Redakce zpravodajství a publicistiky pro vás každý týden připravuje třicet minut strhujících reportáží. Příběhy štěstí, proher a objevů.

Jedno téma a několik reportáží, které ho překvapivě variují - velké věci, velké osudy, velké události. Tzv. pozitivní publicistika diváka nejen informuje, ale také potěší, někdy i pobaví a inspiruje. Velké příběhy ho mohou snad i dojmout. Přijďte se každé pondělí od 21:30 přesvědčit, že seriózní informace vědců, historiků a očitých svědků nejsou nudné.

Magazín Televizních novin Víkend se na obrazovkách poprvé objevil 18.3.2005 a postupem času ho diváci vynesli mezi nejsledovanější publicistické Víkend pořady v ČR. V první polovině roku 2007 ho průměrně sledovalo více než 1 330 000 diváků. V procentech to znamená, že Víkend si vybralo 48 % procent lidí mezi 15 až 54 lety, kteří měli v pondělí po 21. hodině puštěný televizor. V kategorii mladých diváků mezi 15 až 24 lety to bylo dokonce 58 %.

Nejčastější témata se týkají osudových momentů moderních lidských dějin, přírody, techniky, medicíny, sportu, ale také netradičního představování rozličných profesí, které reportér vyzkouší na vlastní kůži. (oficiální text distributora)

blackrain

Hodně povedený pořad TV Nova. Vybrat nějaké téma a poskládat k němu několik reportáží je výborný nápad. Chválím i střídání moderátorských dvojic. Nova se snaží vrátit úder konkurenční televizi. Myslím, že v tomto případě se jí to docela podařilo. ()

stration odpad!

Tak toto je můj nejnenáviděnější pořad. Co to má proboha společnýho s novinařinou? Kdo se je prosí o ty stupidní komentáře a vlastní hodnocení. To mi na tom vadí nejvíc. Pryč s neutralitou, pryč s objektivitou, prostě tak to říká Nova, tak to je. Hnus. ()

L_O_U_S

Na TV Nova velmi kvalitní pořad. Místy mi přijde tendenční, ale reportáže jsou opravdu zajímavé a srozumitelně podané - žádné bulvární KOŘENÍ. (411.) ()

lekr

Občas sou tam dobrý reportáže nicméně ty stále stejné vygebené ksichty publicistických hvězdiček z Novy už jsou někdy fakt nekoukatelné!!! ()

Wiikii

Není to pořad co bych s nadšením vítal na obrazovce, ale když nic jiného, tak se i rád podívám. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Amroth666

Po strašných televizních novinách mi poté přijdou reportéři celkem v pohodě. Navíc v tomto pořadu najdeme většinu kvalitních témat a v tu chvíli ani nemyslíte na to, že to dělá Nova, což je další plus. ()

Eviator

Jeden z lepších pořadů v televizi. Když je tam zajímavé téma, tak se nějak nedokážu odtrhnout a většinou reportáž tudíž i rychle skončí. Celý pořad má jakousi zajímavou atmosféru, spíše zábavnou formou, ale u vážných reportáží si dokáže udržet důstojnost. ()

angel74

Z publicistických pořadů TV Nova je Víkend asi jeden z mála koukatelných. Bohužel ale doplácí na nevyrovnanost jednotlivých reportáží. Občas by také neškodilo ubrat z přílišné bulvárnosti zpravodajství. (45%) ()

otík

Dvě reklamy v tak krátkém pořadu? Proč ne, divák to zvládne, však témata máme zajímavá. Hm, já to nezvládám! Pro mně osobně promarněná příležitost Novy mít slušný publicistický pořad. ()

skrblik007

Jeden z nejlepších zpravodajských počinů, co na Nově vzniknul. Hlavně byly zajímavé reportáže toho magora, co strávil den s jednotkou armády, letěl ve stíhačce, ''v přímém přenosu'' si nechal přimontovat zpátky své vyražené zuby, nechal si transplantovat vlasy a vyšetřit sperma - borec. :-) ()