Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

Havaj8

Abych rovnou navázal na obsah něčím pozitivním, vynalézavost smrtí se tomu upřít nedá. Některý se opravdu povedly, ale ten zbytek byl až moc přes čáru. A s ironií to vážně nemělo nic společnýho. Někdo to může nazvat hororovou komedií, já v tom vidím spíš hodně nepovedený severský naci-zombie béčko. Spíš než vtipný, to bylo místy trapný. O tom, že herci potkali herectví hodně zdaleka, se můžeme přesvědčit hned v prvních minutách, ani jedna postava mě nezajímala. Vyprávění toho filmu je svým způsobem dost nezáživný. I přesto že tam jde jenom o to jedno, musí tam bejt nějaká štábní kultura. Ale abych to zakončil něčím kladným, povedla se jim i originalita rychlejch a docela i organizovanejch naci-zombies. Ale rozhodně doporučovat nebudu, není zas tolik o co stát. ()

MrPierc

Víte, co je horší než parta zombie okolo hřbitova? Německá Einsatzgrupe okolo chaty :-) Parta mladých sexuchtivých + parta starých mozkuchtivých = oddychový zombie krvák, kde se naučíte, že střeva z člověka mohou být také praktická a motorová pila vám může zachránit krk i ruku :-) ()

Petoss1

Vyjadrím sa takto, nórske filmy nepoznám, ale ak sú ako tento tak "te buh". Nápad s nazi zombies skvelý, zvyšok je na sračku. Prvých 30 minút sa film snaží o akú takú atmosféru, ale s príchodom prvej "nečakanej" smrti sa to rozpadá na milióny krvavých snehových vločiek. A dôvod? Žiadna logika, žiadne uvažovanie, žiadne napätie len rozbehnutá píla a sek, sek, sek, sek .......,ale že ich napadlo zavolať z mobilu aaaach. Najlepšie nástroje na odstránie príslušníkov zombie party sú kosák a kladivo :) A ani ten son of a bitch z posteru nezdochol! Dve * za nápad a krásnu krajinu. 30% ()

bourec

Asi se hodně koukal na první filmy P.Jacksona,a pak natočil něco podobnýho.Je to bizární,všude spousta krve,vnitřností a hnusot,ale smysl tohodle díla mi uniká,stejně jako důvod proč jsem si to půjčil.Pitomost jak prase.20%. ()

Nautila

Zklamání. Zombie nacisti ve sněhu, to je přitom zatraceně dobrej sexy nápad, ale film je nudnější než štrikování, i přes ty střevní vychytávky. ()

Mefistofelle

Já sama nevím proč, ale myslela jsem si, že to bude lepší, než to ve skutečnosti bylo. Což o to, zombie nácky už jste mohli vidět leckde, ale tady jsou vyobrazení opravdu hezky, řekla bych dokonce, že to jsou nejlepší zombie náckové, jaké jsem kdy viděla:). Dál to má docela slušnou atmosféru, spád a pár velmi vtipných scén, jenom mě to nebavilo tolik jako jiná dílka v rámci tohoto subžánru, protože to místy působí dost sterilně. Děj se navíc rozjíždí docela pomalu. Další můj dojem je, že tvůrci se nedokázali včas rozhodnout, zda toho udělají komedii nebo regulérní zombie horor. Takhle je to kombinace obojího a moc mi to místy nesedělo. Co se mi naopak líbilo, je prostředí. Většina zombie filmů (i komedií) se odehrává ve městě, zatímco zde vidíme nekonečně bílé pláně kdesi v nejopuštěnějším zapadákově na světě, což filmu dodává trochu netradiční rozměr. Celkově však musím hodnotit jako průměr, protože když to budu brát jako komedii, našla bych mnohem lepší kousky, a stejně tak by to bylo, i kdybych to brala jako klasický zombie horor. ----- EDIT - 22. 11. 2011: Po delší době, kdy se mi to stačilo trochu rozležet v hlavě, shledávám, že si to lepší hodnocení přeci jen zaslouží. Spoustu výhrad popsaných výše beru zpátky - je to dobrý film, který ráda doporučuju. Zejména to o sterilitě neplatí. ()

Flaxik

Tak tedy...mno...je to takové jako když se nemůžete rozhodnout, jestli budete vařit vepřový guláš, anebo lečo, rozhodnete se, když už jste v půlce vaření a hladoví strávníci klepají příbory o stůl, tak to rychle nějak doděláte a vyjde vám nějaký podivný katův šleh. A to je přesně ono. Strávníky neotrávíte, ale ani nenadchnete a rozhodně se o vašem kuchařském umu nebudou vyprávět zkazky v hospodě. Tohle je podobné, chvíli se to tváří vážně, chvíli to (poměrně vtipně) naráží na jiné horory (rozhodně nejvíc prostoru dostávají Evil Dead 2 a Braindead) a chvíli je z toho úplně bohapustá komedie. Ale nějak se to dobře nespojilo, jako když zapomenete na jíšku. Každopádně za zombie musí být hvězda navíc, protože ty bestie, slovy Žele rybky, měly ducha:-). Smutně dávám tři Totenkopf hvězdy. ()

joker.george

Jako horor snímek nefunguje dobře a ani ta nadsázka nějak tento film nevylepšuje. Párkrát jsem se sice pousmál nad úmyslnou infantilností, třeba různé způsoby úmrtí jednotlivých postav k tomu dávaly příležitost, ale jinak žádné větší důvody k bavení se nedostal. Příběh taktéž není nijak objevný, i když v sobě skrývá potenciál, a přesto ho ještě sráží, že byl zpracovaný v amatérském zázemí. ()

cubajz

velice vtipný horor obsahující pár hodně-bránici-trhajících momentů (ten joke se srpem a kladivem mě rozsekal:), hromadu sněhu, vnitřností, krve, hákových křížů a hlavně ne tak docela mrtvých nácků! ()

Crawler-D

Být to natočeno amatéry, složím velikou pochvalu, ale většina věcí je v tomhle profesionálním filmu tak zběsile amatérská, motivy jako nemotní hrdinové, banda teenagerů uprostřed pustiny, nacističtí zombíci, motorová pila se snaží tak mocně navazovat na splatter horory typu Evil Dead a zároveň posilovat klišé teenagerských vyvražďovek, až to ztrácí jakoukoliv hmatatelnou radost a lásku z filmařiny, kterou tyhle filmy potřebují jako sůl. V mnohém mi to přijde jako nebetyčný kalkul, ale nelze popřít, že se mnohdy hurónsky zasmějete. To že se pouštělo na MFF KV? Ale na FF Chotěboř jako dělané. ()

DruidKarel

815. hodnocený film: Výborná hororová komedie, která pobaví i znechutí zbytek dne. Dobrej nápad zakomponovat do příběhu i zombie nácky, kteří dychtí po svém ztraceném zlatě a běda každému, kdo by si chtěl uloupit aspoň jednu minci... Skvělý příběh ,dobré herecké výkony některých hrdinů, výborné masky a dokonalá hudba, která skvěle korespondovala se zabíjením nácků. Navíc ta myšlenka spojit horor s komedií mi přišla jako skvělý tah a jistě bude slavit Tommy Wirkola další úspěchy, protože tohle byla vážně pecka. 5* a jinak vlastně ani nemůžu. 5* ()

Amroth666

Tento film vznikl za účelem pobavit. Je jasné, že se nebude stavět na pořádném obsahu a to se ukázalo. To byla prostě další spanilá jízda proti Zombie a je to stejné jako Zombieland. Ohromně jsem se u toho bavil. Chvílemi mi to připomínalo Dům tisíce mrtvol svými projevy a ta konečná scéna s tou hudbičkou, tak to opravdu stálo zato.Masakr v Norsku, ale 23.1. 2010 ovšem masakr v mých očích. Kvůli příběhu jen dávám 3 hvězdy, jinak bych šel na pět. ()

Fallen_One

Slušná záležitost. Bod za nepřítomnost nudy, dobrou atmosféru, parádní anglosaský kočeny a za konec s náběhem na dvojku. Na zabijácký nazi-zombie se rád podívám podruhé. ()

necisty

Super soundtrack, pěkné ženské, parádní amatérské záběry, brutální nářez, kvalitní trailer. Ale co měl sakra znamenat ten film:D?! No tak dobře, zhlédnutelné to je, ale už nikdy více! To by mě zajímalo jak bude vypadat Jeníček a Mařenka. ()

zette

Bohuzel jsem drive videl druhy dil, ktery me mile prekvapil a bavil. O to vetsi zklamani jsem zazil s prvnim dilem. ()

c.tucker

Švanda to byla (a né ten dudák). Sice rozjed v první půli byl zdlouhavý, ale čekání se vyplatilo. Dostal jsem to co jsem přesně chtěl. Spoustu krve, vnitřností a sen tam nějaký ten humor. Tahle zábavná norská podívaná z hor stojí za to. ()

SHI-SHA

Na béčkových hororech ujíždím, tohle je ale trochu moc. Příšerná kamera, nefungující atmosféra a hlavně naprosto nelogické nejen chování postav ale i příběhu a návazností scén celkově. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic