Redakce zpravodajství a publicistiky pro vás každý týden připravuje třicet minut strhujících reportáží. Příběhy štěstí, proher a objevů.

Jedno téma a několik reportáží, které ho překvapivě variují - velké věci, velké osudy, velké události. Tzv. pozitivní publicistika diváka nejen informuje, ale také potěší, někdy i pobaví a inspiruje. Velké příběhy ho mohou snad i dojmout. Přijďte se každé pondělí od 21:30 přesvědčit, že seriózní informace vědců, historiků a očitých svědků nejsou nudné.

Magazín Televizních novin Víkend se na obrazovkách poprvé objevil 18.3.2005 a postupem času ho diváci vynesli mezi nejsledovanější publicistické Víkend pořady v ČR. V první polovině roku 2007 ho průměrně sledovalo více než 1 330 000 diváků. V procentech to znamená, že Víkend si vybralo 48 % procent lidí mezi 15 až 54 lety, kteří měli v pondělí po 21. hodině puštěný televizor. V kategorii mladých diváků mezi 15 až 24 lety to bylo dokonce 58 %.

Nejčastější témata se týkají osudových momentů moderních lidských dějin, přírody, techniky, medicíny, sportu, ale také netradičního představování rozličných profesí, které reportér vyzkouší na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

karlik4801

Z Víkendu se dá někdy dozvědět něco zajímavého, ale mnohdy jsou reportáže bez nápadu a nevím co by na nich mělo diváku zaujmout. Velká chyba je taky v moderátorech, často jsem se bál aby Dumbrovský nedostal infarkt. Fialová je nevýřečná blbka. A moderátor v terénu vypadá a mluví jako kuře. Tak co to je.. ()

Lachtaan

Jeden z těch stále ještě důstojných publicistických pořadů, který kromě pár nudných nebo zbytečných kauz z našeho prostředí ukazuje i mnoho zajímavostí ze světa, mnohdy takové, se kterými jsme ještě ani neměli šanci se setkat prostřednictvím internetu. Takže za to palec nahoru. ()

T-pack

Ale ano, občas se člověk něco dozví, ale nova dokáže otrávit i takovýhle pořad. Nevím, asi na ní začínám být alergický. ()

sskrblik

No nejhorší to není, nicméně většinou se najde tak jedna zajímavá věc za díl, takže to ani lepší být nemůže. ()

ghatos

Vzhledem k tomu co produkuje Televize Nova (nejen ve zprávách) se jedná o dobrý pořad. Některá historická témata jsou doplněná erudovanými komentáři. Pro "televizní masy" nadstandart. ()

Ravi

Zbytečnost a chabá alternativa k Objektivu, která přináší jen zřídka něco nového a většinou jde o záběry a hudbu sestříhané z jiných pořadů. Nezaslouží si víc než 10% = 1/5 ode mě ()

Elleannie

Některé díly jsou opravdu zajímavé, každý si z nich může něco odnést, přiučit se, připomenout nějaké významné události z minulosti či malinko "předpovědět" budoucnost. Líbí se mi to. ()

Maynard.

Tohle si tak pustit před usnutím a nebo rovnou při spánku. Reportáže jsou občas naprosto mimo mísu, ale někdy se to dá. Naopak všichni z televizních novin jsou marní jako vždy... A kdo mi leze nejvíc krkem, tak to je ta zmalovaná šlap.. Borhyová, která vypadá jako ta děv.. ()

lskala

Určitě zajímavý pořad, který je přímým konkurentem legendě jménem Objektiv. Sice jsou některé reportáže časově hodně opoždéné, ale na to kálí pes ... 70% - 4**** ()

herr_carter

Další parazit, který se inspiroval a z části vykrádá původní Objektiv, občas se to ale dá zkousnout.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

rozbris

Tak to se zase televizi Nova něco povedlo, takové pořady ji jdou. Je to koukatelné a důkazem je i to, že se na to snažím koukat pravidelně. ()