Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

korbitch22

za ůspěchem tohodle snímku stojí clint eastwood.jeho režie,jeho herecký výkon sou skoro jako vždy nadprůměrné.kevin costner je trošku nad svým obvyklím podprůměrným standartem. ()

classic

„Perfektný svet” na začiatku 60. rokov ? Ako sa to vezme, a ako pre koho. Pre 8-ročného Filipa "Buzza" Perryho to zaisto neplatí, pretože spolu s rodinkou (má ešte dve sestry, no vyrastá bez otca) sa radí ku "Svedkom Jehovovým" , čiže matka mu maximálne odopiera všetky tieto bežné, americké návyky, sviatky, ktoré absolútne oni neslávia, ba žiadne Vianoce, ani narodeniny, si u nich nikdy neprípominajú, bohužiaľ má tú smolu, že je v náboženskej sekte, ktorú mu musel skrátka niekto vnuknúť do hlavy, a tak tým pádom je ochudobnený o typické prežitky svojich rovesníkov, ktorí to berú, ako úplne normálnu, štandardnú vec... A zase pre zmenu, Robert "Butch" Haynes sa zrovna nachádza v štátnej väznici v Texase, je tiež v ozaj nezávideniahodnej pozícii, len s tým nepatrným rozdielom, že so svojim sadistickým komplicom plánujú útek, a tak by sa dalo povedať: „Konečne im už svitá na lepšie časy” ? Zhodou náhod sa prikmotria do domu, kde býva Filip, toho si so sebou zoberú, ako rukojemníka, čochvíľa budú mať v pätách texaského rangera "Reda" Garnetta a ďalších kolegov, medzi ktorými môžme trebárs nájsť i nežné pohlavie Sally Gerber. Dostavuje sa fenomén „štokholmského syndrómu” , no i ten sa neskôr mierne skomplikuje, čo už ďalej spoilerovať asi nebudem, respektíve, všímajte si vôbec tú úvodnú sekvenciu, ktorá veľmi veľa napovie, aj keď nie príliš. V podstate sledujem takú Road movie dvoch, troch postáv. Buzz si oblečie halloweenský kostým, dobrého ducha Caspera, ktorý ho bude sprevádzať, kedy zažíva, či už tie lepšie, alebo horšie stránky dobrodružstva, ktoré pôvodne smerovalo na Aljašku, a kde sa nakoniec zastaví, to si musí pozrieť každý divák sám, lebo to stojí za pozornosť... / Kevin Costner je v dobe nakrúcania už naozajstnou SUPER-HVIEZDOU, s rolami ušitými priamo na mieru, i s réžiou Tanca s vlkmi, ktorá mu zabezpečila „nesmrteľnosť” , a tentokrát neostáva svojej povesti nič dlžný, že je opäť, ako „kapor vo vode” . Má to však jeden paradox, že i napriek svojim úžasným výkonom pred kamerou, občas podáva tiež menej kvalitnejšie herecké výkony, čiže mi tým pádom vychádza, ako rozporuplná osobnosť. Clint Eastwood zvláda obe profesie nadštandardne kvalitne, samozrejme, že je opäť aj tam, i tu, no skôr necháva vyniknúť Costnera s T. J. Lowtherom, pretože jeho postava sa väčšinou iba vyváža v akomsi modernom karavane. Dakedy vytasí ten svoj typický výraz pokrčenej tváre, či aj vytrúsi nejakú tú hlášku, naviac. Pôvodný scenár J. L. Hancocka má spád. Obklopil sa spoľahlivým štábom z Unforgivenu, t. j. kamera Jack N. Green, hudba Lennie Niehaus, strih Joel Cox a výprava Henry Bumstead, a tak to má byť, bez toho to skrátka nemôže fungovať, že Eastwood dobre vie, čo robí. Opäť nakrútil malý-veľký film. ()

heyda

Clint Eastwood jako režisér dohání velikány jako jsou např.: Spielberg a Cameron. Kevin Costner hraje skvěle a řekl bych, že tohle je asi jeho životní role. Nevím co dodávat. Slov už tady na stránkách CSFD je hodně, tak si některé přečtěte a honem šup do Dokonalého světa !!! ()

Flego

Príbeh zločinca Butcha ( výborný K. Costner ) a jeho "parťáka" malého chlapca Philipa ( T.J. Lowther ), ktorým je na stope šerif Garnett ( úsporný C. Eastwood ) je klasickou ukážkou, ako sa majú robiť filmy. Nesúrodá dvojica, ktorých dala dokopy náhoda si razí cestu k sebe, Butch si Philipa obľúbi a ten v ňom vidí otcovskú autoritu. Eastwood už neraz dokázal, že mu režisérska stolička právom patrí a na jeho filmy sa vždy náramne teším. ()

MontyBrogan

Niekedy je to len nostalgia a niekedy tie filmy z detstva ohúria rovnako aj po rokoch. Snáď nemusím písať, ktorý prípad je toto. Clint na chvíľu zabudol na svoje ego a obsadil sa len do vedľajšej role. Stvárnil tu však štandardne spravodlivého drsňáka, po jeho boku ale bola navyše Laura Dern, ukecaná ako zvyčajne, no prvýkrát mi pripadala aj sexy. Hlavnú dejovú líniu tvoril charizmatický záporák Costner s malým chlapcom, ktorý nebol autista ako v iných filmoch, ktoré chcú zaujať podobne nepravdepodobným vzťahom, ale jehovista, čiže stačilo, aby mu jeho skúsenejší spoločník otvoril oči. Film je hlavne výborne napísaný, do toho už ďalšie klady (napríklad pohodovosť road-movie) pôsobia skôr ako čerešnička na torte. Taká pridaná hodnota, ktorá ma mohla uistiť v najvyššom hodnotení. ()

poz3n

Clint Eastwood pro mě jako režisér dozrává bohužel až v posledních letech, což mi teď dokázál Dokonalej svět, kterej má silnej námět ale Eastwood s nim naložil trochu divně. Costner je takovej nevyjádřenej a to mi tam nešlape. Ta část s policajtama, v čele s Clintem je jakoby to byla komedie a ač to byl zřejmě záměr, mně to nesedí. ()

honajz

Poměrně zdlouhavý příběh, kterak uprchlý, ale v podstatě hodný vězeň (Kevin Costner) unese malého kluka a postupně se spolu spřátelí. V patách jim jde smečka policistů a chlápků od FBI, vedená Clintem Eastwoodem. Ten, ani Laura Dern, zde ale nemají co hrát. DVD: O bonusech se v podstatě nedá mluvit – trailer a filmografie jsou na to dost málo. JL: Film 2/4, Bonusy 1/4, Zvuk 4/4, Obraz 3/4 ()

Ivoshek

Viděl jsem to kdysi dávno v 90. letech a líbilo se mi to. A teď ve 23 znova a pořad to vnímám stejně. Myslím, ze v těch 14 letech mi tam asi par věcí nedocházelo jako teď. Třeba že jádro příběhu je chybějící nebo špatný otec. Okolo toho se tu točí všechno. Zejména všechny Butchovy chyby. Hezkej film, fakt jo. ()

Thomick

Taková (ne)klasická buddy honička. Neklasická proto, že se tu střetávají dva zdánlivě tolik odlišní, a přitom velmi podobní (jeden zanedbán, druhý asketicky vychován, tedy v podstatě rovněž zanedbán) protagonisti. Neklasická také pro značný věkový rozdíl mezi oběma uprchlíky. A v neposlední řadě netradiční proto, že se chlapcova revolta nedostaví hned na začátku, nýbrž se jeho vztah ke svému novému "taťkovi" neustále vyvíjí. Pochvalu si tak ode mě vyslouží nejen všechny ty "neklasiky" a s nimi související překvapivě narýsovaná linie děje, ale i vyvrcholení ve stylu Gran Torina a příjemný soundtrack. Kdybych měl na závěr polopaticky vyjádřit své myšlenky, řeknu to asi takhle: "Perfect World" je nedokonalá dokonalost v tuze nedokonalém filmovém světě. :-) 88%. ()

eraserhead666

Ještě dávné kinovzpomínky. Linie s Eastwoodem mi vždycky přišla dost zbytečná, až teď doceňuji, že říká více, než by se mohlo vzhledem k ději a zápletce zdát. Eastwood je klasika, Costner je výborný, ten malý kluk taky. ()

SOLOM.

Hlavně před ním nesahejte a nemlaťte malé děti! Jinak si vás Kevin Costner pěkně vychutná a moc se vám to líbit nebude, protože ON v rukavičkách zrovna moc nejedná. Vcelku velmi dobře zpracovaný příběh, se slušnými hereckými výkony většiny zúčastněných, několika dramatickými chvilkami, dobře napsanými postavami a hlavně smutným závěrem. Život je mnohdy pěkná svině a dokáže být i dost nespravedlivý. Eastwood odvedl solidní práci a film jsem určitě neviděl naposledy…70% ()

Ištván87

Ač Kevina Costnera moc nemusím, tak i on se občas objeví ve filmech, na které se rád znovu podívám. Tenhle má navíc obrovskou pojistku v podobě bezchybné režie jako vždy precizního Clinta Eastwooda. Filmy, kde se v hlavních rolích vyskytují děti - hlavně pokud jde o vážné filmy, mě děsí. Tady si ovšem nemám nač stěžovat, protože narozdíl od většiny zámořské produkce se nejedná o rozmazleného spratka, kterému bych nejradši zakroutil krkem. ()

Bauer

A Perfect World není jen A Perfect World ale tohle je naprosto perfektní film.Eastwood se opět postavil před a za kameru a vyšlo mu to.Super scénář a ty herecký výkony...no nádhera.Nejhorší na tom je , že jsem celej film fandil Costnerovi ( doufám , že nejsem sám ) , který mimochodem hravě přehrává i takovou hereckou jedničku jako je Eastwood.No a ten konec , velmi dojemný!Troufám si říct , že toto je jeden z nejlepšícj filmů , co jsem kdy viděl! ()

Handle

Nádherné! Už podle námětu a režie jsem si myslel, že by to mohlo být dost dobrý, ale překvapilo mě to mnohem víc - a hlavně i to, že bych připsal žánr ''Komedie'', protože ve filmu se objevuje pár dobrých vtipů (záběr vyražené rodinky z auta s kufry mě vážně dostal). Jinak vztah mezi uprchlíkem a dítětem je vážně strašně pěknej, a ten konec, ten mě dostane asi vždycky... Drama, jak má být - Dokonalý svět je pro mě (téměř) dokonalý film. ()

Lacike

Mne tento film nikdy nesedel. Costner tu sice hra zaujimavu postavu. Drsniak, ktory nie je sväty, ale ani uplny parchant. Proste je to taky chudak, ktory robi jednu blbost za druhou. A Eastwood tu je za totalneho vola, ktory sice ide po Costnerovi, ale cely cas je uplne mimo a keby sa jeho postava vystrihla, tak by to na filme nic nezmenilo. Len by bol kratsi. Zrezirovane to je kvalitne. Aj scenar nie je zly. Sem tam sa klise scena vyvrbi originalne. Objektivne je slabinou len predstavitel chlapca, ktory hadze Beanovske grimasy a dvakrat sympaticky nie je. Ale hlavny problem mam so zapletkou. Filmy, ktore rozoberali otcovsko synovske vztahy, ma nikdy nebrali a ani tento film na tom nic nezmenil. Zase sa ukazuje, ze vsetky chlapske postavy su take deformovane ake su, vdaka tomu, ze ich otec bol na nich zly, alebo sa o nich nestaral. To som uz videl milionkrat a nikdy ma to emocionalne nezasiahlo. 5/10. ()

ScarPoul

Veľmi pekný film. Krásne vykreslené charaktery postáv a ústredné duo chlapec - vrah krásne kulminuje k dramatickému finále. Bez rozdielu ako sa na film pozeráte, je podaný ľudsky. Postavám rozumieme. Dostávame sa im pod kožu a skryté nuansy, ktoré definujú kauzálnosť a motiváciu sa nám odkrývajú, hoci nikdy nie explicitne. Koniec je dojemný a na nič sa nehrajúci. Skrátka typický príklad toho, ako sa so sentimentom pracovalo v 90 rokoch. Funkčne a s istotou. Má to svoje chyby. Až v druhej polovici sa to premostí a začne to naberať istejšie kontúry. Ale to neznamená že sa to neradí spolu s Medisonskými mostami a Nezmierieľnými k trojici najsilnejších Clintových filmov 90 rokov. ()

Gary

Dokonalý film. Nejlepší Eastwoodova režie, skvělý scénář a skvostný Kevin Costner, který si jen za tuhle roli zaslouží hvězdu na chodníku slávy! ()

BoPo

Film, ktorý vyložene nenadchýna ani neuráža. Film, ktorý plynie bez zádrheľov. A predovšetkým film v ktorom spojenie Eastwood a Costner navodilo zvláštne príjemnú atmosféru. Príbeh chlapca, ktorý riadením osudu narazil na svojho najlepšieho kamaráta v živote. Detský herec je výborný, Kevin Costner ešte lepší. Výnimka čo potvrdzuje pravidlo. ()