Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiální text distributora)

jonyyy

Děj se s ničím nepárá, jde rovnou k věci, vše je pojato jednoduše a žádné složité vysvětlování. Snové scény jsou temné s parádní atmosférou. Většina efektů dostačujících. Pruměrný teen horor. Jen když mně se ten nový Fredy vůbec nelíbí a jeho hlášky jsou dost slabé. Robert je jen jeden. Závěrečné extra klišé se zrdcadlem jsem tušil na 99 procent, zklamalo mě, že mám pravdu, ale nástup písničky dream dream dream o vteřinu později mi vrátil úsměv. 65% ()

eraserhead666

Jsem velký milovník původní série, dokonce natolik velký, že k jedněm z mých nejoblíbenějších dílů patří šestý Freddyho smrt, který je haněn i mnohými milci elmstreetovské série. Freddy Krueger patří k úzkému kroužku mých nejoblíbenějších a nejsympatičtějších horrorových záporáků. Pravděpodobně asi nikoho nepřekvapí, že na tomto základě jsem se rozhodl, že mi remake přes práh nesmí a klidně a z radostí ho vypustím ze svého života. Protože něco jako Noční můra z Elm Street prostě remakovat nepotřebuje. Samozřejmě mi to nakonec nedalo. A dopadlo to přesně, jak jsem čekal. Tedy, myslel jsem si, že to bude mnohem horší (Obitus mě varoval, že je to ještě horší než remake Pátku 13 a to už by tedy muselo být, protože remake Pátku 13 považuji za nejsmradlavější remakovou žumpu). Možná kdyby před remakem žádný jiný Freddy neexistoval, dokázal bych na něm i něco ocenit. Samotný Freddy nakonec nedopadl zase tak špatně, jen jsem byl překvapen, jak málo prostoru mu bylo dáno, nebylo mu umožněno předvést nic jiného, než jen pár okázalých tuctových stále se opakujících prázdných gest. A trochu mě pobouřilo, že sprostě kleje, Freddy prostě kurva neříká! Ne že bych to nečekal, ale hlavním negativem filmu asi je, že je vlastně celý postavený jen na lekačkách, kterých tam je zbytečně hodně, natolik, že zastírají cokoliv jiného. A nejdůležitější věcí a základním negativem snímku je, že to produkoval Michael Bay. A když něco produkuje Michael Bay, nemůže to být výborný horror, protože Bay horroru nerozumí a jen ho kurví, za což se doufám bude smažit v pekle. Konečný verdikt? Nepozvracel jsem se z toho (jak jsem původně očekával), ale koukat na to už znovu nebudu a kdybych na to nikdy nekoukal, o nic bych nepřišel a nic by se nestalo. 1,5* ()

SOLOM.

Tomuto filmu jsem se dlouhých sedm let vyhýbal jako čert kříži. Nejsem a nikdy nebudu příznivcem remaků, přestože některé z nich jsou skoro stejně dobré jako originál. Myslím si, že Noční můra remake rozhodně nepotřebovala a už vůbec ne takový, jako je tento. Producent Bay si řekl, že když mu to vyšlo s Texaským masakrem či Amityville tak to určitě vyjde i s Noční můrou a Pátkem 13. To se však chlapec šeredně spletl a spousta fanoušků ho za to začala doslova nenávidět. Tohle parazitování na slavných (kultovních) sériích se totiž může šeredně vymstít, zvláště když do režisérského křesla usedne takový debil, jakým Samuel Bayer je. Absolutně nedokážu pochopit, jak mohl získat post režiséra, když do té doby točil jen hudební videoklipy. Samozřejmě se jeho nezkušenost hned projevila, ale nemůžeme házet všechnu vinu jen na něj. Páni scénáristé se totiž sice rozhodli obejít Cravena, vykrást kostru jeho příběhu, ale hlavně do toho všeho zamíchat ještě několik svých „nápadů“ a to tomuto filmu prostě zlomilo vaz. I když je pravda, že nejvíc jim nikdo nemohl odpustit, že se Robert Englund tentokrát neobjevil ve své životní roli a jeho náhradník Jackie Earle Haley byl prostě pěkné jelito. Navíc ta hnusná maska mně nasrala asi nejvíc. Tohle že měl být Freddy? Bohajeho to byla žumpa, kterou jsem jen těžko rozdýchával a jediný důvod proč jsem tomu rovnou nevlepil ODPAD, bylo těch několik slušně natočených scén, při kterých se alespoň na chvíli objevila hororová atmosféra. Ještě teď jsem neskutečně nasraný, ale dokážu ocenit i těch několik světlejších chvilek, které se v remaku objevily. Těch pár záběrů z Freddyho minulosti taky ušlo, ale na průměr to prostě nemělo. Byl jsem hodně zvědavý, jak si povede Katie Cassidy, no a skutečně patřila k tomu lepšímu, co nám herecké obsazení nabídlo. Většinu fandů ovšem jistě víc potěšily její soukromé fotky, které se časem objevily na internetu, než její postava v tomto filmu. Takže si prostě myslím, že tento film je naprosto zbytečnou záležitostí, kterou už znovu vidět nepotřebuju. ()

Sofia

Původní Noční můra měla slušnou horrorovou atmosféru, Johnnyho Deppa a charismatického Freddieho v podání Roberta Englunda, jehož hlavním pozitivem bylo hlavně to, že se filmem jen občas mihl. Remake je jen tupá kopie originálu, kde ožahnutý Haleyho ksicht je na můj vkus přítomný až moc (a tudíž absolutně neděsivý), ozvláštněná jen několika krvavými scénami a tím, že příběh Freddieho minulosti je více rozvinutý. ()

ARI50

Z nového Freddyho mám radost ne proto jak vypadá to mě trošku zklamalo ale spíš pro zachování filmu kde to dostalo kapku krve navrch, je škoda že se ho snažily změnit a taky je škoda že už to v sobě nemá to děsivé kouzlo ale herecky a dějově se mi to hodně líbilo a spokojenost tam byla, i když bych tam našel moc špatnosti najdu tam i to dobré a výslednou známku nechám s radosti. ()

Bauer

Copak dneska už neexistuje někdo, kdo by dokázal vymyslet originální horor a nemuseli se natáčet remaky? Poslední dobou se s remaky na horory roztrh pytel a bohužel Noční můra v Elm Street je asi nejhorší. Nic nového! Dokonce jsem viděl i scény, které byli v původním filmu (scéna na posteli, ve vaně), takže nic nového a nic, co by mě překvapilo. Konec převídatelný. Nebylo to vůbec strašidelné, takže bych se nebál na to pustit dítě ve 13 letech do kina. Herecké obsaní je rovněž nic moc. Většinou v těcho typech filmů hrajou hezké slečny, ale tady prostě ne! Freddy Krueger v podání Jackieho Earla Haleyeho je prostě něco příšerného. Vypadá jak lord Voldemort! A víte, co je na tom všem nejhorší? No přeci to, že bude dvojka, což nechápu!!! ()

MáŠa

Jako vidět tohle jako první horor v životě, tak jo, tak to beru, ale já těhle srágorovin viděl už spoustu... ()

JASON_X

Celkem solidní teenagerská vyvražďovačka, určitě se mi tohle nové zpracování líbilo víc, než všechny staré díly dohromady, těm nudným osmdesátkovým softhorrůrkům z Elm Street pro malé děti jsem nikdy na chuť nepřišel. Ale na víc jak tři hvězdy to nevidím, je to příliš přihlouplé. Nejlepší z celého filmu je naprosto skvělá Rooney Mara, musím bedlivě sledovat všechny její filmy. A nejhorší (kromě její nesympatické matky) je její filmový emo-partner. Z jeho permanentního výrazu "každou-chvíli-se-rozbrečím" mi bylo šoufl. ()

oLí

Dalo se to čekat, i když člověk pořád tak nějak doufal, že se Freddy vrátí důstojně a překvapí. Naneštěstí je to tak tuctově a rutinně natočený remake, jak jen může bejt. Postrádá to šťávu, jde jen o takovou pěkně nazdobenou prázdnou skořápku. Je vidět, že režisér umí točit pěkný klipy, počítačová animace dnes umí téměř cokoliv, ale co je to platný, když ji tvůrci neumí použít. Původní Noční můry byly z hlediska snových sekvencí nápadité, zde ve mě nevzbuzovaly téměř žádné emoce a přišly mi bez špetky originální fantazie. Vzhled Freddyho je to nejmenší, co by mi vadilo, Haley se snaží a není to on, kdo by cokoliv kazil, i když by pod maskou mohl hrát téměř kdokoliv. Co mě hodně vadilo byly i lekací scény ve stylu "ztlumená hudba, model/ka někam jde, střih, model nasadí vylekanej výraz a do toho hlasitej zvukovej efekt, bléé jak tohle nemám rád. Chybí tu atmosféra, herci jsou nesympatičtí, postavy člověku u řitě, nenene tenhle přístup se mi nelíbí. Když to tak shrnu, je tahle Noční můra takovým pokrevním bratrem remaku Pátku třináctého, bohužel. [3/10 květen 2010] ()

Morholt

Proti tomuhle remaku zásadně nic nemam a ani mi nevadí, že si Freddyho legendu částečně upravil po svém. Jediný problém vidím v tom, že Haley zkrátka není Englund, jehož rysy byly pro Freddyho charakteristické. Haleyho Kruger nemá ten šmrnc a vtip. Přesto jsem se docela bavil. 50% ()

Lucasion

Rozhodl jsem se být mírný, protože úplná tragédie to není. Já vždy vnímal Noční můru v Elm Street jako horor s obrovským potenciálem. Tento poslední remake ho ale zcela nevyužívá. Najde se několik dobrých momentů, ale ve výsledku je to jen popcornová jízda skrz nože, krev a známého popáleného muže. O strachu se tu mluvit vůbec nedá. Přitom mě se originální film líbil a děsivý mi přišel dost. Jackie Earle Haley je do role skvělý. Jeho Freddy je i dobře namaskovaný. Ve výsledku jsou ale sny vyplácány skoro už v úvodu. Film se ničím nezdržuje a od první minuty nám servíruje první mrtvolu. Body count se sice zpomalí, ale jen na chvilku. Body navíc za to, že tvůrci nechají popravit i hezkou Katie Cassidy, což asi nikdo nečekal vzhledem k její roli. A bod za finále, který není úplně špatné a je správně hororové. Faktem mi ale pořád zůstává, že je to spíš teenager horor než děsivý film. Ač to někdy příjemně utíká, tak někdy naopak nastupuje nuda. Snad to někdy zkusí někdo znovu. (50 %) ()

Genero

Fred byl vždycky nonšalantní bonviván v elegantním pulovru s proužkem, který dokázal trochu ostřejším vtipem s milou, říznou pointou na mé tváři vyloudit rozjařený úsměv malého retardovaného chlapce a svá dobrodružství tím povznesl na příjemnou zábavu pro děti a mládež. Nyní byl odejit do monstřího důchodu a na scéně se objevil zjizvený bloud, co by svými duchaplnými bonmoty znudil i kámen, který by raději spáchal sebevraždu gravitační erozí. Věřme, že až se Michal za pět let rozhodne zafinancovat remake tohoto remaku, obsadí i mě do hlavní role. To si potom natáhnu na hlavu umělou vaginu Extreme Juicy Cyber Snatch a budu mladým insomnickým hloubavcům v Jilmové ulici předčítat úryvky ze svých komentářů. Pak se teprve těšte na tu pravou hutnou, tísnivou, hororovou atmosféru. ()

Lacike

Remake nočných môr išiel na to vážnejšie a film obsahuje kopu ľakačiek, ktoré ale pôsobili samoúčelne a príliš na má nefungovali. Neustále sa tam zrazu niekto zjavil alebo niečo silno buchlo. To je proste dávno nefunkčné klišé. Nevadilo mi, že aj Freddy je pojatá vážne a vôbec nehláškuje, ale jeho preobsadenie vôbec nevyšlo. Jackie Earle Haley vyzerá škaredo a na Englund sa vôbec nechytá ani vizuálne ani spôsobom akým Freddyho zahral. Po dejovej stránke ma sklamalo, že je to do veľkej miery remake jednotky, ktorý opakuje aj spôsoby vrážd ale v horšom lacnom CGI prevedení. Mohli použiť len hlavný koncept o Freddym a príbeh mohli vymyslieť nový. Ale to sa im asi nechcelo. Odlišností tu bolo príliš málo. Aspoňže sa celkom vydaril kasting teenagerov, ktorí mi boli celkom sympatickí a občas mi bolo aj ľúto keď niektorý z nich chcípol. Celkovo to je ale zbytočný film, ktorý neprináša nič nové. 4/10. Rád by som videl prequel, ktorý by sa venoval tomu jak živý Freddy znásilňuje a zabíja deti, rodičov to privádza do zúfalstva. Potom by Freddyho odhalili ale behom procesu by sa z toho vyvliekol a film by končil upálením Freddyho. Ako poriadny kvalitný psychologický thriller by to ohlo fungovať. Akurát si neviem predstaviť, kto by stvárnil Freddyho. No čo, aj tak to nikdy nevznikne. ()

PROROK14

Presne takto má vyzerať horor o nočnej more. Mrazivý, chladný, zimomriavky naháňajúci film. Na toho šaška z pred tridsiatich rokov radšej zabudnite. Normálne som rád, že toto niekto zremakeoval, lebo potenciál to má. Freddy tu nevyzerá ako úplný magor priposraný a príbeh má aj hlavu aj pätu. Jednotlivé scény majú tú dobrú atmosféru ako by som čakal a nie tie staré časti, kedy som nevedel či sa mám smiať alebo plakať. Jednoducho som milo prekvapený a veľmi spokojný. ()

BoPo

Problémom je, že Robert Englund prepožičal postave Freddyho Kruegera osobité charizma. A to sa už nedá zopakovať a už vôbec nie prekonať. Takže akýkoľvek ďalší film je bez Freddyho, nech už ho hrá ktokoľvek iný. No a točiť Nočnú moru a nemať to najdôležitejšie, to je skutočne strata času. Navyše celkovo casting dopadol tak, že šanca na úspech bola veľmi malá už pred samotnou premiérou. Takto legendy nevznikajú. ()

slatkac

Slátanina jak mraky. Já bych z Fredyho Krýgla a strachu ze spaní udělal lepší movie, místo útoku ve spánku, by útočil na wc, když člověk kadí a hlavní hrdinové by museli zadržovat stolici. ()

6thSun

Máloco zastará rychleji, než film postavený na efektech (snad s výjimkou Matrixu). A proto mě baví tento remake víc než pravěký originál. Takhle špatný hodnocení si to nezaslouží. ()

st.ranger odpad!

Remake horroru lze udělat na tři způsoby: dobře, špatně a Dunovsky. Zásadní problém jejich remaků je až moc vlastních inovací, které totálně popíraj původní verzi a berou si z ní neskutečně málo. Nepamatuji si, že by byl Freddy pedofilní zahradník pracující ve školce (při sekvenci jeho zrodu jsem skoro nabyl dojmu, že je nevinný), pamatuji si, že to byl vrah dětí. Dalším problémem je tolik diskutovaná maska. Ač jsem nedokázal uvěřit, je opravdu hrozná, Freddy nevypadá ani děsivě, spíše k smíchu. Z herců lze zmínit akorát Jackie Earle Haleye, protože zbytek je totálně nesympatická banda zasluhující smrt. Příjemné taky bylo vysvětlení fungování nespavosti a konec, který se jistě inspiroval originálem. Bohužel i těch pár pozitiv neudělají z tohoto film aspoň průměrnou podívanou, která by alespoň na jedno shlédnutí pobavila. A druhý díl prý ve 3D. ()

Terva

Remake ( jak já je nemám rád ) filmu Wese Cravena z roku 1984. Freddy Krueger ( Jackie Earle Haley ) v nové masce ( nic moc ) a s novým hlasem ( Robert Englund měl lepší ) v příběhu z podtitulem Už nikdy neusínej. CITÁT : Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát !!! Freddy není moc dobře namaskovaný ( v některých záběrech vypadá jak maskovaný opičák ) a ani ty jeho hlášky za moc nastojí. Je to slabota. Ve filmu zazní Main Title a Jump Rope obě z Elm street roku 1984 nebo All i have to do is Dream od The Everly Brothers. ...jedna dvě Freddy si jde pro tebe.... Probuď se, krvácíš !!! ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

30.04.2010

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)