Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Money_too

Ne a ne a ne ! Prosím už ne takovéhle filmy plné stupidních,ale opravdu stupidních dialogů, hlavním hrdinou co má celý film ucpaný nos, Nicolasem Cagem s mastnýma vlasama a smějícíma se zásuvkama...! Mám rád filmy pro děti, ale tohle je moc... Jediné co to drží,jsou perfektní efekty...! ()

Vaštar

Nenudil jsem se. Letní oddechovka tak akorát. Frankensteinovské transformátory, magický defibrilátor, dokonalá hudba. ()

Mat21

Dospívající David Stutler žije prachbídným životem zaníceného studenta fyziky a roztrpčením z nenaplněné lásky z dětství. K pokojnému prachbídnému životu však předurčen nebyl. Čaroděj Baltharaz po staletí hledá vyvoleného, který dokáže pomstít smrt kouzelníka Merlina a navždy zbavit svět čarodějnice Morgany, která je dočasně uvězněna ve schránce Grimholdu. V okamžiku, kdy se z Grimholdu dostává Morganin komplic Horvath, čas osvobození Morgany a následná zkáza celého světa se kvapem blíží. Dokáže David uchopit sílu magie, v kterou nikdy nevěřil, a spasit svět? ● Film Čarodějův učeň mady in Disney naplnil mé očekávání: dějová velmi přímá a velmi předvídatelná linie je jen velmi rychlým črtem zmateného scénáristy; po vizuální stránce je však film koncertem nejmodernějších filmových triků, kterých se podařilo vměstnat do poměrně krátké stopáže požehnaně. Především pak obživlý papírový drak prokousávající se napříč činžovním domem budil respekt. Nicolas Cage opět nezklamal a opět mě přesvědčil, že dokáže filmu vdechnout kouzlo své osobnosti, která je prakticky vždy zárukou vydařeného filmu. ║18.9.2010║ ()

KOZEL84

Lovci Pokladů 3 s čarodějema.Dokonce i ten povinný,prznící Turteltaubovský flashback na začátku nechybí a pak příjdou hlášky jako Morgan'an a Merlin'an ;D.Blbé je to jak Kateřina Jacques,ale jako oddychovka 'podívat a spláchnout' to není tak hrozné,jak sem podle traileru čekal.Baruchel se na mouly hodí (nevěřím,že to musí hrát) a Theresa Palmer je celkem hezká holka (trochu připomíná Kristen Stewart).Dobrý.Spláchnuto. ()

Pidzey

Příjemná kravinka,pro mě zas jedno vcelku povedený fantasy(ale např. Percy Jackson se mi líbil o trochu víc)Film zachraňují především tři věci.Skvělý Nicolas Cage a ještě lepší Alfred Molina,kteří si klidně mohli dát do ciferníku sami bez otravného Baruchela.K tomu přidat ještě pár slovních přestřelek a bylo by to o poznání lepší.Třetí věcí jsou senzační efekty,od šlehání magickýckých kulí až po mňamózního gryfina.Nakonec je tu oku ladící (ještě neokoukaná) Teresa Palmer,která tu je především jako okrasa.Jo a v některých záběrech,nemůžu si pomoct,mi hrozně připomínala Stewartku,říkal jsem si jestli to není její ségra:-D. ()

Snake.Charmer

Oddychová pohádka která neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Po technické stránce nelze filmu nic vytknout, ale to už od Bruckheimera tak nějak očekáváme. Cage i Molina zahráli skvěle, Baruchel mi ale tedy k srdci moc nepřirostl. První půlka srší nápady, ale bohužel na druhou půlku už jich moc nezbylo. A když dojde na chabé finále, jednomu je až líto, jak takhle slibně rozjetej filmek nakonec skončil. ()

melloun

Obsazení je víc než fajn. Cage i Molina se do svých rolí náramně hodí a sledovat jejich škádlení je nádhera. Jediný kdo mi sem moc nepasuje, je Monica Bellucci, která zde má naštěstí jen malý štěk. Triková stránka je velmi povedená a dá se považovat za hnací motor celého filmu. To je také nejpádnější důvod, proč se na Čarodějova učně podívat. Poměrně zajimavé je propojení techniky a kouzel, ale ke konci už toto spojení nemá co nového nabídnout a jen se opakuje. Když se zrovna nekouzlí, vyplave na povrch jednoduchý příběh, jenž obsahuje pár hluchých momentů zavánějících nudou. V porovnání s Percym Jacksonem, se ale jedná o parádní velkofilm. ()

Theoretic

Uff, tak to bylo slabé. Chápu, že jde o pohádku a já už jsem mírně odrostlí cílové skupině. Divákovi bych doporučil, tak jak radí ve filmu Nicolas Cage, aby vyčistil svoji mysl a to nejlépe do závěrečných titulků. Cage, ačkoliv se snaží (což je možná kámen úrazu) je žalostně nevtipný a celý film by se dal sledovat s vypnutým zvukem a o tolik by jste rozhodně nepřišli. Nicméně, hezké efekty a hezká blondýna mi vykouzlily dvě hvězdičky. Mimochodem, neřeknu nic nového, ale Molina by si zasloužil lepší/větší/vážnější role. ()

Vilg

Vyhozený prachy v kině. Jediný hezký nápad s teslovými transformátory. První dvě minuty filmu jsou fajn. Pak přijde Cage a Molina a je konec. ()

frolish

Pri takychto filmoch nejde o to, kolko chyb najdete, ale kolko ste ich kvoli tym pozitivym momentom schopni odpustit. Vypnite mozog, zapocuvajte sa do OneRepublic, obdivujte krasnu Teresu Palmer a styloveho dlhovlaseho Cage-a strielajuceho bleskove gule vsade naokolo... a uzijete si to :) ()

Wardan

Musím souhlasit s Isherwoodem. První půlka bezva, Cage překvapivě cool a Molina je super záporák. Pak ale režisérovi a scénáristům dojdou nápady a vše jde do kopru. Je to stále horší a horší, všichni čarodějové nakonec v celém filmu udělají 1 a půl kouzla a finále je bez šťávy. Film záčínal na 3 až 4 hvězdách, končí na smutných 2. Tomu říkám propálená šance. ()

Jano...

Je síce pravda, že každý, kto sa kedy aspoň trochu zaujímal o fantasy žáner videl (respektíve čítal...) nejakú obmenu tohoto príbehu už aspoň tisíckrát: "Zlo chce ovládnuť svet a zastaviť ho môže len jeden Vyvolený. Starý majster ho nájde medzi americkou mládežou a povie mu o jeho osude, no Vyvolený by radšej žil obyčajný život. Nakoniec ho však niečo prinúti postaviť sa zlu čelom a v efektnom finále, v ktorom sa jeho teenagerské problémy bombasticky prepoja s tými magickými, zachrániť svet." Áno, ja viem, poznám tú šablónu a všetko mi je jasné. Lenže Čarodejov učeň má tú svoju mainstreamovú šeď pretretú príbehom, ktorý vôbec nie je zlý. Máme tu čarodejníkov uväznených vo vázach, skvelých hercov, štýlové nápady, podľa mňa veľmi vydarenú lovestory, pár skutočne "magických" scén a v neposlednom rade aj fajn humor. Ja som sa bavil, a preto som (možno tak trochu na truc) dal 4*. ()

Bozvav

Nádherný až pohádkový příběh pro starší děti a dospělé. Skvělý rozjezd, který vtáhne diváka do děje téměř okamžitě, super efekty, perfektní vizuální stránka, dobrá hudba. Nik jako Baltazar dobrý, Alfred Molina jako Maxim excelentní. Monica krásná, Alfredův pomocník Toby vtipný a první merlinovec taky ušel. Film má švih, dostatek humoru a i celkem hlavu a patu. Nejsou tam žádné vyložené nelogičnosti a příběh, který je v podstatě velmi jednoduchý je dobře podán. Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami. Pátou má za své mimické výkony a hlášky kouzelník Maxim. ()

sirien

Hej jako bylo tam pár pěknejch scén a pár částí toho filmu i relativně fungovalo. Ale jinak jako pokus o zobrazení magie v urbanfantasy verzi současnosti to dost selhává. ()

zdeny99

Turteltaubův Čarodějův učeň se snaží být temným Harry Potterem pro dospělé. Jenže tento pokus je tak infantilní, že výsledkem je strašně debilní fantazy. [29662. hodnocení, 1027. komentář, 61%] ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)