Jedno téma a několik reportáží, které ho překvapivě variují - velké věci, velké osudy, velké události. Tzv. pozitivní publicistika diváka nejen informuje, ale také potěší, někdy i pobaví a inspiruje. Velké příběhy ho mohou snad i dojmout. Přijďte se každé pondělí od 21:30 přesvědčit, že seriózní informace vědců, historiků a očitých svědků nejsou nudné.

Magazín Televizních novin Víkend se na obrazovkách poprvé objevil 18.3.2005 a postupem času ho diváci vynesli mezi nejsledovanější publicistické Víkend pořady v ČR. V první polovině roku 2007 ho průměrně sledovalo více než 1 330 000 diváků. V procentech to znamená, že Víkend si vybralo 48 % procent lidí mezi 15 až 54 lety, kteří měli v pondělí po 21. hodině puštěný televizor. V kategorii mladých diváků mezi 15 až 24 lety to bylo dokonce 58 %.

Nejčastější témata se týkají osudových momentů moderních lidských dějin, přírody, techniky, medicíny, sportu, ale také netradičního představování rozličných profesí, které reportér vyzkouší na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

RadimFišer

Jestli mě něco dokáže chytit za srdce, abych se o něco opravdu zajímal tak je to víkend a reklamy na něj. Připravují nám snad většinou novou várku věcí, které jsme nevěděli. V dnešní konkurenci podobných pořadů si ho vážím a vnímám ho mezi nejlepšími, i když má lehký nedostatek serioznějších informací. Tak trochu mi splývá s Loskutákem nízké kvality a to mě mrzí. ()

dvd-L odpad!

Redakce zpravodajství a publicistiky pro vás každý týden připravuje třicet minut strhujících reportáží. Příběhy štěstí, proher a objevů. (...) ()

bery237

Líbí se mi způsob, jakým vybírají reportáže, to jedno téma. Vždycky hádám jak se bude jaký díl jmenovat :) V každém díle je i něco zajímavého, a zrovna teď v pondělí tam bude Meryl Streep, důvod navíc proč se dívat. ()

Finarfin

Bylo by to dobré a některé reportáže jsou opravdu zajímavé, ale to novácké podání tenhle pořad sráží o úroveň níž. ()

Luk Skywalker

Průměrný televizní pořad, kde se v krátkých reportážích divák něco dozví. Jak je co přínosné nechám na každém divákovi zvlášť. ()

alambert

Řekněme tak první tři ročníky byly podle mě naprosto skvělé, pak to ale postupně nějak šlo do kopru. V současnosti už se na to většinou ani nekoukám... ()

Stíba

Otevřete oči a dívejte se, tohle je nejlepší publicistický pořad jaký kdy na Nově spatřil světlo světa!!! Do pár minut nacpané maximum informací - věcné, přesné, zajímavé... ()

truby

Tento pořad je jeden z mála případů, kdy zapínám tv nova. Reportáže jsou povětšinou zajímavé, jejich hodnota "vědecká" nebývá valná, spíše takový bulvár ze světa vědy a techniky, různé záhady tajemství a spekulace. Na druhou stranu každý víkend má své dané téma, můžete se být jistí, že oblečení moderátorky a moderátora bude perfektně slaďeno, stejně jako jejich vystupování a že v půlce pořadu přijde i reklama na prací prášek ariel. A to je ta temnější stránka, daň za to, že se na tenhto pořad dá dívat. ()

Dartdevil

Nějak mi nesedí styl tohoto pořadu, vlastně asi celé N@vy a její produkce. Moc povrchní, málo informací, prostě kýč co hraje na city. ()

FireTight

Já vím, jde vlastně o šest náhodně natočených reportáží, které spojuje jedno společné slovo (věta) a vatu mezi tím vyplňují moderátoři Televizních novin, ale co, mě sledování Víkendu zkrátka baví a rád se na něj pravidelně dívám. Samozřejmě, ne všechno je zrovna ideální, některé reportáže mne nezajímají, některé jsou o provařeném tématu, ale zase se na druhou stranu občas objeví nějaká zajímavá reportáž, u které lituji, že nemůže být delší. Mírně poučná oddechovka v pohodovém tepmu. ()

Valkyria

Víkend a Koření jsou typy pořadů, ve kterých si najde něco málo snad každý.. občas hodně zajímavé reportáže.. :) ()