky u kterých mě až chytají mdloby a nutí mě to uvažovat nad tím jaký DEBIL, to může psát si o mnoho radši pustím tento seriál. U kterého se celkem často zasměju a Kostelný mi dává i celkem zabrat. Ani mi nevadí, že se Kroner celkem hodně opakuje, ty jeho hospodské vtípky (a nejen ty, mě baví). S ohledem na tu konkurenci...mezi slepými jedooký král. ()

jurijuri odpad!

Je až neuveriteľné, čo všetko je slovenský divák ochotný pozerať. Naozaj sa hanbím, za to že takéto seriály pochádzajú z krajiny v ktorej som sa narodil. Profesionály, Mafstory, Susedia- všetko na jedno kopyto a totálne na ho..no. ()